Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: SallyCzarownica » wt kwie 11, 2017 7:23 pm

Autor: Sanbe Kei
Gatunek: seinen, psychologiczny
Liczba tomów: 8
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: kwiecień (Pyrkon)
Opis: 29-letni Satoru Fujinuma posiada niezwykłą umiejętność – potrafi na chwilę cofnąć się w czasie. Przytrafia mu się to mimowolnie, na moment przed tym, jak ma wydarzyć się coś złego. Jeśli w przebłyskach powtarzających się scen zdoła wyłapać jakąś nieprawidłowość, jest w stanie zapobiec tragedii. Pewnego dnia zostaje zamordowana jego matka. Przerażony Satoru próbuje wymusić cofnięcie i niespodziewanie przenosi się osiemnaście lat wstecz. Pierwsze ogniwa łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do tej tragicznej śmierci, okazują się pochodzić z okresu, gdy bohater miał jedenaście lat. Wtedy to w jego rodzinnej miejscowości porwano i zabito dwie dziewczynki i chłopca. Satoru, uwięziony w dziecięcym ciele, będzie musiał rozwiązać mroczną zagadkę i zapobiec tragicznym wydarzeniom.

Obrazek
Obrazek

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » wt kwie 11, 2017 7:35 pm

Studio cos bardzo lubi zachodnie rozwiązania. (Haganai anyone?) tytuł podoba mi sie, okładka jest niepokojąca z tym, ze postac z lewej jest mocno odchylona na bok, pozostawiając pustkę na większości okładki. Sprawia wrażenie, ze ktoś tam powinien być, a go nie ma.
Czekam na premiere~

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » wt kwie 11, 2017 9:32 pm

Ishy pisze:Sprawia wrażenie, ze ktoś tam powinien być, a go nie ma.
Powiedziałabym, że to świetny efekt :D Nie mogę się doczekać tej mangi.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt kwie 11, 2017 10:42 pm

Nie mogę się doczekać ^^

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: Joraga » śr kwie 12, 2017 7:22 pm

Studio cos bardzo lubi zachodnie rozwiązania. (Haganai anyone?) tytuł podoba mi sie, okładka jest niepokojąca z tym, ze postac z lewej jest mocno odchylona na bok, pozostawiając pustkę na większości okładki. Sprawia wrażenie, ze ktoś tam powinien być, a go nie ma.
To dlatego, że w oryginale prawą stronę zajmował tytuł serii, ta okładka dla mnie wygląda tragicznie z poziomym tytułem </3 ale raczej lepszego efektu się nie osiągnie ;<

Obrazek
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw kwie 13, 2017 11:20 am

Podtytuł uważam za zły. [spoiler]Skoro jest to też tytuł opowiadania dziewczyny to nie może być zniknąłem... ;/[/spoiler]

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Lunatyczka » czw kwie 13, 2017 12:55 pm

Ame też tak myślałam [spoiler]zresztą prawie całego animca obejrzałam z myślą, że tytuł odnosi się do Kayo[/spoiler] Jednak jak ostatnio się dowiedziałam wyrażenie boku odnosi się tylko do płci męskiej, więc użycie takiej formy przez StudioJG nie jest błędem.

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: Joraga » czw kwie 13, 2017 7:47 pm

Ame pisze:Podtytuł uważam za zły.
Spoiler:
Przecież
[spoiler]Tytuł tyczy się Subaru tylko i wyłącznie i z jego perspektywy jest opowiadania historia, Kayo odgrywa tutaj tylko przez część serii postać pierwszoplanową, już nie wspominając o tym, że jest to jego bezpośredni cytat z jednego z ostatnich rozdziałów mangi. [/spoiler]
The one who speaks with trees.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » czw kwie 13, 2017 9:14 pm

Rzeczywiście!
[spoiler]Też pamiętałem, że tytuł mangi brzmiał jak tytuł opowiadania Kayo, ale teraz poszukałem głębiej (klik) i okazało się, że nazwała swoje opowiadanie &#31169;&#12384;&#12369;&#12364;&#12356;&#12394;&#12356;&#34903; (watashi dake ga inai machi) - w wersji JG zapewne "Miasto, z którego zniknęłam" - czyli w sumie nasz podtytuł, jeżeli jest tak jak pisze Joraga, rzeczywiście pasuje. :) [/spoiler]

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw kwie 13, 2017 11:59 pm

Aaaa... Chyba, że tak. W takim razie nie mam się do niczego przyczepić oprócz angielskiego Erased, ale mógł to być wymóg. :x

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: Joraga » pt kwie 14, 2017 1:53 pm

biB pisze:Rzeczywiście!
[spoiler]Też pamiętałem, że tytuł mangi brzmiał jak tytuł opowiadania Kayo, ale teraz poszukałem głębiej (klik) i okazało się, że nazwała swoje opowiadanie &#31169;&#12384;&#12369;&#12364;&#12356;&#12394;&#12356;&#34903; (watashi dake ga inai machi) - w wersji JG zapewne "Miasto, z którego zniknęłam" - czyli w sumie nasz podtytuł, jeżeli jest tak jak pisze Joraga, rzeczywiście pasuje. :) [/spoiler]
Chodzi mi konkretnie o tą strone
[spoiler]
gdzie Satoru już po wszystkich wydarzeniach przechodzi na wspominki zastanawiając się co stracił dzięki temu że zmienił przyszłość z takim efektem jaki to miało miejsce.
o_to_mi_chodzi[/spoiler]
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw kwie 20, 2017 5:39 pm

Obwoluta i początkowe strony
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw kwie 20, 2017 6:41 pm

Podoba mi się obwoluta ^^ Nie mogę doczekać się premiery :P

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw kwie 20, 2017 7:00 pm

Obwoluta naprawdę dobra. Czekam na premierę.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn maja 15, 2017 3:41 pm

Ktokolwiek prócz mnie to w ogóle czytał? :lol:
Przede wszystkim podoba mi się to wydanie pod kątem edycji. Ostatnio kupuję głównie od Waneko i już zapomniałem, że tak ładnie można wszystko zrobić :lol: Mam za to problem z klejeniem. Wydawało mi się bardzo niestabilne i słychać było dziwne trzeszczenie przy trochę mocniejszym rozchylaniu, na szczęście jednak nic się nie rozpadło. Odniosłem też wrażenie, że czerń jest zbyt mocna. Na niektórych stronach wręcz odbijała się na drugiej stronie. Nie zauważyłem jednak żadnego przebijania i za to plus.
Tłumaczenie jest całkiem ok, coś mi zgrzytnęło tylko jakieś dwa razy, ale nie było to nic poważnego. Ogólnie jestem na plus i polecam jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia :D

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pn maja 15, 2017 6:32 pm

Pewnie bym już przeczytała, ale czekam aż będzie dostawa do Gildii. :/ Pytałam mailowo i dostałam taką odpowiedź: "Cały czas czekamy na dostawę od wydawcy. Nie mamy tez informacji kiedy ten tytuł będzie dostępny." Czyli ktoś sobie leci w kulki, a że raczej wierzę sklepowi, to w kulki leci sobie JG. Ech...

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn maja 15, 2017 7:03 pm

engrisz pisze:Pewnie bym już przeczytała, ale czekam aż będzie dostawa do Gildii. :/ Pytałam mailowo i dostałam taką odpowiedź: "Cały czas czekamy na dostawę od wydawcy. Nie mamy tez informacji kiedy ten tytuł będzie dostępny." Czyli ktoś sobie leci w kulki, a że raczej wierzę sklepowi, to w kulki leci sobie JG. Ech...
Nie wiem czy w przypadku Erased jest taka sama sytuacja, ale w dzisiaj dostałam informację jeśli chodzi o Dziewczynkę, że czekają na dostawę z drukarni... Która ma dotrzeć w tym tygodniu. Trochę to to niepoważne...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt maja 16, 2017 1:57 am

Mi się cudem udało dorwać, ale ja zamawiałem w Yatta już po premierze z odbiorem osobistym w salonie i miałem do odbioru praktycznie po dwóch dniach, a z tego co słyszałem, to niektórzy prenumeratorzy wciąż czekają :lol:

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » wt maja 16, 2017 10:30 am

Szczerze mówiąc to chyba wszystkie pyrkonowe nowości są już w empiku (wczoraj widziałam). Dziwne to że prenumeratorzy jeszcze nie dostali.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » wt maja 16, 2017 11:20 am

Tak, w Empiku są (tylko "Dziewczynki" chyba nie widziałam), a w Gildii dalej nie ma :/
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości