Oblubienica czarnoksiężnika

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr mar 09, 2016 6:31 pm

The fifth volume of Kore Yamazaki's manga The Ancient Magus' Bride (Mahō Tsukai no Yome) is announcing on Thursday that the manga is inspiring a three-part prequel anime by Wit Studio. The announcement notes that the Mahō Tsukai no Yome: Hoshi Matsu Hito (The Ancient Magus' Bride - The Man Who Waits for Stars) anime tells a story from before Chise meets the Magus.
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... dio/.99566

Czyli dostaniemy prequel do mangi w postaci anime. Zapowiada się ciekawie xd
Ostatnio zmieniony śr mar 09, 2016 6:33 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » śr mar 09, 2016 6:32 pm

Mnie zaskoczyło Wit Studio i to, że będą robić prequel. Oby zrobili pełnoprawne anime, a nie tylko reklamę mangi...

Edit: Mamy pierwsze PV

https://www.youtube.com/watch?v=CoCwUzbkfdk

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » pn mar 14, 2016 2:42 pm

Wrzucam też tutaj. info z fb studia odnośnie powrotu Oblubienicy
Dodatkowo miło nam powiadomić, że domykamy formalności i wiemy już, że pod koniec kwietnia będziemy mogli podać datę wydania trzeciego tomu mangi Emotikon smile

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn mar 14, 2016 4:06 pm

O, kto by pomyślał xD świetna wiadomość^^ z drugiej strony można podać taką teorię spiskową... ok wystarczy moich teorii spiskowych xD

EDIT: jednak nie da się powstrzymać teorii spiskowych :lol:
http://studiojg.pl/show-83260.html
Pewnie gdyby Zakuro dostało 2 sezon anime nagle i kolejny tom mangi w Polsce by się pojawił...
Ok, dobra miałem przestać ale to serio jest aż śmieszne.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » pn mar 14, 2016 11:41 pm

Jeszcze nie podali daty - może się okazać, że manga wyjdzie dopiero w sierpniu... 2020 roku. :P A na poważnie - fajnie, że coś ruszy w tej sprawie i przy dobrych wiatrach seria nie zostanie zawieszona. Na pewno kupię.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt kwie 08, 2016 7:35 pm

Mógłby mi ktoś powiedzieć, ile w tej serii jest romansu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt kwie 08, 2016 7:41 pm

Po dwóch tomach? Nic. Tylko ten z czaszką zamiast głowy powiedział, że chce [spoiler] by gł. bohaterka została jego żoną i tyle. [/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt kwie 08, 2016 7:43 pm

A tak w dalszych?
Obrazek

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: ageha » pt kwie 08, 2016 9:37 pm

Jak dla mnie romansu tam nie ma w ogóle :P

[spoiler]Oboje, Elias i Chise, są dla mnie za mało emocjonalnie dojrzali, żebym doszukiwała się w ich relacji romantycznych uczuć. Powoli dopiero uczą się bliskości, funkcjonowania u boku innej osoby, kogoś zupełnie innego od nich samych. To wszystko oczywiście może się w ewentualny romans przeobrazić, ale akurat oni (w moim mniemaniu) mają przed sobą jeszcze baaardzo długą drogę do prawdziwej przyjaźni, a co dopiero do miłości. Albo może tak, chciałabym, aby mieli długą drogę, bo autorka może nam zaserwować wszystko.[/spoiler]

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob kwie 09, 2016 10:44 am

[spoiler]W mojej opinii akurat ciężko oczekiwać od Chise, żeby była emocjonalnie dojrzała. Dziewczyna młodziutka, z lichym doświadczeniem życiowym w ogóle, raczej nieśmiała i wycofana. Z kolei Eliasa nie nazwałabym niedojrzałym. Nie wiem, jak jest w kolejnych tomach, ale dla mnie sprawia on wrażenie długowiecznej istoty z innego świata, która wprawdzie nie do końca rozumie zasady współżycia z ludźmi, ale wyznaje zasadę "Kiedy nie wiesz, jak się zachować, to zachowuj się właściwie". Lubię u Eliasa to, że potrafi z jednej strony nie zwracać uwagi na konwenanse, a z drugiej być dżentelmenem. Jest tajemniczy, mądry, potężny i jakoś ponad tym wszystkim. Podoba mi się, w jaki sposób opiekuje się Chise i się o nią troszczy. W mojej opinii ta manga w założeniu nie miała być normalnym romansem. Pokazuje dosyć nietypową relację, w której jednak nie brakuje uczucia. Mam nadzieję, że w kolejnych tomach zostanie ona ocieplona, ale jednak nie zatraci swojego charakteru. Jeśli Chise i Elias staną się parką z typowego shoujo, to chyba przestanę kupować tę serię.[/spoiler]

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob kwie 09, 2016 11:06 am

Nom, ja właśnie mam podobną opinię jak DzikiDuch, właśnie z tego powodu ta manga mi się spodobała.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » sob kwie 09, 2016 11:39 am

Ja mam za to problem z tą serią i nie wiem czy ją sprzedawać, czy jeszcze dać jej szansę. Podobają mi się wszyscy, oprócz głównej bohaterki i kiedy rzuca ona tekstami w stylu "Należę wyłącznie do niego" to zamiast czuć jak inni bohaterowie, że rzuciła bardzo "cool" tekstem, to staje się ona dla mnie jeszcze mniej wyrazista i bardziej rozmemłana niż kilka stron wcześniej. Co w sumie mnie wkurza, bo przecież wszyscy ją popychają do tego, żeby się rozwijała.... I chociaż cała fabuła robi się coraz ciekawsza to obecność Chise coraz bardziej mnie w niej drażni. Sama nie wiem co w takim przypadku zrobić, czekać na 3 tom czy dać sobie spokój w tym momencie...

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob kwie 09, 2016 11:50 am

Wydaje mi się, że tutaj akurat jest to celowy zamysł. Gdyby Chise była bardzie wyrazista, to nie stanowiłaby przeciwwagi dla Eliasa. Oczywiście dobrze, jeśli w dalszych tomach dziewczyna nabierze trochę charakteru, ale sądzę, że koncepcja jako taka się nie zmieni. Nie wiem, czy jest jakieś osobne określenie opisujące podobne relacje między bohaterami, ale zazwyczaj jest w nich tak, że jedna postać (zwyklestarszy mężczyzna, chociaż nie jest to regułą) jest uosobieniem doświadczenia życiowego i dominuje, prowadząc za rękę osobę mniej doświadczoną i dopiero wkraczającą w prawdziwe życie. Przyznam szczerze, że uwielbiam czytać o podobnych relacjach i naprawdę bardzo brakowało mi takiego tytułu na polskim rynku. Dlatego właśnie uwielbiam "Oblubienicę..." i mam nadzieję, że niebawem pojawi się trzeci tom.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz kwie 17, 2016 11:34 am

Przeczytałem 1 tom, nie wiem co jeszcze do końca myśleć. Najprawdopodobniej kupię niedługo 2 tom i zdecyduję czy chcę pakować się w całość, czy jednak porzucę.

To nie tak że 1 tom mi się nie podobał, było naprawdę fajnie, ale jakoś mało wynika z tego skrawka historii, nie wiem co do końca myśleć o tej mandze. Przyznam jeszcze że kreska mi się bardzo podoba, tak samo jak bohaterowie, a obwoluta z tymi bajerami od JG prezentuje się naprawdę fenomenalnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt maja 31, 2016 12:19 pm

Na początku roku SJG zapewniało, że do końca kwietnia dadzą znać co z trzecim tomem Oblucienicy, a już czerwiec na horyzoncie :v Seven Seas za miesiąc wydaje piąty tomik, ale zła Japonia nie pozwala SJG na zdobycie licencji :/ Mniejsza z tym, chciałem tylko napisać, że na japońskim Amazonie pojawiły się już preordery na 3 kolejne tomy.
Premiery będą mieć w następujących terminach:
6 - 10.9.2016 r.
7 - 10.3.2017 r.
8 - 9.9.2017 r.
Źródło

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » wt maja 31, 2016 2:05 pm

Czysta komedia, ale co tam w czerwcu będzie rocznica od wydania 2 tomu :lol: We wrześniu już będzie 6 tom heh... a jak zaczęli wydawać były chyba tylko 2/3 tomy

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt maja 31, 2016 2:08 pm

To może na czerwiec planują ogłosić? A najlepiej w dzień wydania 2 tomu :lol: .
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt maja 31, 2016 3:35 pm

Akiho pisze: We wrześniu już będzie 6 tom heh... a jak zaczęli wydawać były chyba tylko 2/3 tomy
2. Gdy wydali pierwszy tom w Japonii były dwa tomy :3
Oni tę serię rzucili, to logiczne.
Gdy wyjdzie anime wydadzą wszystkie tomy które w czasie rozpoczęcia seansu były w Japonii i potem znowu rzucą :) JG to nie jest wydawnictwo.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt maja 31, 2016 3:45 pm

Grey, śmieszne są te Twoje wypowiedzi ostatnimi czasy. Może Ci się nie podobać ich tryb wydawania, jak zarządzają wydawnictwem, to jak postępują z czytelnikami, ale na litość zachowaj głupie teksty dla siebie. Skoro mają zarejestrowaną firmę i coś jednak czasem wydają, TO SĄ WYDAWNICTWEM. Jakim, to już nieodpowiedni temat do dyskusji.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt maja 31, 2016 5:32 pm

dejikos, z OPM się sprawdziło, z Oblubienicą się też sprawdzi. Poczekajmy jeszcze pół roku, może rok i zobaczysz, że mam rację :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości