Haganai (Boku wa Tomodachi ga Sukunai)

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz paź 05, 2014 3:03 pm

Podbijam, dla mnie też podtytuł jest zdecydowanie za mało widoczny. Mamy tu niemalże powtórkę z podtytułu Garów (Niepamięć panny zmierzchu). :|
Btw na fejsie napisali, że kolory w druku będą bledsze, ale mnie się te jaskrawsze właśnie bardziej podobają.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » ndz paź 05, 2014 3:17 pm

A tam gadacie, na orginalnej okładce podtytuł jest jeszcze mniejszy.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » ndz paź 05, 2014 4:15 pm

Chrno pisze:A tam gadacie, na orginalnej okładce podtytuł jest jeszcze mniejszy.
Może dlatego, że ma mniejsze znaczenie? Tutaj 1/4 okładki zajmuje opis, który nie go nawet nie posiada. No ale kupować nie zamierzam, więc mnie to jakoś specjalnie nie obchodzi. Boję się tylko o kolejne cuda SJG.

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » ndz paź 05, 2014 4:34 pm

Mi się w ogóle nie podoba, że jako główny tytuł dali skróconą wersję japońskiego tytułu, której znaczenia nawet Japończyk by nie zrozumiał (zakładając, że nie wie skąd ona pochodzi). Skoro jest proste i sensowne tłumaczenie tytułu, to ono powinno być główne, a podtytuł można by zostawić jak w oryginale po angielsku.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » ndz paź 05, 2014 4:43 pm

Chrno pisze:A tam gadacie, na orginalnej okładce podtytuł jest jeszcze mniejszy.
No dokładnie xD Mi okładka bardzo się podoba, chociaż mogli dac trochę mniejszą czcionkę, bo trochę mocno wychodzi poza maziaja (spodobało mi się to określenie xd). Ale i kolory, i czcionka sama w sobie są fajne, ogółem to jestem zadowolona :D Teraz tylko czekac na przedpłatę z yatta :3

marekpl
Adept
Posty: 177
Rejestracja: czw gru 06, 2012 7:15 pm
Status: Offline

Post autor: marekpl » ndz paź 05, 2014 9:58 pm

Czcionka z Haganai mogłaby być mniejsza.

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » wt paź 07, 2014 6:56 am

Hmmm... na polskiej okładce ta dziewczyna jest jakby bardziej burakowata na twarzy czy mi się wydaje? Okładka ogólnie okropna - co to za nowa moda, że angielski tłumaczymy na polski a japoński na jakiś dziki skrót?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt paź 07, 2014 9:52 am

Swoją drogą, to jest ecchi haremówka czy raczej coś a'la "Kokoro..."?

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt paź 07, 2014 10:14 am

"raczej coś" ale bardziej śmieszne bo to dobra komedia jest.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt paź 07, 2014 5:56 pm

treemore pisze:na polskiej okładce ta dziewczyna jest jakby bardziej burakowata na twarzy czy mi się wydaje?
Napisali,że kolory są przekłamane.Wyjdą bledsze :P .
treemore pisze: co to za nowa moda, że angielski tłumaczymy na polski a japoński na jakiś dziki skrót?
Zrobili tak jak Seven Seas.U nich tytuł brzmi Haganai: I Don't Have Many Friends.A tak okładka:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt paź 07, 2014 6:14 pm

Okładka amerykańców wygląda dużo lepiej :| Ten napis ma przynajmniej zachowane jakies racjonalne proporcje.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt paź 07, 2014 6:20 pm

Mi chyba polska bardziej pasuje. A te czerwone "plamy opadowe" na skórze (bo serio, z tymi się to kojarzy) to niestety jakiś fetysz Azjatów.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt paź 07, 2014 7:09 pm

GrisznakIW pisze:Mi chyba polska bardziej pasuje. A te czerwone "plamy opadowe" na skórze (bo serio, z tymi się to kojarzy) to niestety jakiś fetysz Azjatów.
Rumieńce jako plamy opadowe? Dobrze, że nie ma piegów bo okazałoby się, że ma ospę wietrzną albo jakąś jej ciemniejszą wersję. :(

"Haganai" ma sens, pod tym słowem manga jet znana w fandomie, a to tytuł zbudowany i skierowany głównie pod niego. Podtytuł jak dla mnie wygląda tak sobie. Mógłby być większy, a na pewno poważnie zastanowiłbym się nad innym fontem, chociaż ten może wyjść nawet ładnie.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 21, 2014 4:14 pm

Przykładowe strony 1 tomu [news z ich fanpagu na fajsie]:
http://studiojg.pl/HAGANAI_Nie_mam_wiel ... ,40311.htm

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt paź 21, 2014 4:21 pm

Wyprzedzając pytania osób które oglądały tylko anime: tak, powieść też się zaczyna od yaminabe.

Ale to by było na tyle z podobieństwami, potem manga się coraz bardziej oddala od anime jak i od powieści.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 21, 2014 4:29 pm

Ale to by było na tyle z podobieństwami, potem manga się coraz bardziej oddala od anime jak i od powieści.
Czyli jak komuś spodobało się anime a chciałby dowiedzieć się co będzie dalej, powinien odpuścić mangę i czytać nowelkę. Dobrze myślę :?

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt paź 21, 2014 5:52 pm

Manga chyba nawet nie dochodzi do zakończenia anime.

Trzy uwagi:

- Końcówka anime miesza nieco koniec 8. tomu i początek 9. więc radzę zacząć od rozdziału w którym Yuusa(Yusa?) przychodzi do Klubu("Lunar Blade").

- Powieść kończy się na 10 tomie. Podobno ma wyjść jeszcze epilog, ale autor już pracuje z ilustratorem HenNeko nad kolejną powieścią, która ma wyjść w marcu więc może go jednak nie być.

- Zakończenie(tłumaczenia jeszcze tam nie doszły, ale czytałem spoilery) cie zaskoczy, a potem sprawi że przypomnisz sobie kilka rzeczy i wtedy zacznie być trochę sensowne(nie do końca, ale czekam na resztę 10 tomu i epilog zanim stwierdzę że jest z rzyci)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 21, 2014 7:12 pm

Manga chyba nawet nie dochodzi do zakończenia anime.

Trzy uwagi:

- Końcówka anime miesza nieco koniec 8. tomu i początek 9. więc radzę zacząć od rozdziału w którym Yuusa(Yusa?) przychodzi do Klubu("Lunar Blade").

- Powieść kończy się na 10 tomie. Podobno ma wyjść jeszcze epilog, ale autor już pracuje z ilustratorem HenNeko nad kolejną powieścią, która ma wyjść w marcu więc może go jednak nie być.

- Zakończenie(tłumaczenia jeszcze tam nie doszły, ale czytałem spoilery) cie zaskoczy, a potem sprawi że przypomnisz sobie kilka rzeczy i wtedy zacznie być trochę sensowne(nie do końca, ale czekam na resztę 10 tomu i epilog zanim stwierdzę że jest z rzyci)
Dzięki Fenek Alfa za informacje :D :D

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr paź 29, 2014 5:27 pm

Przyszła do mnie dziś moja prenumerata, i naprawdę jestem pod wrażeniem jakości (chociaż grzbiety nadal są ,,ciasne" i trudno otworzyc do końca mangę). Obwoluta bardzo mi się podoba, połączenie matowe tło + połyskliwe logo i postac bardzo zgrabnie wyglądają. Papier i wydruk też jest w porządku, nic nie prześwituje, przynajmniej ja niczego nie zauważyłam, do tłumaczenia też nie mogę się przyczepic. Czekam z niecierpliwością na kolejne tomy :3

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » śr sty 07, 2015 5:27 pm

Miałem tego nie kupować, ale brakowało mi czegoś do darmowej wysyłki, a słyszałem, że to niezła komedia...
Początek (tyle, co zawierają przykładowe strony) był strasznie słaby, później jednak się rozkręca, a przy Semoponume ryłem się jak jakiś debil :P .
Postacie są przerysowane i przejaskrawione do granic absurdu, co jest wielką zaletą tego tytułu, bo dzięki temu mamy dziką komedię.
Dawno nie czytałem czegoś równie zabawnego, czekam na kolejne tomy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości