Pięć centymetrów na sekundę

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Pięć centymetrów na sekundę

Post autor: Naq » sob sty 24, 2015 8:47 pm

Temat o wszystkim, co związane z polskim wydaniem mangi "Pięć centymetrów na sekundę" :)

Opis serii:
"Pięć centymetrów na sekundę" to dwutomowa opowieść o Takakim i Akari - dwójce bliskich przyjaciół, których relacje, wraz z upływem czasu, stają się coraz odleglejsze... Melancholijna opowieść o przyjaźni, uczuciach i przemijaniu czasu. Tytułowe "Pięć centymetrów na sekundę" to prędkość z jaką opada strącony wiatrem kwiat wiśni.

Premiera: luty 2015

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » ndz sty 25, 2015 7:53 pm

Dawno nie czekałam na żadną mangę tak, jak na "5cm na sekundę". Doczekałam się Makoto Shinkaia w polskim wydaniu =D> =D> =D>

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » ndz sty 25, 2015 8:13 pm

Ja mam nadzieję że po 5cm wydadzą też inne jego mangi, zwłaszcza na Kotonoha no Niwa mi zależy. Na asku kiedyś mi JG odpisało że są na to szanse, więc trzymam kciuki za wysoką sprzedaż :D

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » ndz sty 25, 2015 8:20 pm

arhus pisze:Ja mam nadzieję że po 5cm wydadzą też inne jego mangi, zwłaszcza na Kotonoha no Niwa mi zależy. Na asku kiedyś mi JG odpisało że są na to szanse, więc trzymam kciuki za wysoką sprzedaż :D
Również mam taką nadzieję! Kotonoha no niwa, Kumo no mukou yakusoku no basho, Hoshi no koe <--- marzenie mieć całą kolekcję :)

Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Post autor: Naq » ndz sty 25, 2015 10:16 pm

Jeśli sprzedaż "5cm" będzie dobra, to nie wykluczamy sięgnięcia po kolejne mangi Makoto Shinkaia :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn sty 26, 2015 7:46 am

A ja jakoś zapomniałem dodać przy ostatnim zamówieniu. :-k
Poczeka niestety do następnego (czyli tak za miesiąc lub dwa).
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr mar 04, 2015 5:04 pm

Wow, w końcu update na yatta, polska okładka dodana i zauważyłam że ma być format A5 :D Bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza że jak kupowałam prenumeratę to myślałam że będzie standardowy format skoro 40zł za dwa tomy, a tu taka miła niespodzianka ^^

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr mar 04, 2015 6:11 pm

No i cenę podnieśli do 24,99 :)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr mar 04, 2015 6:21 pm

Ajsza pisze:No i cenę podnieśli do 24,99 :)

Dlatego cieszę się że zamówiłam przedpłatę, bo w cenie 40zł mam dwa tomy w formacie A5 :3

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » pn mar 09, 2015 6:22 pm

Czy przypadkiem nie dzisiaj miała być premiera pierwszego tomu? :^)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn mar 09, 2015 8:38 pm

kasiak na ich stronie jest już w nowościach wydawniczych.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn mar 16, 2015 4:53 pm

Czy do kogoś jeszcze nie dotarła prenumerata? Zaczynam się trochę martwić, minął już tydzień odkąd rozsyłali tomiki, a mój egzemplarz nadal nie dotarł D: (Jestem już trochę przewrażliwiona, moja Madoka kiedyś zgubiła się na poczcie i koniec końców musiałam na nią prawie miesiąc czekać xD)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn mar 16, 2015 5:50 pm

Mi dopiero dziś, więc z lekturą do piątku się wstrzymam.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pn mar 16, 2015 6:04 pm

Ja mam egzemplarz kupiony w stacjonarce z w Poznaniu i jestem już po lekturze.
Wydanie prezentuje się na prawdę pięknie, duży format i ta obwoluta =D> . Z dodatkowych informacji to ku radości wielu... wyczyszczone są wszystkie krzaki. :) Znalazłam jednak 4 literówki. (coby nie było za idealnie).
Czekam na drugi tom z wielką niecierpliwością, a potem na kolejne historie Makoto Shinkaia. 5 cm/ s jest świetną mangą, dawno aż tak nie cieszyłam się na nic co było wydawane na polskim rynku.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn mar 16, 2015 6:13 pm

isei pisze:Z dodatkowych informacji to ku radości wielu... wyczyszczone są wszystkie krzaki.
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę :lol: , chyba trzeba będzie kupić własny tomik.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pn mar 16, 2015 6:43 pm

isei pisze:Z dodatkowych informacji to ku radości wielu... wyczyszczone są wszystkie krzaki.
Nie chciałem tego kupować, bo anime mi wystarczy, ale skoro tak, to może jeden egzemplarz dla potomności. :D

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn mar 16, 2015 9:01 pm

Jaskol pisze:
isei pisze:Z dodatkowych informacji to ku radości wielu... wyczyszczone są wszystkie krzaki.
Nie chciałem tego kupować, bo anime mi wystarczy, ale skoro tak, to może jeden egzemplarz dla potomności. :D
Dokładnie xD Może też się skusze... trzeba wspierać takie inicjatywy xD
Obrazek

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn mar 16, 2015 9:08 pm

Historię znam już z anime,które było pierwowzorem i jak do tej pory planowałem kupić, ale jednak zmienił mi się światopogląd. Kreska nie umywa się do filmów Shinkaia, a jest to często jedyna zaleta jego filmów. Piękne pastelowe tła z centymetrów na sekundę w mandze nie miały prawa się pojawić. Animacja podobnie. Zalety tytułu w wersji anime topnieją i topnieją. Nawet to co zostało nie reprezentuje sobą jakiegoś wybitnego stylu. Kreska jest ładna, ale bez polotu. Te powody skreślają tę mangę, niestety.

PS (dla tego ps napisałem cały ten post) manga wyglądałaby znacznie ładniej w macie.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw mar 19, 2015 1:27 pm

Przeczytałam pierwszy tomik "5 cm". Bardzo mi się podobał. Spokojna, ciepła opowieść o uczuciach z nutką goryczy. Bohaterowie dają się lubić, niemal od razu poczułam do nich sympatię. Nie ma nikogo, kogo bym nie lubiła (bo i wielu postaci tam nie ma :wink:). I tak szczerze, to właściwie mogłaby to być jednotomówka. Tomik kończy się tak, że mógłby to być koniec całej mangi. Nie znaczy to, że nie kupię drugiego tomu bo jestem ciekawa, jak historia potoczy się dalej.

Polskie wydanie jest generalnie dobre, ale wkradło się do niego kilka, mniejszych i większych błędów. Okładka jest ładna, podoba mi się kolorystyka. Szkoda tylko, że gryzie się z tylną okładką. Na skrzydełku mamy tytuły poszczególnych rozdziałów. Brakowało mi tutaj podania numerów stron, gdzie dany rozdział się rozpoczyna. Tym bardziej, że w środku niemal wszystkie strony są ponumerowane.
Do tekstu wkradło się trochę literówek:
-str. 6: nauczycielka przedstawia klasie nową uczennicę - Akari Shinoharę. Tymczasem na tablicy widnieje napis "Akari Hinohara"
-str. 168: "po woli". Być może jest to wina braku myślnika przy przenoszeniu wyrazu ("po" jest w jednej linijce, "woli" w drugiej)
-str. 178: "a moje uczucie" (niepotrzebne "a")
-str. 204: absolutny rekord - trzy literówki w jednym dymku. "Zwonimy" ("dzwonimy"), "jestśmy" ("jesteśmy"), "siebi" ("siebie")
-str. 233: brak spacji ("poczekasztrochę").

I na koniec coś, co mnie najbardziej zadziwiło. Na grzbiecie i, po zdjęciu obwoluty, również na okładce mamy "MakAto Shinkai". Tak, przez "a". Początkowo sądziłam, że to przecież niemożliwe i może to ja coś źle zapamiętałam, więc sprawdziłam na necie. Ale nie. Miałam rację - w imieniu autora zrobiono błąd. Dziwne, że go przeoczono, bo mnie od razu rzucił się w oczy :x . Tym bardziej, że w stopce redakcyjnej jest już "Makoto". No to już jest straszny babol, na miarę "Muzyki Maire" Hanami.

Poza tym, do tłumaczenia nie mogę się przyczepić. Odpowiedzialna jest za nie Sara Manasterska. Czyta się je płynnie, bohaterowie wypowiadają się naturalnie, a gdzie trzeba jest nastrojowo. No i zostały przełożone chyba wszystkie onomatopeje, brawo! =D>.

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » czw mar 19, 2015 3:27 pm

ninna pisze: I na koniec coś, co mnie najbardziej zadziwiło. Na grzbiecie i, po zdjęciu obwoluty, również na okładce mamy "MakAto Shinkai". Tak, przez "a". Początkowo sądziłam, że to przecież niemożliwe i może to ja coś źle zapamiętałam, więc sprawdziłam na necie. Ale nie. Miałam rację - w imieniu autora zrobiono błąd. Dziwne, że go przeoczono, bo mnie od razu rzucił się w oczy :x . Tym bardziej, że w stopce redakcyjnej jest już "Makoto". No to już jest straszny babol, na miarę "Muzyki Maire" Hanami.
Jezu nawet tego nie zauważyłam... Tak machinalnie przeczytałam tam "Makoto"... chcę nową obwolutę... :evil: Jak można było zrobić taką wtopę, nawet nie znając wcześniej mangi zobaczyłabym, że ten człowiek miał w niej jakikolwiek udział to od razu bym kupiła, a tutaj taki błąd.... :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości