Monster Musume

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr gru 09, 2015 4:21 pm

A to mi właśnie nie xD w mandze wyobrażałem go sobie jako mniej głęboki i nie tak bardzo uwodzicielski a bardziej w stylu... nie wiem, zmęczona życiem office lady? xD w anime potraktowano ją praktycznie jak część haremu kiedy dla mnie w mandze jest postacią czysto... komediową? (głupio to brzmi w stosunku do komedii haha)

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt sty 29, 2016 6:36 pm

Premiera 9. tomu w Japonii 13 lutego, w Polsce za 5 lat (hyhyhy, słaby dżołk).
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob sty 30, 2016 6:29 am

To nie dżołk, to fakt :/
A okładka jako pierwsza w historii Monster Musume jakoś kiepsko mi pasuje... nie wiem o co chodzi? Zbyt dziecinny styl? Zbyt dziwna kolorystyka? Nie wiem. Poprzednie były znacznie lepsze moim skromnym zdaniem :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob sty 30, 2016 3:39 pm

Mnie się okładka podoba. Śliczna. Cały czas zastanawiam się nad mangą. Może jak wyjdzie więcej tomów i jak trafię na jakąś fajną promocję (Boże Narodzenie w gildii hihi), to się skuszę.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt mar 08, 2016 4:47 pm

Na początku przyszłego tygodnia w Wasze ręce trafi najnowszy tomik "Monster Musume. Codzienność z potworzycami" #4. Do potwornej ekipy dołącza kolejna specyficzna piękność. Będzie się działo, oj będzie! A tymczasem zachęcamy do lektury pierwszych stron mangi:
http://studiojg.pl/Monster_Musume,64370.htm?nr=4

"Monster Musume. Codzienność z potworzycami" #4
Na horyzoncie pojawia się nowa podejrzana postać, która bardzo szybko (i dosłownie) rozpocznie snuć sieć intryg z udziałem naszego bohatera... Niespodziewanie Kimihito zostaje porwany! Tym razem to nie przelewki - czy agentka Smith i jej bojowy oddział Legendariae zdołają uratować bohatera nim będzie za późno? Co tak naprawdę mu grozi? Jakie złowieszcze zamiary ma jego oprawca? Czy potworzyce nauczą się nosić bieliznę? Jak wyglądałby świat, gdyby Papi miała ogon? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym tomie "Monster Musume"!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 15, 2016 1:49 pm

Tomiki już są
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt mar 15, 2016 2:25 pm

Nie jestem zainteresowana tym tytułem, ale syrenka ładna :3
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt mar 15, 2016 3:50 pm

A ja jeszcze nie mam trzeciego xD ale idzie razem z czwartym do mnie paczuszką <3 więc pewnie jakoś na początku kwietnia uda mi się go przeczytać :) ciekawe czy będzie miał mniej problemów niż drugi... najlepiej żeby nie miał żadnych, wiadomo.

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » wt mar 15, 2016 6:08 pm

Rzadko kiedy biorę się za ecchi, ale charadesign w tej serii jest tak genialny, że chyba aż się nad tą mangą zastanowię :D Syrenka prześliczna, chociaż ta niebieska loli i tak wygrywa &#65377;&#9685;&#8255;&#9685;&#65377;

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt mar 15, 2016 6:24 pm

Kitsu-nee, jakby co to polecam xD ta manga to naprawdę boska komedia^^ i co ciekawe, mimo już niemałej ilości tomów ciągle trzyma poziom xD jak ten autor to robi... mangacy shounen powinni się od niego uczyć xD

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw mar 17, 2016 12:01 pm

W najnowszej 9 też jest syrenka :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Post autor: Bukafo » sob kwie 09, 2016 11:47 pm

@up śliczna okładka ^u^
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr kwie 13, 2016 8:16 pm

Albo nie pamiętam jak to było, albo jest gorzej niż kiedykolwiek. Normalnie prawdziwa szmata. Zapłacić ponad 20 zł za gazetę wyborczą, po prostu... xD
https://zapodaj.net/608ea26bdfdc5.jpg.html
Szkoda, że żadne zdjęcie nie oddaje szmatowatości tego trzeciego tomiku Monster Musume...
W realu wygląda to 2-3 razy gorzej niż na tym zdjęciu...

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr kwie 13, 2016 8:19 pm

Ja w sumie od jakiegoś czasu mam tak ze wszystkimi mangami, czasem bardziej czasem mniej, ale jak to postoi na półce to się wyprostuje. Możesz próbować reklamować, ale pytanie czy ci uznają?
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr kwie 13, 2016 9:06 pm

Kakaladze, nie uznają bo jak sam stwierdziłeś, to norma. Acz nie do końca, ponieważ poprzednie mangi JG nie były AŻ tak tragiczne. Nawet w dotyku... jak wyborcza czy rzeczpospolita...
O treści już nie wspominając. Miałem nadzieję, że będzie lepiej niż w poprzednich tomach w których były irytujące mnie elementy, ale jednak to były elementy. Teraz mamy pasmo tragedii. Pasmo tragedii. To się nie da czytać, ja płaczę krwawymi łzami =.= zastanawiałem się kto bardziej dał ciała Seven Seas czy JG teraz już mogę odpowiedzieć bez wahania - JG. To największa tragedia w całej mojej kolekcji. Powinienem to wypalić jakimś świętym ogniem żeby inne mangi nie złapały jakieś zarazy od tego shitu...
Wydanie jest okropne, dialogi często mają się nijak do sytuacji czy też średnio do sytuacji na obrazku przedstawionej, mowa jest w żałosny i pozbawiony konsekwencji sposób charakteryzowana, żarty są spalone, logika zgubiła się w lesie no i te "spolszczenia". Ślu to tam kit ale imię cyklopki i zrobienie z MONu ... PoT ? ... już nawet nie pamiętam, wyrzuciłem to z pamięci.
Jak można było tak to spieprzyć...
Gdy tak pomyślę o całokształcie JG i o cenzurze Waneko to zastanawiam się czy nie lepiej przestać kupować w ogóle polskie wydania i albo oprzeć się na importach albo wysyłać dotacje skanlatorom.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr kwie 13, 2016 10:33 pm

Grey pisze:Wydanie jest okropne, dialogi często mają się nijak do sytuacji czy też średnio do sytuacji na obrazku przedstawionej, mowa jest w żałosny i pozbawiony konsekwencji sposób charakteryzowana, żarty są spalone, logika zgubiła się w lesie
A może to nie wina JG tylko manga jest do D. XD Skanlatorzy często sami podrasowują tłumaczenie i dlatego manga jest śmieszna.
Wgl logika w mandze haremowej... przecież to się wyklucza :lol:

Chyba że ty oryginał czytałeś i tam manga była śmieszna ?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw kwie 14, 2016 7:03 am

gg gonia, na taki argument nie mam odpowiedzi poza tym, że wydanie Seven Seas (które miało własne problemy, ale nie rozpraszajmy się), skany i anime miało logikę i było zabawne. Jeżeli założymy, że wszystko było podrasowane a najbardziej wierne oryginałowi jest wydanie JG to masz rację, ale po pierwsze takie założenie jest mało prawdopodobne a po drugie... tutaj nawet kwestie bohaterów nie układają się w dialogi...
Monster Musume od JG to najgorsza manga w całej mojej zbieranej od 6 lat kolekcji. 25 zł za standardowe wydanie z papierem prawie że gazetowym, ohydne tłumaczenie... nie, nie, szkoda gadać.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw kwie 14, 2016 8:07 am

Do tej pory żadna z mang (nawet MM) po przeczytaniu tak nie falowała.

A w stosunku do pozostałych tomów dialogi się pogorszyły?
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw kwie 14, 2016 9:51 am

miaka88, tak, wyraźnie. Jak mówiłem w jedynce i dwójce (głównie w dwójce, jedynka była raczej spoko) były elementy które nie grały. Tutaj nic nie gra. Koszmar.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw kwie 14, 2016 1:00 pm

Może type miał problemy z układem komiksu i kwestie nie idą prawidłowo, sprawdziłeś to?
Twitter * Discord: Dejikos#8562

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości