Emma

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz wrz 06, 2015 11:29 am

:shock: Emma 10 już wyszła. A ja ją mam w rozpisce na kolejny miesiąc.
Obrazek

marekpl
Adept
Posty: 177
Rejestracja: czw gru 06, 2012 7:15 pm
Status: Offline

Post autor: marekpl » ndz wrz 06, 2015 11:31 am

9 tom ukazał się w sprzedaży 14 sierpnia. Ciężko uwierzyć mi że można już kupić 10 tom. A jeżeli to prawda to byłoby bardzo dobrze gdyby tak samo przyspieszyli z Zakuro, OPM, Oblubienicą czarnoksiężnika i Spice and wolf.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » ndz wrz 06, 2015 11:40 am

W rozpisce Studia Emma 10 jest na październik... nie widziałam też żadnej informacji o niej. Skąd pewność, że wyszła?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » ndz wrz 06, 2015 11:42 am

Shiki pisze:W rozpisce Studia Emma 10 jest na październik... nie widziałam też żadnej informacji o niej. Skąd pewność, że wyszła?
zdjęcie z poprzedniej strony w tym temacie

Ktoś na którejś grupie facebookowej wystawił ją na sprzedaż/wymianę (chyba, grunt że zdjęcie jest :P )

No chyba że to photoshop :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz wrz 06, 2015 11:45 am

O kurcze musze zapamietac by ja dopisac do nastepnej paczki gdy bede mial okazje xD ciekawe czy serio juz wyszla... ale skoro nie ma info na ich glownej stronie to watpie xD

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » ndz wrz 06, 2015 5:50 pm

Pięknie, tylko co to się porobiło z grzbietem nowej "Emmy"? Od początku widać, że Studio JG majstruje przy ilustracjach, ale to wydaje mi się lekką przesadą... Grafikowi "omsknął się" scroll? :?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz wrz 06, 2015 6:54 pm

Przecież widać, że by się nie zmieściła :P

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt wrz 25, 2015 4:14 pm

No i wracając do tamtego zdjęcia z dziesiątym tomem - premiera dopiero 3 października, a manga jest wcześniej wysyłana teraz w poniedziałek do prenumeratorów. Co jest na tym zdjęciu?

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt wrz 25, 2015 5:02 pm

Może, ta osoba miała jakieś znajomości, wtyki, że zdobyła ten tom wcześniej? Albo to troll i photoshop XD

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt paź 06, 2015 8:35 am

Jestem po 10 tomie. Ci którzy narzekali na dwa ostatnie tomy teraz mogą być zadowoleni. Nie będzie chyba spoilerem, że czeka nas ślub i wesele? Cud, miód i orzeszki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » pn paź 12, 2015 2:56 pm

No i jest, i grzbiet nadal wygląda tak, jak na tajemniczym facebookowym zdjęciu. Proszę, niech ktoś mi wytłumaczy, bo ewidentnie jestem na to zbyt głupia :P - dlaczego postaci nie wyskalowano tak, by lepiej mieściła się na grzbiecie? Ten sam problem występuje we wszystkich tomach, ale w ostatnim szczególnie rzuca się w oczy.
Rozumiem, że polskie tomy są cieńsze, co wiąże się z mniejszą ilością miejsca. Tylko że w polskim wydaniu Emma "ucięta" jest na wysokości piersi, a w wydaniu japońskim jest widoczne prawie pół postaci. W takiej formie w jakiej zrobiło to StudioJG, grzbiet zupełnie nie pasuje do pozostałych tomów. Nie mówiąc o ucięciu twarzy, które niezmiennie kojarzy mi się ze słynną sceną z "Lśnienia" ...

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn paź 12, 2015 8:31 pm

Boże, jakie te grzbiety są brzydkie... Nie mogłyby być utrzymane w takiej białej tonacji, jak trzy pierwsze tomy...?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt paź 13, 2015 8:45 pm

Ciekawe czy w związku z zakończeniem Emmy możemy liczyć na Shirley? xD

[ Dodano: Wto 13 Paź, 2015 ]
O dziwo, dziewiąty tom Emmy mnie bardzo wciągnął i to znacznie bardziej niż ósmy. Dobrze, że jednak nie olałem tych tomów historii pobocznych... gdy zacząłem czytać wydawało mi się, że nic nie pobije historii z wiewiórką, ale akt o śpiewakach czy zakupach także były niczego sobie... ogólnie wysoki poziom. Jestem pozytywnie zaskoczony :)

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt paź 13, 2015 9:11 pm

Ze wszystkich historii pobocznych najbardziej podobała mi się wystawa (nadal mam w pamięciu tę fontannę), zakupy i wiewiórka :D

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt paź 13, 2015 9:22 pm

Alextasha pisze:Ze wszystkich historii pobocznych najbardziej podobała mi się wystawa (nadal mam w pamięciu tę fontannę), zakupy i wiewiórka :D
Fakt, wystawa też była zacna :) zapomniałem nawet.
Ciekawe, czy przy OPM też dostaniemy takie historie poboczne :) fajnie to Mori wyszło.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn paź 19, 2015 9:26 pm

10 tom bardzo mi się podobał :D. Dostałam to, co chciałam! Dobra, może trochę za dużo gadania i przygotowań, ale ślub i wesele było. Emma pięknie wyglądała jako panna młoda... Naprawdę wzruszył mnie moment, gdy wraz z Willem podpisywali dokument. Zabrakło mi tylko jednego - do końca czekałam, aż Al się pojawi na ślubie... Co innego mnie za to zadziwiło - Grace przyjeżdża na ślub z półrocznym dzieckiem i wychodzi na to, że nikt go jeszcze nie widział. Rodzina przez tyle czasu nie kontaktowała się? Nie wiem, może w tamtych czasach to normalne ale mnie zdziwiło.

Szkoda, że to już koniec. Przydałby się jeszcze jeden tom. Poczytałabym o Hansie i Adele :wink:. Albo o Eleanor.

Acha, coś pokręcili w spisie treści. Jest zamieszanie już w spisie rozdziałów. Generalnie spis sobie - wnętrze tomiku sobie.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn paź 19, 2015 11:26 pm

Czy ktoś mi powie jak długi był ten przeskok czasowy? Bo wszyscy sie moim zdaniem dość mocno postarzeli, szczególnie widać to po dzieciach ale też emma i william nie wyglądają za młodo...
mają rowerową przejażdżkę czyli jak rozumiem w tym okresie byli zaręczeni i zwlekali z ślubem z 5 lat?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lut 14, 2016 7:09 am

No i w końcu skończyłem dziesiąty tom :) co dziwne, jakoś ze skanów nie pamiętałem by był on tak świetny... ale w ogóle te ostatnie 3 domy dużo zyskały na papierowym wydaniu. Tym bardziej żal, że nie zostawiono papieru jaki był w pierwszych tomach.. ale dobra, nie wracajmy do tego :P
Ale pewna rzecz mnie zszokowała [spoiler]to jak, to że Maria jest córką tej kucharki? xD ciekawe czy to było tylko ironiczne stwierdzenie czy po prostu taki ostatni smaczek rzucony w związku z tą postacią przez autorkę. No i czy mi się wydaje czy jakoś mało było o "upadłym życiu" Marii xD w skanach jakoś bardziej odczuwałem jej nieodpowiedni sposób prowadzenia się [/spoiler]

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz lut 14, 2016 12:33 pm

Grey, dla mnie była to właśnie ironia ze strony Marii. Panie nie są spokrewnione.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lut 14, 2016 12:48 pm

ninna pisze:Grey, dla mnie była to właśnie ironia ze strony Marii. Panie nie są spokrewnione.
No właśnie też tak sądzę xD ale jakoś ziarno wątpliwości to we mnie zasiało czego przy skanach nie odczułem, nie wiem dlaczego :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości