Toradora LN

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt lip 12, 2016 7:55 pm

Grey pisze: Angu, chyba na wzór Waneko ;) Kotori jeszcze nie traktuje swoich klientów jak idiotów xD
No właśnie na wzór Kotori, oni z tyłu dają mały, estetycznie wyglądający znaczek "light novel" i styka. Waneko daje napis na okładce, na grzbiecie i z tyłu. Coś w stylu:
Obrazek

Pod tym względem, JG > Waneko :lol:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » wt lip 12, 2016 8:01 pm

Marei pisze:No właśnie na wzór Kotori, oni z tyłu dają mały, estetycznie wyglądający znaczek "light novel" i styka. Waneko daje napis na okładce, na grzbiecie i z tyłu.
I w logo tak dla pewności :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt lip 12, 2016 8:07 pm

Dziwne, że nie pokazali całej okładki tak jak to teraz robią a nie sam przód. Może faktycznie chcą podwyższyć cenę? :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt lip 12, 2016 11:22 pm

Cavaliere pisze:vishaad, To wydanie 2w1 więc pewnie dlatego 39.99. Cena może jest wstępna i mogą ja zmienić bo jeszcze nie napisali ceny na fb tak oficjalnie.
Chyba, że napisali a ja to pominęłam/zapomniałam o tym.
Wiem, że to wydanie 2w1. Pytam, bo SJG chyba majstrowało coś przy cenie, a przynajmniej mieli taki zamiar. Może myli mi się to z czymś innym? Kto wie! W każdym razie cena jest wyjątkowo niska jak na light novel, no i to SJG, u nich można spodziewać się wszystkiego, kiedy kasa wchodzi w grę. Stąd moje wątpliwości.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr lip 13, 2016 6:22 am

Mormicc pisze:
Marei pisze:No właśnie na wzór Kotori, oni z tyłu dają mały, estetycznie wyglądający znaczek "light novel" i styka. Waneko daje napis na okładce, na grzbiecie i z tyłu.
I w logo tak dla pewności :lol:
Ło kurde to nawet tego nie zauważyłem :lol:
vishaad pisze:
Cavaliere pisze:vishaad, To wydanie 2w1 więc pewnie dlatego 39.99. Cena może jest wstępna i mogą ja zmienić bo jeszcze nie napisali ceny na fb tak oficjalnie.
Chyba, że napisali a ja to pominęłam/zapomniałam o tym.
Wiem, że to wydanie 2w1. Pytam, bo SJG chyba majstrowało coś przy cenie, a przynajmniej mieli taki zamiar. Może myli mi się to z czymś innym? Kto wie! W każdym razie cena jest wyjątkowo niska jak na light novel, no i to SJG, u nich można spodziewać się wszystkiego, kiedy kasa wchodzi w grę. Stąd moje wątpliwości.
Też mi coś takiego świta, info sprzed wielu miesięcy. Pytanie czy jest nieaktualne, czy po prostu ucięli koszty wyrzucając kolorowe strony i cholera wie co jeszcze.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr lip 13, 2016 5:22 pm

Grey pisze: Pytam, bo SJG chyba majstrowało coś przy cenie
Prenumerata na całą serię najpierw kosztowała 160zł, a potem podskoczyła do 200zł. Ponieważ nieoficjalnie mówiło się o 40zł za tom, 160zł oznacza jeden tom gratis, a przy 200zł jeden tom gratis oznaczałby 50zł/tom. Dodajmy jeszcze to, że w tym samym czasie podskoczyła cena jakiejś innej mangi(nie pamiętam jakiej), i ludzie zaczęli się bać o cenę tomu Toradory.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » czw lip 21, 2016 4:30 pm

[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Sorry że to screen, a jest w spoilerze bo wydawał mi się duży
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » czw lip 21, 2016 4:35 pm

^
To bardzo dobra wiadomość :D szczerze to wolę zapłacić 50 zł za wydanie zbiorcze z ilustracjami niż o 10 zł mniej bez nich. Zwłaszcza, że niejako do cen z rzędu 25 zł za tomik jesteśmy już przyzwyczajeni.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw lip 21, 2016 6:34 pm

Ishy pisze:Zwłaszcza, że niejako do cen z rzędu 25 zł za tomik jesteśmy już przyzwyczajeni.
*tryb hejtera* No i nawet w takiej cenie nie potrafią oni dorzucić kolorowych ilustracji do Loga, także to jakieś błogosławieństwo że będą ilustracje w Toradorze. *Koniec hejtowania*
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw lip 21, 2016 8:07 pm

Format ma być większy niż w Log Horizon?

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw lip 21, 2016 8:09 pm

Katori pisze:Format ma być większy niż w Log Horizon?
Słyszalam, że format ma być taki jak Fabryki Słów w wydaniu Piekary czy Pilipiuka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr sie 10, 2016 4:18 pm

A jako że premiera "Toradory Light Novel" już tuż tuż, jutro pokażemy Wam pełną obwolutę... i może coś ze środeczka?
Premiera już tuż tuż :lol:
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sie 10, 2016 6:58 pm

Ciekawe ile razy to tuż tuż jeszcze będzie :lol:

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw sie 11, 2016 4:15 pm

Obrazek
Już wkrótce swoją premierę będzie miała książka "Toradora Light Novel" #1. Nasze wydanie będzie zawierać połączony pierwszy i drugi tom, a także dodatkowy, przezabawny spin-off: "Legenda szczęścionośnego Tyciego Tygrysa". Zapowiada się zatem całkiem pokaźny tomik, liczący aż 384 stron - w tym aż 16 w pełnym kolorze! Poniżej prezentujemy pełną obwolutę i zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi stronami. Na dokładkę udostępniliśmy również kilka fragmentów tekstu. Życzymy miłej lektury!:
http://studiojg.pl/Toradora_light_novel,93589.htm

"Toradora Light Novel" #1
Kwiecień. Płatki wiśni tańczą na wietrze. Nowa klasa. Ryuuji Takasu, zwykły chłopak pokarany przez los wzrokiem mordercy spotyka niziutką, niepozorną Taigę Aisakę, która okazuje się postrachem całej szkoły, krwiożerczym Tycim Tygrysem. Życie Ryuujiego zmienia się raz na zawsze, gdy przez przypadek poznaje sekret dziewczyny. Tak rozpoczyna się ich wspólna walka o zdobycie serc swoich ukochanych. Problem w tym, że zawsze pogodna, lecz trochę dziwna Minori Kushieda i wzorowy uczeń Yuusaku Kitamura nie stanowią najłatwiejszych celów w tej miłosnej kampanii!
Dobrze chociaż że fani Toradory będą mieli po ludzku kolorowe strony
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw sie 11, 2016 6:36 pm

Czyli jednak wyjdzie. Rok po planowanej premierze ale jednak.
Gorzej jeśli każdy kolejny tom będzie miał rok obsuwy :lol: ot tom co 4 mc + rok obsuwy :lol: zebranie całości trochę zajmie :P

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » pt sie 12, 2016 8:36 am

Hm... cztery dychy za 384 strony to całkiem sporo.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pt sie 12, 2016 10:20 am

kolora pisze:Hm... cztery dychy za 384 strony to całkiem sporo
to 2w1 wiec gdyby byly sprzedawne osobno wyszło by 10 złocisza drożej więc źle nie jest 8-)

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » pt sie 12, 2016 10:28 am

asuneko pisze:
kolora pisze:Hm... cztery dychy za 384 strony to całkiem sporo
to 2w1 wiec gdyby byly sprzedawne osobno wyszło by 10 złocisza drożej więc źle nie jest 8-)
To ja mam w takim razie jakieś dziwne wydania LN, bo patrzę na ilość stron i wychodzi mi, że przy 2w1 miałyby średnio po 550 stron.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt sie 12, 2016 10:46 am

Ale to chyba format większy niż przy LNkach od Kotori i Waneko jest. Czy się mylę?
To po prostu wygląda jak standardowa zachodnia powieść i ma standardową polską cenę. 40 zł za książkę to chora sprawa, też tak sądzę, ale niestety to raczej cena normalna...

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt sie 12, 2016 10:56 am

Kiedyś pisali, że format taki jak Fabryki słów np. Piekara lub Pilipiuk. A te od Kotori są chyba 1-1,5 cm wyższe.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości