H.P. Lovecraft OGAR i inne opowiadania

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

H.P. Lovecraft OGAR i inne opowiadania

Post autor: Ame » wt paź 06, 2015 1:52 pm

Obrazek
Autor: Tanabe Gou
Gatunek: groza, horror
Liczba tomów: 1
Ilość stron: 172
Format: A5
Opis:„W mych udręczonych uszach pobrzmiewa nieustannie koszmarny furkot i trzepot oraz jakby słabe, odległe ujadanie jakiegoś wielkiego ogara. Nie jest to sen ani, jak się obawiam, szaleństwo, zbyt wiele się bowiem wydarzyło, abym mógł mieć jakiekolwiek wątpliwości” – tymi słowami rozpoczyna się „Ogar”, słynne opowiadanie H. P. Lovecrafta. Poznajemy w nim dwójkę poszukiwaczy przygód lub raczej parę wyjątkowo zuchwałych złodziei, którzy rabują groby w poszukiwaniu cennych artefaktów. Podczas jednej ze swoich eskapad odnajdują ciało pochowane z bardzo niezwykłym amuletem. Nie przypuszczają nawet, jak straszliwe ściągnie to na nich konsekwencje… Kultowe opowiadania mistrza horroru teraz w nowej, komiksowej odsłonie. Zobaczcie, jakie kształty może przybrać literacka groza.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » czw paź 08, 2015 5:50 pm

Właśnie kupiłem. Przeczytałem pierwszy komiks - Świątynię. Piękna adaptacja jednego z moich ulubionych opowiadań Lovecrafta.

Jest tylko jedna rzecz która mi się nie podoba - autor umieścił akcję w okresie WWII i uczynił okręt nazistowskim (ale nie ma żadnego heilowania i dowódca mówi o cesarskiej marynarce, nie kriegsmarine - pomieszanie z poplątaniem).

[ Dodano: Czw 08 Paź, 2015 ]
Przeczytałem drugie opowiadanie. Cudowne. Bardzo mi się podobają grafiki i wygląd i gestykulacja postaci.

Tak swoją drogą to Lovecraft zawsze budzi we mnie raczej fascynację i zadowolenie niż grozę :D .

Bardzo się cieszę że ten tomik został wydany w Polsce.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn paź 19, 2015 9:36 pm

Ja miałam jedno nieudane podejście do Lovecrafta lata temu, a komiks bardzo mi się podoba. Kupiłam go totalnie w ciemno. Ot, zobaczyłam na półce w Empiku, przekartkowałam i zaniosłam do kasy.

Opowieści są bardzo klimatyczne i czyta się je z ogromnym zainteresowaniem. Jeśli chodzi o skojarzenia z innymi tytułami to "Świątynia" przypominała mi "6000", a "Zapomniane Miasto" końcówkę "Uzumaki". Generalnie opowiadania robią duże wrażenie, dodatkowo odpowiedni klimat buduje kreska. Ciężko jest mnie przestraszyć komiksem, ale widząc tytułową stronę "Ogara" wyrwało mi się "o ku**a!" :mrgreen:.

Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to zakończenie "Świątyni" wydało mi się urwane, przez co opowiadanie pozostawia spory niedosyt... Chciałabym wiedzieć, co było dalej!

Chętnie kupiłabym więcej takich adaptacji. Szkoda, że tutaj mamy tylko trzy rozdziały.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pn paź 19, 2015 10:50 pm

ninna pisze:Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to zakończenie "Świątyni" wydało mi się urwane, przez co opowiadanie pozostawia spory niedosyt... Chciałabym wiedzieć, co było dalej!
Opowiadanie kończy się wypuszczeniem przez głównego bohatera butelki więc co się stało dalej jest tajemnicą. Lovecraft często pisał opowiadania w formie listów, dzienników lub notatek samobójców.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob lis 07, 2015 10:07 am

Ostatnie z opowiadań to akurat ciekawy wybór, bo najbardziej znany badacz i zarządca spuścizny literackiej Lovecrafta, S.T. Joshi, uważa je za jedno z najsłabszych w jego dorobku.
Mangę oceniłem generalnie wysoko i bardzo bym się cieszył, gdyby doczekała się ciągu dalszego. Nawet historyczne kiksy w postaci swastyk na pierwszowojennym okręcie mi nie przeszkadzały.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz lis 08, 2015 10:48 am

Miałam okazję zobaczyć i dotknąć w empiku tego tytułu. Nie podoba mi się materiał na obwolute. Takie miałam uczucie jakby wyrwali ze środka strone i zrobi z niej obwolutę. Nigdy z czymś takim się nie spotkałam.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz lis 08, 2015 11:48 am

A ja z kolei uważam, że pasuje sto razy lepiej niż właśnie błyszczący lakier. Dla mnie ta obwoluta była miłą niespodzianką.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz lis 08, 2015 11:52 am

Ja z kolei pomyślałem, gdy wziąłem tomik do ręki, że JG nieźle kombinuje z tymi obwolutami xD Pomysł jest ok, tylko zgięcie na jednym grzbiecie kijowe - pofalowane zamiast prostej linii.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz lis 08, 2015 12:46 pm

Mnie się obwoluta bardzo podoba. Papier, z którego jest wykonana sprawia, że jest taka... "inna" :). W pozytywnym sensie. Pasuje do tego tytułu.

Ale zgodzę się w kwestii pofalowanego zgięcia z jednej strony grzbietu. Chociaż tak po prawdzie, dopiero jak Quithe o tym wspomniał, zwróciłam na to uwagę.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz lis 08, 2015 3:15 pm

Ja podobnie, gdy wczoraj wybierałem coś do czytania, spojrzałem spod innego kąta na ten tomik i wyszło.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » śr kwie 19, 2017 8:45 am

[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Czekaliście na nową odsłonę mrocznego dzieła mistrza kosmicznej grozy? Oto kolejne opowiadanie H.P. Lovecrafta zaadaptowane na komiks - "Kolor z innego wszechświata". Jak pewnie wielu z Was wywnioskowało po samym tytule, w przekładzie z japońskiego opierać się będziemy na tłumaczeniu Macieja Płazy. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was limitowana zakładkę - poniżej znajdziecie informacje jak ją zdobyć. Przypominamy również, że prenumeratę na ten komiks będzie można zamawiać do 23 kwietnia włącznie:
http://yatta.pl/Prenumerata_H_P_Lovecra ... ,92550.htm
W serii ukazał się już "Ogar i inne opowiadania":
http://yatta.pl/H_P_Lovecraft_OGAR_i_in ... ,67129.htm
W przygotowaniu zaś jest "Nawiedziciel mroku":
http://yatta.pl/Prenumerata_H_P_Lovecra ... ,92549.htm
"H.P. LOVECRAFT Kolor z innego wszechświata"
"Gdy przybyłem w te strony, by dokonać oględzin terenu pod planowaną zaporę, powiedziano mi, że nad tutejszymi wzgórzami i dolinami ciąży straszliwa klątwa".
Zanim przeklęte pustkowie w Arkham zyskało swoją niechlubną nazwę, stało tam dobrze prosperujące gospodarstwo prowadzone przez rodzinę rolników. Pewnego dnia w ziemię tę uderzył meteoryt. Naukowcy nie mogli nadziwić się niezwykłej strukturze znaleziska, które nie przypominało żadnego znanego minerału, a w nocy jarzyło się dziwnym blaskiem. W końcu meteoryt zaczął się kurczyć i zniknął. Ale następstwa jego obecności zmieniły okolicę w miejsce, o którym po latach ze strachem wspominać będą tylko nieliczni.
Limitowaną zakładkę otrzymają:
- wszystkie osoby, które wykupią prenumeratę mangi na stronie Yatta.pl do 23 kwietnia;
- wszystkie osoby, które kupią tomik podczas konwentu Pyrkon (28-30 kwietnia - do wyczerpania zapasów);
- niewielka liczba zakładek w premierowy weekend trafi również do sklepów stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie (do wyczerpania zapasów).
Nowy Lovecraft już na Pyrkonie.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości