Log Horizon

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt sie 09, 2016 2:02 am

Pomijając całą dramę rozkładówką, nareszcie zakończyłem 1 tom Log Horizon który odkładałem ze względu na małe zniesmaczenie naszym wydaniem.

Oglądałem anime w związku z czym sądziłem że nie zaskoczę się jakoś bardzo, błąd okazało się że może to ta sama historia, jednak zawiera wiele więcej smaczków i szczegółów które w anime bądź co bądź musiały zostać wycięte.

Na początku podkreślę moje odczucie względem tłumaczenia Log Horizon, poza pojedynczymi decyzjami tłumaczki (Lub decyzjami autora w trakcie pisania, cholera wie jak było w oryginalnych krzaczkach), takich jak "zbol" / "cysie" czy "czołg", było naprawdę okej. Czytało się naprawdę przyjemnie i nie było to drewniane, dlatego pomimo kilku wad, słowa uznania dla tłumacza oby dalej było tylko lepiej :).

Co do treści samej powieści: Jestem pod wrażeniem, książka jest napisana lepiej niż większość LN z jaką miałem styczność. Poza tym byłem w szoku że anime miało taką cenzurę, tzn wydarzenia były takie same jednak były mniej krwawe, np. (Spoiler z końcówki tomu)
[spoiler]"Shiroe wyciągnął spod płaszcza sztylet i szybkim ruchem obciął Londargowi głowę"[/spoiler]
Z tego co kojarzę, ani krwi ani takich akcji nie było w anime (co jest zrozumiałe), przy czym zdecydowanie dodaje to klimatu powieści i pokazuje że to "inna rzeczywistość" która tylko przypomina grę :).

Ilustracje w książce bardzo mi się podobały, chociaż nie wszystkie miałem okazję zobaczyć ( :lol: ).

Liczę że SJG poprawi się ze swoim wydaniem i po ludzku doda rozkładówki, będę mógł czerpać pełną przyjemność z posiadania tej świetnej powieści w języku Polskim. Naprawdę super że SJG zdecydowało się na wydanie.

Poza tym mocno zachęcam do przeczytania bo to naprawdę dobry kawał LN :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » czw sie 25, 2016 4:01 pm

Według Yatty drugi tom ma wyjść po 5 września.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw sie 25, 2016 4:04 pm

Ciekawe co w końcu wymyślili z tymi rozkładówkami xD Co prawdą LH nie kupuje, ale ciekawi mnie jak to rozwiążą :lol:

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » czw sie 25, 2016 4:55 pm

No to mamy obsuwę, z fb:
W ostatniej chwili autor zażyczył sobie wzmianki o poprzednim tomie na skrzydełku obwoluty, dlatego druk musieliśmy wstrzymać. Ale dobra wiadomość jest taka, że dziś dostaliśmy ostateczny akcept i rano książka ruszy z drukiem.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw sie 25, 2016 6:19 pm

Podobno info o rozkładówkach mają dać za godzinkę lub dwie. Po ich "na dniach' spodziewałbym się tego za tydzień, ale może teraz nie kłamią.

[ Dodano: Czw 25 Sie, 2016 ]
Obrazek
SJG pisze:Trochę to trwało, ale nareszcie możemy Wam udzielić wszystkich informacji na temat kolejnego tomu light novel "Log Horizon" #2. Z powodu wysokich kosztów licencji, musieliśmy wstrzymać się z drukowaniem kolorowych stron w pierwszym tomie, ponieważ nie chcieliśmy "zapobiegawczo" podnosić ceny tomiku. Rozważaliśmy opcję drukowania rozkładówek zbiorczo w co drugim tomie, ewentualnie osobno w formie bookletu dołączonego do tomu drugiego. Po przeanalizowaniu wyników sprzedaży pierwszego tomu postanowiliśmy jednak zamieszczać kolorowe rozkładówki w każdym tomie (kolorowe ilustracje z pierwszej części zostaną włączone do tomu drugiego).
SJG pisze: Premiera drugiego tomu będzie miała miejsce mniej więcej za tydzień, gdyż w ostatniej chwili autor zażyczył sobie zmiany na obwolucie. Przepraszamy za opóźnienie i mamy nadzieję, że książka Was nie zawiedzie - po wprowadzeniu do świata w pierwszej części, fabuła nabiera niesamowitych rumieńców!
SJG pisze: "Log Horizon" #2
Po uratowaniu Serary i wydostaniu się z Susukino, bohaterowie wracają do Akiby. Choć nie minęło wiele czasu od momentu, gdy ją opuścili, w mieście zdążyły zajść bardzo niepokojące zmiany. Działalność poszczególnych gildii, nakierowana wyłącznie na własny zysk, najmocniej zaczęła odbijać się na niezrzeszonych i nowicjuszach. Doszło do tego, że początkujący gracze są wykorzystywani do niewolniczej pracy, a wśród mieszkańców dominują nastroje apatii i zrezygnowania. Shiroe decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i naprawić sytuację w Akibie. Ale czy jedna osoba jest w stanie coś zdziałać?
Jestem w szoku bo co do kolorowych stron, wybrali rozwiązanie dla mnie najbardziej satysfakcjonujące.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » czw sie 25, 2016 6:35 pm

Kakaladze pisze:Jestem w szoku bo co do kolorowych stron, wybrali rozwiązanie dla mnie najbardziej satysfakcjonujące.
Dokładnie =D>
Jeśli one tam będą to w końcu zacznę zbierać tą serię. Tyle na nią czekałem, a przez problemy z tymi stronami musiałem czekać jeszcze dłużej.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Kuro23
Status: Offline

Post autor: Kuro23 » czw sie 25, 2016 7:06 pm

:shock: nareszcie! Fajnie że dodadzą kolorowe strony z pierwszego tomu do drugiego :D

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw sie 25, 2016 8:00 pm

Jestem zbudowany, tym bardziej że dodadzą dodatkowo rozkładówkę z poprzedniej części. :D Oby nie było już więcej opóźnień.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw sie 25, 2016 8:16 pm

Hoho to mnie zaskoczyli. Lubię LH to więc może skuszę się na zakup.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw sie 25, 2016 9:55 pm

Podoba mi się, że rozwiązali sprawę z kolorowymi rozkładówkami.
Mam nadzieję, że nie będzie baboli w tekście. Jak czytałam tom pierwszy to znalazłam sporo jakiś drobnych błędów (nawet je sobie pozaznaczałam zakładkami i miałam napisać na forum krótką recenzję, ale zapomniałam) i było mi przez to smutno ;<
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt sie 26, 2016 2:25 pm

SJG pisze:Trochę to trwało, ale nareszcie możemy Wam udzielić wszystkich informacji na temat kolejnego tomu light novel "Log Horizon" #2. Z powodu wysokich kosztów licencji, musieliśmy wstrzymać się z drukowaniem kolorowych stron w pierwszym tomie, ponieważ nie chcieliśmy "zapobiegawczo" podnosić ceny tomiku. Rozważaliśmy opcję drukowania rozkładówek zbiorczo w co drugim tomie, ewentualnie osobno w formie bookletu dołączonego do tomu drugiego. Po przeanalizowaniu wyników sprzedaży pierwszego tomu postanowiliśmy jednak zamieszczać kolorowe rozkładówki w każdym tomie (kolorowe ilustracje z pierwszej części zostaną włączone do tomu drugiego).
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi, może ktoś mi pomoże.
Na początku nie chcieli drukować tych stron, bo szukali oszczędności, ok. To jaki sens byłby w drukowaniu ich w co drugim tomie? Wyszliby na to samo. Albo jaki sens miałoby robienie bookletu? Też musieliby się wykosztować. Chyba, że wydawnictwa mogą drukować w formie dodatków takie obrazki, jakie chcą, bez żadnych kosztów za licencje.
Nie mogli od razu powiedzieć, że czekają na wyniki sprzedaży pierwszego tomu i wtedy napiszą, czy opłaca im się drukować pełną wersję ln, a nie okrojoną?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr wrz 21, 2016 4:31 pm

Wgl na początku mówiono że drogie będzie dodanie do tomików kolorowych stron, a tutaj piszą o drogiej licencji :P :lol: .

Ale nie mam już po co się czepiać bo podjęli bardzo dobrą decyzję, swoją drogą jestem w szoku że LOG tak schodzi bo w sumie stawiałem że to mało popularne i sprzedaż będzie średnia.

[ Dodano: Pią 16 Wrz, 2016 ]
Obrazek

Premiera nowego Loga
Po długich a ciężkich leci do Was najnowszy tom "Log Horizon" #2. Prenumeratorzy otrzymają również małą niespodziankę idealną na tę porę roku. A na wszystkich czeka kontynuacja tej niezwykłej historii, która na dobre zdążyła się już rozkręcić. Mamy nadzieję Że "Rycerze Camelotu" spodobają się Wam równie mocno jak nam.
"Log Horizon" #2
Po uratowaniu Serary i wydostaniu się z Susukino, bohaterowie wracają do Akiby. Choć nie minęło wiele czasu od momentu, gdy ją opuścili, w mieście zdążyły zajść bardzo niepokojące zmiany. Działalność poszczególnych gildii, nakierowana wyłącznie na własny zysk, najmocniej zaczęła odbijać się na niezrzeszonych i nowicjuszach. Doszło do tego, że początkujący gracze są wykorzystywani do niewolniczej pracy, a wśród mieszkańców dominują nastroje apatii i zrezygnowania. Shiroe decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i naprawić sytuację w Akibie. Ale czy jedna osoba jest w stanie coś zdziałać?
A oto nasz plan dystrybucji:
- piątek - rozsyłamy prenumeraty;
- poniedziałek - książka będzie dostępna w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie; Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu i Poznaniu,
- wtorek - tomiki trafią do sprzedaży w sieci salonów empik i innych sklepów komiksowych;


[ Dodano: Śro 21 Wrz, 2016 ]
Byłem dzisiaj w Empiku i widziałem, faktycznie rozkładówki są i ładnie wyglądają, ale kurcze są strasznie dziwnie złożone, a podobno chyba przez to miał być cofany nakład.

Obrazek

Tak to wygląda, ta jakby strona pod spodem to część tej samej rozkładówki. Druga kolorowa strona ma taki sam sposób złożenia, wszystkie 3 egzemplarze w empiku tak wyglądały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3285
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » śr wrz 21, 2016 11:09 pm

Nie widziałem tomiku na żywo, nie wiem jak rozkładówki wyglądały w oryginale, ale rozumiem, że to taka długa strona pozaginana tak by mieściła się w tomiku? To, że jest zostawiony margines jest więc jak najbardziej logiczne i poprawne - będzie za co złapać by rozłożyć :)

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » sob paź 01, 2016 12:34 pm

Nakład był cofany przez to, że okładki były źle skejolne, był widoczny klej itd. :V Na szczęście szybko się połapali i nikt nie "ucierpiał" z powodu tak wadliwego tomu.

Wczoraj przywieziono mi moje zamówienia z Polski i w końcu przeczytałam Log Horizon #2.
Musze przyznać, że podoba mi się coraz bardziej- przyjemnie się czytało, Naotsugu jest mniej drażniący (chociaż jak dla mnie jego teksty o majteczkach nie były jakoś specjalnie... złe, poza tym kopy czujnej Akatsuki ratowały sytuację), Shiroe pokazuje w końcu, że kolor jego duszy nie ma nic wspólnego z jego imieniem/nazwą, no i... Log Horizon!
Najbardziej chyba podobało mi się zrewolucjonizowanie wszystkiego dzięki Nyancie i plan Shiroe, czyli jakby nie było- główne wątki tomiku.

Co się tyczy również anime- najmniej spodobali mi się Touya i Minori. Po prostu nie przepadam za tymi bliźniakami, zamiast nich wolałabym więcej Serary ^^
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob paź 29, 2016 6:06 pm

Na pięknej plaży na Kanarach, w końcu przeczytałem Log Horizon 2. Kurczę, nawet nie pamiętam czemu to kupiłem i po co, ale to mi się naprawdę podoba! Cieszę się, że wszystko jest tak ładnie rozpisane, że tomy nie skupiają się głównie na walkach, a jeśli już są walki, to przystępnie opisane. Nie mogę się doczekać kolejnych tomów. Nie ogladalem anime, więc jestem ciekaw jak to się skończy :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt lis 22, 2016 8:04 am

Jak na razie mamy szczęście w przypadku LN. W większości są dobre lub bardzo dobre (chociaż w tych pierwszych tomach, znaczy dopóki autor miał pomysł).

Ja przeczytałem tomy 1 i 2. Jest naprawdę sporo opisów, przez co w niektórych momentach po prostu zaczynało mi się nudzić. Ale było to po części spowodowane tym że kiedyś oglądałem anime (sezon1) i nie mogłem się doczekać akcji i walk.

Teksty o majtasach obrońcy jakoś mi nie przeszkadzały, bo za głupotę szybko był karany w śmieszy dla mnie sposób.

Tłumaczenie uważam za dobre i poza czołgiem nic mi nie przeszkadzało, a słowa(?) takie jak cysie bawiły mnie.

Za dużo napisać nie mogę, poza prostym podobało mi się.

Który tom kończy historię z 1 sezonu anime?
Pytam bo od 2 sezonu odbiłem się z hukiem. [spoiler]Za dużo polityki (której nie lubię) i to że okularnik robił za darmo, wykorzystywany bez nagrody czy poklasku, taki kozioł ofiarny(a ja lubię nagradzać postacie odpowiednio do wysiłku). [/spoiler]
Ostatnio zmieniony wt lis 22, 2016 12:09 pm przez Reviolli, łącznie zmieniany 1 raz.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » wt lis 22, 2016 9:32 am

Reviolli pisze:Który tom kończy historię z 1 sezonu anime?
Piąty.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt mar 10, 2017 4:08 pm

Tom 3 już właściwie za mną. Trochę przegadany był, ale dowiadujemy się kilku rzeczy.

Za to nie mogę się już doczekać czwartego tomu, gdzie będzie więcej akcji i walki.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: Reviolli » śr lip 26, 2017 8:23 pm

Tak więc 4 za mną.

Ten tom podobał mi się bardzo. Ale zastanawiam się czy tylko ja nie lubię dzieciaków?
Jak akcja przenosiła się do stolicy ligi gdzie delegaci, szlachta i księżniczka się produkowali, to kartki znikały mi jedna za drugą. A jak następowała zmiana miejsca i pokazane było co robi grupa młodej kannagi, to zanim przewróciłem kartę to mijało parę minut... Bo w tym czasie szedłem zrobić sobie herbatę, kanapkę, neta przeglądać itd.

No niestety teraz zawieszam tą LN na dłuższy czas, bo tu zaczyna się historia z drugiego sezonu anime, od której odbiłem się już w drugim odcinku.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Log Horizon

Post autor: ociesek » sob lip 29, 2017 9:25 pm

Nie wiem, czy tylko dla mnie, ale historia z tomu na tom jest coraz nudniejsza. Straszliwa tendencja spadkowa...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości