Log Horizon

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Naama » wt paź 30, 2018 6:10 pm

SallyCzarownica pisze:
wt paź 30, 2018 6:06 pm
Chyba w którymś komentarzu na fb było info, że Japonia wysłała już materiały.
Tak, Itachi wrzucił post z 1 września... A zaraz mamy 1 listopada, czyli 2 miesiące... No tak troszkę się dopytują xD
Ostatnio jakoś moje tytuły otrzymują jakieś opóźnienia i nie mam co zbierać xD
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: SallyCzarownica » wt paź 30, 2018 7:57 pm

Ło, pierwszego września? Nie wiedziałam, że już tyle czasu minęło. XD Sorki, wydawało mi się, że pisali o tym niedawno.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Angu » sob cze 01, 2019 12:09 am

Odkurzę temat, bo przeczytałam 3 tom z okazji, że Studio zabrało się za dalsze wydawanie LOGa :p

Drugi tom przeczytałam chyba z 2 lata temu, więc niewiele z niego pamiętam - głównie, że cała sprawa z hamburgerami czy tam kanapkami mnie bardzo nużyła podczas lektury - ale chce się odnieść do zarzutów tłumaczeniowych, które wypisywałam po przeczytaniu pierwszego tomu, a których później chyba nikt nie korygował.
No więc jak wyżej, nie pamiętam jak w drugim, ale w trzecim mamy już normalnie "tanka" zamiast "czołgu", "tankowanie" zamiast... "czołganie"?? XD (nie wiem jakby to brzmiało, jakby tłumacz czy redaktor pozostał przy swojej decyzji).

"wsparcie strategiczne" które pojawiało się w pierwszy tomie - już przy trzecim nie robiłam aż takich notatek jak wcześniej, jednak tu już na pewno zdarza się "support" itp

Slang growy zaczął pojawiać się częściej, "taunt", który pojawia się w tym tomie, też nie został zastąpiony niczym dziwnym, tylko pozostał "tauntem".

"Tylko, że w grze roiło się tutaj od pół-ludzkich istot jak gobliny czy orkowie." - "pół-ludzkie" o które się wcześniej czepiałam, mamy poprawione w trójeczce na "humanoidalne" co zdecydowanie jest na plus.

A co do moich wrażeń z lektury i fabuły.
Mnie dzieciaki nie przeszkadzają jak na razie - może w anime, którego nie oglądałam, zostały przedstawione jakoś niekorzystniej? Nie wiem, po prostu nie dały mi powodu do irytacji. Ich zmagania były fajną odskocznią od politycznych rozgrywek w lodowym pałacu.
Bardzo przypadła mi do gustu markotna księżniczka, mam nadzieje, że będzie się często pojawiać :P
Bardzo interesująca jest historia świata przedstawiona przez Re Gana i jestem ciekawa, jak autor to rozwinie.
Rozbawiło mnie jak Isuzu porównała Rudego do golden retrivera xD

Jak przeczytam dalsze tomy, to podzielę się wrażeniami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Kocurzyca » sob cze 01, 2019 1:11 am

Angu pisze:
sob cze 01, 2019 12:09 am
Bardzo przypadła mi do gustu markotna księżniczka, mam nadzieje, że będzie się często pojawiać :P
Raynessia <3 (czy jakkolwiek jej imię brzmi w polskiej wersji) to moja ulubiona postać :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Itachi Uchiha » czw kwie 02, 2020 10:33 am

Trzeci sezon będzie miał 12 odcinków :P
https://twitter.com/AIR_News01/status/1 ... BaEQnBDTvI

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Shiki » pt wrz 11, 2020 1:03 pm

Czy ta LN dużo zmienia/rozwija w porównaniu do wersji anime? Zastanawiam się nad kupnem, ale boję się, że to kropka w kropkę to samo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Sebek » pt wrz 11, 2020 2:31 pm

Shiki pisze:
pt wrz 11, 2020 1:03 pm
Czy ta LN dużo zmienia/rozwija w porównaniu do wersji anime? Zastanawiam się nad kupnem, ale boję się, że to kropka w kropkę to samo.
@Canis bedzie wiedzial. On jest fanem tej LN'ki, tak bardzo mi polecal, ze wzialem dwa tomy na sprobowanie, ale jeszcze nie mialem okazji ich czytac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Shiki » pt wrz 11, 2020 2:34 pm

Sebek pisze:
pt wrz 11, 2020 2:31 pm
Shiki pisze:
pt wrz 11, 2020 1:03 pm
Czy ta LN dużo zmienia/rozwija w porównaniu do wersji anime? Zastanawiam się nad kupnem, ale boję się, że to kropka w kropkę to samo.
@Canis bedzie wiedzial. On jest fanem tej LN'ki, tak bardzo mi polecal, ze wzialem dwa tomy na sprobowanie, ale jeszcze nie mialem okazji ich czytac.
Canis, pomożesz? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Canis » pt wrz 11, 2020 3:37 pm

Shiki pisze:
pt wrz 11, 2020 1:03 pm
Czy ta LN dużo zmienia/rozwija w porównaniu do wersji anime?
Anime jest dość wierne oryginałowi, czasami można nawet odnieść wrażenie, że czyta się opis odcinków anime. Są pewne kosmetyczne zmiany, na przykład w anime nie było sceny jak Shiroe podrzyna gardło Demikasowi - scena wbrew pozorom nie jest jakaś mega brutalna. W dalszych tomach, akcja jest o wiele bardziej wartka niż w drugim sezonie anime, gdzie fabuła została sztucznie rozciągnięta.

Co do stylu pisania to jest różnie, ale zawsze lepiej niż w takim NGNL. W początkowych tomach autor bardzo lubi się powtarzać, ale im dalej, tym rzadziej ten zabieg występuje. Ostatnio przeczytałem siódmy tom i był on dla mnie czystą esencją, aż trochę brakowało mi tego językowego lania wody. Tłumaczenie oceniam bardzo pozytywnie, zdania brzmią normalnie i są logiczne, czytelnik nie musi się domyślać co autor miał na myśli. W przekładzie znalazło się dużo terminologii używanej przez graczy, więc ktoś kto nigdy nie grał w MMO, może być trochę zdezorientowany (opis ten nie dotyczy pierwszego tomu, gdzie tłumaczka nie odrobiła jeszcze pracy domowej - przykładowo, tu pozycja tanka jest przetłumaczona dosłownie, jako czołg).

Czytając opisy walk można dojść do wniosku, że oglądamy studio sportowe, gdzie dziennikarze i specjaliści analizują co się dzieje na boisku. Ten "pasywny" opis akcji sprawdza się całkiem dobrze, można tu i ówdzie poczuć emocje. Ale największą zaletą LH jest ogrom opisywanego świata. Jest pełno bohaterów, którzy należą do różnych frakcji i miast, i którzy stopniowo mają coraz większy wpływ na fabułę. Postaci drugoplanowych jest dziesiątki, statystów prawie nie ma. A skoro jest tyle postaci, to muszą się one gdzieś pomieścić. Właśnie ta eksploracja świata Elder Tale jest największą zaletą opowiadania, tym bardziej, że w każdym tomie poznajemy nową, nieodkrytą wcześniej jego część.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Shiki » pt wrz 11, 2020 4:31 pm

Canis, dzięki! Brzmi to mega ciekawie, chociaż szkoda, że ten pierwszy tom został tak potraktowany, bo nawet jak go kupię na spróbowanie, to przez te zabiegi tłumaczeniowe (kisnę z tego czołgu :lol: ) i tak mi to niewiele powie. Ale spróbuję, może najpierw z anime, żeby wiedzieć jaki to rodzaj isekaia i z czym to się je. Szkoda, że LN jest aż tak wierna, bo w sumie rzadko chce mi się dwa razy tę samą historię przeżywać. Chyba obczaję tylko parę odcinków, a potem spróbuję je porównać z pierwszym tomem, żeby widzieć które medium mi bardziej odpowiada.

Nakręciłeś mnie na tę historię :D Mega dobry opis.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Sebek » pt wrz 11, 2020 8:44 pm

Shiki pisze:
pt wrz 11, 2020 4:31 pm
Canis, dzięki! Brzmi to mega ciekawie, chociaż szkoda, że ten pierwszy tom został tak potraktowany, bo nawet jak go kupię na spróbowanie, to przez te zabiegi tłumaczeniowe (kisnę z tego czołgu :lol: ) i tak mi to niewiele powie. Ale spróbuję, może najpierw z anime, żeby wiedzieć jaki to rodzaj isekaia i z czym to się je. Szkoda, że LN jest aż tak wierna, bo w sumie rzadko chce mi się dwa razy tę samą historię przeżywać. Chyba obczaję tylko parę odcinków, a potem spróbuję je porównać z pierwszym tomem, żeby widzieć które medium mi bardziej odpowiada.

Nakręciłeś mnie na tę historię :D Mega dobry opis.
Zatem lepiej bedzie, jak wezmiesz pierwsze dwa tomy, zeby sie nie zrazac tym pierwszym. Pierwszy traktuj jako rozgrzewke ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Kocurzyca » sob wrz 12, 2020 1:01 am

Ja przeczytałam pierwszy tom (anime oglądałam kilka razy a następne czekają na to, bym miała czas je przeczytać) i do tej pory wystaje z mojego egzemplarza pierdyliard karteczek którymi pozaznaczałam jakieś moje uwagi które chciałam tu spisać, ale koniec końców mi się odechciało :lol: cieszę się, że ponoć w następnych tomach jest lepiej, bo nawet jako osoba grająca w gry komputerowe i obeznana w MMORPG i mobach momentami miałam takie "???" czytają pierwszy tomik.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Shiki » pn wrz 21, 2020 11:19 am

Ej, wkręcaliście mnie :lol:

Ten pierwszy tom wcale nie jest taki zły jak się nastawiłam po tym, co tu mówiliście. No chyba, że aż tak mało mi do szczęścia potrzeba, że część rzeczy po prostu olewam.
Czytało mi się go bardzo płynnie i przyjemnie, widać że to dobrze napisana/zredagowana novelka. Podobało mi się, że nie składa się z samego dialogu, jak to często w LN bywa, i jest tu mnóstwo opisów tego nowego świata i jak on działa. Obejrzałam najpierw 2 odcinki anime, a i tak nie czułam nudy czytając później o tych samych wydarzeniach, bo były pokazane trochę inaczej, i dużo było dodatkowych szczegółów, o których w ogóle nie miałam pojęcia po samym anime.

Ten cały "czołg" to zauważyłam jakieś 3 razy, ale nie przeszkodził mi w lekturze. Chyba za dużo kiedyś grałam, żeby się nie domyślić o co chodzi, niezależnie od języka. Dużo bardziej kisłam z tych "cysiów" :? - nie wiem, jakoś nie leży mi to słowo. Naprawdę wolałabym, żeby było użyte cokolwiek innego niż to.

Ogólnie jestem mega zadowolona i zamówiłam już następne części, anime olewam póki co, bo z książek więcej się dowiem. Najwyżej obejrzę je później, żeby nacieszyć oko ładną kreską i animacją.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Sebek » pn wrz 21, 2020 12:06 pm

Shiki pisze:
pn wrz 21, 2020 11:19 am
Ej, wkręcaliście mnie :lol:

Ten pierwszy tom wcale nie jest taki zły jak się nastawiłam po tym, co tu mówiliście. No chyba, że aż tak mało mi do szczęścia potrzeba, że część rzeczy po prostu olewam.
Czytało mi się go bardzo płynnie i przyjemnie, widać że to dobrze napisana/zredagowana novelka. Podobało mi się, że nie składa się z samego dialogu, jak to często w LN bywa, i jest tu mnóstwo opisów tego nowego świata i jak on działa. Obejrzałam najpierw 2 odcinki anime, a i tak nie czułam nudy czytając później o tych samych wydarzeniach, bo były pokazane trochę inaczej, i dużo było dodatkowych szczegółów, o których w ogóle nie miałam pojęcia po samym anime.

Ten cały "czołg" to zauważyłam jakieś 3 razy, ale nie przeszkodził mi w lekturze. Chyba za dużo kiedyś grałam, żeby się nie domyślić o co chodzi, niezależnie od języka. Dużo bardziej kisłam z tych "cysiów" :? - nie wiem, jakoś nie leży mi to słowo. Naprawdę wolałabym, żeby było użyte cokolwiek innego niż to.

Ogólnie jestem mega zadowolona i zamówiłam już następne części, anime olewam póki co, bo z książek więcej się dowiem. Najwyżej obejrzę je później, żeby nacieszyć oko ładną kreską i animacją.
No i super. W takim razie i ja zamowie sobie kolejna czesc przy najblizszej okazji. Skusze sie tez na "Toradore", bo anime porwalo mnie bez reszty :D Teraz trzymac kciuki, aby skonczyli wydawac "Log Horizon" i wzieli cos nowego :)
Obrazek

Dao
Adept
Posty: 130
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Dao » pn wrz 21, 2020 9:31 pm

"Czy macie w planach jakieś lnki? Np. po zakończeniu log horizon lub toradory czy też raczej nie widzicie ich już w swoim planie wydawniczym?
około 19 godzin temu
SJG: Na razie przede wszystkim skupiamy się na wydaniu tych, które już mamy. Potem się zobaczy, czy zabierzemy się za jakieś serie LN, ale jakoś bardzo nas nie korci. :)"
Chyba raczej rynek light novelek w Polsce dogorywa niestety i nic nowego w najbliższym czasie już nie zobaczyny... :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości