Ajin

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ajin

Post autor: Kakaladze » pn mar 14, 2016 4:19 pm

Autor: Gamon Sakurai, Tsuina Miura
Gatunek: seinen, horror
Wydanie: format A5, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: maj (przedpremierowo dostępny na Pyrkonie)

Info od JG
[spoiler]
JG pisze:Już za tydzień minie czas możliwości zakupu prenumerat na nasze pyrkonowe nowości, czyli: "Ajin", "Fairy Tail", "Highschool DxD", "Log Horizon" i "Golden Time". Jeśli więc jeszcze wahacie się nad zakupem, w tym tygodniu pomożemy Wam podjąć decyzję. Przez cały tydzień będziemy prezentować Wam obwoluty poszczególnych mang i specjalne dodatki dla prenumeratorów.

Na pierwszy ogień idzie "Ajin". Choć jego oficjalna premiera przypada na maj (wtedy trafi do ogólnej sprzedaży), przedpremierowo pojawi się na konwencie Pyrkon 8 kwietnia i w tym samym czasie trafi do prenumeratorów. A teraz najważniejsze - każdy kto wykupi którąkolwiek opcję prenumeraty na ten tytuł otrzyma od nas widoczną poniżej zakładkę.

Dodatkowo prezentujemy całą obwolutę - wyobraźcie sobie, jak będzie się prezentować w powiększonym formacie i z lakierem wybranym!
[/spoiler]

Opis:
"Ajin"
Ajina nie można zabić. Jakich obrażeń by nie doznał, zawsze wraca do swojej ludzkiej postaci, ale człowiekiem nie jest. Pierwsze takie istoty zostały odkryte siedemnaście lat temu i od tamtego czasu stanowią przedmiot zarówno fascynacji, jak i strachu. Poszczególne kraje prześcigają się w badaniach i, eksperymentując na schwytanych przez siebie okazach, pragną odkryć tajemnicę nieśmiertelności. Tylko czy te istoty na pewno są niebezpieczne? Czy zasługują na tak okrutne traktowanie? Co tak naprawdę potrafią i po czyjej stoją stronie? Mało kto się nad tym zastanawia. Jednym z tych nielicznych jest Kei Nagai, który z pewnym sceptycyzmem słucha nauczyciela, gdy ten opowiada o Ajinach na lekcji. Gdy chłopak wraca ze szkoły, myśli pochłaniają go tak bardzo, że wpada pod rozpędzoną ciężarówkę. Ku zdumieniu gapiów przed chwilą jeszcze zmasakrowany Kei w kilka chwil wraca do zdrowia. Jest Ajinem. Przerażony nastolatek szybko zdaje sobie sprawę, że nikomu nie może ufać. Natychmiast traci wszelkie prawa i staje się zwierzyną, na którą zamierzają polować absolutnie wszyscy.

Prenumeratę na mangę "Ajin" można zamawiać do 20 marca włącznie.


Obrazek

Obrazek


Nie widziałem tematu odnośnie samego Ajina więc zakładam przy okazji z tymi informacjami.
Ostatnio zmieniony śr mar 16, 2016 4:41 pm przez Kakaladze, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn mar 14, 2016 4:29 pm

Kurczę, necą mnie.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pn mar 14, 2016 4:33 pm

Aww, już nie mogę się doczekać. <3

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » pn mar 14, 2016 4:39 pm

Boje sie ze zloze prenumerate a potem bede czekal po pół roku na kazdy tomik albo i dluzej.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pn mar 14, 2016 5:08 pm

Velsu pisze:Boje sie ze zloze prenumerate a potem bede czekal po pół roku na kazdy tomik albo i dluzej.
Dlatego ja byłabym ostrożna jeżeli chodzi o prenumeraty u SJG. Na Loveless ile ludzie czekają Ci co wykupili prenumeraty. Ja tam zawsze wole kupić tom po premierze na spokojnie razem z innymi tytułami.

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » pn mar 14, 2016 6:27 pm

Velsu pisze:Boje sie ze zloze prenumerate a potem bede czekal po pół roku na kazdy tomik albo i dluzej.
Pjona, mam tak samo ._.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn mar 14, 2016 8:23 pm

Kiedyś też myślałam nad tym tytułem ale potem robi się nudny i nie widze sensu się w niego władować. A po za tym nowych serii od SJG nie planuje w ogóle kupować.
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » pn mar 14, 2016 11:39 pm

Ja mam wielkiego smaka na ten tytuł, ale póki co czekają mnie inne wydatki, więc poczekam na opinie innych.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt mar 15, 2016 8:12 am

Jeśli jesteś ciekawa fabuły to sięgnij po anime. Jest identyczne jak manga. Nie wiem tylko na którym rozdziale skończą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » wt mar 15, 2016 8:19 am

A mnie te opinie o tym, że "Ajin w pewnym momencie się stacza" w ogóle nie odstraszają. Fabuła mi się spodobała, a klimat, którym otoczony jest ten tytuł w pełni do mnie przemawia. Przeczytam i sam ocenię, czy faktycznie jest tak źle jak co niektórzy mówią.

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » wt mar 15, 2016 12:17 pm

mnie też nie przerażają te opinie że manga sie psuje, bo czytałam online (chociaż nie jestem na bieżąco) i zaciekawili mnie i bohaterowie i świat przedstawiony, więc na polską wersję na pewno się skuszę. nawet dla tych samych początkowych tomów, bo warto.
[center]&#12541;(&#12288;&#65381;&#8704;&#65381;)&#65417; &#7451;&#7452;&#7437;&#665;&#671;&#640; | &#655;&#7439;&#7452;&#7451;&#7452;&#665;&#7431;[/center]

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw mar 24, 2016 6:11 pm

StudioJG dało przykładowe strony z mangi: Klik
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Post autor: Bukafo » ndz kwie 10, 2016 1:02 pm

O tak. Seria zdecydowanie trafiła w mój gust. Anime jest świetne, więc po pierwszy tom sięgnę. W ogóle maj będzie bardzo obfitym dla mnie miesiącem jeśli chodzi o mangi.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw kwie 14, 2016 10:35 am

Jakby kogoś interesowało, to na netflixie pojawił się pierwszy sezon anime Ajin. Są nawet dostępne polskie napisy.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw kwie 14, 2016 11:28 am

Tyle że anime Ajin to antyreklama mangi.

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » ndz maja 08, 2016 8:37 am

Po Grze w Króla coraz mniej ufam mangowym horrorom, ale czytając zarys fabuły czuję, że to coś dla mnie. Czytał już ktoś i poleca/nie poleca?

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz maja 08, 2016 9:25 pm

Ja mam mieszane uczucia, bo seria zaczyna się świetnie (nawet wrzucałam tu kiedyś na forum propozycjeę wydania tej mangi), ale potem... wszystko się dziwnie rozjeżdża. Ja czekam, aż seria będzie zakończona i jeśli autor jakoś się wybroni, to przemyślę zakup, ale na tę chwilę rezygnuję.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt maja 13, 2016 6:22 pm

Pierwszy tom taki średni, jakiś potencjał jest, ale aż tak mnie nie ciekawi ciąg dalszy, żebym sięgnął po drugi.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » śr maja 25, 2016 4:34 pm

Przeczytałem. Generalnie nawet niezłe, wciąga i ma potencjał. Fabuła momentami jest trochę naiwna, ale da się to przeboleć.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw maja 26, 2016 7:28 am

Czy ktoś się orientuje na którym tomie mangi kończy się anime?
Anime obejrzałem, nawet dość chętnie, chciałbym teraz sprawdzić jak to się pokrywa z mangą :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości