Servamp

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt sty 27, 2015 10:53 am

Mam takie propozycje: Węgiel, Heban, Miał (to faktycznie świetna gra słów), Tusz, Cień i... Kruk, bo brzmi prawie jak Kuro.
Czemu pominęłaś mojego Murzyna? :|

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt sty 27, 2015 10:57 am

Bo wydawało mi się, że imię Murzyn ne jest tak do końca neutralne - tzn. nie sądzę, żeby było rasistowskie czy coś, ale np. mnie to jako imię zwierzęce śmieszy, bo w końcu jest to określenie na człowieka. Albo na czyjegoś przydupasa, więc znowu - dość zabawne. Ale spoko, to tylko moje subiektywne zdanie. :wink:

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt sty 27, 2015 1:17 pm

A mi się podobają na tyle wszystkie zaproponowane imiona, że dopóki imię będzie tłumaczone, to będę zadowolona. :P Serio, aż żal nie korzystać z tylu możliwości.

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Post autor: mati12.94 » wt sty 27, 2015 2:49 pm

Jak to jest z tm Servampem, to shounen czy shoujo? Mało o tym tytułe w Internecie. Niby ciekawi ale przekonany nie jestem. :P

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt sty 27, 2015 2:54 pm

Te 4 rozdziały, co są na necie, to jak dla mnie typowy shounen. Z babek to bodajże tylko dwie koleżanki z klasy mignęły na chwilę, no i są też dziewczynki-wampiry, ale to dzieciaki, także romansem mi na razie zupełnie nie pachnie. Zdziwiłabym się, gdyby nagle zmieniło się to w shoujo. Także mam nadzieję, że tagi się komuś pokręciły. :(
Ostatnio zmieniony wt sty 27, 2015 2:59 pm przez Mai-Takeru, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Post autor: mati12.94 » wt sty 27, 2015 2:56 pm

No jestem rozdarty bo tagi wskazują na szojkę. xD

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn kwie 20, 2015 6:41 pm

Wiadomo kiedy ukaże się pierwszy tom ?
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn kwie 20, 2015 7:09 pm

Wspominali, że może uda się wydać po Pyrkonie. Czekają na akcept okładki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn cze 01, 2015 4:45 pm

Obrazek
Okładka Servampa z ich strony
Data wydania polskiego: początek czerwca
Przykładowe strony
Przykładowe strony są całkiem fajne, ale wciąż nie jestem ani trochę przekonana do kupna.
Obrazek

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn cze 01, 2015 7:08 pm

W innych mangach JG używało tego fonta?

Przejrzałem pierwsze strony i zdziwiłem się, że onomatopeje są tak ładnie zedytowane. Więc plotki o poprawie jakości okazują się prawdą.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn cze 01, 2015 7:19 pm

Fajne te przykładowe strony :D zaciekawiły mnie. Miałam ten tytuł w planach, ale nie byłam całkiem pewna, lecz teraz po przeczytaniu tych stron, biorę :)
Obrazek

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » pn cze 01, 2015 7:28 pm

Uu.. przykładowe strony, coraz kusi mnie... Byłam pewna ze te postać z kolorem niebieskim włosami jest głównym bohaterem :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn cze 01, 2015 7:29 pm

Daminox pisze:Więc plotki o poprawie jakości okazują się prawdą.
Szczególnie biorąc pod uwagę pogorszenie papieru w Emmie ;)
Nie wiem jak Wy, ale ja tam wolę mieć krzaki i lepszy papier, niż polskie onomatopeje i kiepski papier...

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pn cze 01, 2015 7:40 pm

Onomatopeje są śliczne! Mam nadzieję, że są tak przez cały tomik... i dalej :D

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pn cze 01, 2015 8:07 pm

Pierwsza manga od dawna, którą kupię w ciemno bo podoba mi się kreska. Tyle fajnych bishów w jednej mandze xD

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn cze 01, 2015 8:46 pm

isei pisze:Pierwsza manga od dawna, którą kupię w ciemno bo podoba mi się kreska. Tyle fajnych bishów w jednej mandze xD
Mam podobnie xD Kiedy Studio zapowiedziało wydanie to zainteresowałam się tym tytułem, a teraz przykładowe strony utwierdziły mnie w przekonaniu, że to dobry pomysł by zakupić :D Kreska bardzo przyjemna dla oka, fajnie i lekko się czyta te przykładowe strony. Szkoda tylko, że odpuścili sobie jednak tłumaczenie "Kuro", ale przeżyje.
Obrazek

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt cze 02, 2015 1:05 pm

Angu pisze:Szkoda tylko, że odpuścili sobie jednak tłumaczenie "Kuro", ale przeżyje.
Nom, tekst "nazwałem cię Kuro, bo myślałem, że jesteś kotem" jest trochę niejasny w takiej wersji. Mam nadzieję, że przy pierwszym "Kuro" będzie przypis z odpowiednim wyjaśnieniem.

Ale tak poza tym, to tłumaczenie wygląda naprawdę świetnie, jest bardzo naturalne i obfite w zabawne sformułowania; aż chciałoby się od razu więcej poczytać! =D> Tylko zdziwiło mnie nadużywanie czasownika "użerać się" - padł kilka razy na tych paru stronach.

PS. Mogliby te przykładowe strony zakończyć już po wyjaśnieniu kwestii wampirów, bo tak to taki urwany ten cliffhanger się zrobił. :P

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » wt cze 02, 2015 3:25 pm

W Servamp zmienili czcionkę i dobrze, lepiej wygląda i wygodniej się czyta taką.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt cze 02, 2015 6:22 pm

Czcionka jest fantastyczna, życzę JPFowi takiej :D
isei pisze:Pierwsza manga od dawna, którą kupię w ciemno bo podoba mi się kreska. Tyle fajnych bishów w jednej mandze xD
Kreska jest świetna, okładki też, jednak teraz nie mogę sobie pozwolić na zakup tej serii - kupowanie mang dla kreski i okładek kończy się dla mnie źle. Trochę szkoda, bo każdy kolejny bizon jest coraz lepszy.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr cze 03, 2015 2:06 am

Dołączam do zachwytów. Wow! No i chyba to kupię. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości