Toradora LN

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Ten który myśli » wt mar 27, 2018 5:51 pm

A ile ogólnie tomów ma ta seria?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Meliona » wt mar 27, 2018 5:59 pm

Pięć (zbiorczych po dwa japońskie).
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Fani » wt mar 27, 2018 6:11 pm

Na ten moment kurs na to, że SS wyda Toradore przed JG oscyluje w granicach 1.03.

Btw. O 8 tomie mangi to pewnie nawet nie wiedzą.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Thoreline » wt mar 27, 2018 6:56 pm

Fani pisze:
wt mar 27, 2018 6:11 pm
Btw. O 8 tomie mangi to pewnie nawet nie wiedzą.
Też się zastanawiałam kiedy to wydadzą albo choć podadzą informacje że planują :|.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: gg gonia » śr mar 28, 2018 12:47 pm

Ojej co za zbieg okoliczności że seria która miała bardzo duże opóźnienie na początku oraz sporą przerwę po 1 tomie i z duża dozą prawdopodobieństwa sprzedaje się słabo (do tego manga z tą samą historią już wydana), zalicza kolejne przesunięcia jeśli chodzi o wydanie, dobrze że to jedyna rzecz od JG w takiej sytuacji... a nie, zaraz...

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Fani » wt sie 07, 2018 10:09 pm

Fani pisze:
wt mar 27, 2018 6:11 pm
Na ten moment kurs na to, że SS wyda Toradore przed JG oscyluje w granicach 1.03.
I jeszcze może spaść.
SS wydało już dwa tomy z dziesięciu czyli jeden nasz.

ps. Przypomnę tylko, że JG ogłosiło wydanie LN Toradory 23 marca 2015 r., natomiast amerykanie 4 lipca 2017 r.

D7Day
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: D7Day » ndz cze 02, 2019 5:26 pm

gg gonia pisze:
pn wrz 05, 2016 8:58 pm
Grisznak napisał że novelki mu się nie podobają... i ma do tego prawo, wiec niezbyt rozumiem czemu go zaraz obrażacie.
Likorys pisze: Okej, napiszę łopatologicznie: LN to książki pisane prostym językiem. Prostego języka (mało kanji) używają w Japonii dzieci i nastolatki. Jeśli wciąż nie rozumiesz do czego piję to bardzo mi przykro.
Ja nie rozumiem, Harry Potter i Narnia też są pisane dla dzieci i młodzieży. Czy to znaczy ze tylko japońskie dzieci są takie głupie i nie potrafią przeczytać dłuższego opisu?
Likorys pisze:Weź nie obrażaj takim porównywaniem LN jako całości 'gatunku', bo tylko się ośmieszasz.
Najpierw mówisz że LN to proste rzeczy dla prostych dzieci, a gdy ktoś je porównuje do prostych książek dla prostych dzieci to wielkie oburzenie.

Po pierwsze - to On obraża wszystkich czytelników Light Novelek i deklaruje że "lepiej jak by w Polsce tylko mangi były wydawane" więc niejako zbiera żniwo swojej wypowiedzi (w końcu tu są sami Fanatycy ,Psycho-Fani i Nołlify - z taką załogom to nie ma żąrtów :mrgreen: )

Po drugie - Wiesz między językami Europejskimi a Azjatyckimi jest DUŻA różnica i nie Japońskie dzieci nie są głupie to bardziej my jesteśmy głupi w tej materii Ale po kolei - nasz alfabet składa się z 32 liter. Z tych 32 liter układamy słowa z których w dużym uogólnieniu tworzymy zdania. W Japonii , siema!, nie ma alfabetu - są kanji. Kanji jest ok.12 tys. (mówimy o współczesnych kanji, tak ogólnie to profesor japonistyki w Kioto znał 30 tys. XD) Prostszy język oznacza używanie Hiragany + katakany + kanji w taki sposób żeby używać ok. między 2 - 4 tys. kanji ( aha, co to Hiragana i Katakana? to pewny odpowiednik naszego alfabetu oba po 46 znaków aczkolwiek nie nadają się do opisów (z racji problemu sprecyzowania o co chodzi) tylko bardziej do akcji, coś takiego jak czasowniki czy osoby "ja"/"ty" etc. [choć kanji też zawiera "czasowniki" i "osoby" żeby nie było za łatwo])

Po trzecie, no sorry, ale jak pod względem językowym porównasz dzieciaka stąd z tym dzieciakiem z za morza to wyjdzie że ten stąd to skończony idiota który nigdy się nie musiał wysilić żeby się nauczyć czytać. Jak by to ująć? Jak czytałem Light Novelke w oryginale to żadną miarą nie odniosłem wrażenia -o! jaki banał!- (-_-) sama gazeta to był problem, rozumiesz? chol*** tabloid w którym język powinien być dla ameb był wyzwaniem. (2 tys. znaków znałem a czytałem jak bym chciał a nie mógł :facepalm: )

ALE! no cóż te 2 - 4 tys znaków na Polski to faktycznie biednie wychodzi ale na POLSKI!. Więc tak w Japonii LN to coś z czym każdy z założenia musi się uporać tyle że z faktu inności języka czyta się inaczej i inaczej się to czuje więc nie bije prostota języka po oczach (bo o jakiej prostocie my tu mówimy? nie ma w tym nic prostego). Natomiast jak to przejdzie na Polski no to wtedy... traci... w pewien sposób (ciężko mi to wytłumaczyć :mysli: )
re: Urok! traci urok! bo jak czytasz kanji to możesz to dwojako trojako zrozumieć (widzisz piękno tych słów XD) a na polski nie ma takiej możliwości!! teraz dopiero na to wpadłem :angel:

Mniejsza o to - książka to książka i nikt nie będzie mi po gębie wycierał "półksiążką" z cały szacunkiem ale w swojej karierze czytelnika musiałem się zmierzyć z tytułami (według mnie "Paździerzami") które były uznawane za absolutne mistrzostwo (godne np. Wiedźmina jak mi raz powiedzieli) a skończyło zakwalifikowane przeze mnie jako twór niskich pobudek, wartości, wręcz gorszący. Ktoś powiedział by "kwestia gustu" No właśnie! Kwestia gustu!

"Jak się nie podoba, nie czytaj ALE DAJ CZYTAĆ INNYM!"

"Peace and peace" :angel:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Ame » wt lut 25, 2020 12:34 pm

Nie żebym zbierała, ale nie miała wyjść w lutym? :lol: Znów cisza z tego co widzę. :roll:

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Okularnik » wt lut 25, 2020 9:35 pm

Co drugi miesiąc ma wyjść xD Wkurza mnie to, bo wyjątkowo dobrze mi się to czytało

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: KAWAIILOVE » śr lut 26, 2020 9:35 am

Ano miała wyjść w lutym. Tyle, że znooooooooooooooowu coś im nie idzie. Teraz zwalają winę na drukarnie, a nie japońską stronę. :mrgreen: Ciekawe kiedy ostatecznie się ludzie Toradory doczekają.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: dejikos » pn lip 20, 2020 12:35 pm

Donoszę że:

Obrazek

TORADORA WYSZŁA~! *fajerwerki, szampan, lambada*
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Mormicc » pn lip 20, 2020 12:42 pm

Historyczny moment :rock: i to bez cienia ironii. Teraz trzeba mieć nadzieję, że kolejny tom wyjdzie szybciej, bo nadzieja to jedyne co mamy
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Kakaladze » pn lip 20, 2020 1:19 pm

Nie wierzę :o
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Łukasz.T » pn lip 20, 2020 1:57 pm

O zesz w mordę :o Trzeba w kalendarzu to zapisać, bo to wielki dzień :lol:

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Okularnik » pn lip 20, 2020 2:07 pm

Kurcze, nie zdążyłem się załapać na preordera :'/
Muszę szybko dokończyć czytanie dwójki, gdybym wiedział że będzie tak mało czasu to bym się spiął...
Tak na poważnie to wow, w końcu, biorąc pod uwagę że ten tom ma 3 na okładce i wychodzenie zajęło mu 3 lata, to stawiam że kolejny zobaczymy najwcześniej w 2024

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Canis » pn lip 20, 2020 2:46 pm

Canis pisze:
śr cze 06, 2018 8:29 pm
Tak patrzę na Torkę... znajduje się na końcu listy, co oznacza, że nie pojawi się w tym miesiącu. Obstawiam połowę sierpnia. :roll:
No! Pomyliłem się tylko o miesiąc... i dwa lata. :lol:
OK, już starczy tej szydery. To wielki dzień dla fanów Taigi. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne tomy wyjdą już normalnie.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Fani » pn lip 20, 2020 3:22 pm

Właśnie dostałem maila z informacją o wysłaniu prenumeraty. Dla takich chwil warto żyć :lol:

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Momomiya » pn lip 20, 2020 3:32 pm

Okularnik pisze:
pn lip 20, 2020 2:07 pm
Kurcze, nie zdążyłem się załapać na preordera :'/
Może to ironia :P, ale na asku napisali, że preordery na ten tom są jeszcze otwarte do środy.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 20, 2020 3:59 pm

A co do kwestii "co tak długo", to:
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Toradora LN

Post autor: yikkimy » pn lip 20, 2020 5:10 pm

Itachi Uchiha pisze:
pn lip 20, 2020 3:59 pm
A co do kwestii "co tak długo", to:
Obrazek


Skoro wszystko już jest w porządku, to powinniśmy otrzymać kolejny tom Toradory w tym roku ;p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości