Fairy Tail

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Angu » śr lip 26, 2017 8:46 pm

Serii nie znam, podeślę tylko cytat
Manga creator Hiro Mashima posted on his Twitter account regarding the future of the Fairy Tail franchise on Wednesday. His post reads, "Even though the original manga is ending, I don't think Fairy Tail is done just yet. I have a lot of plans, so please look forward to them."
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ds/.116240

więc może doczekacie się jakiś dodatków typu kolejne LN. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Canis » czw lip 27, 2017 8:11 am

Dla mnie zakończenie nie było złe, ale nie było też dobre. Jak mówiłem już wcześniej, Mavis i Zeref mają się dobrze (wzmianka niegodna spoilera), a Laxus został sparowany ze wszystkimi... Rozumiem że Mashima chciał uniknąć hejtu fanów, ale byłoby lepiej gdyby w ogóle o tym nie wspomniał -.- .
Tragedii nie było i można odhaczyć FT, jako mangę przeczytaną. Będę ją miło wspominać.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Alzea » śr sie 02, 2017 10:50 am

Tak z tych trzech dużych shonenów, które ostatnio się skończyły, to mam wrażenie, ze FT miało najlepsze zakończenie, bez parowania na siłę (shipy, które były pokazane, były oczywiste od wielu rozdziałów), zagadki powyjaśniane, motyw przyjaźni i podróżówania utrzymal się do końca, jestem zadowolna, dobrze, że już się skończyło. Oczywiście można pomarudzić, że za dużo osób przeżyło, zbyt happy ten end, ale w sumie takie było założenie od początku, ma być radośnie, a Erza jest OP. Będę miło wspominać i facepalmowac na Mashimowych rozwiązanaich bez sensu powoli zbierając polskie wydanie. Ofc ja, jak to ja, dodatkowym tomikiem z jakąś przygodą 10 lat później nie pogardzę, ale jest dobrze.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: gg gonia » śr sie 02, 2017 12:27 pm

Dla mnie zakończenie mega słabe, i długo się zastanawiałam, dlaczego tak jest. Niby bardzo podobne do tego narutowego i bleachowego, kto miał być z kimś w parze ten jest- czyli związki odhaczone, kto miał być sam jest sam, happy end jest. Więc czemu czuje taki niesmak? I w końcu zrozumiałam, brakuje w tym wszystkim rozwoju postaci. Odniosę się głównie do Naruto bo Blicza to znam tyle o ile.
W spoilerze o zakończeniu Naruto i FT
► Pokaż Spoiler

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Matii » czw sie 03, 2017 2:14 pm

Nadgoniłem wczoraj wieczorem FT i wszystko dla mnie jest nijakie. Zakończenia to ja tam wgl nie widziałem. No ale od FT przestałem dawno cokolwiek wymagać. Chociaż szczerze mówiąc liczyłem na coś fajnego na koniec, a było to dosłownie nic.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Itachi Uchiha » czw kwie 05, 2018 12:04 pm

Autor planuje dalej kontynuować historie :lol:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ga/.129988

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: DarkNighty » czw kwie 05, 2018 1:00 pm

Naprawdę? Świetnie po prostu -.-' A już się cieszyłam, że pożegnałam się z tym tasiemcem.
Nie lubię takich informacji :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Matii » ndz kwie 08, 2018 3:27 pm

Nie wiem co o tym myśleć xD jakbym był fanem to penie bym się cieszył bo zakonczenie bylo nijakie. Ale seria jest mi obojętna, więc pewnie nawet nie zwrócę na tą kontynuację uwagi.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Bukafo » pn lip 02, 2018 7:03 pm

A ja mam takie pytanie, czy wie ktoś może od którego tomiku kreska autora przechodzi przemianę? Tak mniej więcej?
Bo planuję skończyć serię właśnie jeszcze przed tą całą ewolucją. Ta nowa kreska mnie nie kręci... zresztą mam wrażenie jakby właśnie po tej zmianie seria zaczęła się staczać, być bardziej zboczona i w ogóle be. :/
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Kocurzyca » wt lip 03, 2018 1:52 am

Ciężko powiedzieć, bo ewolucja przechodzi stopniowo u niego. Ja mam wrażenie, że jakoś od time-skipu robi się mocno uproszczona, bo ta z tenroujimy bardzo mi się podobała. Chociaż arc z festiwalem był chyba ok... już nie pamiętam dobrze, bo czytałam dawno.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Kocurzyca » śr lip 04, 2018 1:48 am

Z ciekawości - czy ktoś z was czyta nową mangę Mashimy, Eden's Zero? :D Wyszły już dwa rozdziały. Ogólnie to Mashima ma w zwyczaju "kopiować" część swoich postaci i wątków ze starych mang do nowych po prostu trochę je zmieniając i tak też jest tu. Happy nie ma nawet zmienionego imienia xD Ale nie jest Happym z FT. Ludzie mówią, że Shiki i Rebecca to kopia Natsu i Lucy ale tutaj akurat się nie zgodzę, bo mimo wszystko się różnią. I grają swoje "reverse" role, czyli to Rebecca ma związek z Happym (a nie męski bohater, jak Natsu w FT) i jest jego przyjaciółką, to ona znajduje męską postać czyli Shikiego i to ona "wyciąga go na przygodę" zupełnie na odwrót niż w FT gdzie to Natsu pociągnął Lucy za sobą i wciągnął do gildii. No i to Rebecca strasznie dużo żre, kwik. Też są gildie, ale gildie podróżników ale o nich na razie nic więcej nie wiemy bo dopiero było o nich wspomniane.
Najmniej mi chyba przypadła do gustu postać która wygląda kropka w kropkę jak Erza tylko z opaską na oku i nazywa sie Elsie Crimson xD serio, Mashima? Serio?

Ogólnie to dwa pierwsze rozdziały mi się podobały, bo nie oczekiwałam niczego oryginalnego xd nie od Mashimy. To po prostu czysta zabawa i tyle. Klimaty sci-fi bardziej, takie futurystyczne, podróżują po różnych planetach w kosmosie, są maszyny i takie tam.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Fani » śr lip 04, 2018 9:06 am

Przeczytałem pierwszy rozdział i mam podobne odczucia. Postacie tak bardzo wtórnie wyglądają i od razu ta siła przyjaźni :roll:, jednak nie oznacza od razu, że czyta się to źle. Na razie ciężko wyrokować, ale fanom FT powinno się podobać. Sam będę zaglądać do nowych rozdziałów :).
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2018 6:24 pm przez Fani, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Bukafo » śr lip 04, 2018 11:02 am

Taa... Przeczytałem pierwszy rozdział i jak dla mnie to autor poszedł po prostu na łatwiznę, w ogóle się nie wysilił przy postaciach. Nawet Happy został perfidnie skopiowany! Sam pomysł z robotami jakoś mnie nie urzekł, zawiało lipą trochę. Przeczytam jeszcze z jeden rozdział i wtedy stwierdzę czy jest sens to dalej czytać.
W ogóle w FT Lucy była tą postacią co często płakała bez powodu, ciekawe czy w tej serii, to Shiki będzie płakał, czy właśnie Rebbeca.
No i oczywiście można się spodziewać dużo ecchi.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: ociesek » śr lip 04, 2018 6:23 pm

Well, Plue też był żywcem skopiowany z Rave :) Taki już po prostu urok tego autora. Podczytam trochę, ale nie spodziewam się hitu na miarę FT.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Itachi Uchiha » śr lip 04, 2018 9:49 pm

Pierwszy rozdział kontynuacji FT już 25 lipca. Hiro będzie odpowiedzialny za historie, a za kreskę Atsuo Ueda. :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 25/.133789

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Kocurzyca » czw lip 05, 2018 12:26 am

Ja też nie spodziewam się hitu na miarę FT, ale na samym tumblrze już po 2 rozdziałach tytuł ma większy fanbase od nowej mangi Jun Mochizuki czyli Vanitas no Varte po 30 rozdziałach. Jestem w tym drugim fandomie i dokładnie go śledzę, a jak zrkam na taki Eden's Zero to się dziennie pojawia mnóstwo stuffu xd mimo, że to dopiero dwa rozdziały.
Btw spodziewałam się trochę więcej ecchi niż dostałam, ale może to dlatego, że to tylko początek i Mashima się dopiero rozkręci.
Mój ulubiony moment jak na razie to chyba było "czy ty serio potrzebujesz ochroniarza?" Shikiego do Rebecki w drugim rozdziale xD całkowicie szczerze mnie to rozbawiło. W ogóle drugi rozdział czytało mi się przyjemniej od pierwszego, dostaliśmy trochę flaszbaków Rebecki i Happy'iego.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Alzea » czw lip 05, 2018 10:38 pm

Ot czytadlo na rozluznienie ;) troche boje sie tego sequela, co tam bedzie, moze jakis time skip 20 lat o nowej generacji FT? xD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Bukafo » czw lip 05, 2018 11:08 pm

Alzea pisze:
czw lip 05, 2018 10:38 pm
moze jakis time skip 20 lat o nowej generacji FT?
Nie chcę drugiego Naruto!
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: KubciO » czw lip 05, 2018 11:23 pm

Bukafo pisze:
czw lip 05, 2018 11:08 pm
Nie chcę drugiego Naruto!
Nie sądzę, by autora to obchodziło. Ma pomysł, to pisze. Sprzedaje się, to opowiada historię dalej, nawet jeśli to nic innowacyjnego. Najwyżej Ty nie kupisz jego wersji Naruto. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: gg gonia » pt lip 06, 2018 7:46 am

Alzea pisze:
czw lip 05, 2018 10:38 pm
troche boje sie tego sequela, co tam bedzie, moze jakis time skip 20 lat o nowej generacji FT?
Koniec FT w sumie wyglądał jak by to był tylko kolejny arc a nie zakończenie wielkiej kilkunastotomowej serii, więc nie zdziwiłabym się jakby po prostu kontynuował historię dalej XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości