Toradora

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » sob wrz 14, 2013 4:28 pm

Widziałam "Toradorę" w Empiku i nie podoba mi się wydanie Studia JG. Owszem, matowa obwoluta wygląda ładnie, ale co z tego, skoro okładka wygina się na wszystkie strony? Miałam nadzieję, że po świetnym wydaniu "Prophecy" wydawnictwo zrezygnowało z okładek, które są cienkie i wyglądają, jak wzięte z gazety...

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » sob wrz 14, 2013 4:31 pm

Iris pisze:Miałam nadzieję, że po świetnym wydaniu "Prophecy" wydawnictwo zrezygnowało z okładek, które są cienkie i wyglądają, jak wzięte z gazety...
Czyli Toradora ma okładkę jak "ty i ja , etc" ?

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » sob wrz 14, 2013 4:32 pm

gg gonia pisze:
Iris pisze:Miałam nadzieję, że po świetnym wydaniu "Prophecy" wydawnictwo zrezygnowało z okładek, które są cienkie i wyglądają, jak wzięte z gazety...
Czyli Toradora ma okładkę jak "ty i ja , etc" ?
Tak, ma. Zaczęłam obawiać się o los kolejnych nowości.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob wrz 14, 2013 4:43 pm

Iris pisze:
gg gonia pisze:
Iris pisze:Miałam nadzieję, że po świetnym wydaniu "Prophecy" wydawnictwo zrezygnowało z okładek, które są cienkie i wyglądają, jak wzięte z gazety...
Czyli Toradora ma okładkę jak "ty i ja , etc" ?
Tak, ma. Zaczęłam obawiać się o los kolejnych nowości.
W końcu Emma ma być w miękkiej..xD *troll*

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob wrz 14, 2013 10:28 pm

gg gonia pisze:
Iris pisze:Miałam nadzieję, że po świetnym wydaniu "Prophecy" wydawnictwo zrezygnowało z okładek, które są cienkie i wyglądają, jak wzięte z gazety...
Czyli Toradora ma okładkę jak "ty i ja , etc" ?
Nie, nie ma. Mam przy sobie i Toadorę i Spice&Wolf 3 i Ty i ja etc. Ostatnia ma odrobinę śliską okładkę "wyginalną" równie łatwo jak strony, najwyżej trzy razy grubszą niż zwykła strona.

Toradora i Spice&Wolf mają śliskie, sztywne okładki, przynajmniej trzy razy grubsze niż specjalna śliska strona, jakieś 5 razy grubsze od zwykłej strony papierowej. Są mniej więcej odginalności kartki z bloku technicznego, mocno śliskie.

Nieładnie wprowadzać ludzi błąd. [-X

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » sob wrz 14, 2013 10:42 pm

Shakkaho pisze:
gg gonia pisze:
Iris pisze:Miałam nadzieję, że po świetnym wydaniu "Prophecy" wydawnictwo zrezygnowało z okładek, które są cienkie i wyglądają, jak wzięte z gazety...
Czyli Toradora ma okładkę jak "ty i ja , etc" ?
Nie, nie ma. Mam przy sobie i Toadorę i Spice&Wolf 3 i Ty i ja etc. Ostatnia ma odrobinę śliską okładkę "wyginalną" równie łatwo jak strony, najwyżej trzy razy grubszą niż zwykła strona.

Toradora i Spice&Wolf mają śliskie, sztywne okładki, przynajmniej trzy razy grubsze niż specjalna śliska strona, jakieś 5 razy grubsze od zwykłej strony papierowej. Są mniej więcej odginalności kartki z bloku technicznego, mocno śliskie.

Nieładnie wprowadzać ludzi błąd. [-X
Nie posiadam "Ty i ja, etc.", raz przeglądałam egzemplarz w Empiku, ponieważ ktoś wyciągnął go z folii. Grubość okładki oceniłam "na oko", więc przepraszam jeśli wprowadziłam w błąd. Mam "Spice&Wolf" - okładka jest bardzo cienka, może minimalnie grubsza od "Ty i ja" i wygina się na wszystkie strony. Niestety, daleko jej do tej z "Prophecy", ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob wrz 14, 2013 11:53 pm

Shakkaho pisze:Toradora i Spice&Wolf mają śliskie, sztywne okładki, przynajmniej trzy razy grubsze niż specjalna śliska strona, jakieś 5 razy grubsze od zwykłej strony papierowej. Są mniej więcej odginalności kartki z bloku technicznego, mocno śliskie.
Mam S&W i nie wiem, gdzie zauważyłaś tą 5. krotną grubość, ponieważ w moim mniemaniu okładka tego tytułu może być co najwyżej 1,5 razy grubsza od ostatniej kartki mangi, która była tuż przy niej... jest tak cienka, że po zdjęciu obwoluty można byłoby ją wziąść za normalną stronę... :?
Iris pisze:Mam "Spice&Wolf" - okładka jest bardzo cienka, może minimalnie grubsza od "Ty i ja" i wygina się na wszystkie strony. Niestety, daleko jej do tej z "Prophecy", ale to tylko moje zdanie.
Nie tylko twoje. :wink: Okładce S&W niestety daleko do tej z "Prophecy"...
Grey pisze:W końcu Emma ma być w miękkiej..xD *troll*
I ma kosztować 25 zł... jeśli papier będzie inny, niż w OPM (czyt. ten z gatunku falujących, prześwitujących), a okładka tak giętka jak w S&W, czy ostatniej Zakuro, to sobie kupię wersję japońską... już i tak dość rozczarowania odczułam w związku z tym 5 zł brakiem twardej okładki... :evil:

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz wrz 15, 2013 3:38 am

zandam pisze:
Shakkaho pisze:Toradora i Spice&Wolf mają śliskie, sztywne okładki, przynajmniej trzy razy grubsze niż specjalna śliska strona, jakieś 5 razy grubsze od zwykłej strony papierowej. Są mniej więcej odginalności kartki z bloku technicznego, mocno śliskie.
Mam S&W i nie wiem, gdzie zauważyłaś tą 5. krotną grubość, ponieważ w moim mniemaniu okładka tego tytułu może być co najwyżej 1,5 razy grubsza od ostatniej kartki mangi, która była tuż przy niej... jest tak cienka, że po zdjęciu obwoluty można byłoby ją wziąść za normalną stronę... :?
Więc najwyraźniej mamy inne okładki, bo mojej nijak nie da się pomylić z normalną stroną. Mam nawet porównanie do Madoki 2 Waneko i okładki nie różnią się prawie wcale. Na pewno mam wtyki, a na was się uwzięli. :roll:

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » ndz wrz 15, 2013 4:08 am

Moze po prostu oboje zrobicie zdjecia i porownamy :)?

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz wrz 15, 2013 6:29 am

Wukau pisze:Moze po prostu oboje zrobicie zdjecia i porownamy :)?
Mogę spróbować zmierzyć ile stron na milimetr i przełożyć to jakoś na okładkę. W połowie przeprowadzki nie dam rady ze zdjęciami. :wink:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz wrz 15, 2013 6:48 am

Jakość wydania Emmy mniej mnie martwi niż wydania Zakuro czy S&W, ponieważ Emmę przeczytam może jeszcze 3 razy w życiu a te dwie mangi znaaacznie więcej. Dlatego cholernie mnie martwi jakość i zachowanie się szczególnie tego papieru. Ciekawe ile jest droższy ten użyty w OPM, już nie mówię o twardej okładce bo rozumiem, że to deluxe i te sprawy, ale podobnej jakości papier mogliby zastosować wszędzie chyba. Co najwyżej mogliby wtedy podnieść cenę o 2 złote.
A najbardziej mnie wkurza, że te pseudo "dorosłe tytuły" są znacznie lepiej traktowane od młodzieżówek. Innocent, Prophecy, ciekawe co dalej. Jak wydadzą kolejną ameryczańską mangę z ziomkiem w koszu na śmieci na głowie to pewnie też będzie to super hiper jakość...

Studio JG
Status: Offline

Post autor: Studio JG » śr gru 04, 2013 1:14 pm

[center]Obrazek [/center]

Toradora#2 powinna ukazać się w przyszłym tygodniu : ) Na stronie wydawnictwa jest już okładka i kilka przykładowych stron.

Kuppuru
Status: Offline

Post autor: Kuppuru » sob gru 07, 2013 8:08 pm

Kto chce poczytać zapraszam! :http://manga-no-tsuki.blogspot.com/2013 ... kyo-x.html

Ja tą mangę lubię i to nawet bardzo. ^^

Pozdrawiam :D

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » ndz sty 12, 2014 3:32 pm

Czy wiadomo może kiedy mniej więcej ma być trzeci tom Toradory? :3

Studio JG
Status: Offline

Post autor: Studio JG » pn sty 13, 2014 2:18 pm

Tora#3 na przełomie lutego i marca, ale raczej w lutym : )

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » czw mar 06, 2014 3:44 pm

Kupiłam dzisiaj trzeci tom Toradory, i zauważyłam że z tyłu okładki, i na początku mangi (chyba ze 3-4 razy tak się zdarzyło) jest literówka! Zamiast Minori jest Midori i zastanawia mnie czy są dwa tłumaczenia, czy po prostu nie zauważono tego błędu? Zwłaszcza że później już normalnie jest Minori, więc nie wiem o co chodzi xD

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr cze 04, 2014 9:47 pm

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję 4 tomu "Toradory".

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr paź 29, 2014 5:30 pm

Czy ktoś posiada może już 6 tomik Toradory? Też obrazek na grzbiecie jest tak wysoko, czy to po prostu u mnie jest jakaś wada? Komicznie to wygląda, nie dośc że od 4 tomu logo jest coraz wyżej, to teraz jeszcze ten obrazek tak nierówno xD

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » śr paź 29, 2014 6:09 pm

arhus, ja posiadam i rzeczywiście jest większy odstęp miedzy obrazkiem a nazwiskami autorów niż w pozostałych tomikach

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » czw paź 30, 2014 6:25 pm

Huh, czyli błąd w druku. Welp, kiedyś takie rzeczy u JG bardzo mnie denerwowały, ale chyba już mnie przyzwyczaili do tego typu gaf. Jestem tylko ciekawa czy kolejne tomy też będą miec obrazki tak wysoko, czy będą niżej po staremu. Czy tak czy tak to będzie głupio wyglądac xd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości