Fairy Tail

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr maja 10, 2017 12:24 pm

Na jakieś pierwszej stronie rodziału (chyba 380) jest scena jak tańczą ze sobą.
Plus kiedyś autor wydał oficjalny art, na którym były wszystkie postacie, które stoją w kółeczku. Dziwnym trafem wszystkie pary stały obok siebie i Laxus był między Mirą a Freedem.
I ostatnio na jeden grupie wrzucili kolejny oficjalny art jak Mira stała za barem, a Laxus siedział przy.

Ten art z Mirą przy barze i Laxusem widziałam. I bardzo mi nie pasował, bo był wśród innych paringów. Tak się zastanawiam, skąd autor to wytrzasnął, jaki oni nigdy nic do siebie nie mieli. A tańca i postaci w kółku nie pamiętam. Pewnie nawet na to nie zwróciłam uwagi.
Przy czym ja tez wolałbym do Miry Freeda. Ale autor chce chyba silne potworki.

Ale mi chodziło o Freeda i Laxusa, haha :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw maja 11, 2017 1:37 pm

Mashima akurat fanów nie zwodzi z pairingami i nie kryje sie z endgame - oczywiste jest nalu, gruvia i gajevy. Gajevy jest w sumie canonem, gruvia po wiadomej scenie tez (nie dla wszystkich, acz jak wezmie się pod uwagę graya jako rasowego tsundere) Ten miraxus faktycznie nie był nawet jakoś bardzo hintowany ;P ale akceptuje, biedny Freed ;(

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » czw maja 11, 2017 9:12 pm

Aż się zastanawiam czy nie zacząć czytać Fairy Taila. Co prawda Studio dogoni zakończenie najwcześniej za 6 lat i kwartał, ale tyle samo trwało wydanie całego Fullmetala(27 tomów), który teraz stoi na mojej półce. Ale z drugiej strony zacząłem go zbierać dopiero w 2010, więc może też trochę poczekam z FT by trochę zmniejszyć problem.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » sob maja 13, 2017 11:07 am

Fenek Alfa, myślę że jak zaczniesz czekać ze zbieraniem później to nawet lepiej. Bo oczekiwanie na kolejne tomu zawsze jest męczące.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob maja 20, 2017 2:52 pm

To już pewne, jeszcze 10 rozdziałów i koniec :P
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... rs/.116355

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » sob maja 20, 2017 3:59 pm

Dobrze ze tylko 10 rozdziałów.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob maja 27, 2017 6:13 pm

[spoiler]Coraz bardziej nie znoszę tej mangi. W nowym rozdziale już nawet Makarov, zabity wcześniej przez Zerefa, zmartwychwstał nagle. Czemu on nie może nikogo zabić raz a porządnie?[/spoiler]

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob maja 27, 2017 7:22 pm

Niestety, ale seria udowodniła nam ma ogromne szansę na to, by pobić beznadziejne zakończenie w Bleachu, co jest rzeczą dość trudną. Cieszę się, że jednak zrezygnowałem z zakupu tomików, bo bym się ostro na tym przejechał. Jeszcze 9 rozdziałów, przeżyje i na bardzo długo zapomnę o istnieniu serii. :P

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » sob maja 27, 2017 8:36 pm

Jeżeli los głównych złych ma tak wyglądać...No cóż, słabe zakończenia tasiemcowych shonenów to juz tradycja chyba. Przynajmniej shipy są spoko xD W sumie FT do samego końca broni się wlasnie bohaterami i ładną kreską, bo fabuła too noo, jaki kon jest kazdy widzi. Świat tez w sumie ma potencjał. Mimo wszystko mam sentyment do tej mangi, dobrze sie bawiłam, mimo momentów żenady i ogromnej dawki fanserwisu, dozbieram do końca.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob maja 27, 2017 9:26 pm

Alzea pisze: Świat tez w sumie ma potencjał.
Serio? Moim zdaniem jest bardzo słabo przedstawiony. Poza miastem i wyspą niewiele tego świata widzieliśmy.

Fairy Tail od początku stał postaciami. Miał kilka fajnych momentów, ale zabrakło pomysłów. Żeby teraz ktoś nie był z przeszłości albo przyszłości, to nie wiem, co musiałoby się stać...

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » sob maja 27, 2017 10:00 pm

ociesek pisze:Alzea napisał/a:
Świat tez w sumie ma potencjał.
Serio? Moim zdaniem jest bardzo słabo przedstawiony. Poza miastem i wyspą niewiele tego świata widzieliśmy.
Bardziej chodzi mi o koncepcje świata a raczej jego magii - magia wrodzona, wyuczona, magiczne przedmioty. Chodzi właśnie o to, ze dużo z tego można było wyciągnąć, bo koncepcja imho jest dobra i pociągnąc dalej, ale no wyszło jak zwykle. Niewiele wiemy, jakieś cząstkowe info i coś pokazane akurat kiedy jest to na rękę, bo zawsze tak działało, ale nigdy o tym nam nie wspomniano. Mówię, ma, a raczej miał potencjał.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » ndz maja 28, 2017 2:13 am

ociesek pisze:[spoiler]Coraz bardziej nie znoszę tej mangi. W nowym rozdziale już nawet Makarov, zabity wcześniej przez Zerefa, zmartwychwstał nagle. Czemu on nie może nikogo zabić raz a porządnie?[/spoiler]
Ilość osób zabitych jest ujemna - nawet Lisana, która z początku figurowała jako denatka nie została oszczędzona. Przygotujmy się na zakończenie w stylu "wszyscy rzygamy tęczą", bo na pewno takie dostaniemy.
Idąc tym tropem obstawiam, że Mavis i Zeref mają się dobrze.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz maja 28, 2017 8:59 am

Ja obstawiam, że w ostatnim chapterze odkryją magię wskrzeszającą, powstałą z miłości Lucy i Natsu. Rzygam.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » ndz maja 28, 2017 6:31 pm

[spoiler] Brakuje jeszcze tylko tego żeby ojciec Graya zmartwychwstał ^^ [/spoiler] LOL xD
Ostatnio zmieniony ndz maja 28, 2017 9:23 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » ndz maja 28, 2017 9:19 pm

Wiecie, też mnie jakoś zniechęciło ostatnio FT. Kupuję mangę, ale chyba zrobię sobie na jakiś czas pass... :<
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: SallyCzarownica » śr lip 26, 2017 2:52 pm

No i jak się Wam podobało zakończenie? Pomijając tę nieudaną bitwę, to ostatni rozdział był fajny. Fakt, jak czytałam, to troszkę się rozczarowałam, bo bardzo liczyłam, że zobaczymy dorosłych bohaterów z dziećmi. Ale jak się "przespałam" z tym zakończeniem, to uważam, że jest bardzo fajne. Jest jak początek mangi, takie sympatyczne, ciepłe. Będzie mi ich wszystkich brakowało. Każdy wie, jaki jest poziom tej mangi, ale mimo wszystko mam do niej ogromny sentyment. Teraz czekam na ostatni sezon anime. :)
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 6:55 pm przez SallyCzarownica, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: ociesek » śr lip 26, 2017 5:03 pm

Cieszę się, że to się w końcu skończyło. Byłem ogromnym fanem Fairy Taila tak mniej-więcej do połowy, po wielkim turnieju mi przeszło. Szkoda jednak, że to już koniec. A wystarczyło podnieść poziom xD

Zakończenie spoko - nie było przekombinowane, a proste i jasne. I to mi się podobało.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Łukasz.T » śr lip 26, 2017 5:14 pm

Cieszę się, że manga już się skończyła. Zakończenie było fajne jak dla mnie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Itachi Uchiha » śr lip 26, 2017 6:00 pm

ociesek pisze:
śr lip 26, 2017 5:03 pm
Cieszę się, że to się w końcu skończyło. Byłem ogromnym fanem Fairy Taila tak mniej-więcej do połowy, po wielkim turnieju mi przeszło. Szkoda jednak, że to już koniec. A wystarczyło podnieść poziom xD

Zakończenie spoko - nie było przekombinowane, a proste i jasne. I to mi się podobało.
Mam podobne zdanie jak ty, ogólnie seria bardzo dobra, ale ostatni ark to był jedno wielkie nieporozumienie. Przynajmniej się cieszę, że większość paringów została oficjalnie potwierdzona
W ostatnim rozdziale najbardziej zabrakło mi scenki
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: Cavaliere » śr lip 26, 2017 7:49 pm

Powiem wam, że FT ostatni ark razem z ostatnim rozdziałem to wielkie machnięcie ręką, nic ciekawego, nic mnie nie pruszylo.
Tylko zastanawiam sie jak to jest w końcu z tym Jallel i Erza... Wiem, że nie skończyli jako para.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości