Noragami

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt paź 27, 2015 6:16 pm

Grey pisze:No proszę, to jednak udało się im to wydać xD może to znak, że w końcu coś ruszyło? I już nie będzie z nimi problemów?
Na razie sie rozkręcają. Zobaczymy jak to będzie w na początku 2016 roku. + Zaczęli odpowiadać na większość pytań na fb.
Noragami tom 2 ma sie pojawić pod koniec grudnia. :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt paź 27, 2015 6:35 pm

Cavaliere pisze:
Grey pisze:No proszę, to jednak udało się im to wydać xD może to znak, że w końcu coś ruszyło? I już nie będzie z nimi problemów?
Na razie sie rozkręcają. Zobaczymy jak to będzie w na początku 2016 roku. + Zaczęli odpowiadać na większość pytań na fb.
Noragami tom 2 ma sie pojawić pod koniec grudnia. :)
No to oby nie zabrakło im paliwa po przejechaniu 20 metrów ;)

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » śr paź 28, 2015 11:40 am

Cavaliere pisze:
Grey pisze:No proszę, to jednak udało się im to wydać xD może to znak, że w końcu coś ruszyło? I już nie będzie z nimi problemów?
Na razie sie rozkręcają. Zobaczymy jak to będzie w na początku 2016 roku. + Zaczęli odpowiadać na większość pytań na fb.
Noragami tom 2 ma sie pojawić pod koniec grudnia. :)
Ja bym raczej obstawiał styczeń, bo w grudniu będą świąteczne promocje (mangowe bombki, choinki, pisanki, karp w galarecie uformowany na tytana, itp.), oraz trzeba będzie zacząć myśleć o nowym sklepie :P ...

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » czw paź 29, 2015 2:19 pm

Moje Noragami już przyszło :D Wizualnie wydanie bardzo mi się podoba,na plus dwie kolorowe strony(właściwie to jedna,bo druga to tylko tytuł).Z jakiegoś powodu w ogóle się tych stron nie spodziewałam,więc przeżyłam miłe zaskoczenie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw paź 29, 2015 3:09 pm

Madness, kusisz. ;v; Nie chciałam kupować mangi, ale przez Ciebie znowu mam mieszane uczucia co do tytułu. :< Bardzo lubię "Noragami", ale ta podwyżka ceny bardzo mnie zniechęca.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » czw paź 29, 2015 3:30 pm

Fakt ta podwyżka jest zniechęcająca,dlatego cieszę się,że wcześniej zamówiłam prenumeratę.Zawsze możesz kupić jak będzie jakaś większa promocja :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw paź 29, 2015 4:24 pm

A ja nie znam kompletnie Norogami, mam ochotę sprawdzić ale rzecz która mnie skutecznie powstrzymuje to wydawca (Nie chcę tworzyć offtopu więc nie ciągnijcie tego wątku dalej k?). Może dam szansę za miesiąc jeszcze pomyślę, chcę zobaczyć co to takie popularne, jeszcze ostatnio ktoś mi polecał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw paź 29, 2015 4:42 pm

Kakaladze pisze:A ja nie znam kompletnie Norogami, mam ochotę sprawdzić ale rzecz która mnie skutecznie powstrzymuje to wydawca (Nie chcę tworzyć offtopu więc nie ciągnijcie tego wątku dalej k?). Może dam szansę za miesiąc jeszcze pomyślę, chcę zobaczyć co to takie popularne, jeszcze ostatnio ktoś mi polecał.
Spoko :D Co do "Noragami" może obejrzysz anime? Ma tylko 12 odcinków i nie odbiega dużo od mangi (Tylko końcowe odcinki). Wychodzi też drugi sezon :wink:

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw paź 29, 2015 6:16 pm

Ah, tomik już w moich łapach, przeczytany, wyniuchany i odłożony grzecznie na półeczkę. Czytało mi się dobrze, chociaż Yato mógłby być bardziej luzacki (w końcu jego dres do czegoś zobowiązuje) i taki "mam wszystko w nosie, ale wybuduję świątynię... o 5 jenów!" :P Yukine pod koniec rządzi, te jego pełne pogardy spojrzenie i "zdanie-tabu" hehehe raczej do tłumaczenia nie ma co się przyczepić, chociaż w początkowym rozdziale zastrzeliło mnie pytanie "reflektujesz?" Serio, tak obecnie młodzież mówi? Nie wiem, nie słyszałam.

Jestem zadowolona z zakupu i z utęsknieniem czekam na kolejny tom :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » czw paź 29, 2015 6:26 pm

Naama, Nie pamiętam czy były tam jakieś ataki i ich nazwy? W shounenach każdy atak musi mieć swoją nazwę, wiadomo :P
Jeżeli są - tłumaczyli? Zostawili?
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw paź 29, 2015 6:30 pm

Hmmmm całą formułkę związaną z nazwaniem i przyzwaniem ostrza, jak również z uwolnieniem ostrza - przetłumaczyli. Nazwę nowego miecza - przetłumaczyli (co dla mnie dość dziwnie zabrzmiało, nie przyzwyczaiłam się, żeby Yukine był inaczej nazywany niż Yukine :) ). I na razie tyle. Czyli na razie, tłumaczą :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » czw paź 29, 2015 8:11 pm

Jak dla mnie manga i anime całkiem sporo się różnią od początku (anime jest ugrzecznione), ale i tak można zacząć od oglądania anime. Też się cieszę, że zamówiłam prenumeratę, bo wydanie na pierwszy rzut oka w porządku, ale jakoś bez szału ;).

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw paź 29, 2015 8:15 pm

Kiedyś czytałam kilka tomów tej mangi i nie zrozumiałam dlaczego jest taka popularna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw paź 29, 2015 8:40 pm

Hahaha ja i moi znajomi baaardzo często używamy słowa "reflektujesz?" albo "reflektuję" :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw paź 29, 2015 9:16 pm

Zapomniałabym powiedzieć, nie został przetłumaczony wspaniały kop z półobrotu ogoniastej xD

Kocurzyca pisze:Hahaha ja i moi znajomi baaardzo często używamy słowa "reflektujesz?" albo "reflektuję" :D
Od razu mi lepiej xD wydawało mi się to takie... nienaturalne, teraz mogę spać spokojnie :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt lis 06, 2015 7:11 pm

Byłam dziś z przyjaciółmi w empiku po pracy, bo skończyliśmy wcześniej więc przy okazji zajrzałam na półkę z mangami. Myślałam, że "Noragami" będzie miało większy format! Chociażby ociupinkę!
Co prawda jest ładnie wydrukowane. Obwoluta też jest fajnie wykonana i ładnie się prezentuje.
Nie mam co narzekać na jakość :) Kupię jednak przy większej zniżce, chociaż mam mieszane uczucia.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yerdiee » czw lis 12, 2015 2:50 pm

Obrazek

No i mamy piętnasty tom.
Mam nadzieję że JG nie nawali z terminowym wydawaniem.. he he...

Co do polskiego wydania pierwszego tomu jestem mile zaskoczona. Projekt okładki bardzo fajny (z początku fiolet bił po oczach, ale koniec końców w wersji namacalnej wygląda ładnie), tłumaczenie mi się podoba, są spolszczenia tak jak to powinno być i parę słów od autorki wyjaśniającej dlaczego i po co i jak. Tomik solidny, a obwoluta ładnie dopasowana (niektóre moje mangi od JG mają za dużą obwolutę na tomikach i brzydko sterczą). Generalnie na plus, oby tak dalej :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw lis 12, 2015 5:24 pm

Śliczne są te okładki *_*

[ Dodano: Czw 12 Lis, 2015 ]
Tomik przeczytany. Anime jakoś wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiło i nie byłam pewna, czy kupić mangę, ale po wielu pozytywnych opiniach się skusiłam i nie żałuję. Świetnie bawiłam się przy lekturze :) genialne tłumaczenie, piękne wydanie i ten śliczny zapach ^^ Tomik bardzo mi się spodobał. Czekam na kolejny z niecierpliwością.
A, i nie wiedziałam, że manga ma taką śliczną kreskę. Kiedyś przejrzałam skany na szybko, ale nie wyglądały zachęcająco.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn lis 16, 2015 7:03 pm

A jednak kupiłem, słabą wole jednak mam.
Tym co mnie najbardziej zdziwiło to to że Hiyori nie ma różowych (granatowych) oczu na kolorowych stronach.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw lis 19, 2015 12:16 pm

Z aska:
Noragami jest świetne! Istne cudeńko! Genialne tłumaczenie i piękne wydanie! Fajnie by było dostać jakiś bonusik. Manga ma takie piękne grafiki. Może jakaś karta kolekcjonerska?
~(=^..^) : Niestety nie udało nam się jej załatwić, ale będziemy mieli niespodziankę do jednego z kolejnych numerów. Unikat prosto z Japonii :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości