Bestia z ławki obok

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw sty 21, 2016 4:27 pm

Grey pisze: Faceci z łańcuchami na szyjach Ci się podobają? xD
Bardziej miałem na myśli ich styl i kompozycję tytułu, ale podoba mi się Twoja interpretacja :lol:

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz sty 24, 2016 7:22 pm

A mnie w anime odrzucała ta toksyczność ich relacji, np. momenty, gdy Shizuku dostaje z pięści w twarz. Jakoś z mangą nie mam ochoty się zapoznawać, oby JG ją przynajmniej w całości wydało.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sty 26, 2016 5:24 pm

Obrazek
Drugi tom już wydany.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr sty 27, 2016 3:43 pm

asuneko pisze:
Wiem o co ci chodzi To jest chyba jakiś lakier? Nie wiem może się mylę.Ale fakt bardzo ładnie to wygląda,i Stud chyba często coś podobnego stosuje,wydaje mi się ,że przy Oblubienicy coś takiego też było A wracając do Bestii to dziś mi przyszła i też muszę przyznać ,że od nich przedpłaty mam najszybciej
ten lakier to taki znak rozpoznawczy ich mang chyba :D jak ktoś jest ciekawy fabuły to akcja idzie bardzo szybko. Jak dla mnie troszkę za szybko. I gdyby odnieść się do anime to ten tom jest chyba na 3 odcinku. Brakuje mi kolorowych stron :evil:
Tykałam pierwszy tom z lakierem wybranym, no ładne to. Ale dla mnie najładniej zrobione okładki ever miała Stigmata, zwłaszcza trzeci tom bezkonkurencyjny.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn kwie 18, 2016 4:50 pm

Już na początku przyszłego tygodnia do sprzedaży trafi trzeci tom mangi "Bestia z ławki obok". Z tej okazji prezentujemy pełną obwolutę mangi z pięknymi grafikami Robico. Dodatkowo, żeby umilić Wam czas oczekiwania udostępniamy również pierwsze strony mangi:
http://studiojg.pl/Bestia_z_%C5%82awki_ ... 0.htm?nr=3

"Bestia z ławki obok" #3
Shizuku zupełnie nie wie, co ma myśleć o własnych uczuciach. Ponieważ traktuje miłość jak kolejny problem matematyczny, irytuje się, że nie może znaleźć rozwiązania. Jeśli jednak Shizuku nie potrafi zrozumieć własnych uczuć, tym bardziej Haru nie jest w stanie jej rozgryźć. Prosi więc o pomoc Oshimę, oczywiście nie mając pojęcia, że dziewczyna się w nim podkochuje. Miłosne zawirowania to jednak nie jedyny problem naszych bohaterów. Lada moment rozpocznie się szkolny festiwal. Jak zorganizować atrakcje lepiej niż starsze roczniki? I przy okazji zarobić na boku kilka groszy?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Bestia z ławki obok

Post autor: Reviolli » ndz lip 30, 2017 3:38 pm

Jako że seria właściwie zmierza do końca, to zdecydowałem że już czas by tomiki zaczęły pojawiać się na mojej półce.

Przez ten czas od kiedy po raz ostatni oglądałem anime, minęła wystarczająca ilość czasu że zapomniałem dlaczego ta seria mi się podobała.

Zamiast standardowej głównej pary czyli:
► Pokaż Spoiler
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Bestia z ławki obok

Post autor: Cavaliere » pn lip 31, 2017 10:45 am

Reviolli, pięknie ująłeś tą parę. Buldożery XD

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Bestia z ławki obok

Post autor: Reviolli » śr sie 09, 2017 11:12 am

Po zastanowieniu się to doszedłem do wniosku że nie lubię Haru. A moje paringi wyglądają tak.
► Pokaż Spoiler
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Bestia z ławki obok

Post autor: Reviolli » pn lis 13, 2017 6:38 pm

Końcówka coraz bliżej. Mój Sasa trochę się zmienił przebywając z tamtymi betonikami.
Po zastanowieniu to Natsume też jest potwornym nie kontaktowym betonem.

A tak po za tym to seria wyraźnie znormalniała i coraz bardziej przypomina romans.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Bestia z ławki obok

Post autor: Reviolli » śr maja 29, 2019 11:58 pm

Mam w końcu serie za sobą. Ostatnie 2 tomy przeleżały u mnie na półce tak lekko licząc z pół roku... a to dlatego że jakoś wydawało mi się że ma być 14 tomów i czekałem na ten czternasty.

Jestem mocno rozczarowany końcówką,
► Pokaż Spoiler
Co do historii dodatkowych to podobała mi się 1 (Sasy) i 4 (Oshimy).

Zadowolony jestem z tej historii, ale zakończenie jednak mocno rozczarowuje.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bestia z ławki obok

Post autor: Angu » ndz wrz 01, 2019 6:19 pm

Kiedyś kupiłam tanio 2 pierwsze tomy. Potem była jakaś promka na Yattcie i dokupiłam resztę. Anime nie oglądałam.
Jestem na razie po pierwszych 4 tomikach. Po pierwszym niezłym wrażeniu ( zwłaszcza dotyczącym bohaterów) trochę zaczynam się nudzić przy czytaniu (trochę wieje nudą w wydarzeniach. Dobrze, że obowiązkowy pkt każdej mangi szkolnej, czytaj festiwal szkolny mamy już za sobą, bo już dawno znudził mi się ten motyw xD), a niektóre postacie mnie irytują. Shizuku na początku mi podpasowała, bo teraz jak tak pomyślę, przypomina trochę Haruhi z Ourana. Twardo stąpa po ziemi, dba o własny interes, chce się po prostu spokój i zająć się swoimi sprawami. I nawet porównując Haru i Tamaki z Ourana to takie dwa śmieszne głupki.
Teraz jak czytam to irytuje mnie lekko rzucane "kocham cię", Shizuku nie wie czego chce, raz mówi, że kocha Haru, potem mówi, że jednak nie, potem, że no może w sumie tak i ech... Po wyznaniach myślałam, że tu dość szybko przejdziemy do dalszych etapów związku, ale jak widać nie ma tak lekko...
A Haru jest jednak zbyt impulsywny. Narzuca się głównej bohaterce, nie dba o jej bezpieczeństwo (ile to razy Mizutani już oberwała przez przypadek?)
Nie lubię pana paniczyka, nie wiem nawet sam wygląd mnie irytuje xD patrzy na ludzi góry i jest snobem.
Z postaci na plus Natsume, która jest bardzo pozytywna, miło, że nie fałszywa, tylko szczera. I na chwilę obecną bardziej interesuje mnie jej wątek miłosny, niż głównej pary. Mitsu i Sasa też ok. Jestem ciekawa czy autorka jakoś bardziej rozwinie postać Oshimy.

Na plus też humor w mandze. Kreska prosta, ale zdarzają się naprawdę ładne kadry.
Do wydania nie mam zastrzeżeń. Tłumaczenie ok, ale tu wychodzi minus używania "memicznych powiedzonek" w przekładzie (jak
czytam to się zastanawiam, kto dziś mówi "me gusta" xD) W tomie 4 pojawiały się niewyczyszczane krzaki w jakiś gazetach itp w tle, ale może mogły być zbyt niewyraźne by dało się je rozczytać i przetłumaczyć.

Zobaczymy co dalej... Mam nadzieje, że główna para szybko się zacznie ogarniać, bo inaczej lektura będzie męcząca...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Bestia z ławki obok

Post autor: Kocurzyca » pn wrz 02, 2019 1:55 am

Angu pisze:
ndz wrz 01, 2019 6:19 pm
Nie lubię pana paniczyka, nie wiem nawet sam wygląd mnie irytuje xD patrzy na ludzi góry i jest snobem.
Jedyny element mangi który lubiłam :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bestia z ławki obok

Post autor: Angu » śr wrz 04, 2019 3:13 pm

5 i 6 tom bardzo udany. Piąty, bo skupił się na wątku miłosnym Natsume, a potem ciekawa wycieczka w góry. Podziwiam autorke, że rysuje aż tyle postaci na raz w wydarzeniach xD
W szóstym walentynki to główny temat, ale też sporo wydarzeń pobocznych, więc nie było monotonnie. Potem urodziny i aż mi było żal Shizuku jak sama wszystko robi i jej zawód związany z mamą i jak musiała dorastać. 6 tom był typowo shojkowy i główni bohaterowie zachowywali się bardziej normalnie w porównaniu do wcześniej, bez swoich odchyleń.
Tyle się mówi o różnicy wieku między Mitsu i Natsume, że aż jestem ciekawa ile w sumie wynosi :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bestia z ławki obok

Post autor: Angu » ndz lip 04, 2021 1:05 pm

Dopiero w ostatnich dniach zakończyłam czytanie. Ile to czasu minęło od moich pierwszych postów w tym temacie xD
Co mogę powiedzieć, lektura bywała czasami męcząca, dlatego ociągałam się z doczytaniem tej historii. Niektóre postacie nie pomagały tym bardziej, choć muszę powiedzieć, że paniczyk, który mnie na początku irytował, potem stał się bardziej znośny. Pan szofer też, choć nie chciałabym mieć z takimi ludźmi nic wspólnego w rzeczywistości xD
Bardzo podobało mi się zamkniecie wszystkich wątków i to w jaki sposób zostało to zrobione. Można powiedzieć, że dostałam wszystko czego chciałam :P
A "dodatkowy" tomik 13 to już w ogóle fajnie wszystko dopełnił. Nie spodziewałam się tego, jak skończy Oshima, a przede wszystkim z kim :p
Podobało mi się rozwiązanie ostatniego roku nauki. Wystarczyły same kadry, mimo że bez słów, były wypełnione emocjami bohaterów. Najważniejszymi wydarzeniami, trudnościami i staraniami.
Zakończenie tej shojki, jedne z lepszych na jakie trafiłam w babskich mangach. No po prostu niczego mi nie zabrakło :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości