Toradora LN

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lip 18, 2015 10:18 pm

WhiteRabbit, no jak to jak xD jak europejska książka po prostu xD

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » ndz lip 19, 2015 2:03 am

Grey, nie wiem ile stron ma Toradora, ale powiedz mi tak szczerze czy chciałbyś mieć na półce LN, która ma 600-700stron, bo mnie osobiście odpychałaby tak gruba książka.

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » ndz lip 19, 2015 5:46 am

Jeśli ksiązką ma mniej niż 600 stron i nie znam autora, to na 99% nie spojrzę nawet na nią w sklepie. Tym bardziej, że np. Takie 600 stron od Fabryki Słów to równowartość ~350 od Maga czy Rebisu. Główny czynnikiem odpychającym mnie od kupna LN jest właśnie stosunek ceny do objętości (no i po trochu "ubogi" styl w którym są pisane)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lip 19, 2015 6:37 am

Sorry, nie rozumiem żadnego ze zdań, które wypowiedzieliście w powyższych 2 postach :)
WhiteRabbit, masa książek ma tyle stron, co napisaleś. Nigdy nie interesowała mnie objętość książki, lecz jej treść :) co do objętości Toradory, biorąc pod uwagę, że LN mają 200-250 stron w małym formacie to najprawdopodobniej Toraodra LN będzie miała w sumie niecałe 400 w formacie standardowym dla europejskich książek.
Bajnor, e... tu nie wiem do czego się odnieść. Co to znaczy, że 600 od FS = 350 z innego wydawnicta? że duża czcionka czy co? Sorry, nie wiem o co chodzi xD co do stosunku ceny do objętości to po pierwsze uwaga powyższa, a po drugie LN jest jak pól książki i kosztuje jak pół książki... według moich skromnych obliczeń mamy dokładnie ten sam stosunek ceny do objętości... o ile taki parametr ma jakiekolwiek znaczenie.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz lip 19, 2015 9:55 am

WhiteRabbit pisze:Grey, nie wiem ile stron ma Toradora, ale powiedz mi tak szczerze czy chciałbyś mieć na półce LN, która ma 600-700stron, bo mnie osobiście odpychałaby tak gruba książka.
Horizon in the middle of nowhere ma coś ponad 1000 :)
I tak, mam na półce kilka takich tomiszcz. Z czytaniem nie ma problemu, wystarczy się położyć, książkę o przeć o poduszkę i po problemie.
Jedyne, na co bym mógł tu narzekać, to fakt, że nie widzę takiej cegły w wydaniu kieszonkowym, a'la SAO.

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » ndz lip 19, 2015 12:24 pm

Grey,
No, wyolbrzymiłem to trochę. Ale po prostu strasznie denerwują mnie olbrzymie marginesy i duża czcionka w Fabryce Słów. Czytając Cykl Demoniczny zgrzytam zębami.
Grey pisze: co do stosunku ceny do objętości to po pierwsze uwaga powyższa, a po drugie LN jest jak pól książki i kosztuje jak pół książki... według moich skromnych obliczeń mamy dokładnie ten sam stosunek ceny do objętości...
To zależy kto jakie książki czyta. Ja uwielbiam grube cegły.
Dla porównania moja ulubiona książka kupiona w zeszłym roku.
Ilość stron:960
Cena okładkowa:59,00
Wymiary (mm): 160x230
W środku są też obrazki i mapki.

No i dla porównania najnowszy tom SAO.
Ilość stron: 218
Cena okładkowa: 24.90zł
Wymiary (mm): 130x180

Jak dla mnie, to nie jest to "pół książki" i stosunek i cena/ilość stron jest w LN dwukrotnie wyższy
Ostatnio zmieniony ndz lip 19, 2015 12:30 pm przez Bajnor, łącznie zmieniany 1 raz.

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » ndz lip 19, 2015 12:29 pm

GrisznakIW pisze:Horizon in the middle of nowhere ma coś ponad 1000
Aż się za głowe złapałem jak to zobaczyłem 1 tom, 2 tom, 3 tom.
mnie osobiście odpychałaby tak gruba książka.
To, co pisałem wcześniej nie oznacza, że seria ma ponad 600 stron to od razu ją skreślam, bo jednak książki to taki fajny zabijacz czasu nie ważnie ile ma stron.

A jeśli chodzi o Toradore to czy tylko mnie to zasmuca, że seria nie wprowadza niczego nowego :/. Miałem wielką nadzieje, że będzie jakaś dalsza historia i coś więcej wydarzy się miedzy Taigą a Ryūjim.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz lip 19, 2015 12:29 pm

WhiteRabbit pisze:Wcześniej chyba tego nie pisałem, ale LN bym kupił tylko martwi mnie to jak będzie wyglądać to wydanie zbiorcze :/
Cegiełeczka.

E: Mnie właśnie odpowiadają wydania Fabryki Słów ze względu na te duże marginesy i czcionkę, czyta się wygodnie i szybko. Gdybym była szefem wszystkich szefów, to sprawiłabym, żeby praktycznie wszystko było tak wydawane :twisted:
Ostatnio zmieniony ndz lip 19, 2015 6:58 pm przez mysz, łącznie zmieniany 1 raz.

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » ndz lip 19, 2015 5:51 pm

Bajnor pisze:Jeśli ksiązką ma mniej niż 600 stron i nie znam autora, to na 99% nie spojrzę nawet na nią w sklepie.
Musiało cię ominąć wiele dobrych książek.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » czw sie 13, 2015 9:20 pm

nie wiem ile stron ma Toradora, ale powiedz mi tak szczerze czy chciałbyś mieć na półce LN, która ma 600-700stron, bo mnie osobiście odpychałaby tak gruba książka.
. Gościu czo ty mówisz xD prawdopodobnie ta novelka 500 stron nie przekroczy a ty tu o 600-700 x"D aż śmiechłam. Pablo_Querte ma absolutną rację :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt lip 12, 2016 3:25 pm

Obrazek
Po takim czasie!
postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i zaprezentować Wam okładkę polskiego wydania
Rąbek tajemnicy :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt lip 12, 2016 3:37 pm

Jako że premiera "Toradora Light Novel" #1 będzie miała miejsce już w tym miesiącu
Chcę przestać się śmiać, ale jakoś nie mogę. Nie potrafię też się powstrzymać, aby o tym nie napisać xd

Na Yatta jest podana cena 39,99 zł, czy to ostateczna okładkowa cena? Ile w końcu ten tomik będzie miał stron?

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt lip 12, 2016 3:44 pm

vishaad, To wydanie 2w1 więc pewnie dlatego 39.99. Cena może jest wstępna i mogą ja zmienić bo jeszcze nie napisali ceny na fb tak oficjalnie.
Chyba, że napisali a ja to pominęłam/zapomniałam o tym.

Synson
Status: Offline

Post autor: Synson » wt lip 12, 2016 4:00 pm

Martwi mnie to, że obecnie novelki kosztują w okolicach 25zł a studio podało na wstępie 40zł za wydanie 2w1 przez co spodziewam się, że podwyższą cenę do 50zł, ale nie chcę wykrakać. Ciekawi mnie za to co zrobią z kolorowymi stronami, bo z tego co kojarzę to jest ich około 6 na tom.

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » wt lip 12, 2016 4:09 pm

A to nie jest tak, że cena musi zostać ustalona podczas podpisywania papierów licencyjnych?

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt lip 12, 2016 4:09 pm

Ciekawi mnie za to co zrobią z kolorowymi stronami, bo z tego co kojarzę to jest ich około 6 na tom.
Pewnie wytną, by tomiki nie były za drogie. Tak jak w przypadku Log Horizon.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt lip 12, 2016 4:12 pm

kolora pisze:A to nie jest tak, że cena musi zostać ustalona podczas podpisywania papierów licencyjnych?
Z tego co wiem - owszem, jest ustalana cena, ale nie jest problemem ją zmienić/podwyższyć ;)

Nie ma napisu LIGHT NOVEL na okładce. Ciekawe czy dadzą oznaczenie na wzór Kotori czy na grzbiecie coś będzie. Przecież ludzie sobie nie poradzą i kupią to myśląc, że to manga :(
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lip 12, 2016 5:46 pm

Angu pisze: Nie ma napisu LIGHT NOVEL na okładce. Ciekawe czy dadzą oznaczenie na wzór Kotori czy na grzbiecie coś będzie. Przecież ludzie sobie nie poradzą i kupią to myśląc, że to manga :(
Angu, chyba na wzór Waneko ;) Kotori jeszcze nie traktuje swoich klientów jak idiotów xD

A poza tym szok, że Toradora w ogóle wyjdzie xD

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt lip 12, 2016 6:10 pm

Nie wierzę! W końcu pokazali okładkę :shock: . Teraz mogę im uwierzyć, że dadzą radę wydać w tym miesiącu. :lol:

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » wt lip 12, 2016 6:56 pm

I wciąż milczą na temat kolorowych stron w ich wydaniu... I raczej powiedzienie "żadna wiadomość to dobra wiadomość" się tutaj nie sprawdzi...

Skoro dodawanie informacji na okładce, że coś jest LN przy wydawaniu obydwu wariantów jest traktowaniem ludzi jak idiotów, to nie wiem jak można nazwać wypominanie tego na każdym kroku. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości