Monster Musume

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Monster Musume

Post autor: Meliona » pt sie 07, 2015 4:17 pm

Link do strony wydawcy
O, na podstronie Monster Musume jest wielkie logo Ośmu Macek w miejsce tego JG.

Po czterech odcinkach anime, przykładowych stronach i beznadziejnej zapowiedzi ecchi od Waneko, stwierdziłam, że będę kupować MM. Choćby dla wspierania rynku, dobrych rysunków i lamii. Mam nadzieję, że będzie miał chociaż dobrą jakość papieru za taką cenę.
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt sie 07, 2015 4:59 pm

Ja to ogólnie zignorowałam temat, bo haremy to nie moje gusta, baloniaste panny też nie bardzo... Ale po przejrzeniu przykładowych stron chyba się złamię. Nie ukrywam, że przekonał mnie cycek XD Nie sądzę, żeby to było coś, o co warto się zabijać, więc poczekam na jakąś promocję, ale spróbować spróbuję. A jak się pozytywnie zaskoczę, to płakać nie będę.

EDIT 11.08:

Ja to jednak zrezygnuję... Dzisiaj zobaczyłam na Twitterze (raczej nie spoiler) jakieś randomowe strony z późniejszego tomu i jednak sądzę, że ten tytuł nie jest dla mnie :roll: Nie cierpię, gdy piersi bohaterek są większe od głowy i nie będę czerpać przyjemności z oglądania takich widoków.

A zapowiadało się sympatycznie ;(
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2015 10:22 am przez dejikos, łącznie zmieniany 1 raz.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob sie 08, 2015 5:45 pm

No w końcu. Trochę łyso, bo powinien już wychodzić drugi tom... jeśli będą się tak z tym ociągać to efekt specjalny "anime w toku" zwiększający sprzedaż o X % zostanie utracony :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sie 19, 2015 8:44 pm

Mam. Śliczna okładka, autentycznie. Kolorowe strony cacy - ale i przekład niczego sobie ("Ty chabeto!" rządzi). Generalnie, Centorea ma fajnie oddany styl, świetnie by pasował także i do np. Saber, jakby ktoś chciał kiedyś F/sn u nas wydać. Więcej w recenzji, jutro powinna być zrobiona.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw sie 20, 2015 10:44 am

No to ładnie. Bardzo ładnie. Pewnie za jakiś miesiąc ten tomik zdobędę to przekonam się, czy masz rację;)
A jak z papierem w tym tomiku Twoim zdaniem jest, GrisznakIW?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt sie 21, 2015 8:10 pm

Dość obszernie o polskim wydaniu pierwszego tomu Monster Musume.
Jedna rzecz mnie zaskoczyła - w pewnym momencie menel krzyczy "Ja jebe!". Opisałem to początkowo w recenzji jako literówkę, a potem, ku swojemu bezbrzeżnemu zdziwieniu dowiedziałem się, że to było celowe, bo młodzież tak faktycznie mówi. Czego to się człowiek nie dowie...

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt sie 21, 2015 8:22 pm

GrisznakIW pisze: Jedna rzecz mnie zaskoczyła - w pewnym momencie menel krzyczy "Ja jebe!". Opisałem to początkowo w recenzji jako literówkę, a potem, ku swojemu bezbrzeżnemu zdziwieniu dowiedziałem się, że to było celowe, bo młodzież tak faktycznie mówi. Czego to się człowiek nie dowie...
:shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Musisz być bardzo stary xD

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt sie 21, 2015 8:31 pm

"Jebe" ? :shock: Czyli że ja jestem już za stara, żeby to znać?? :shock:
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt sie 21, 2015 8:34 pm

Inaczej - w towarzystwie, w którym się obracam, raczej rzadko używa się tego rodzaju terminologii.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt sie 21, 2015 8:39 pm

GrisznakIW, też bym to uznała za literówkę. Nie wiedziałam, że młodzież tak mówi.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt sie 21, 2015 8:53 pm

No chyba, że to element śląskiej gwary o którym nie wiedziałem :lol:
serio nigdy tego nie słyszeliście? xD

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt sie 21, 2015 9:07 pm

Ten kraj upada xD

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt sie 21, 2015 9:10 pm

Do "ja jebe" dodałabym "i" po "b" :D
Nigdy nie słyszałam tego, też bym wzięła za literówkę. Nie ma nawet tego w słowniku slangu młodzieżowego :P
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt sie 21, 2015 9:21 pm

Gdyby to ode mnie zależało, też bym dał tam "Ja jebię!", to jednak forma poprawna - szczególnie, ze cała reszta bluzgów, jakie pojawiają się w tej mandze, też występuje w formie konwencjonalnej, bez eksperymentów. Problemem z "jebe" może być to, że to forma stosunkowo nowa, jak sądzę, i za jakiś czas może zwyczajnie zniknąć z użycia. Poza tym, średnio widzę sens w promowaniu tego rodzaju dziwolągów. A niestety wydawcom się chyba niekiedy wydaje, że przez takie numery są bardziej "Elo" i młodzieżowi (vide Waneko i polski przekład SH).

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt sie 21, 2015 10:06 pm

recenzja Tanuki pisze: Na okładce polskiego wydania znalazło się Monster Musume: Codzienność z potworzycami. [...] Na szczęście ten cokolwiek dziwnie brzmiący termin nie pojawia się nigdzie poza tytułem.
Główny bohater powiedział raz do dziewczyn: "Co ja z wami mam potworzyce jedne". Na ostatniej stronie przedostatniego rozdziału. Mi się tam "potworzyce" podoba.

Należę do osób, którzy nie znali "ja jebe'. Zastanawiałam się czy to literówka, czy to tak specjalnie.
recenzja Tanuki pisze:Mógłbym się natomiast czepić takich detali, jak choćby nieprzetłumaczony napis na witrynie hotelu
Wow, doszukałeś się krzaka w tej mandze. Ja szukałam, ale żadnego nie znalazłam :lol:
Miło, że Studio JG wymazało wszystkie (poza tym wymienionym powyżej) krzaki i wstawiło polskie odpowiedniki. Niby mi bez różnicy wymazane czy nie, ale jednak zwiększa to komfort czytania.
Papier przebija, ale nie aż tak, by móc przeczytać coś na stronie na przeciwko, więc da się przeżyć...
Tłumaczenie przyjemne.
dejikos pisze:Nie cierpię, gdy piersi bohaterek są większe od głowy i nie będę czerpać przyjemności z oglądania takich widoków.
Też nie znoszę takich ogromnych cycków.
Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pt sie 21, 2015 10:32 pm

GrisznakIW pisze:Problemem z "jebe" może być to, że to forma stosunkowo nowa, jak sądzę, i za jakiś czas może zwyczajnie zniknąć z użycia. Poza tym, średnio widzę sens w promowaniu tego rodzaju dziwolągów.
Nie sądzę, że jest to nowe wyrażenie. Słyszałem je już w podstawówce.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pt sie 21, 2015 10:33 pm

Grey pisze:No chyba, że to element śląskiej gwary o którym nie wiedziałem :lol:
serio nigdy tego nie słyszeliście? xD
No ej, ja też to znam, ale gwara to żadna nie jest...? Chyba...? :lol: Albo to złego liceum chodziłam. :shock:
Brawa za ciągnięcie wymazywania znaków, bałam się trochę, że przez opóźnienia to też padnie. =D>

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt sie 21, 2015 11:56 pm

:hahaha: Czytam te wasze posty i się zastanawiam o co chodzi,że tego nie wiecie.A ja ciągle czytałam "ja jebe' poprawnie,czyli Ja jebie :lol: W takim razie ja też należę do osób,które pierwszy raz spotkały się z "ja jebe' .

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » sob sie 22, 2015 11:06 am

Jak można tego nie znać. :D Czasem nawet tego używam. :P Ale żeby takie wyrażenie pojawiło się w mandze? :lol:

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob sie 22, 2015 11:07 am

Ja też znam "ja jebię", a o "ja jebe" pierwszy raz słyszę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości