Servamp

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Servamp

Post autor: Naq » sob sty 24, 2015 8:46 pm

Temat o wszystkim, co związane z polskim wydaniem mangi "Servamp" :)

Opis serii:
Bohaterem tej historii jest piętnastoletni Shirota Mahiru, który najbardziej na świecie ceni sobie spokojne, wolne od niespodzianek i komplikacji życie. Pewnego dnia zabiera z ulicy małego czarnego kota, przynosi go do domu i nadaje imię Kuro. Ku jego wielkiemu zdziwieniu nowy zwierzak okazuje się być… wampirem. W dodatku takim, który w swojej ludzkiej postaci nijak nie przypomina groźnego krwiopijcy. Nic mu się nie chce, nie przepada za przemocą, a sama myśl, że miałby podjąć się jakiegoś działania wywołuje w nim niemal samobójcze odruchy. Ale za to nie odmówiłby kubeczka herbaty. Jak się okazuje jest on jednym z legendarnych wampirzych sług, którzy związują się kontraktem ze swoim ludzkim mistrzem. I chociaż sam Shirota nie ma ochoty utrudniać sobie życia tego typu układem, a oferowanie swoich usług dla leniwego wampira stanowi przejmującą męczarnię, nasi bohaterowie szybko zostaną wplątani w odwieczny konflikt, w którym aby przeżyć trzeba stanąć do walki.

Premiera: 24 kwietnia (Pyrkon)
Ostatnio zmieniony ndz sty 25, 2015 4:20 pm przez Naq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob sty 24, 2015 11:03 pm

A to nie Servamp a nie Sevamp?
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Post autor: Naq » ndz sty 25, 2015 4:21 pm

Poprawione, za dużo tematów na raz zakładałam XD

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz sty 25, 2015 7:16 pm

Będziecie rozdawać jakieś gratisy na pyrkonie do tej mangi? :)
Wgl bardzo mało skanów tego na internetach, trudno ocenić poziom, ale kreska jest fajna bohaterowie zapowiadają się spoko a i historia brzmi niczego sobie. To chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie nowość z tych zapowiedzianych przez was :D Już nie mogę się doczekać, shoneny zawsze na propsie, szczególnie z taką ilością bishy :D

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » ndz sty 25, 2015 7:37 pm

gg gonia pisze: Już nie mogę się doczekać, shoneny zawsze na propsie, szczególnie z taką ilością bishy :D
<przybija piąteczkę> :mrgreen:
Czekam razem z Gonią, a potem razem będziemy piszczeć jak już dostaniemy w łapki xD

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz sty 25, 2015 7:46 pm

Czekam razem z Gonią, a potem razem będziemy piszczeć jak już dostaniemy w łapki xD
Dokładnie :mrafroamerykanin:

btw. Tak mi się teraz nasunęło, jaki to ten bohater pomysłowy dając czarnemu kotu imię Kuro XD =D>

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz sty 25, 2015 8:06 pm

gg gonia pisze:Tak mi się teraz nasunęło, jaki to ten bohater pomysłowy dając czarnemu kotu imię Kuro XD =D>
Oj tam, w komiksie jest wyraźnie powiedziane, że Mahiru lubi proste rozwiązania, więc takie coś właśnie do niego pasuje. :wink:

&#192; propos kociego imienia, to mam małe pytanie - "kuro" to po japońsku "czarny", dlaczego więc imię kotowampirka nie będzie tłumaczone? Wydawało mi się, że imiona zwierząt tłumaczy się, jeśli coś one oznaczają. Czyżby to słowo funkcjonowało w Japonii również jako imię własne (ja się zbytnio na tym nie znam)? Z góry dziękuję za odpowiedź.
gg gonia pisze:
Czekam razem z Gonią, a potem razem będziemy piszczeć jak już dostaniemy w łapki xD
Dokładnie :mrafroamerykanin:
Dołączam się do was, też jakoś najbardziej czekam na tę serię. :D Przyjemnie mi się ją czytało i zaciekawiłam się, co dalej, a tu trzeba wytrwać do kwietnia...

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz sty 25, 2015 9:23 pm

Mai-Takeru pisze:&#192; propos kociego imienia, to mam małe pytanie - "kuro" to po japońsku "czarny", dlaczego więc imię kotowampirka nie będzie tłumaczone?

Obrazek

Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Post autor: Naq » ndz sty 25, 2015 10:14 pm

gg gonia pisze:Będziecie rozdawać jakieś gratisy na pyrkonie do tej mangi? :)
Opfff... Nie wiem jeszcze, na pewno będą promki, ale co jeszcze to trudno powiedzieć. Na razie skupiamy się na dużych atrakcjach stoiska, które będzie 2x większe niż to w zeszłym roku i będzie na nim duża część wystawowa.
Mai-Takeru pisze:&#192; propos kociego imienia, to mam małe pytanie - "kuro" to po japońsku "czarny", dlaczego więc imię kotowampirka nie będzie tłumaczone?
Hmm, bo to moja osobista preferencja :P
A tak serio: większość japońskich imion coś oznacza - uzgodniliśmy więc, że będziemy je zostawiać w oryginale i, jeśli będzie miało to znaczenie dla fabuły, będziemy dodawać stosowny przypis (patrz np. GTTB). PRzy okazji Servampa również będziemy stosować tę metodę, bo wołanie do kocura "Kuro, chodź tu!" jest o niebo lepsze niż "Czarnuch, chodź tu!".

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz sty 25, 2015 10:33 pm

Czarnuś <3
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz sty 25, 2015 10:53 pm

Naq pisze:
Mai-Takeru pisze:&#192; propos kociego imienia, to mam małe pytanie - "kuro" to po japońsku "czarny", dlaczego więc imię kotowampirka nie będzie tłumaczone?
Hmm, bo to moja osobista preferencja :P
A tak serio: większość japońskich imion coś oznacza - uzgodniliśmy więc, że będziemy je zostawiać w oryginale i, jeśli będzie miało to znaczenie dla fabuły, będziemy dodawać stosowny przypis (patrz np. GTTB). PRzy okazji Servampa również będziemy stosować tę metodę, bo wołanie do kocura "Kuro, chodź tu!" jest o niebo lepsze niż "Czarnuch, chodź tu!".
Wy nie bierzcie się jednak nigdy za komiksy zachodnie. Serio...

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz sty 25, 2015 10:58 pm

Faktycznie, próba przełożenia tego na jakieś polskie słowo nawiązujące do koloru czarnego nie brzmi za dobrze...

ALE wiecie co, coś mnie tknęło i poszukałam sobie informacji na temat najbardziej popularnych kocich imion w Japonii. Okazało się, że sporo stron (np.tutaj i tu <- oficjalne dane firmy ubezpieczeniowej dla zwierząt lol) wymienia wśród nich Kuro. Czyli Mahiru po prostu nadał zwierzakowi pierwsze kocie imię, jakie mu przyszło do głowy. Idąc tym tropem, można spokojnie to przełożyć na Mruczka albo innego Puszka. :D Jak dla mnie plus 100 do humoru, co sądzicie?

Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Post autor: Naq » ndz sty 25, 2015 11:04 pm

Shakkaho pisze:Wy nie bierzcie się jednak nigdy za komiksy zachodnie. Serio...
Bo...?
Mai-Takeru pisze:Idąc tym tropem, można spokojnie to przełożyć na Mruczka albo innego Puszka. :D Jak dla mnie plus 100 do humoru, co sądzicie?
Weźmiemy pod uwagę, ale i tak zanim podejmiemy ostateczną decyzję nasza tłumaczka będzie sprawdzać, czy w tomikach nie pojawiają się jakieś żarty albo gry słowne związane właśnie z Kuro i czy zmieniając imię na Puszek/Mruczek/Killer czegoś sobie później nie popsujemy.

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » ndz sty 25, 2015 11:06 pm

Mai-Takeru pisze:Faktycznie, próba przełożenia tego na jakieś polskie słowo nawiązujące do koloru czarnego nie brzmi za dobrze...
Ej, a taki Czarnulek? (mój pierwszy kociak się tak nazywał) :lol:

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz sty 25, 2015 11:15 pm

Naq pisze:
Shakkaho pisze:Wy nie bierzcie się jednak nigdy za komiksy zachodnie. Serio...
Bo...?
Bo jak pomyślę o czytaniu, że Sam wziął Fluffy na spacer i ten się pogryzł ze Snowballem i podobnych wariacjach, to mi się mdło robi...? :roll: Bo psie imię a imię bohatera to taka mała różnica... cud, ze w Adventure Time imiona są tłumaczone. Albo po prostu język Japońskich jest tak tajemny i nieodgadniony, że należną cześć mu oddać można tylko w należycie romanizowanym oryginale? Bo inaczej 'brzmi zbyt Polsko' jak ostatnio od kogoś usłyszałam? :lol:

Cholernie leniwy (niekonsekwencję jak z Chin do Rosji przez Berlin pomińmy) bohater nazywa CZARNEGO kota iminiem KURO, co jest odpowiednikiem białej kotki nazwanej Śnieżka. Połączenie za przeproszeniem daje w mordkę prawym sierpowym. Nietłumaczenie tego wygląda dla mnie dziwacznie. Żeby to jeszcze jakieś podstawy logiczne miało.

Niech tłumacz będzie równie mądry co ten/ta od No.6... [-o<
Ostatnio zmieniony ndz sty 25, 2015 11:17 pm przez Shakkaho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz sty 25, 2015 11:15 pm

Czaruś/Czarek :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pn sty 26, 2015 9:15 am

Czaruś jest super urocze <3
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn sty 26, 2015 9:54 am

Jestem za przetłumaczeniem tego. Wołanie do kota Czarnuch albo Czaruś nie jest niczym złym.
Obrazek

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn sty 26, 2015 10:06 am

Naq pisze: Hmm, bo to moja osobista preferencja :P
Dobrze, że ktoś od was nie lubi hiszpańskiego, bo połowa mangi byłaby w tym języku pewnie.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn sty 26, 2015 10:53 am

Ja tam nie lubię poprawności politycznej. Już nie długo nie będzie można nazwać zwierzaka kulką bo obraża to ludzi otyłych.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości