Acid Town

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Studio JG
Status: Offline

Acid Town

Post autor: Studio JG » pt lut 14, 2014 10:50 am

[center]Obrazek [/center]

Autor: Kyuugou
Gatunek: shonen-ai dramat
Liczba tomów: 4

W mieście, które stało się siedliskiem bezprawia, Yuki i jego przyjaciel Tetsu zakradają się do siedziby organizacji przestępczej Seidokai, by zdobyć pieniądze na leczenie małego Juna. Zostają schwytani. Jednak młody przywódca mafii, Kazutaka Hyodo, rozbawiony ich brawurą, oferuje Yukiemu układ. Pokryje koszty leczenia Juna, jeśli Yuki będzie co tydzień składać mu wizytę. Chłopak przystaje na propozycję...

[center]
Obrazek [/center]

Tom pierwszy już w sprzedaży - piszcie swoje wrażenia po lekturze, jesteśmy bardzo ciekawi jak wam się podoba najnowsza pozycja Studia : )

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt lut 14, 2014 11:18 am

A kolorowa strona jest?
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Studio JG
Status: Offline

Post autor: Studio JG » pt lut 14, 2014 1:46 pm

Tomik otwiera strona z kolorową ilustracją ;)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt lut 14, 2014 5:06 pm

Po co zostawiliście te japońskie znaczki? :?

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » pt lut 14, 2014 7:25 pm

A w czym niby japońskie znaki przeszkadzają?
Widzę, że tu zaglądacie, więc powtórzę pytanie z Mangaforum: wiecie może, ile to ma mieć tomów? Tak mniej więcej?

Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Post autor: Naq » pt lut 14, 2014 7:57 pm

romanova pisze:ile to ma mieć tomów? Tak mniej więcej?
Na razie ukazały się cztery, manga jest wciąż wydawana i trudno powiedzieć na ilu tomikach się skończy.

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » sob lut 15, 2014 5:25 pm

Nie jestem fanką shounen-ai, ale Acid Town kupię na pewno :3

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw mar 06, 2014 1:48 pm

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję pierwszego tomu "Acid Town".

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt cze 13, 2014 1:30 pm

Obrazek
Acid Town #3... i zostanie tylko jeden tomik </3

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pt cze 13, 2014 1:39 pm

Czymś polskie okładki różnią się od oryginalnych?

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt cze 13, 2014 3:18 pm

Chyba niczym :-k

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » pt cze 13, 2014 3:22 pm

Łatwiej o akceptację okładki jak się w niej nic nie zmienia [-o<

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt cze 13, 2014 3:30 pm

Nie ma tylko tych znaczków na grzbiecie: http://m.mhcdn.net/store/manga/6824/02- ... 1310355677

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt cze 27, 2014 10:57 am

Wczoraj przeczytałam drugi tom (w końcu!). Rzuciłam się na niego jak wygłodniałe zwierzę, taka byłam ciekawa kontynuacji wydarzeń z pierwszego tomu. I nie zawiodłam się. Akcja postępowała dynamicznie, wyjaśniły się niektóre tajemnice, które skomplikowały relacje między głównymi bohaterami, co z kolei stworzyło nowe problemy. Czytałam opinie, że manga jest przedramatyzowana - ja tak nie uważam. Tłem fabularnym jest toksyczne miasto: wypełnione przemocą, przestępczością, zabójstwami i biedą. Żeby oddać charakter tego otoczenia, bohaterowie muszą mieć jakieś traumatyczne przeżycia, aczkolwiek nie uważam, żeby jeden czy drugi ubolewał nad swoim losem - raczej wręcz przeciwnie. Oczywistym jest, że patologiczne doświadczenia odbijają się na psychice, stąd te koszmary-retrospekcje.

Mnie manga się bardzo podoba i znów nie mogę doczekać się kolejnego tomu!
Twitter * Discord: Dejikos#8562

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt cze 27, 2014 12:20 pm

O, dejikos, jak wypowiadasz się tak pozytywnie, to chyba zastanowię się nad kupnem!

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt cze 27, 2014 5:14 pm

Jakże ja się z tobą zgadzam, dejikos :) Już myślałam, że jestem jakaś dziwna bo wszyscy dookoła psioczą na ten dramatyzm, a mi on w ogóle nie przeszkadza.
Akurat w tej mandze taka ilość "dramy" jest wskazana. Czekam z niecierpliwością na tomik trzeci ^^

Akedeia
Status: Offline

Post autor: Akedeia » pt cze 27, 2014 9:32 pm

Przedramatyzowanie to jest w Savage Garden lub Vampire Knight (tzn. w sumie tylko przez pierwszy tom przebrnęłam, więc właśnie o niego mi chodzi), gdzie wszyscy miejscami chyba cierpią dla ogólnej zasady; w Acid Town spada na głowę bohaterów dużo shitu, ale radzą sobie oni z nim nienajgorzej. Jedyne do czego miałam mieszane uczucia to wciskanie do tego rodzaju mangi SPOILER tematu wykorzystywania seksualnego dzieci, ale to trochę inna para kaloszy.

Edit: poprawione ku potomności :D
Ostatnio zmieniony pt cze 27, 2014 9:53 pm przez Akedeia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob lip 19, 2014 11:40 am

Akedeia pisze:(to nie jest spoiler, prawda?)
Chyba jednak tak XD

EDYCJA:

No i rzuciłam się na ten trzeci tom, tak szybko, jak tylko dostałam go w swoje ręce. Niestety jest dużo słabszy od dwóch poprzednich :( Wątki się jakby rozmyły, akcja stanęła, za to pojawiły się wymuszone sceny łóżkowe. Jestem zawiedziona, mam nadzieję, że w kolejnym tomie, wszystko wróci na właściwe tory.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » sob lip 19, 2014 12:05 pm

A dla mnie jest przedramatyzowana. Czytałam 1 tom, więc poniżej mogą się pojawić spojlery z niego.

Przedstawie dlaczego uważam że jest przedramatyzowana:
Zaczynamy od chłopaka który żyje w biedzie, do tego ma chorego młodszego brata w szpitalu, do tego potrzebuje mnóstwa pieniędzy na jego leczenie, do tego poważnie naraził się mafii, potem na domiar złego okazuje się że ma ojca menela-pijaka, który nagle powrócił i mu grozi i do tego pastwił się nad nim w dzieciństwie i go gwałcił.

Gdy to czytałam to tak jakby zacząć od depresji a potem jest tylko coraz gorzej.
Normalnie więcej tu nieszczęść niż w "serii niefortunnych zdarzeń".

Nie lubię gdy po przeczytaniu zostaje tylko z weltschmerzem. Ale to nie znaczy że nie lubię dramatów, tu po prostu jest tego za dużo.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob lip 19, 2014 12:08 pm

Gonia, przekonywać Cię nie będę, ale wiele rzeczy zostało wyjaśnionych i nie wszystko co napisałaś jest prawdą ;) Właściwie tylko chłopak w szpitalu się zgadza XD
Twitter * Discord: Dejikos#8562

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości