Fairy Tail

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr lut 22, 2017 5:07 pm

Zbieram serię i ogólnie lubię FT, ale płakać nie będę :) momentami postacie są mega OverPower, a same wydarzenia nieco chaotyczne.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » śr lut 22, 2017 7:43 pm

Bardzo mnie to cieszy, niektóre momenty w tym arcu sa tak z dupy, co za dużo to niezdrowo^^

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » śr lut 22, 2017 8:13 pm

Najwyższy czas. Po wydarzeniach na Tenrojimie stężenie chaosu i sprzeczności zrobiło się zbyt duże. Szczególnie ostatnio:
[spoiler]-Natsu najpierw umiera z przegrzania, potem na nowotwór ( #-o ), potem na mutację ( :?: ) w demona, potem mówi że będzie żył i problemu nie ma...

-Grey raz chce zabić Natsu, raz mówi że jest jego przyjacielem [-X

-walka Erzy z matką to już szczyt, padają słowa nienawiści i pogardy, by nagle jedna dostała mega-power-upa, a druga popełniła samobójstwo i wyznała że zawsze kochała córkę.

[-( [/spoiler]
Jednakże, poziom nie jest jeszcze taki zły. Dobrze że FT się kończy i nie podzieli losu Bleacha.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr lut 22, 2017 8:32 pm

Canis pisze: Dobrze że FT się kończy i nie podzieli losu Bleacha.
Nie chwal dnia przed zachodem słońca!
Dla mnie Bleach legł właśnie w ostatnim rozdziale.. boże, te paringi...
Ostatnio zmieniony śr lut 22, 2017 11:24 pm przez Cavaliere, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr lut 22, 2017 8:38 pm

Ja też się cieszę ze dobiega już końca.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lut 22, 2017 9:40 pm

Dobrze że się kończy. Akcja na Tenrojimie to w zasadzie ostatnie co oglądało/czytało mi się z jakąś przyjemnością. Później wylądowało na stałe w zawieszonych.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr lut 22, 2017 10:01 pm

Canis pisze:Najwyższy czas. Po wydarzeniach na Tenrojimie stężenie chaosu i sprzeczności zrobiło się zbyt duże. Szczególnie ostatnio:
[spoiler]-Natsu najpierw umiera z przegrzania, potem na nowotwór ( #-o ), potem na mutację ( :?: ) w demona, potem mówi że będzie żył i problemu nie ma...

-Grey raz chce zabić Natsu, raz mówi że jest jego przyjacielem [-X

-walka Erzy z matką to już szczyt, padają słowa nienawiści i pogardy, by nagle jedna dostała mega-power-upa, a druga popełniła samobójstwo i wyznała że zawsze kochała córkę.

[-( [/spoiler]
Jednakże, poziom nie jest jeszcze taki zły. Dobrze że FT się kończy i nie podzieli losu Bleacha.
Piękne podsumowanie xD podpisuje się obiema rękami i nogami. I jeszcze:

[spoiler]- Erza jak One Punch Man połamanymi rękami rozwala meteoryt "bo to Erza" :D [/spoiler]
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » sob lut 25, 2017 6:55 pm

[spoiler]ogólnie wyjaśnianie pewnych rzeczy "bo to erza" jest tragiczne, erza jest zbyt op a watek z matka a raczej walka juz w ogole. I tak dozbieram do konca, bo spora czesc bohaterow lubie a kreska jest ladna i mam sentyment. Na koniec na 100% beda pairingi, ktore wlasciwie juz sa wyklarowane i chyba kazdy to widzi ; p[/spoiler]

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » sob lut 25, 2017 7:10 pm

Alzea,[spoiler]Mam takie samo zdanie odnośnie erzy, jest zbyt OP w świecie FT i to strasznie boli... Fajnie jakby była jakiś nadludzkim bytem, żeby jakoś to rozwiązać... Ale to ERZA! super wojowniczka, z super mocami! Nie zapominajmy o niesamowitej figurze i skórze bez skaz! (No, mogłaby mieć jakieś rany czy blizny. W końcu jest osobą, która walczy w większości na bliski dystans, ale ma tylko sztuczne oko i nawet nie widać, że je ma)
Walka z matką moim zdaniem była niezbyt dobra delikatnie pisząc. Na początku mówi, że nic dla niej nie znaczy, że miała być tylko naczyniem dla niej, a potem kocham Cię moja kochana córko...
Jedynie co mi sie podobało w tym wątku to historia matki Erzy. Przyjemnie się czytało. :)[/spoiler]

Alzea, Mam nadzieje, że nie będziesz czekała długo na następne tomy. ^^ Okładki w FT nie są takie złe.
Ostatnio zmieniony ndz lut 26, 2017 1:20 pm przez Cavaliere, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz lut 26, 2017 9:26 am

W Fairy Tail brakuje niestety pomysłów na nowe moce i cudowną magię i nie bardzo wiadomo, jak rozwiązać stare wątki.
[spoiler]Np. moc podniety? Jasne, miałaby rację bytu, ale do cholery... Nawet dla mnie to było już trochę niesmaczne.[/spoiler]Przeładowanych postaci jest tam dużo za dużo. Dobrze w sumie, że już się kończy. Uwielbiałem kiedyś tę mangę, była dla mnie uciechą przez długi czas, ale... No właśnie, chyba zbyt długi. Chyba z niej wyrosłem.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » ndz lut 26, 2017 1:19 pm

Ja cenie sobie FT m.in. za krótkie walki - jedyny znany mi shonenowy tasiemiec gdzie nie są one aż tak przeciągane, op z dupy powody wygrania niektórych z nich to zupełnie inna sprawa :P

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn lut 27, 2017 7:15 am

Po zastanowieniu ostatnia saga która mi się podobała w anime to ta filerowa (z zegarem), co chyba nie za dobrze świadczy o ostatnich sagach.

W sumie bardzo dobrze że FT się kończy, bo zaczynało się sypać coraz bardziej. Mam nadzieje że uniknie losu wybielacza na koniec.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn lut 27, 2017 7:49 am

Btw, wiadomo coś o tomie 8? :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Vayar
Status: Offline

Post autor: Vayar » czw mar 16, 2017 11:50 am

Taka mała prośba do ogarniających mangę FT.
Mógłby ktoś podzielić mi pierwsze 15-20 tomów na arce?
Typu: arc 1 (jakiśtam) - tomy 1-x
arc 2 - tomy x-y
Ogółem nie przepadam za cliffhangerowymi zakończeniami rozdziałów i czekaniem na kolejne tomy, ale chciałabym jednak poczytać FT, bo pierwszy sezon anime był cudowny. Tak bym sobie kupowała pakietami po te kilka tomów... :D

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw mar 16, 2017 12:12 pm

Vayar pisze:Taka mała prośba do ogarniających mangę FT.
Mógłby ktoś podzielić mi pierwsze 15-20 tomów na arce?
Typu: arc 1 (jakiśtam) - tomy 1-x
arc 2 - tomy x-y
Ogółem nie przepadam za cliffhangerowymi zakończeniami rozdziałów i czekaniem na kolejne tomy, ale chciałabym jednak poczytać FT, bo pierwszy sezon anime był cudowny. Tak bym sobie kupowała pakietami po te kilka tomów... :D
Proszę
http://fairytail.wikia.com/wiki/Story_Arcs

Vayar
Status: Offline

Post autor: Vayar » czw mar 16, 2017 6:23 pm

Dzięki! Nawet są rozdziały podane, no miodzio. :D
Szkoda tylko, że tyyyyleee czasu mine zanim nadgonimy za oryginałem, ale cóż, zostaje wiernie zbierać.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw mar 16, 2017 9:11 pm

Jaki był dodatek do ostatniego tomu? :D bo przegapiłam prenumeratę hehe
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw mar 16, 2017 10:50 pm

Naama, chodzi Ci o siódmy czy ósmy tom? Ósmy wyszedł wczoraj. Do siódmego dodawali zakładkę z Juvią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw mar 16, 2017 11:39 pm

Chodzi o 8. Zakładkę mam :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » sob mar 18, 2017 5:38 pm

SallyCzarownica pisze:Do siódmego dodawali zakładkę z Juvią.
Aktualy art czy ta wersja z tomiku? ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości