Golden Time

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Golden Time

Post autor: Kakaladze » śr mar 16, 2016 4:31 pm

Scenariusz: Yuyuko Takemiya
Rysunki: Umechazuke
Gatunek: komedia szkolna
Liczba tomów: 8+
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera:8 kwietnia (Pyrkon)

Info od JG:
[spoiler]
Dzisiaj nadszedł czas na mangę "Golden Time"! Osoby, które zdecydują się na wykup prenumeraty również dostaną od nas prezent. A będzie to widoczna obok urocza przypinka! Czyż chłopcy nie są na niej wprost uroczy? (choć zapewne wzrok panów skutecznie przykuje urocza bohaterka). Kolejna manga autorki znanej i lubianej "Toradory" - tym razem będzie to komedia osadzona w środowisku studenckim.

Zachęcamy do zakupu jednej z opcji prenumerat na Yatta.pl

Dodatkowo prezentujemy pełną obwolutę mangi - zapewne sala wykładowa widoczna po prawej dla niektórych wygląda aż nazbyt znajomo - są wśród nas jacyś studenci? Z pewnością niektóre sytuacje wydadzą się im aż nazbyt znajome...
[/spoiler]

Opis:
"Golden Time"
Banri Tada dostał się na wyższą uczelnię i właśnie ma rozpocząć nowe, wspaniałe studenckie życie! Wyprowadzka od rodziców, koniec z mundurkami, po prostu hulaj dusza, piekła nie ma! Ale nim zacznie swoją wielką przygodę, musi najpierw znaleźć salę, w której odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pierwszoroczniaków. Zielony jak szczypiorek na wiosnę chłopak intuicyjnie podąża za studentami, którzy wydają się wiedzieć, dokąd idą. I szybko udaje mu się znaleźć gościa równie nieogarniętego jak on. Jak się okazuje, nowo poznany Mitsuo Yanagisawa wybrał tę uczelnię, aby uwolnić się od zakochanej w nim po uszy dziewczyny – w końcu jak tu zagadywać ponętne studentki, kiedy jakaś maruda łazi za tobą krok w krok? A jest w czym wybierać. Na dzień dobry nasi koledzy spotykają niesamowitą superlasencję, która sunie w ich stronę z bukietem róż. Po czym odrzuca piękne włosy, podnosi zgrabną dłoń... i nokautuje Mitsuo ogromną wiązanką. Z uśmiechem i gratulacjami, oczywiście. Wygląda na to, że nowy kolega Banriego nie jest tak sprytny, jak przypuszczał – jego największa fanka w tajemnicy złożyła papiery na ten sam uniwerek. Cztery lata wspólnych studiów! A gdzie wolność? No gdzie? Ale Banri, choć poniekąd współczuje Mitsuo, sam ma do ukrycia o wiele więcej...

Prenumeratę na mangę "Golden Time" można zamawiać do 20 marca włącznie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr mar 16, 2016 4:55 pm

Okładki są urocze *_* nawet przez myśl mi przeszło, że może jednak warto kupić mangę. Anime szału nie robiło, ale np. takiej Toradory też nie miałam zamiaru kupować, a skończyło się na tym, że szybko nadrobiłam serię (pierwszy tomik dostałam w gratisie od yatty) i bardzo dobrze mi się czytało. Natomiast, co do GT, jak zajrzałam na skany do szybko mi przeszła chęć. Bohaterowie zbyt różnią się wyglądem od tych z anime. Jakoś tak nie mogłam się przestawić. Na razie podziękuję. Może kiedyś się skuszę. Poczekam na opinie.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr mar 16, 2016 8:27 pm

Cieszyłam się z Golden Time.. Ale cierpie na brak gotówki x"D meeeeh. A poza tym to obwoluta jest śliczna ;w; lubię jak przed premierą mangi pokazuje się obwolute tak jak robi to waneko. Jakoś tak przypomina ,,EJ to twoja manga,, w sensie z półki. I to budzi bodziec kupowania xD

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr mar 30, 2016 4:42 pm

Przykładowe strony pod tym linkiem:klik
Obrazek

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » śr mar 30, 2016 5:00 pm

No i pierwsza skucha. "Nazywam się Banri Tada. Moje imię zapisuje się znakami na "dużo" i "pole", a nazwisko "dziesięć tysięcy" i "wieś"." Z mojej skromnej znajomości japońskiego wynika, że albo on się nazywa Tada Banri, albo komuś się słowa "imię" i "nazwisko" pokręciły.

Czy warto w to inwestować? Podoba mi się Toradora, więc czy można liczyć na coś równie fajnego?

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr mar 30, 2016 5:05 pm

biB pisze: Czy warto w to inwestować? Podoba mi się Toradora, więc czy można liczyć na coś równie fajnego?
Przegięta drama, główny bohater nie do polubienia, jakieś cyrki z duchami. Ja nie polecam, ledwo obejrzałem to anime do końca.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr mar 30, 2016 6:15 pm

Podpisuję się pod wszystkim, co napisała Katori. Dodam jeszcze, że nie tylko głównego bohatera nie można polubić, ale również głównej bohaterki. Był na nią ciekawy pomysł, to widać, jednak został kompletnie zmarnowany. Miała wyjść kobieta z wadami i zaletami, realistyczna postać, a nie Mary Sue. Dostaliśmy szurniętą furiatkę z niewyjaśnionymi paranojami.
Pozostałych bohaterów już praktycznie nie pamiętam, ponieważ byli niewidzialnym tłem.

Zdecydowanie odradzam zakupu.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr mar 30, 2016 11:15 pm

Mi sie historia podobała ^-^ bohaterów z imion nie pamiętam najlepiej ale dziewczynka z kamerą, dziewczyna z bloku Banriego, jego ziomek a nawet główna bohaterką są cóż.. Śmieszni ^-^ dla mnie pozytywnie. Cale te ,,problemy,, miłosne sątakie rzeczywiste. Może aż tak nie widać że są na studiach ale mimo to fajnie się czyta. Lubie nieco inne postrzeganie świata przez główną bohaterkę :3 dorastała inaczej i zachowuje się ,,inaczej,, *3* wiem że to tylko moja opinia i wiele się z nią nie zgodzi.. No ale cóż. Mi się historia podobała a za romansem nie przepadałam.. A tu takie golden time mi pasi..

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw mar 31, 2016 8:10 am

GT jest jednym z nielicznych tytułów, w których bohaterowie doprowadzają mnie do szczękościsku. Banri jest nieporadną niezgułą i beksą którą każdy lekarz skierowałby na terapię u psychologa, lub nawet psychiatry. Kouko to wariatka. W prawdziwym życiu jej przeznaczeniem byłoby zostanie zgorzkniałą, starą panną, której nikt nie lubi.
Pomysł na fabułę nawet fajny, ale zachowanie postaci jest nie do przełknięcia.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw mar 31, 2016 8:25 am

Ja odbiłem się od anime po 3 lub 4 odcinkach. Tak denerwujących postaci dawno nie widziałem, a to i tak nie w takin natężeniu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Post autor: Bukafo » sob kwie 02, 2016 11:35 pm

Łooo... ale lecą krytyki na tą serię. Ale na szczęście tylko na tym forum. :P
Osobiście bardzo podobała mi się ta seria, zajmuje pierwsze miejsce w mojej topce romansów.
Z pewnością zakupię pierwszy tomik. ^ ^
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » sob kwie 02, 2016 11:36 pm

BUKAFO a co ci się podobało w tym tytule ?

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Post autor: Bukafo » sob kwie 02, 2016 11:40 pm

@up szczerze? Wszystko. Postacie, muzyka, przedstawiona historia oraz zakończenie, na końcu którego ryczałem... no i oczywiście piękna kreska.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » sob kwie 02, 2016 11:46 pm

A nie przeszkadzały ci charaktery protagonistów ?

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » ndz kwie 03, 2016 12:44 am

A nie przeszkadzały ci charaktery protagonistów ?
przynajmniej zabawnie było :D

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr cze 22, 2016 6:00 pm

Obrazek
Już wkrótce do sklepów trafi drugi tom mangi "Golden Time", w związku z tym przypominamy, że jeszcze tylko dzisiaj możecie wykupić na niego prenumeratę:
http://yatta.pl/Prenumerata_Golden_Time_02,80874.htm

Stęskniliście się za studenckim życiem naszych bohaterów? Zobaczcie jakie przygody przytrafią im się tym razem - a biorąc pod uwagę ile szalonych rzeczy spotkało ich w pierwszym tomie, teraz również musicie być gotowi na wszystko. Na zaostrzenie apetytów udostępniamy początkowe strony:
http://studiojg.pl/Golden_Time,84010.htm?nr=2

"Golden Time" #2
Banri i Kaga cudem uciekli z rąk zwariowanej sekty! W czasie długiej wędrówki przez las, chłopak zdążył się zorientować, że jego towarzyszka nie jest nawet w połowie tak zwariowana, na jaką pozuje. Czy po szczerej rozmowie Kaga przestanie się bawić w prześladowcę? Cóż, na początku tak właśnie się wydawało... do czasu, gdy na horyzoncie nie pojawiła się Chinami Oka - urocza studentka, którą wyraźnie zauroczył się Yana. Katastrofa wisi w powietrzu! Jednocześnie Banri i Kaga postanawiają dołączyć do nowego klubu, który zrzesza miłośników japońskich świąt. Czy okaże się to strzałem w dziesiątkę, czy raczej początkiem następnych kłopotów? Nie przegapcie kolejnego tomu!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości