K-ON! - temat o tej mandze

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz lut 22, 2015 10:15 pm

Też nie dla mnie. Nawet przez 1 tom nie udało mi się przebrnąć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz lut 22, 2015 10:31 pm

K-on obejrzałam anime,które mnie przynudzało.Mangę też przeczytałam i wcale nie jest lepsza od ekranizacji.Jedynie Sawuś polubiłam,bo mnie bawiła,a reszta już przynudza >_< .Z 4-kom kupię jedynie Lucky Star oraz Yotsubato! :P

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » ndz lut 22, 2015 10:40 pm

Jak jako zdrobnienia dadzą "Ricia", "Sawcia", "Musia" czy "Mioś", to chyba będę musiała kumplowi postawić piwo... xD

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Krylan » ndz lut 22, 2015 11:37 pm

vishaad pisze:Gdyby to chociaż było "Yuru Yuri", "Non Non Biyori", Gochiusa, "Love Lab" czy nawet "Sabagebu!", a tu taka kicha :( No cóż, jeden wydatek mniej.
To jedno popieram w 100%!
ame pisze:Z 4-kom kupię jedynie Lucky Star oraz Yotsubato! :P
"Yotsubato!" to nie 4-koma :]


Cóż, ja tam jakoś specjalnie nie wybrzydzam, bo tytułów w moim guście brakuje :\
"K-on" był w miarę dobry (choć drugi sezon anime nudził i to strasznie), dlatego nie wykluczam zakupienia tego tytułu.
Cena 25zł za tomik lekko odstrasza i nie ma nic o dodatku do prenumeraty, nie widzę więc przeszkód, żeby sobie to kupić nieco później - nie śpieszy mi się.

A z 4-kom to chyba tylko "Gekkan Shoujo Nozaki-kun" by mnie bardziej zadowolił :3

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz lut 22, 2015 11:54 pm

Lilka pisze:Jak jako zdrobnienia dadzą "Ricia", "Sawcia", "Musia" czy "Mioś", to chyba będę musiała kumplowi postawić piwo... xD
Spokojnie, SJG nie zawiedzie tru fanów mangi, chany zapewne zostaną.

Tytuł totalnie nie dla mnie, ale w sumie od tak dawna się o nim mówiło, że nawet nie jest mi przykro. Zaskakująca jest cena, którą jestem w stanie zrozumieć ze względu na format, ale K-ON ma chyba dosyć cienkie tomiki... Więc w sumie mogli sobie darować. Chyba, że będzie sporo kolorowych stron.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn lut 23, 2015 7:20 am

Nie jestem miłośnikiem historii o słodkich dziewczynkach robiących słodkie rzeczy. Czyli tytuł całkowicie nie dla mnie. Cena za wysoka, a większy format tu nie jest potrzebny. Z tej kategorii tylko
vishaad pisze:"Non Non Biyori"
.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » pn lut 23, 2015 9:46 am

K-ON do mnie nie przemawia. Jedyna 4-koma, którą byłabym zainteresowana, to Gekkan Shoujo Nozaki-kun. Cieszę się, że coraz częściej wydawcy dają większy format, choć nie wiem, czy akurat K-ON na niego zasługuje. Przynajmniej wiadomo, dlaczego cena poszła w tym przypadku w górę, bo na przykład nadal nie wiem, co się stało, że "Oblubienica czarnoksiężnika" jest droższa niż standardowe wydanie.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn lut 23, 2015 1:13 pm

Iris pisze:nadal nie wiem, co się stało, że "Oblubienica czarnoksiężnika" jest droższa niż standardowe wydanie.
I pewnie się nie dowiesz, SJG sukcesywnie ignoruje to pytanie.

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » pn lut 23, 2015 1:36 pm

Może liczyli, że nikt nie zauważy, że podnieśli ceny?

K-ON nie kupię - tematyka mnie nie przekonuje.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lut 23, 2015 2:00 pm

Jak już niejednokrotnie pisałem - jestem w stanie zaakceptować wyższą cenę, za lepszą jakość. Po formacie tej jakości nie widać, no ale może zmienił się papier? Tak jak w przypadku Kotori i SAO - bardzo dobra moim skromnym zdanie decyzja.
Pytanie, czy Oblubienica będzie się czymś różnić od zwykłej młodzieżówki JG.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn lut 23, 2015 4:47 pm

vishaad pisze:Ja nie mam nic przeciwko mangom o słodkich dziewczynkach, ale "K-ON!" najmniej spośród nich mnie interesuje. Gdyby to chociaż było "Yuru Yuri", "Non Non Biyori", Gochiusa, "Love Lab" czy nawet "Sabagebu!", a tu taka kicha :( No cóż, jeden wydatek mniej.
Ooo, wszystkie tytuły poza ,,Love Lab" bardzo chętnie bym zobaczyła u nas w Polsce, zwłaszcza ,,Non Non Biyori" <3 JG napisało na fb i stronie, że mają jeszcze kilka nowości w zanadrzu więc liczę że chociaż jedna seria przypadnie mi do gustu :3

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn lut 23, 2015 5:27 pm

Mnie K-On interesuje, ale ostateczną decyzję o kupnie podejmę, gdy zobaczę przykładowe stronki i tłumaczenie. Mam nadzieję, że na tym tytule temat 4-kom nie umrze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn lut 23, 2015 6:03 pm

K-On nie jest moim must have więc sobie go kupię jak wyjdą wszystkie tomy i cena spadnie xD

Ale Non Non Biyori bym brała od razu!

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn lut 23, 2015 6:05 pm

Grey pisze:Jak już niejednokrotnie pisałem - jestem w stanie zaakceptować wyższą cenę, za lepszą jakość. Po formacie tej jakości nie widać, no ale może zmienił się papier? Tak jak w przypadku Kotori i SAO - bardzo dobra moim skromnym zdanie decyzja.
Prophecy miało lepszy papier za taką samą cenę, a szarawy papier, który ponoć jest droższy przegrał sromotnie w ankiecie dotyczącej wydania OPM i od tamtej pory o nim nawet nie wspominają, więc wątpię, żeby coś się zmieniło w tej kwestii (Do niedawna myślałem, że papier używany przez Waneko i SJG (nie licząc Emmy, OPM i Prophecy) jest najgorszy, ale się myliłam... najnowszy tom "Kwiatów Grzechu" od Kotori permamentnie przybrał kształt fal... taki przyszedł i nawet pobyt na półce mu nie pomógł... XD). :P

4. komy w ogóle mnie nie interesują, więc w K-ONa na pewno nie zainwestuję.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lut 23, 2015 6:51 pm

zandam, no to rzeczywiście gorszy xD niektóre mangi od JG i Waneko przychodzą (przychodziły? Waneko już się poprawiło) pofalowane, ale generalnie każda się poprostowała na pólce i to w ciągu 24 h ;)
Ja jednak ciągle wierzę, że w końcu wszystkie mangi w Polsce będą wydawane na dobrym niefalującym papierze^^

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn lut 23, 2015 7:19 pm

arhus pisze:Wow, czyli znowu dobrze ludzie zgadli
Eee, to było co zgadywać? SJG już w grudniu wstawiło fotografię na której był K-ON! w tle. Zapewne zrobili to przypadkiem (albo i nie), ale od tego czasu byłem pewny że to wydadzą. Anyway, pozycja nie dla mnie.
Krylan pisze:"Yotsubato!" to nie 4-koma :]
Zapewne chodziło tu o Azumangę Daioh.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn lut 23, 2015 7:25 pm

Canis pisze:"Yotsubato!" to nie 4-koma :]
Faktycznie,ale kiedyś chyba przepisywali ten gatunek do tej mangi.
Canis pisze:Zapewne chodziło tu o Azumangę Daioh.
Nie.Azumanga mi się nie spodobała.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn lut 23, 2015 7:40 pm

Ciekawe czy przetłumaczą tytuł.

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » pn lut 23, 2015 7:45 pm

Psychonauts pisze:Ciekawe czy przetłumaczą tytuł.
Napisałam się wiadomości do Studio JG czy przetłumaczą się tytuł i otrzymałam się odpowiedz:
Decyzja jeszcze nie zapadła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt lut 24, 2015 1:01 pm

ale po co tłumaczyć? fajny i chwytliwy skrót, nie ma sensu kombinować :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości