Fairy Tail

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Fairy Tail

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 15, 2016 6:14 pm

Autor: Hiro Mashima
Gatunek: shōnen, fantasy
Liczba tomów: 53+
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: co 6 tygodni
Premiera: 8 kwietnia (Pyrkon) - podczas konwentu będzie także dostępny przedpremierowo drugi tom!
Opis: Jeśli chcesz pozbyć się krwiożerczej bestii, grasującej w Twoim mieście – koniecznie wynajmij do jej usunięcia maga z Fairy Tail. Jeśli chcesz się pozbyć miasta – zrób dokładnie to samo! Choć gildia ta działa po stronie dobra, doniesienia o spustoszeniach, za które są odpowiedzialni, re-gularnie zajmują pierwsze strony gazet, bulwersując społeczeństwo. Ale Lucy się tym nie przejmuje. Nie wyobraża sobie, że mogłaby wstąpić do innej gildii. Tak – Lucy też jest magiem, ale nie rzuca piorunami, nie sprowadza deszczu ani nie tańczy z wilkami. Zbiera klucze. Przy ich pomocy jest w stanie przywołać z innego wymiaru gwiezdne duchy, które potrafi w różnej mierze kontrolować. Los chciał, że pewnego dnia zostaje uratowana z opresji akurat przez maga ze swojej ulubionej gildii, niejakiego Natsu Dragneela, który obiecuje zabrać ją do siedziby Fairy Tail. I choć wyobrażenia dziewczyny przegrywają konfrontację z rzeczywistością, teraz nie ma już odwrotu. Jej wielka przygoda w świecie magii, miecza i ogoniastej wróżki właśnie się zaczęła...

[ Dodano: Wto 15 Mar, 2016 ]
Obrazek

[ Dodano: Wto 15 Mar, 2016 ]
Obrazek

[ Dodano: Wto 15 Mar, 2016 ]
Nadszedł czas na kuszenie wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się zakupić prenumeraty "Fairy Tail". Nieważne czy zdecydujesz się na jeden, dwa, czy pięćdziesiąt tomów - wszyscy prenumeratorzy otrzymają od nas specjalny dodatek w postaci widocznych obok pocztówek!


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt mar 15, 2016 6:18 pm

Dobrze, że sprawdziłam, bo też robiłam temat. SallyCzarownica wyprzedziałaś mnie o minute :lol:

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt mar 15, 2016 6:42 pm

Super! Prenumeraty kupione na oba tomy, ciekawe czy dostanę przed Pyrkonem :P Inaczej będę ze ślinotokiem patrzyła na tomy, trzymane przez innych :P Mimo, że seria nie cieszy się już aż taką popularnością jak wcześniej, jestem zadowolona, że pojawi się polska wersja na naszym rynku :) Jestem na bieżąco i z mangą i z anime. Także teraz nie pozostało mi nic innego jak kolekcjonowanie własnych tomów :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » wt mar 15, 2016 6:44 pm

Według mnie obrazek z boku tomu można było podnieść, bo imię i nazwisko autora za bardzo pchają się na napis nazwy wydawnictwa u dołu tomiku.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt mar 15, 2016 7:48 pm

Ta seria ma takie grube tomy czy ten grzbiet nachodzić będzie na przód i tył?
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt mar 15, 2016 8:06 pm

Na wizualizacjach widać, że część nachodzi na okładkę, na tylną część pewnie też.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 15, 2016 8:11 pm

Dobrze, że sprawdziłam, bo też robiłam temat. SallyCzarownica wyprzedziałaś mnie o minute :lol:

Temat byłby wcześniej, ale filtr antyspamowy mi to uniemożliwiał i musiałam wrzucać wszystko osobno.

[ Dodano: Wto 15 Mar, 2016 ]
Naama pisze:Super! Prenumeraty kupione na oba tomy, ciekawe czy dostanę przed Pyrkonem :P Inaczej będę ze ślinotokiem patrzyła na tomy, trzymane przez innych :P

Na fb napisali, że prenumeraty będę wysłać wcześniej, tak abyśmy je dostali jeszcze przed konwentem. Wszystko będzie zależało od poczty. Też mam nadzieję, że do piątku zdąży mi dojść.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt mar 15, 2016 8:22 pm

SallyCzarownica pisze:
Naama pisze:Super! Prenumeraty kupione na oba tomy, ciekawe czy dostanę przed Pyrkonem :P Inaczej będę ze ślinotokiem patrzyła na tomy, trzymane przez innych :P

Na fb napisali, że prenumeraty będę wysłać wcześniej, tak abyśmy je dostali jeszcze przed konwentem. Wszystko będzie zależało od poczty. Też mam nadzieję, że do piątku zdąży mi dojść.
No właśnie znając moje szczęście, to pewnie poczta przyjdzie w piątek jak już będę na Pyrkonie ^^ A na FB nawet im przypomniałam, że FT miało wychodzić co 6 tygodni bo nagle 2 tom miał być dostępny dopiero w czerwcu :P Ciekawe jak to będzie w praktyce, trzymam za nich kciuki :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » wt mar 15, 2016 8:45 pm

53 tomy. 1 tom co 6 tygodni. Czyli za ponad 6 lat dogonimy...o ile studio JG bedzie wtedy jeszcze istniec :D

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt mar 15, 2016 8:53 pm

Ekhm już 54 tom zapowiedziany :p ofc nie wiem co będę robiła za 6 lat, ale na razie zamierzam zbierać :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt mar 15, 2016 11:16 pm

Fairy Tail mnie nie interesuje ale grzbiety są bardzo ładne, jak wydane będzie tego więcej to będzie się to ładnie prezentować :).
Obrazek

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » wt mar 15, 2016 11:20 pm

W sumie to jak zaczynałem to czytać, dawno temu, to myślałem sobie, że fajnie by było tą mangę mieć po polsku, ale teraz to meh.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr mar 16, 2016 8:34 am

Kiedyś kupię 10-15 pierwszych tomów, bo niestety dalsze nie są tego warte. FT jest po prostu średnie, a po jakimś czasie zaczyna irytować wtórnością (chodzi o te same rozwiązania używane w każdej sadze).
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw mar 17, 2016 6:16 pm

Z facebooka
zamierza pojawić się na konwencie będzie miał okazję wygrać prenumeratę na kolejne tomy mangi, a jeden szczęśliwiec nawet na... 50 tomów! Jak złapać tę supernagrodę? To proste! Przy zakupie dowolnego tomiku "Fairy Tail" na konwencie otrzymacie przy kasie specjalną kartę z zadaniem do wykonania (prenumeratorzy otrzymają ją razem z tomikiem jeszcze przed Pyrkonem).

Na czym będzie polegać Wasze magiczne wyzwanie?
Widać, że na zdobytym przez Was pergaminie ewidentnie czegoś brakuje. Na terenie konwentu znajdują się trzy punkty informacji magicznej, zaopatrzone w pieczątki z fragmentami brakującego obrazka. Czwarty element nosi ze sobą nasz uroczy kociak - Happy! Musicie go odnaleźć i przekonać, aby Wam pomógł - podpowiadamy, że bardzo lubi sobie strzelać śmieszne fotki. Gdy już zbierzecie cały obrazek, odszukajcie na terenie konwentu siedzibę naszej gildii i wrzućcie swoje zgłoszenie do urny. Każda osoba, która zbierze wszystkie pieczątki otrzyma od nas unikatową smycz z "Fairy Tail", a spośród osób, które wypełnią zadanie rozlosujemy nagrody. Losowań będzie kilka, więc oprócz nagrody głównej, będzie można załapać się również na kilka mniejszych prenumerat.

DON`T WORRY - BE HAPPY!
Jak widzicie, szykuje się wyśmienita zabawa! Korzystając z okazji przypominamy również o zorganizowanym przez nas projekcie z udziałem Happy'ego - biorąc w nim udział, pomożesz nam przekazać autorowi mangi pozdrowienia od polskich fanów. A przy okazji możesz zdobyć prenumeratę na 10 tomów mangi! Szczegóły znajdziesz tutaj:
http://studiojg.pl/show-82966.html
Szczerze, ciekawa forma konkursu, podoba mi się takie coś, sam się raczej nie skuszę, ale naprawdę ciekawa opcja.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw mar 17, 2016 7:03 pm

Haha, jak mi tomiki zdążą przyjść, to sama będę chodzić i szukać. A co! :D przynajmniej będę mieć zajęcie, bo w tym roku program Pyrkonu jakiś taki biedny...

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt mar 18, 2016 10:51 am

Ajjj, teraz żałuję, że nie jadę na Pyrkon ;P

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt mar 18, 2016 11:02 am

Fajny pomysł na zabawę, szkoda że akurat FT średnio mnie interesuje :P

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt mar 25, 2016 6:46 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt kwie 05, 2016 4:19 pm

Mangi dotarły do SJG:
Obrazek

[spoiler]
Tadam! Kotek Happy dostarczył nam dziś do biura całą górę mangi "Fairy Tail"! Pokazałby się na zdjęciu, ale niestety jest zbyt zajęty pakowaniem ostatnich prenumerat. Kotek przypomina, że komplet obydwu tomów wraz z pocztówkami dostaną wszyscy, którzy zamówili je w prenumeracie, a także uczestnicy Pyrkonu, którzy zakupią je podczas konwentu. Dodatkowo, do paczek dołączymy kartę konkursową. Szczegółwy wszystkich atrakcji ii konkursów związanych z "Fairy Tail" zebraliśmy w rameczce poniżej:

FAIRY TAILOWY ZAWRÓT GŁOWY
- Pocztówki - to widoczne na zdjęciu dodatki dla prenumeratorów i kupujących mangę na Pyrkonie

- Karty konkursowe - Treasure Hunt: do każdej prenumeraty i tomiku zakupionego na Pyrkonie dodajemy karty - każdy kto wypełni rozpisane na nich zadanie i odniesie nam kartę na Pyrkonie otrzyma unikatową smyczkę z "Faity Tail". Dodatkowo, wśród osób, które wypełnią zadanie, rozlosujemy kilka prenumerat na kolejne tomy - największa prenumerata, którą rozdamy będzie zawierać 50 tomów! Szczegóły konkursu znajdziecie tutaj:
http://studiojg.pl/show-83620.html

- "Don't worry be Happy" - w sobotę spotkamy się, aby zatańczyć z Happy'm - biorąc udział w zabawie, pomożesz nam przekazać autorowi mangi pozdrowienia od polskich fanów. A przy okazji możesz zdobyć prenumeratę na 10 tomów mangi! Szczegóły znajdziesz tutaj:
http://studiojg.pl/show-82966.html

Dodatkowo pragniemy poinformować, że niestety, oprócz "Fairy Taila", pozostałe nowości dotrą do prenumeratorów na początku przyszłego tygodnia, ponieważ drukarnia nie dała rady. Od trzech tygodni połowa maszyn drukuje tylko nasze mangi, ale niestety zajmuje to zbyt dużo czasu, żebyśmy zdołali dostarczyć resztę tytułów jeszcze przed konwentem. A z dobrych wiadomości: wszystkie nowości zdążą na Pyrkon. Po drugie, jako że niektórzy z Was zamawiali paczki z kilkoma pyrkonowymi nowościami, rozbijemy je dwie przesyłki, tak, aby każdy dostał "Faity Tail" z kartą konkursową jeszcze przed konwentem - oczywiście na nasz koszt.

"Fairy Tail" #1
Jeśli chcesz pozbyć się krwiożerczej bestii, grasującej w Twoim mieście – koniecznie wynajmij do jej usunięcia maga z Fairy Tail. Jeśli chcesz się pozbyć miasta – zrób dokładnie to samo! Choć gildia ta działa po stronie dobra, doniesienia o spustoszeniach, za które są odpowiedzialni, regularnie zajmują pierwsze strony gazet, bulwersując społeczeństwo. Ale Lucy się tym nie przejmuje. Nie wyobraża sobie, że mogłaby wstąpić do innej gildii. Tak – Lucy też jest magiem, ale nie rzuca piorunami, nie sprowadza deszczu ani nie tańczy z wilkami. Zbiera klucze. Przy ich pomocy jest w stanie przywołać z innego wymiaru gwiezdne duchy, które potrafi w różnej mierze kontrolować. Los chciał, że pewnego dnia zostaje uratowana z opresji akurat przez maga ze swojej ulubionej gildii, niejakiego Natsu Dragneela, który obiecuje zabrać ją do siedziby Fairy Tail. I choć wyobrażenia dziewczyny przegrywają konfrontację z rzeczywistością, teraz nie ma już odwrotu. Jej wielka przygoda w świecie magii, miecza i ogoniastej wróżki właśnie się zaczęła…

A oto nasza tradycyjna rozpiska:
- wtorek - rozsyłamy prenumeraty tomu 1 i 2 (z pocztówkami i kartą konkursową);
- piątek-niedziela - obydwa tomiki będą dostępne podczas konwentu Pyrkon w Poznaniu (do zakupu dołączane będą pocztówki i karty konkursowe)
- piątek - rozpoczynamy sprzedaż w sklepie stacjonarnym Yatta.pl w Warszawie; - poniedziałek - pierwszy tom mangi trafi do sklepów stacjonarnych Yatta.pl w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Gdańsku;
- wtorek - "Fairy Tail" #1 trafi do empików i innych sklepów komiksowych;

- 23 maja - "Fairy Tail" #2 trafi do ogólnej sprzedaży.
[/spoiler]
Obrazek

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » wt kwie 05, 2016 6:24 pm

Mam wrażenie, że SJG przekonało Japończyków (między innymi) zapewnieniem, że walną przed i w trakcie premiery FT naprawdę mocną akcję marketingową. Bo ten boom imo jest naprawdę duży; konkursy na Pyrokonie, chodzące maskotki, coś tam jeszcze, to wszystko jest zdecydowanie większe niż zwykła premiera+dodatki do przedpłat+ewentualnie konkurs przez internet.

Podoba mi się coś takiego, urozmaica całą premierę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość