Acid Town

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz lut 21, 2016 2:00 pm

Nie ogarniam tych pleców i boku.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob gru 10, 2016 6:23 pm

Kupiłam sobie wszystkie cztery tomy. Bez przekonania wzięłam pierwszy tom do czytania, ale już pod jego koniec tak się wciągnęłam, że dość szybko przeczytałam całość. Nie jest to nic wybitnego, ale wciąga i jest ciekawe, więc nawet mi się podoba. Tylko dlaczego, och dlaczego cały czwarty tom to retrospekcje (no może oprócz kilku/nastu stron). Autorka nas nimi katuje. Nie mogła, no nie wiem, przeplatać retrospekcje z teraźniejszością? Czuję już nimi duże znudzenie. A w piątym tomie dalej one się ciągną. Czeka nas jeszcze co najmniej osiem rozdziałów retrospekcji, potem na chwilę wrócimy do teraźniejszości, tylko po to, by pokazać scenę seksu i znów wspominki. Dopiero w 6 tomie dostaniemy teraźniejszość, a zanim on wyjdzie minie szmat czasu. SJG mogłoby już wydać tom 5 i zaczęłabym czytać na bieżąco skany, na razie je tylko przejrzałam i szykuje się więcej dramy. Ogólnie ta manga strasznie wolno wychodzi.
Dlaczego w tej mandze WSZYSCY są gejami/bi? Yaoiland pełną gębą. Przez to w żadnym razie nie da się brać tej historii na serio. Ogólnie Kyuugo lubi przesadzać z dramą i rzuca na bohaterów wszelkie nieszczęścia, ale akurat w tym tytule mi to tak nie przeszkadza. To pierwsza manga autorki, której nie czytałam na siłę.
Po całkiem ładnych okładkach spodziewałam się miłej dla oka kreski. Przeliczyłam się. Najgorzej jest w dwóch pierwszych tomach, oczy krzywo ułożone, błędy anatomiczne, ujęcia, które autorce nie wyszły. I tylko ładne buty ratujące sprawę. W kolejnych tomach jest już lepiej. Tyle dobrze, że da się bez problemów rozróżniać bohaterów.

Na koniec mogłabym porównać tę serię do Złamanych skrzydeł, w końcu obie mangi to yaoi w klimatach mafii. Napiszę krótko: ta seria jest o gorsza od ZS.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Acid Town

Post autor: MarcinManga » pt kwie 19, 2019 1:04 am

Okładka tomu 6
Premiera 24 kwietnia 2019
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Acid Town

Post autor: SallyCzarownica » pt kwie 19, 2019 9:51 pm

W końcu. *_* Teraz tylko czekać na niemieckie wydanie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Acid Town

Post autor: Yuriko » pt kwie 19, 2019 11:00 pm

Szkoda, że polskie wydanie prawdopodobnie nie zostanie wydane do końca.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Acid Town

Post autor: Kocurzyca » sob kwie 20, 2019 2:42 am

Bardzo podoba mi się ta okładka, jest śliczna. Ale... cóż. Zapomniałam już całkiem o istnieniu tej mangi i swoje egzemplarze opchnęłam lata temu xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Acid Town

Post autor: dehirak » ndz kwie 21, 2019 3:16 pm

Czy Studio JG pisało coś na ten temat wydania dalszego ciągu tej mangi? Pamiętacie może jakąkolwiek wypowiedź na ten temat?
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Acid Town

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz kwie 21, 2019 4:33 pm

dehirak, z tego pamiętam, zawieszono tytuły tego wydawcy (Acid Town, Zakuro, Tokyo Toy Box chyba? Jak ktoś wie lepiej niech mnie poprawi).

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Acid Town

Post autor: dehirak » pn kwie 22, 2019 6:26 pm

Dzięki za informacje.
Szkoda.
Bardzo cenię Studio JG, ale zaczynanie i niekończenie tytułów powinno się liczyć jako 8 grzech główny ==
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Acid Town

Post autor: Yuriko » pn kwie 22, 2019 7:02 pm

dehirak pisze:
pn kwie 22, 2019 6:26 pm
Bardzo cenię Studio JG, ale zaczynanie i niekończenie tytułów powinno się liczyć jako 8 grzech główny ==
To nie z winy SJG tylko Gentoshy.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Acid Town

Post autor: Meliona » czw lis 05, 2020 1:30 pm

Ja wczoraj w nocy, po przeczytaniu streszczenia z piątego tomu, gdy czwarty czytałam cztery lata temu, wyglądałam tak:
► Pokaż Spoiler
Ile imion, ile nazw, ile wydarzeń. A nic się z niczym nie łączy na pierwszy rzut oka :lol:
Po przeczytaniu okazało się, że nic ciekawego i tak w tym tomie nie ma. To jest jakiś wątek poboczny? Nie wiem, pamiętam tylko te dzieciaki z pierwszego tomu :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości