Sherlock

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Sherlock

Post autor: SallyCzarownica » wt wrz 27, 2016 9:58 pm

Tytuł: Sherlock
Autorzy: Mark Gatiss, Steven Moffat, Jay
Gatunek: seinen, kryminał
Ilość tomów: 3 (seria kontynuowana)
Opis: Czy istnieje zbrodnia doskonała? Czy morderca może zatrzeć ślady i nigdy nie zostać złapanym? Najsłynniejszy detektyw w historii literatury tym razem zostanie przeniesiony do naszej współczesności, aby rozwiązywać niemożliwe do rozwikłania przestępstwa. Jego genialny i nieco szalony umysł, wspierany przez niezawodnego doktora Watsona i zaplecze osiągnięć najnowszej technologii sprawią, że psychologiczna gra z mordercą stanie się intrygująca bardziej niż kiedykolwiek. Jesteście gotowi na nowe oblicze Sherlocka Holmesa?

[ Dodano: Wto 27 Wrz, 2016 ]
Obrazek
Premiera pierwszego tomu podczas Międzynarodowego Festiwalu Gier i Komiksu w Łodzi.
Obrazek

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr wrz 28, 2016 12:34 am

Obwoluta robi na mnie pozytywne wrażenie, chętnie sięgnę po tę pozycję. :D

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr wrz 28, 2016 9:44 pm

...wow, oni nie tylko wyglądają jak folia na szkielecie/zdeptany kartofel, ale też kompletnie nie są podobni co swoich aktorów. Skoro już manga rżnie serial to mogliby zatrudnić kogoś, kto umie dobrze przerysowywać. :lol:
[ale nie powiem, boki skrzydełek śliczne, szkoda, że marnują się w takim otoczeniu]

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » śr wrz 28, 2016 11:25 pm

Sherlock w tej wersji jeszcze bardziej wygląda alienowo niż Benedicsfsd Cumbercsdg.
Prześmiesznie wyglądają, wychodzę.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » czw wrz 29, 2016 10:39 am

Cieszę się, że nie tylko ja tak myślę. A już myślałam, że to ze mną jest coś nie tak. :D

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » sob paź 08, 2016 10:05 pm

Jakość wydania zdecydowanie na plus. Przez większość czasu nadawałam sie metalicznym pantonem i lakierem wybranym na przyjemnie matowej obwolucie. Uwielbiam takie smaczki. Co do samej lektury to cieszę sie, ze to moja pierwsza styczność z Sherlockiem. Początek może był nieco chaotyczny a ekspresje na twarzy Sherlocka nieco sztuczne momentami, kreska miała swój osobliwy klimat, który bardzo mi się spodobał. Zdecydowanie kupie reszte tomików i sięgnę po serial. :D

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr lis 16, 2016 3:35 pm

Jakby kogoś interesowało:
Mamy dla Was dwie miłe wiadomości!
Pierwsza z nich to premiera drugiego tomu mangi "Sherlock" - dziś nakład trafił do naszego magazynu, a w Empikach i sklepach komiksowych powinien pojawić się do końca tygodnia!
Druga to coś naprawdę wyjątkowego! Po długich rozmowach, z pomocą wydawnictwa Kadokawa, udało się nam przekonać autora mangi "Sherlock" - Jay'a - do stworzenia specjalnej karty z pozdrowieniami dla wszystkich polskich fanów tego tytułu!
Co trzeba zrobić, aby otrzymać ten unikalny rysunek?

KARTY OTRZYMAJĄ:
wszystkie osoby, które zamówiły komplet trzech tomów mangi "Sherlock" w prenumeracie
wszystkie osoby, które zamówią prenumeratę na trzeci tom mangi "Sherlock" w sklepie internetowym Yatta.pl
wszystkie osoby, które kupią trzeci tom "Sherlocka" w dniu premiery w sklepach stacjonarnych Yatta.pl (Warszawa - Chmielna 10 i Hoża 19 / Wrocław / Poznań / Gdańsk / Szczecin)


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr lis 16, 2016 3:54 pm

Ja mam zakupione 1-3. Pierwszy tom czytało mi się znakomicie, czekam na 2. A dodatek do 3 tomu uważam za cudowny ^____^
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr lis 23, 2016 6:05 pm

Drugi tom przeczytany i znacznie bardziej podobał mi sie od pierwszego. Wydaje mi się też, że autor rozrobił się w rysowaniu twarzy Sherlocka i Watsona, przez co wyglądają naturalniej.
Chyba skuszę się na prenumeratę trzeciego tomu. :D

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt gru 30, 2016 10:06 pm

Mały news dla fanów serii. Manga zacznie adaptować 2 sezon serialu.
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... de/.110497

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Sherlock

Post autor: Mormicc » wt gru 31, 2019 4:57 pm

Wyszedł już 4 tom o czym dowiedziałem się z Aska SJG, gdzie napisali, że czekają na fakturę i materiały :P
► Pokaż Spoiler
Premiera była w lipcu i jest to pierwsza połowa pierwszego odcinka drugiego sezonu (Skandal w Belgrawii).
A ja cały czas nie kupiłem dotychczasowych 3 tomów i nie obejrzałem 3 i 4 sezonu, muszę się w końcu za to zabrać :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości