K-ON! - temat o tej mandze

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw kwie 30, 2015 10:27 am

Od razu powiem - anime nie wiedziałem. Mangę odbieram jako dość wesołą, typowo dziewczyńską komedię szkolną z wątkami muzycznymi, bez romansu (przynajmniej na razie). Bohaterki są na tyle charakterystyczne, że dość szybko dają się zapamiętać. A moją faworytką i tak jest pani nauczycielka z mroczną przeszłością.

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » czw kwie 30, 2015 1:11 pm

Przed Pyrkonem byłam całkiem zdecydowana na kupno pierwszego tomu (no i w sumie wspieranie 4kom może przybliży wydanie Nozakiego _^_), ale kiedy przejrzałam tomik na żywo to zobaczyłam, że to jest okrutnie cienkie. 110 stron czy coś koło tego - w każdym razie cieńsze nawet od Madoki, a cena też nie należy do najprzyjemniejszych. Super, że wyczyszczone, super, że fajnie przetłumaczone, ale to dla mnie trochę za mało. Może kiedyś~

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » pt maja 01, 2015 5:53 pm

dziabara pisze:ale kiedy przejrzałam tomik na żywo to zobaczyłam, że to jest okrutnie cienkie. 110 stron czy coś koło tego - w każdym razie cieńsze nawet od Madoki, a cena też nie należy do najprzyjemniejszych.
Co?! 110 strony!? ;_; i ciekawe dlaczego podniesiono cenę na 22 zł, skoro jest cieńsze od Madoki, a oboje mają powiększony format. :( Teraz nie wiem czy mam kupić K-on!.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt maja 01, 2015 6:13 pm

Kyokoro pisze:
dziabara pisze:ale kiedy przejrzałam tomik na żywo to zobaczyłam, że to jest okrutnie cienkie. 110 stron czy coś koło tego - w każdym razie cieńsze nawet od Madoki, a cena też nie należy do najprzyjemniejszych.
Co?! 110 strony!? ;_; i ciekawe dlaczego podniesiono cenę na 22 zł, skoro jest cieńsze od Madoki, a oboje mają powiększony format. :( Teraz nie wiem czy mam kupić K-on!.
120. I format większy od Madoki.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt maja 01, 2015 7:59 pm

Ja w końcu Kejona kupiłem i jestem zadowolony. Dobre tłumaczenie, format na plus, ale papier mógłby być trochę grubszy, sam nie wiem. No i według mnie cena powinna wynosić już to niecałe 20zł, bo jednak 3 złote to jest różnica.

Tak btw - to i Tytani mają format A5, nie? Mimo wszystko, widać różnicę w wysokości, Kejon jest póki co największą mangą, jaką posiadam.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt maja 01, 2015 8:13 pm

Katori pisze:Tak btw - to i Tytani mają format A5, nie? Mimo wszystko, widać różnicę w wysokości, Kejon jest póki co największą mangą, jaką posiadam.
Format JPF jest mniejszy od standardowego A5. W sumie nie wiem, dlaczego wprowadzają ludzi w błąd.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pt maja 01, 2015 8:24 pm

Nie wiem jaki format mają Tytani, ale Another jest tak z milimetr niższy od K-ONa

Studio JG
Status: Offline

Post autor: Studio JG » pt maja 01, 2015 10:38 pm

Jeśli chodzi o ilość stron w K-ON. Weźcie pod uwagę, że nie jest to normalna manga tylko yonkoma, co oznacza, że na każdej stronie mamy 8 kadrów. W normalnej mandze tych kadrów na stronę przypada średnio o połowę mniej. Jeśli chodzi o zawartość, to treści jest porównywalnie tyle, co w przeciętnym tomiku (a patrząc po ilości czasu pracy jaki pochłonęła - nawet wydaje się, że więcej). Słowem - jest co czytać. Yonkomy bardzo często mają mniej stron - wystarczy spojrzeć na Hetalię - właśnie dlatego, że tych kadrów mieści się na stronie tak dużo :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr cze 24, 2015 9:45 am

Jestem ciekawy jak ta yonkoma wygląda, ale K-onem nie jestem za bardzo zainteresowany. Musiałbym do Empiku się wybrać i zobaczyć jak to się je.

[ Dodano: Śro 24 Cze, 2015 ]
Ciekawość wygrała nad uprzedzeniami, pierwszy tomik kupiony.
Czyta się to w sumie normalnie, tylko w kolejności od prawej (te skrajne) w dół, później te z prawego środka w dół i tak dalej.

Lektura przypomniała mi niestety dlaczego nie lubię tytułów o słodkich dziewczynkach robiących słodkie rzeczy. Choć uczciwie przyznaję że nie które sceny są naturalnie śmieszne. Głownie te ukazujące kontrast/zderzenie ciasteczkolandi z rzeczywistością. Sawako to najlepsza postać, taka trochę chora.
Jako komedia nie jest takie złe.

Najpewniej kupię i te pozostałe tomy, ale jak już skończy się ukazywać. Bo z tego co pamiętam wraz z pojawieniem się Azusy? robi się gorzej (czytaj jeszcze bardziej słodko).
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » śr cze 24, 2015 12:43 pm

Reviolli pisze:Bo z tego co pamiętam wraz z pojawieniem się Azusy? robi się gorzej (czytaj jeszcze bardziej słodko).
Główny powód dla którego przestałam to oglądać jak mam być szczera xd Stąd w sumie moje mieszane uczucia co do mangi, niby chce przeczytać, a nie lubię przerywać zbieranej serii xd

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt sie 07, 2015 8:31 pm

Czy ta manga jest jeszcze wydawana? Od Pyrkonu ani widu ani słychu czegokolwiek na jej temat.

Abcd
Status: Offline

Post autor: Abcd » pt sie 07, 2015 9:06 pm

Sayuki78 pisze:Czy ta manga jest jeszcze wydawana? Od Pyrkonu ani widu ani słychu czegokolwiek na jej temat.
Według strony Studia premiera 2. tomu miała być na początku sierpnia, ale z tego co widzę to nawet jeszcze nie ma polskiej okładki. Tak więc mimo że początek miesiąca niby jeszcze jest, to nie sądzę, by udało się wydać ten tom w podanym terminie. Zapowiedzi chyba będą musiały być uaktualnione.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw sie 27, 2015 4:40 pm


Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » czw sie 27, 2015 6:39 pm

No, to może wyjdzie we wrześniu. Jeszcze tylko dwa tomy, lub cztery jeśli wydadzą tomik uniwersytecki i tomik kouhaiów. O antologii nawet nie marzę bo pewnie skończyliby dopiero w 2020.

Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Post autor: Naq » pn sie 31, 2015 10:54 pm

Tomik ukazał się 31 sierpnia.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn wrz 07, 2015 8:54 pm

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję 2 tomu K-ON!
Jeśli ilość fanserwisu yuri będzie rosnąć w tych proporcjach, to tomik trzeci może być naprawdę ostry :)

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pn wrz 07, 2015 11:15 pm

GrisznakIW pisze:Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję 2 tomu K-ON!
Jeśli ilość fanserwisu yuri będzie rosnąć w tych proporcjach, to tomik trzeci może być naprawdę ostry :)
Gdzie ty tam fanserwis yuri widzisz? :P Przeczytałem całość i ta manga jest denna, albo coś z moim humorem jest nie tak bo nie trawię tej komedii.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt wrz 08, 2015 10:39 am

Sawako i jej zboczone teksty, do tego co i rusz któraś lepi się do którejś...

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » wt wrz 08, 2015 11:15 am

Fakt, jej teksty mogą prowadzić do różnych skojarzeń.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt wrz 08, 2015 3:43 pm

Ja tam nie miałam żadnych skojarzeń.Nawet najmniejszych,gdy czytałam.Jedyną postacią,którą lubiłam i mnie bawiła była Sawako.Jak dla mnie K-on jest słabą 4komą.Wolałbym inne z tych znanych Lucky Star.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości