Devils and Realist

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Maddie
Status: Offline

Post autor: Maddie » sob wrz 20, 2014 2:48 pm

Mixik pisze:
andziela pisze:Ja tutaj podejrzewam błąd powstały przez tłumaczenie przez skojarzenie z podobnym słowem w naszym języku
No ale mówimy o oficjalnym polskim tłumaczeniu, a nie jakichś tam skanach... Nie spodziewałabym się po profesjonalnym tłumaczu takiego babola.
O to to to :)

Ogółem przytoczony post z fb jest mój i szczerze mówiąc oczywiście założyłam sięgnięcie do słownika jap-ang a nie tłumaczenie prosto z ang, ale chciałam zabrzmieć ciut bardziej kontrowersyjnie by choć się pokwapili i odpowiedzieli :D Oczywiście na marne jak widać, bo coś im nie idzie sprostowanie (w sumie to JG...). Tak samo jak kiedyś w przypadku Acid Town i ich notoryczne "oh" i "acha", które, jak mi powiedzieli, wcale błędem nie jest.

EDIT: Do tego rozbawiło mnie to, co wypisali w recenzji na Tanuki. "DrUg Queen" zamiast "DrAg". Faktycznie, ich korekta momentami śpi.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw paź 09, 2014 6:33 pm

Pytanie pisze:Dlaczego nie czyścicie wszystkich onomatopei? Brzydko to wygląda, gdy na połowie rysunku są wielkie japońskie krzaki? Nie chce Wam się tego robić, czy nie macie czasu na dopracowanie takich rzeczy?
(●`・(エ)・´●) pisze:Nie wszystkie onomatopeje możemy wyczyścić, nie we wszystkich seriach możemy czyścić onomatopeje - mnóstwo najróżniejszych powodów.
:roll: Trochę mi to zajęło, ale w końcu zrobiłam zdjęcia porównawcze wydania niemieckiego i polskiego. :P
[center]ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek[/center]

Dwa powody zostały wyeliminowane. Ciekawe, jakie były następne. :P

Jeśli chodzi o słynną "szkołę publiczną", to w niemieckiej wersji użyli wyrażenia szkoła z internatem. :)

Okładka 3. tomu Księcia Piekieł. :)
[center]Obrazek[/center]
Ostatnio zmieniony śr paź 15, 2014 4:46 pm przez zandam, łącznie zmieniany 1 raz.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » czw paź 09, 2014 9:22 pm

Grey pisze:Rany, to kupujcie sobie tylko amerykańskie wydanie i po problemie...
A żebyś wiedział, że gdybym była zainteresowana kupnem tej mangi (Książę piekieł), to po ujrzeniu postu zandam zdecydowałabym się na niemieckie wydanie. :? Kombo "ogromniaste krechy + mały napis po polsku z boku" jest mało czytelne, a do tego wizualnie szpetne. Przy obrazku z dzwonem szkolnym krzaki tak mi dały po oczach, że dopiero na skanie niemieckiej wersji w ogóle dojrzałam rysunek dzwonu (!), bo cała strona była wreszcie przejrzysta. Także zabiegi Studia JG psułyby mi tylko lekturę. Niektórym to może nie przeszkadzać, no ale faktem jest, że w tej akurat serii oryginalne onomatopeje są, jak widzę, ogromniaste.

Klient ma pełne prawo domagać się wysokiej jakości wydania i tyle, więc nie rozumiem, czemu taktujesz nasze uwagi jak marudzenie rozpieszczonego dziecka, Grey. :-k Nie mam zamiaru godzić się na niższy standard edycji, skoro mogę dostać coś lepszego.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz paź 12, 2014 12:34 pm

To wracając do tematu. Wie ktoś ile tomów pokrywa się z anime?
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr paź 15, 2014 1:57 pm

wyczyszczone onomatopeja: zajebioza, nic tylko prenumeraty zamawiać i wpsierać wydawcę.
nie wyczyszczone: szkoda trochę i smutek, ale jak manga fajna i tak kupię, nie będę rezygnować z dobrej historii dla paru dźwięków.

Okładka 3 tomu DaR jest świetna, jej jest Kevin :D już nie mogę się doczekać japaniconu, bo żem aż sobie kupię premierowo :D

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » śr paź 15, 2014 5:20 pm

Jakoś strasznie nieostro wygląda ta postać na tle czarnych ozdobników. Jakby go poszerzali w paincie, czy coś. Ale jest ładnie i tak, jak zwykle. I miło, że z tematu zniknęło to mieszanie SJG z błotem, no bo ile można. W dodatku w nieodpowiednim temacie.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr paź 15, 2014 8:08 pm

maurycy pisze: I miło, że z tematu zniknęło to mieszanie SJG z błotem, no bo ile można. W dodatku w nieodpowiednim temacie.
Zrobiłam mały porządek, bo rozmowa zaczęła dotyczyć też edycji w innych tytułach. :wink:

Okładki w początkowych tomach Księcia bardzo mi się podobają. Szczególnie okładka 5. tomu. Głównie dlatego, że mam słabość do różnych odcieni niebieskiego. :)

Natomiast jeśli chodzi o fabułę, to wcześniejszą znajomość z tytułem zakończyłam na 3. tomie, więc mam nadzieję, że się nie rozczaruję. :P

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz sty 11, 2015 2:08 pm

10 :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 11, 2015 2:11 pm przez Akiho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » ndz sty 11, 2015 2:09 pm

Akiho, nie wyświetla mi żadnej z okładek, które wrzuciłaś w ostatnich tematach :/

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz sty 11, 2015 2:51 pm

dziabara mi się wyświetla.

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » ndz sty 11, 2015 4:07 pm

No wyświetla, wyświetla, bo Akiho bardzo szybko podmieniła obrazki (za co dziękuję :3) - można spojrzeć na godzinę mojego postu i godzinę zmiany postu Akiho ;)

A co do okładki, żeby offtopowania nie było, to całkiem ładna, choć jestem nieco zdziwiona, że znów pojawił się Dantalion (chyba, wygląda jak on).

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz sty 11, 2015 4:36 pm

Tylko taki jakby trochę młodszy ;)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr cze 17, 2015 12:15 pm

Tak ostatnio spojrzałam na swoją półkę z mangami i z ciekawości otworzyłam czwarty tomik - data wydania styczeń 2015... Nie wierze że 5 wyjdzie w czerwcu, ale i tak już dwa tomy w tył przez opóźnienie a tak dobrze im szło przez te trzy pierwsze tomy :P
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr cze 17, 2015 1:05 pm

Teraz czyszczą krzaki, a w tej mandze jest ich całkiem sporo, hehe :mrgreen:
Gdzieś na fejsie pisali, że niedawno (chyba w maju) otrzymali materiały do tego tomu i prace powinny przyśpieszyć.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt lip 24, 2015 1:48 pm

Okładka tomu numer 11, być może za 4 lata pojawi się on również w Polsce...
Obrazek

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » sob lip 25, 2015 1:02 pm

vishaad pisze:Okładka tomu numer 11, być może za 4 lata pojawi się on również w Polsce...
Obrazek
Mrrr taki seksi, tylko szkoda ze już dawno zrezygnowałam się na zakupy mangi devils.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz sie 23, 2015 12:10 am

Co się dzieje z tą mangą? Już nawet nie pamiętam, kiedy czwarty tom wyszedł :(

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » ndz sie 23, 2015 12:29 am

O ile dobrze pamiętam, premiera czwartego tomu była na początku lutego. ;) Chyba przerzucę się na amerykańską edycję, bo miną wieki, nim dogonimy japońskie wydanie. Nic nie słychać o premierze piątego tomu.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt sie 25, 2015 8:00 pm

Jakby ktoś był ciekaw, to na ich stronie wisi notka o przewidywanej dacie wydania kolejnych tomów:
#5 początek września
#6 początek listopada
#7 początek stycznia
#8 początek marca
#9 początek maja
#10 początek lipca

Ciekawe czy tym razem wywiążą się z obietnicy, lub też dalej będą lecieć w kulki z fanami. :roll:

Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Post autor: Naq » śr sie 26, 2015 1:01 am

Itachi Uchiha pisze:Jakby ktoś był ciekaw, to na ich stronie wisi notka o przewidywanej dacie wydania kolejnych tomów:
#5 początek września
#6 początek listopada
#7 początek stycznia
#8 początek marca
#9 początek maja
#10 początek lipca
Plus informacja "Termin premiery jest terminem orientacyjnym - będzie modyfikowany".

Gdyby to zależało tylko od nas to byśmy byli już na 7 tomie, ale niestety - Japonii nie da się przeskoczyć, ani robić za ich plecami samowolkę. Czekamy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości