Miłość wśród kwiatów wiśni

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » śr gru 14, 2016 9:07 pm

Wszyscy piszą, że słabe historie ale czemu słabe? Bo pokazują, że kobiety też mogą spotykać się tylko na seks? Jakoś w yaoi to nikomu nie przeszkadza. Mam wrażenie, że to głownie ta otwartość tytułu w kwestii seksu tak ludzi razi. Jakby yuri zawsze MUSIAŁO opowiadać o szkolnych przyjaźniach i wręczaniu sobie czekoladek :roll: podszyte angstem, że czekoladki mogą nie smakować.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr gru 14, 2016 9:28 pm

Sam seks mi nie przeszkadzał tam, mi chodziło raczej o mało rozbudowaną fabułe na pod kątem ilość historii a ilość stron.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr gru 14, 2016 10:14 pm

Lou, nie chodzi o seks. W ogóle mi takie wątki nie przeszkadzają. A historie są słabe bo są nierozbudowane, przewidywalne i nudziłam się w czasie lektury. Zapomina się o nich po zamknięciu tomiku. Ta manga niczym mnie nie przyciągnęła. Lektura na raz.

A słabych boys love też unikam :wink:.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw mar 16, 2017 8:48 am

No cóż drugi tomik słabszy niż pierwszy. Początek był nawet nawet, choć szału nie było. Natomiast zakończenie historii aż zębami zgrzytnąłem.

Co do historii dodatkowych to tylko dwie są w tym tomie. Pierwsza całkowicie nijaka i powtarzalna. Druga trochę lepsza, ale dobrą bym jej nie nazwał.


Jako całość historia na raz i do odsprzedania.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw mar 16, 2017 5:22 pm

Ja mam akurat zupełnie odmienne zdanie niż Reviolli :wink:. O ile pierwszy tom był męczący i zwyczajnie nudny, tak drugi nawet dało się czytać. Nie żeby poprzeczka była zawieszona wysoko, ale i tak rozczarowanie było miłe (drugi tomik kupiłam tylko dlatego, że to dwutomówka). Zakończenie, choć przewidywalne, podobało mi się.

Co do historii dodatkowych to obie są słabe. Jednak jeśli miałabym wybrać, to bardziej podobała mi się ta pierwsza.
Reviolli pisze:Jako całość historia na raz i do odsprzedania.
Z tym się zgodzę. Ale na razie jeszcze zostawię "Miłość" na mojej półce. Tak na wszelki wypadek. Pozbyć się można zawsze, a moooooże (choć wątpię) kiedyś do tego wrócę :D.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości