Noragami

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Noragami

Post autor: Meliona » śr maja 06, 2015 8:32 pm

Obrazek
Autor: ADACHI Toka
Opis: Gdy jesteś bezdomnym, pomniejszym bóstwem, które ciuła drobniaki w nadziei na wzniesienie własnej świątyni, uczysz się nie przebierać w ofertach. Yato jest właśnie w takiej sytuacji. Jego boski marketing jest równie agresywny, co niewybredny - do tego stopnia, że nasz młody bóg zostawia swój numer kontaktowy nawet na ścianie szkolnej toalety. I tak właśnie, odpowiadając na każdą modlitwę swoich potencjalnych wyznawców, pewnego dnia ścigając zgubionego kota, o mało nie wpada pod autobus. Na pomoc rzuca mu się jednak nastoletnia Hiyori, sama niemalże tracąc życie. Yato decyduje się uratować dziewczynę jednak w konsekwencji Hiyori zyskuje bardzo nietypową przypadłość, a jej życie zmienia się nie do poznania...
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2015 3:03 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Yuuki
Status: Offline

Post autor: Yuuki » sob maja 09, 2015 8:40 am

Słyszałam o tym tytule sporo dobrego, ale jakoś to mnie średnio to zachwyciło :roll:
Yato jednocześnie zgrywał idiotę, a jak przyszło co do czego to stawał się poważny. Czasami ta jego głupota podczas oglądania anime naprawdę wnerwiała :|
Na przykład w tym odcinku OVA ( to chyba było OVA, prawda? ) jak Yato wszedł w ciało Hiyori ( tak to się pisze? :shock: ) to był naprawdę denerwujący :evil:
Nie mniej jednak czekam na mangę :D
Słyszałam, że jest dużo lepsza ( bardziej dramatyczna, jeśli jest coś śmiesznego to tylko na chwilę by rozluźnić atmosferę itp. )

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob maja 09, 2015 9:45 am

W anime chyba pod koniec nieco pozmieniali wątki. Więc ciekawe jak z tego wybrną. Mangę zaczęłam czytać i mnie zdecydowanie wciągnęła. Dlatego też na pewno gdy tylko pojawi się polskie wydanie, od razu skoczę do sklepu :) Myślę, że w pewnym sensie Yato jest postacią nieprzewidywalną (szczególnie po wydarzeniach z mangi). I w sumie, uwielbiam go za to.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » ndz maja 10, 2015 11:25 pm

Mniej więcej połowa mangi to fillery. Też mnie ciekawi jak dalej poprowadzą wątek :) Jeśli chodzi o mangę to naturalnie będę zbierać, jeśli tylko starczy pieniędzy to pokuszę sie o zamówienie prenumeraty na wszystkie tomy od razu. Ale i tak mam dużo do kupowania, wiec liczę na to, że jakoś wyciągnę ze wszystkimi seriami :P Samych bohaterów bardzo lubię, a kreska w mandze jest jak dla mnie urzekająca :D Chociaż początek jest jak dla mnie odrobinę nudny, ale potem się rozkręca. Także czekać będę przede wszystkim na te dalsze tomy, no i na drugi sezon anime :)

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn maja 11, 2015 11:36 am

Mniej więcej połowa mangi to fillery
ale manga nie może mieć filerów xD

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn maja 11, 2015 11:38 am

asuneko pisze:
Mniej więcej połowa mangi to fillery
ale manga nie może mieć filerów xD
Pewnie miała na myśli anime :P

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » pn maja 11, 2015 1:26 pm

Aa, przepraszam, mój błąd. Oczywiście chodziło mi o anime :)

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » pt maja 15, 2015 10:44 pm

Wiadomo, kiedy będzie 1 tom?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt maja 15, 2015 10:57 pm

Wiadomo tylko tyle:
fb, 29 kwietnia pisze:Dokładniejsze informacje na ten temat podamy gdy przeanalizujemy dokładnie nasz plan wydawniczy, ale zapewne Noragami już na jesieni.
Obrazek

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pt paź 16, 2015 10:33 pm

Noragami ma format powiększon? Bo na yattcie jest za 22.90

[ Dodano: Pią 16 Paź, 2015 ]
Powiększony*

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt paź 16, 2015 10:48 pm

asuneko, ma format standardowy. Wyższa cena jest spowodowana (prawdopodobnie) drogimi materiałami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob paź 17, 2015 11:50 am

Ciekawa jestem czemu nie przetłumaczyli tytułu."Bezdomny Bóg" brzmi spoko, jeśli o to się czepiać. Myślę, że anime mi starczy jak na razie. Rezygnuje z zakupu :P

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob paź 17, 2015 1:16 pm

Ame, mnie brak tłumaczenia boli. Zwłaszcza, że mamy takie słodkie słowo jak nieboskie, więc możliwości było tonę.
A czemu - bo tak łatwiej, przynajmniej gimbaza nie będzie musiała użyć tych dwóch komórek mózgowych. :lol:

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » sob paź 17, 2015 1:21 pm

Ech, a wydawało mi się, ze początkowo było mówione, że może spróbują z tlumaczeniem :cry: najwyraźniej za dużo roboty. Dwa słowa. Dwa słowa, kurde.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » sob paź 17, 2015 1:27 pm

Może woleli by tytuł był jak w oryginale. Mimo wszystko fajnie by było gdyby na dole pod słowem: "Noragami" z małym dopiskiem dali "Bezdomny Bóg". Tak do uproszczenia ;)

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob paź 17, 2015 1:47 pm

Na pewno boli ich sumienie po przetłumaczeniu Kamisamy. Dla wyrównania tym razem nie podjęli wysiłku.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » sob paź 17, 2015 3:31 pm

"Bezdomny bóg" (chyba tam jest wiele bóstw/bogów, prawda? Więc raczej z małej litery) brzmi super! Zyskujemy aliterację i dzięki temu to naprawdę wpada w ucho . :) Plus taki paradoksalny tytuł mógłby zaciekawić osobę, która serii jeszcze nie zna. Przykładem mogę być ja, niby o jakimś "Noragami" słyszałam, ale dopiero angielski podtytuł "Stray God" rozbudził we mnie jako-takie zainteresowanie komiksem.

No, ale na razie tak czy owak nie zamierzam tego kupować, póki nie wyjdzie przynajmniej, bo ja wiem, 6 tomików. :P

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn paź 26, 2015 5:09 pm

Obrazek i w końcu premiera Noragami :3

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn paź 26, 2015 5:37 pm

Zachciało mi się to kupować obejrzawszy nowe odcinki drugiego sezonu, ale na razie wolę poczekać aż wyjdzie drugi tom - wtedy będę wiedział z jaką częstotliwością wychodzi ta manga. Oczywiście dodając do średniej 2-3 miesiące opóźnienia xd
Logo wygląda trochę lepiej na tych zdjęciach, ale wciąż razi :s

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt paź 27, 2015 5:45 pm

No proszę, to jednak udało się im to wydać xD może to znak, że w końcu coś ruszyło? I już nie będzie z nimi problemów? :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości