Toradora

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Toradora

Post autor: Ame » ndz wrz 01, 2013 4:14 pm

Jest już polska okładka Toradory.
Obrazek
Scenariusz: Yuyuko Takemiya
Ilustracje: Zekkyō
Gatunek: komedia, romans, szkolne, okruchy życia
Ilość tomów: 9+
Opis: Zakwitły wiśnie i w Japonii rozpoczął się nowy rok szkolny. Ryūji Takasu chciałby uchodzić w swoim liceum za najzwyklejszego drugoklasistę, ale przeszkadza mu w tym odziedziczony po ojcu wzrok mordercy. Los uśmiecha się do niego, gdy zostaje przypisany do tej samej klasy, co obiekt jego westchnień, Minori Kushieda. Niestety, już w pierwszym dniu Ryūji naraża się największemu postrachowi całej szkoły, którym jest drobniutka Aisaka Taiga, znana jako Tyci Tygrys”. Jego życie zmienia się całkowicie, kiedy przez przypadek poznaje największy sekret małej zabijaki.
Ostatnio zmieniony wt lut 25, 2020 12:32 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » ndz wrz 01, 2013 5:10 pm

Jakoś tak bez zaskoczenia.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz wrz 01, 2013 5:12 pm

Jak to mawia moja mama "szału nie ma, dupy nie urywa".
Ale i tak kupię, w końcu to tylko okładka.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz wrz 01, 2013 5:21 pm

Okładka jak okładka, bardziej mnie martwi zostawienie kunów i chanów, przez co straciłem zainteresowanie tą mangą.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz wrz 01, 2013 5:40 pm

Marei pisze:Okładka jak okładka, bardziej mnie martwi zostawienie kunów i chanów, przez co straciłem zainteresowanie tą mangą.
No tak, tego też nie lubię ;/ ale jak mam możliwość kupienia mangi, która mi się podoba, to kupię nawet z tym. Nie lubię zamawiać zza granicy.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » ndz wrz 01, 2013 7:39 pm

Mi kuny i chany ni ziębią ni grzeją, ale waham się z innych powodów.

1) JotGie może nie wyjść z formy LagGie
2) Chodzą plotki że YenPress próbował się kontaktować z jednym z kolesi którzy tłumaczą novelkę na Baka-Tsuki
3) Coś może być na rzeczy w tej plotce z banem, i jak nie teraz to może w przyszłości się wkurzą i dowalą

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz wrz 01, 2013 10:43 pm

Mało widoczna jedynka jest na tej okładce, ale widzę, że w JP wydaniu jest tak samo http://cdn.joentjuh.nl/manga/22299-v1-front-normal.jpg

A nazwiska autorów wg mnie powinny być niżej ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pn wrz 02, 2013 11:49 am

Ajsza pisze:Mało widoczna jedynka jest na tej okładce, ale widzę, że w JP wydaniu jest tak samo
Ale przesunięcie jej odrobinę wyżej, żeby była widoczna, jest banalnie proste. IMO mogli to zrobić ;)
A jeszcze a propos oryginalnej okładki, to miałem cichą nadzieję, że SJG zostawi te kolorowe kółeczka pod logiem tytułu i w jakiś magiczny sposób upchnie tam nazwiska autorów :D

I chociaż okładka mi się średnio podoba (albo inaczej - jest totalnie zwykła i taka nijaka), to prawdopodobnie dam mandze szansę. ;)
Fenek Alfa pisze:2) Chodzą plotki że YenPress próbował się kontaktować z jednym z kolesi którzy tłumaczą novelkę na Baka-Tsuki
Mógłbyś rozwinąć? Jaki to ma wpływ na nasze wydanie Toradory?

Edit: Wyjaśnione poniżej, nvm ;)
Ostatnio zmieniony pn wrz 02, 2013 3:07 pm przez biB, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » pn wrz 02, 2013 1:57 pm

Fenek Alfa pisze: 2) Chodzą plotki że YenPress próbował się kontaktować z jednym z kolesi którzy tłumaczą novelkę na Baka-Tsuki
Ale Toradorę wydaje Seven Seas, a nie Yen Press...

Okładka średnia, ale chyba nie było tu czego wymyślać. Sama manga raczej mnie nie interesuje, z nowości od JG bardziej zaciekawiło mnie już Kokoro Connect.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pn wrz 02, 2013 2:07 pm

Zrozumiałam to w ten sposób, że chodzą ploty, iż YenPress ma wydać nowelkę Toradora. Przez to Fenek waha się czy zakupić mangę, bo wolałby przeznaczyć pieniądze na nowelkę, skoro możliwe, że takowa ma wyjść w najbliższym czasie. Ot taka interpretacja - bo wymieniał tylko powody dla których nie wie czy kupi ;o

Co do tematu, kuny i chany odstraszają, dodatkowo anime na końcu jakoś tak mnie rozczarowało chyba, że ta cała akcja ucieknijmy i weźmy ślub tylko tam była. Może jak będę cierpieć na nadmiar pieniędzy i JG ogarnie się z opóźnieniami to kupię, póki co za wiele ciekawszych tytułów wychodzi ;p

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » pn wrz 02, 2013 2:33 pm

Alzea, dzięki za wyjaśnienie. Light novele raczej mnie nie interesują, więc nawet nie brałam takiej możliwości pod uwagę.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » pn wrz 02, 2013 3:28 pm

Alzea pisze:Może jak będę cierpieć na nadmiar pieniędzy i JG ogarnie się z opóźnieniami to kupię, póki co za wiele ciekawszych tytułów wychodzi ;p
Moja postawa jest taka sama.

Toradora, jak dla mnie fajny tytuł, chciałabym kupić, ale na chwilę obecną, wolę przeznaczyć pieniądze na tytuły, na które długo czekałam i wreszcie się doczekałam ich zapowiedzi: Służąca od JPF, BM i AHR od WANEKO :).

Ps. Toradorę, może kupię jak już wyjdą wszystkie tomiki.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn wrz 02, 2013 5:26 pm

Są jakieś różnice w fabule między Anime a Mangą ?
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » pn wrz 02, 2013 8:15 pm

Mephisto pisze:Są jakieś różnice w fabule między Anime a Mangą ?
Moj znajomy ma angielskie wydane (niestety tam tez sa kuny i chany i nie wiem czy kupic wydanie ang czy pol :roll: ) i akcja jest bardzo podobna (jezeli nie taka sama).

No i jak juz wspomnialem, albo kupie od kogos za nizsza kwote po polsku, po wyjsciu wszystkich tomow, albo po ang.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn wrz 02, 2013 8:34 pm

Wukau pisze:
Mephisto pisze:Są jakieś różnice w fabule między Anime a Mangą ?
Moj znajomy ma angielskie wydane (niestety tam tez sa kuny i chany i nie wiem czy kupic wydanie ang czy pol :roll: ) i akcja jest bardzo podobna (jezeli nie taka sama).

No i jak juz wspomnialem, albo kupie od kogos za nizsza kwote po polsku, po wyjsciu wszystkich tomow, albo po ang.
O, to ułatwiłeś mi robotę, bo nawet miałam się zastanawiać nad angielskim wydaniem przez te chany i kuny, ale w takim razie kupię polskie wydanie, dostatecznie bardzo nie lubię zamawiać mang w obcym języku.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » pt wrz 13, 2013 6:14 am

Pytanie do kogos kto ma tomik

Wiem, ze zapewne tego nie zmienili, ale sufiksy pozostaly?

moojej
Status: Offline

Post autor: moojej » pt wrz 13, 2013 8:38 am

SFX pozostały

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt wrz 13, 2013 9:03 am

moojej pisze:SFX pozostały
Wukau chodziło o "kuny" i te pozostałe.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

moojej
Status: Offline

Post autor: moojej » pt wrz 13, 2013 2:30 pm

Sorry za niezrozumienie, po przejrzeniu 1 rozdziału doliczyłam się 8-9 takich końcówek, więc pozostały XD

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pt wrz 13, 2013 2:30 pm

Zostały, ale nie są używane zawsze/przez wszystkie postaci. Wydanie mi się podoba, matowa obwoluta z błyszczącymi wstawkami wygląda ekstra mimo że sam obrazek już wcześniej mi się nie podobał. Tłumaczenie też niezłe ale nie jestem językowym faszystą żeby można się było sugerować moją opinią w tej dziedzinie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości