Acid Town

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob lip 19, 2014 6:16 pm

dejikos pisze: No i rzuciłam się na ten trzeci tom, tak szybko, jak tylko dostałam go w swoje ręce. Niestety jest dużo słabszy od dwóch poprzednich :( Wątki się jakby rozmyły, akcja stanęła, za to pojawiły się wymuszone sceny łóżkowe. Jestem zawiedziona, mam nadzieję, że w kolejnym tomie, wszystko wróci na właściwe tory.
Pomyśleć, że jeszcze parę dni temu chciałem specjalnie wydać 5 zł na bilet, żeby jechać do Empiku i go kupić, bo chciałem wiedzieć, co będzie dalej, a nie mam teraz niczego do kupowana. Dzięki za ostudzenie mojego zapału.
Jeśli jest tak, jak piszesz i manga miałaby dwa razy więcej tomów, to pewnie bym ją porzucił. Na szczęście jeszcze jeden tom i czekanie jak na zbawienie...

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob lip 19, 2014 6:30 pm

vishaad pisze:Na szczęście jeszcze jeden tom i czekanie jak na zbawienie...
Masz chyba niepełne dane, bo manga wciąż ukazuje się w magazynie, tzn. jest trwająca ;)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob lip 19, 2014 7:15 pm

JG kiedyś pisało, że AT ma się skończyć na 5 tomach. Skąd mają te informacje, nie wiem.
Co do trzeciego tomu, to ja się czuję usatysfakcjonowana treścią. Co prawda te mafijne porachunki są dość banalne, ale zakończenie (przynajmniej u mnie) pozostawiło niedosyt.
Generalnie fabuła 4 tomu obróci się o 180 stopni, więc jest na co czekać ;)

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob lip 19, 2014 8:43 pm

dejikos pisze:
vishaad pisze:Na szczęście jeszcze jeden tom i czekanie jak na zbawienie...
Masz chyba niepełne dane, bo manga wciąż ukazuje się w magazynie, tzn. jest trwająca ;)
Wiem że manga jest "trwająca" i ma na razie 4 tomy, ale ostatnie przetłumaczone skany z 5. tomu jakie znalazłem pochodzą z listopada 2013, więc stwierdziłem, że pojawianie się nowych rozdziałów trochę trwa. Nie wiem gdzie i jak to wydają, ale jeśli mają się pojawić 1-2 tomy na rok, to mogę sobie pozwolić na kontynuację. Nawet słabszej mangi.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz maja 03, 2015 4:50 pm

Orientuje się ktoś, czy wyszedł już 5 tom w Japonii?
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz maja 03, 2015 5:23 pm

Raczej na 100% jeszcze nie wyszedł. Na amazonie nie ma nawet jego pre-orderu (chyba, że jakoś źle szukałam).
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr lut 17, 2016 12:20 am

Myślałam, że się nie doczekam. W końcu jest!
Obrazek
W Japonii ma wyjść 24.02.2016r. Okładka jakoś nie pasuje do poprzednich, ale co tam. Ważne, że w końcu tomik wyjdzie! Teraz tylko czekać na polskie wydanie.

EDIT: nie mogę się napatrzeć na tę okładkę. Piękna.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr lut 17, 2016 7:00 pm

O rany, odważna ta okładka :D

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr lut 17, 2016 8:20 pm

Pal licho, ze odważna, kto tego blondasa tak połamał?! :lol: Któryś bark mu wybili, żebra najwyraźniej ma wbite do środka, skolioza że hej. Niech go ktoś wyśle do szpitala.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr lut 17, 2016 8:37 pm

Całkiem.... ładna. Wie ktoś, jak się nazywają te czerwone kwiaty?
Obrazek

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr lut 17, 2016 8:45 pm

Shiki, Kwiat to Likorys, inaczej Lycoris radiata, zwana też red tiger lily, hurricane lily, resurrecion lily. Pochodzi z Chin i Korei, 'zabrana' do Japonii, stamtąd do USA. Według legend to kwiat rosnący w piekle. :twisted:

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr lut 17, 2016 8:50 pm

Wprawdzie wciąż jestem po trzech tomach tej mangi, ale nie sądziłem, że taka okładka w przyszłości się trafi o____O Do tego momentu seks w tej mandze występował, ale był subtelnie. Teraz nawet nie wiem, czy z dalszymi tomami się zapoznam, bo plusem tej mangi byli bohaterowie, a patrząc pobieżnie na skany widzę, że piąty tom to ciąg dalszy jakiś retrospekcji.
Szkoda mi tej mangi, bo do tej pory żadne inne wydawnictwo nie wydało takiego yaoi (chyba trudno już nazywać Acid Town shounen-ai :lol: ), które by mi odpowiadało, czyli mangi bez bohaterów przypominających jak kobiety czy słodkiej, romantycznej historii. W tej mandze odpowiada mi też kreska, która nie razi w oczy :f

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lut 17, 2016 8:55 pm

vishaad pisze:Szkoda mi tej mangi, bo do tej pory żadne inne wydawnictwo nie wydało takiego yaoi, które by mi odpowiadało, czyli mangi bez bohaterów przypominających jak kobiety czy słodkiej, romantycznej historii. W tej mandze odpowiada mi też kreska, która nie razi w oczy :f
vishaad, To spróbuj "Nim rozkwitną kwiaty" od Yumegari, ale lepiej jak wyjdzie większość tomów by nie wkurzać się tak jak ja teraz...
Ja mam 4 tomy AC kupione, ale tylko 3 przeczytane. W sumie muszę sobie powtórzyć lekturę tego co mam.
Ciekawe czy chociaż w tym roku doczekamy się piątego tomu od SJG :/
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr lut 17, 2016 9:07 pm

Mnie się okładka nie podoba ani trochę, ci bohaterowie wyszli jakoś sztucznie i przerażająco...

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » śr lut 17, 2016 9:13 pm

gg gonia pisze:Mnie się okładka nie podoba ani trochę, ci bohaterowie wyszli jakoś sztucznie i przerażająco...
Cieszę się, że ktoś powiedział to przede mną :D Plus - jak tu działa cieniowanie - nie mam zielonego pojęcia. "Narysujemy kreski, a obok nich walniemy ciemniejszy kolor, może wyjdą z tego mięśnie"? #-o

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr lut 17, 2016 10:21 pm

Angu pisze:Ciekawe czy chociaż w tym roku doczekamy się piątego tomu od SJG :/

Dobrze by było. W sierpniu będzie 2 lata od wydania czwartego tomu.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw lut 18, 2016 12:41 am

Aww, moje AT :D Bardzo podoba mi się kolorystyka i w ogóle sposób, w jaki Kyuugou koloruje swoje prace. Rysunek też jest spoko, ale ja mam straszną słabość do tej pary wiec nie jestem zbyt obiektywna.
vishaad pisze:Wprawdzie wciąż jestem po trzech tomach tej mangi, ale nie sądziłem, że taka okładka w przyszłości się trafi o____O Do tego momentu seks w tej mandze występował, ale był subtelnie. Teraz nawet nie wiem, czy z dalszymi tomami się zapoznam, bo plusem tej mangi byli bohaterowie, a patrząc pobieżnie na skany widzę, że piąty tom to ciąg dalszy jakiś retrospekcji.
To muszę cię ostrzec, bo w tym tomie jest seks i to dość "odważny" :P Ale jednocześnie dużo się dzieje, więc jak dla mnie można tę jedną scenę przeboleć dla ciekawej fabuły.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw lut 18, 2016 4:18 pm

Sayuki78 pisze:To muszę cię ostrzec, bo w tym tomie jest seks i to dość "odważny" :P Ale jednocześnie dużo się dzieje, więc jak dla mnie można tę jedną scenę przeboleć dla ciekawej fabuły.

Łohohoho :D tylko jeszcze bardziej mnie nakręciłaś :D brałam tę mangę tylko za shonen-ai, ale jak będzie coś więcej, to się nie pogniewam :D trzymałam się dzielnie, żeby nie zaglądać do skanów, ale teraz moja cierpliwość została wystawiona na próbę. Chcę już te tomik, chcę! Nie mogę się już go doczekać <3

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt lut 19, 2016 11:47 am

Znaczy wiesz, to tylko jedna scena i jak na standardy yaoi nie jest jakaś bardzo mocna. Po prostu jest odważna, jak na ten konkretny tytuł :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 19, 2016 4:54 pm

Sayuki78, no właśnie. W tym tytule nie spodziewałam się żadnych scen, więc to, że coś się znalazło i to odważnego, to już coś. Aj, pokręciłam :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości