Uśmiech Kanoko

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Post autor: majo » ndz lip 26, 2015 2:32 pm

Po pierwszym przejrzeniu rzuciły mi się strasznie duże marginesy wewnętrzne (gdzieś z 1,5 cm) i z tego powodu sprawiające duże przycięcie strony. Niby nie ma przycięć tekstu, ale autorka w wielu miejscach zwłaszcza Kanoko rysuje na brzegach stron i przez to tutaj przycina np. jedno oko, a w gorszych przypadkach także usta (str. 11 dół - brak uśmieszku), czy całą postać (str. 53 dół - brak sylwetki Kanoko) co powoduje, że zmienia sie odbiór sceny (sprawdziłam przez ciekawość takie strony ze skanami). Co dziwne jak się zaczyna przeglądać to okazuje się, że strony otwierające rozdziałów są aż o 0,5cm głębiej umieszczone by nie przycinać tytułu czyli jednak dało się.
Ciekawe czy to tylko u mnie, bo jeśli nie to lepiej żeby jednak w następnych tomach z tym przycięciem nie przesadzali

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn lip 27, 2015 2:13 pm

Da ktoś opinie o mandze? Bo mnie nawet ciekawi, a nie wiem czy warto.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt lis 20, 2015 11:09 am

Tomik wreszcie dotarł. Polski tytuł jakoś mi się nie podoba, zaś okładka jest jedna z gorszych i naprawdę słabo wygląda przy innych pozycjach studia.

Co nie zmienia faktu że historia bawi mnie tak samo jak ostatnio.

[ Dodano: Pią 20 Lis, 2015 ]
Drugi tomik już z głowy. Troszkę mniej zabawny niż pierwszy ale jest dobrze. Nie spodobał mi się epizod na planie filmowym.

Teraz spokojnie czekać do premiery tomu ostatniego i zakończyć serie lub prosić o wydanie serii głównej. Ale to będzie zależało od sprzedaży ogólnej.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw sty 07, 2016 5:30 pm

Kiedy Studio JG pokazało polską wersję obwoluty i ogłosiło tłumaczenie tytułu Warau Kanoko-sama, byłam bardzo zniechęcona do serii i stwierdziłam, że jej nie kupię. Ten róż i ta czcionka. Jednak przemogłam się i kupiłam dwa tomy, ponieważ słyszałam, że manga jest zabawna i obala stereotypy przeciętnego shoujo...

Nie spodziewałam się, że tytuł będzie aż tak dobry. Dawno nie uśmiałam się tak na żadnej serii. Główna bohaterka jest przezabawna i powala na kolana swoim nastawieniem do świata. I te jej myśli, które czasami wypowiada na głos. Na pewno nie jest nudną heroiną, która płacze i się rumieni na zmianę.
Podoba mi się tłumaczenie. Nie wiem, na ile jest to zasługa oryginału, a na ile pani Pauliny Ślusarczyk-Bryły, jednak jestem bardzo zadowolona z zawartości mangi.

Jeśli ktoś się jeszcze waha nad zakupem tego tytułu, to bardzo polecam!
Mam nadzieję, że doczekamy się kontynuacji ^^

PS. Przeżyłabym ten róż (szczególnie, że nieźle kontrastuje z tym, co można znaleźć w środku), gdyby nie czcionka... Grzbiet wygląda okropnie. Jednak zawartość nadal wymiata.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn lut 01, 2016 2:01 pm

Okładka ostatniego tomu
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn lut 01, 2016 4:00 pm

Nareszcie, choć nie wiem czemu ale myślałem sobie że będzie jakaś inna, tak bardziej ładna.
Ta seria ma jedne z najsłabszych okładek w wykonaniu studia.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn lut 08, 2016 5:05 pm

Tomiki już są
Obrazek

Przy okazji:
Pytanie: Jesteście zadowoleni ze sprzedaży Kanoko? Możemy liczyć na kontynuację?
Wydawnictwo Studio JG: Rozważamy to, ale grafik na ten rok mamy już dość napięty - możliwe, że zrobimy ankietę i sprawdzimy ile osób byłoby zainteresowanych tytułem, ale na ten moment są to mocno teoretyczne rozważania. Ale nie mówimy nie.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn lut 08, 2016 5:20 pm

Teraz tylko czekam na przesyłkę z Gildii, w której będzie trzeci tomik Kanoko <3 Potem biorę się za czytanie kontynuacji po angielsku, chociaż nadal mam nadzieję, że wyniki przyszłej ankiety będą korzystne i Studio JG zdecyduje się na wydanie ciągu dalszego :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn lut 08, 2016 10:23 pm

Ja czekam aż dojdzie prenumerata. I mam nadzieje że wyniki sprzedaży i ankiety będą łaskawe dla kontynuacji.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » wt lut 09, 2016 4:44 pm

Zakupiłem ostatni tomik. Powiem szczerze, że lubię Kanoko i bawi mnie ta manga. Tylko na litość boską, ta okładka. Jestem w stanie zapłacić nawet za nowe obwoluty gdyby je dodatkowo wykonali. Koszmar. "Grafika i design to moja pasja". Ktoś tam musiał być nieźle wczorajszy i na grzybkach skoro wybrał ten jakże zabawny kolorek. No nic. Przeżyjemy to jakoś. A co się tyczy kontynuacji, to jestem jak najbardziej za takową w przyszłości.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt lut 09, 2016 6:01 pm

Ciekawe, czy gdyby wydali kontynuację, to dałoby radę, żeby zrobili nowe logo... I zmienili kolor obwoluty (chociaż to jestem w stanie jeszcze przeżyć, ponieważ różowy tworzy dobry kontrast z niestereotypową treścią shoujo w środku).
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt lut 12, 2016 3:03 pm

Wreszcie przyszedł do mnie ostatni tom Uśmiechu i chyba jest najsłabszy z wszystkich.
Bo niepotrzebnie autorka wciskała odrobinę dramatu? na koniec.

Lektura całości bardzo dobra i czekam na dobre wyniki sprzedaży, by dla kontynuacji zabłysło zielone światło.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » śr kwie 13, 2016 8:47 pm

Skńczyłam czytać ostatni tom i... o matko jakie to było fajne. Począwszy od kreski autorki, przez charaktery postaci, skończywszy na samej historii. Co prawda całą mangę czytałam z nastawieniem typu "now, kiss!" (poznałam założenia tytułu dużo wcześniej), jednak w tym tytule nie o to chodzi. Czekam na więcej tego typu historii, bo oprócz czystej rozrywki można wiele wynieść od Kanoko ;).
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Warau Kanoko-sama

Post autor: Ame » czw lut 08, 2018 11:26 am

A ja szukam tego tematu pod polskim tytułem... Męczy te przenoszenie co rozdział bohaterki do innej szkoły oraz powtórzenie co rozdział , że jest obserwatorem, który tylko patrzy z boku... Jedyny minusy to są. Reszta jest w porządku. Fajna szojka z bardzo dobrą główną. :klask:
Fakt okładki są kiepskie. Róż wali po oczach. :x

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Warau Kanoko-sama

Post autor: mika » czw lut 08, 2018 3:33 pm

Mnie pierwszy tom zmęczył i pozostałe czekają już parę miesięcy aż się nimi jednak zajmę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości