Unbreakable Machine-Doll

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sty 07, 2015 11:06 am

Aratar pisze:
Grey pisze:ich nowa polityka tłumaczenia zmierza chyba za bardzo w stronę spolszczania angielskiego, well skoro nawet "sorry" stało się "sory" żeby było bardziej po naszymu...
Niektórym może trudno jest mówić "przepraszam"
Ale w zasadzie o co chodzi? "Sory" w tekście nie jest żadnym błędem, skoro zapewne było to podyktowane charakterem postaci i sytuacji, a sama pisownia jest zgodna z zasadami zapożyczania. Choćby według profesora Stillera.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw sty 08, 2015 3:04 pm

Daminox, sorry, ale sory mnie nie przekonuje :P

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz sty 11, 2015 2:06 pm

Okładka 8 tomu

Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz sty 11, 2015 2:46 pm

Ładna xD jeszcze gdy będzie zrobiona w ten sam sposób co pierwszego to już totalnie bomba ^^ nie ma co, nie żałuję, że w tę serię się wpakowałem xD

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz sty 11, 2015 2:47 pm

Nie będzie tak ładnie, jak utną postać jak przy reszcie okładek.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz sty 11, 2015 3:31 pm

Niczego sobie, faktycznie.

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » sob sty 17, 2015 7:45 pm

Akiho pisze:Okładka 8 tomu

Obrazek

Boże... cudo... *^*

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt mar 31, 2015 12:39 pm

Trzeci tomik całkowicie wyczyszczony z krzaków, a jest sporo tych ogromnych na dynamicznych kadrach. To już piąta z rzędu wyczyszczona manga.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt mar 31, 2015 1:00 pm

Chrno pisze:Trzeci tomik całkowicie wyczyszczony z krzaków, a jest sporo tych ogromnych na dynamicznych kadrach. To już piąta z rzędu wyczyszczona manga.
Na ile ogólnie wydanych? :wink:
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr lip 01, 2015 7:22 pm

Trochę mnie 4 tom zszokował pod wieloma względami :P
a)falowanie znacznie się zmniejszyło... bo wydawca zmienił papier? (czego mówiąc szczerze nie zauważyłem...) czy ponieważ ja zmieniłem sklep? xD aż zaczynam żałować, że dopiero teraz przerzuciłem się na Gildię... ciekawe jakie będę moje wrażenia przy kolejnych tomach i kolejnych paczkach. No ale generalnie zostanę przy Gildii na dłużej.
b)dlaczego pies Frei to Grom? xD do tej pory wszystkie źródła podawały Rabi (np. wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U ... characters ) więc skąd się wziął ów Grom? ;)
c) i parę "smaczków" które do tej pory się nie zdarzały: na 35 stronie powinno być chyba ukłon a nie zryw. Znalazł się tekst "Zamilknij się Zygmuncie" oraz kwestia pocisku, który jest nazywany ŁUSKĄ i dalsze dymki :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lip 01, 2015 11:41 pm

Nie wiem czy ktoś już o to pytał, jak tak to sorki...
Orientuję się ktoś ile tomów LN obecnie zaadaptowała manga + animu?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw lip 02, 2015 6:04 am

Itachi Uchiha, manga leci niesamowicie powoli. wszystkie tomy mangi nie doszły jeszcze do końca 3 tomu LN, natomiast anime kończy się na 3 tomie.
No a LN ma 14 :lol: albo wyjdzie z tego tasiemiec, albo zostanie przerwane w Japonii gdy spadnie sprzedaż :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw lip 02, 2015 10:13 am

Grey pisze:Itachi Uchiha, manga leci niesamowicie powoli. wszystkie tomy mangi nie doszły jeszcze do końca 3 tomu LN, natomiast anime kończy się na 3 tomie.
No a LN ma 14 :lol: albo wyjdzie z tego tasiemiec, albo zostanie przerwane w Japonii gdy spadnie sprzedaż :)
Dzięki~~. Ostatnio miałem chęć zapoznać się z pierwowzorem, a po twojej wypowiedzi jeszcze bardziej się zmotywowałem. Co do mangi to pewnie zostanie zakończona na którymś z wcześniejszych arców [może 4-5 tom LN]. Kto wie. :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw lip 02, 2015 12:06 pm

Itachi Uchiha, niestety po tłumaczeniu 4 tomu LN chyba projekt zarzucono :( więc o ile LNka jest bardzo fajna, o tyle niestety zbyt wiele więcej nad anime nie doczytasz :) ot, jeden tom :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw lip 02, 2015 6:55 pm

Grey pisze:Itachi Uchiha, niestety po tłumaczeniu 4 tomu LN chyba projekt zarzucono :( więc o ile LNka jest bardzo fajna, o tyle niestety zbyt wiele więcej nad anime nie doczytasz :) ot, jeden tom :)
Och no to lipa. Może Y-P albo inne wydawnictwo angielskie zlituję się nad fanami i to wyda. [tak wiem matka nadzieją głupich :P ]

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » pn mar 07, 2016 10:43 pm

wyszła zapowiedź 9 tomu :D(manga dalej wychodzi w Monthly Comic Alive)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt sie 12, 2016 6:14 pm

JG jak zawsze nie zawodzi xD
-Zamilknij! Trzymaj się od nas z daleka!
-To ty jesteś niemądra, Charlie.
:lol: :lol: :lol:
W kolejnej paczce zamówię tom 8 i rozumiem, że będzie to ostatni tom jaki wyda JG, patrząc na casus S&W, Zakuro, Oblubienicy etc.

SIZEEE
Status: Offline

Unbreakable Machine-Doll

Post autor: SIZEEE » wt sie 06, 2019 6:22 pm

Siemka, nigdzie nie mogłem znaleźć novelki do kupienia w języku polskim, więc postanowiłem kupić mange. I tutaj jest własnie pytanie czy manga odzwierciedla anime? Czy w mandze będzie o walce między braćmi? I szukam rad dotyczących czytania mangi, jak to zacząć itp. Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Unbreakable Machine-Doll

Post autor: SallyCzarownica » wt sie 06, 2019 8:42 pm

SIZEEE, novelki nikt u nas nie wydał. A mangi nie polecam kupować, bo możesz zostać z niedokończoną serią. W Japonii od dawna nie wyszedł nowy tom.
Nie oglądałam anime, więc nie wiem, jak się ma do niego manga. Nie przypominam też sobie, aby w mandze była jakaś walka między braćmi.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości