Spice&Wolf

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Spice&Wolf

Post autor: Ame » ndz maja 19, 2013 7:11 pm

Obrazek
Oprócz wady,który ma mój tomik manga prezentuje się bardzo ładnie.Okładka najbardziej skupia uwagę niż inne mangi.Fajnie jest zrobiony tytuł na okładce.Tylko nie lubię jak coś jest ucięte bo nie zmieściło się na okładce w tym wypadku ręka Lawrence jest ucięta. Tłumacz bardzo dobrze się wykazał i ta gwara to już w ogóle ogromny plus dla nie go.Zastanawiam się dlaczego wydawnictwo dało ograniczenia wieko do 18 lat.Manga nie jest brutalna,a to że Horo występuje nago też nie jest powodem by dać takie ograniczenia.Co do fabuły pierwszego tomu to znam z anime :? I może przez to mnie tak nie wciągneła.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz maja 19, 2013 8:23 pm

Jak dla mnie to fabuła tego tomu i fabuła z anima się różni. Zastanawiam się jak to rozegrają w mandze, skoro nie ma tej fioletowo(?)włosej dziewuszki, która była Horo na obrzędach.
Nie chcę jednak ani spoilerów, ani czytać tego po angielsku, bo wtedy nie miałabym radochy z czytania kolejnych tomów po polsku.
Obrazek

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » ndz maja 19, 2013 9:04 pm

Według mnie tomik jest dopracowany, tłumacz i korekta odwalili kawał dobrej roboty. Logo wykonane starannie, bardzo ładnie się prezentuje. No i te kolorowe strony ^^ Wszystkie nowe mangi Studia JG są na bardzo wysokim poziome (wizualnie), wielki plus za to :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz maja 19, 2013 9:39 pm

Meliona pisze:włosej dziewuszki, która była Horo na obrzędach.
Masz na myśl Chloe.Nie wiedzieć czemu zapamiętałam jak się nazywa.Rzeczywiście była lepsza od tego faceta co jest w mandze.Od anime pewnie będzie się trochę różnić od nowel też.Dadzą drobne zmiany.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz maja 19, 2013 10:34 pm

Jeszcze nie przeczytałem swojego tomu, ale po przeczytaniu pierwszego rozdziału doświadczyłem nieszczęsnego "falowania stron", co nie zdarzało mi się wcześniej. Co gorsza, pomimo że manga leżała przez długi czas przygnieciona innymi książkami, to nie wróciła do pierwotnego kształtu. No cóż, zobaczymy jak będzie dalej.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » pn maja 20, 2013 5:55 am

Wydanie bardzo ładne - tyle powiem. W wiekszoścoi matowa okladka i kolorowe stony - mniam. Jako, że większość mang mi nie faluje (falowalo mi tylko Demon Maiden Zakuro przy trzecim czytaniu), to ta też nie falowala.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 21, 2013 1:32 pm

Na stronie wydawnictwa dali okładkę 3 tomuObrazek ,której nie mogłam się doczekać(skończyłam czytać skany w tym momencie),ponieważ dużo się w niej dzieje i ma najładniejszą okładkę.Dlatego nie podoba mi się,że dali tytuł na dole,który ich zasłania :evil:Mogli zrobić jak w oryginale:
Obrazek

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » śr sie 21, 2013 1:53 pm

To nie jest oryginał, w oryginale jest tak:
Obrazek
I tak zasłania mniej niż u nas :P Chyba nie chcieli zmniejszać tak bardzo tytułu

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » śr sie 21, 2013 3:14 pm

Może chcieli uniknąć zarzutów czemu w dotychczas wydanych tomach napis był w prawym dolnym rogu a w tym jest w górnym :roll:
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw sie 22, 2013 6:58 am

A pisali kiedy wyślą prenumeraty?

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » czw sie 22, 2013 12:18 pm

Tytuł to tytuł, gorzej te autorki wyglądają...

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » czw sie 22, 2013 1:39 pm

Tytuł jak tytuł, ale kto wpadł na pomysł rozmieszczenia autorów po lewej stronie jak po prawej mieli tyle miejsca? Grafik był pijany? Straszna fuszerka :roll:

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw sie 22, 2013 3:56 pm

Podobno wszystkie okładki przygotowuje Yanek 8-)
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw sie 22, 2013 6:46 pm

Potwierdzam, Yanek sam o tym mówił na ostatnim Animatsuri. To on robi wszystkie okładki. :twisted:

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw sie 22, 2013 6:55 pm

Umieść Autorów na głowie Horo zamiast po prawej, gdzie wolne miejsce
Zasłoń tytułem większą część postaci Lawrenca, w tym symboliczne ziarna trzymane przy sercu
Zostaw puste miejsce po prawej stronie, a co!
Na koniec zmień kolorystykę tytułu ( w dodatku nie robiąc wyjątku nawet jak całość jest w odcieniach żółci. Wtedy też lepiej dać żółty tytuł- nota bene gdzie czerwony wyglądał idealnie, komponując sie z pojedynczymi czerwonymi elementami okładki)
Generalnie całe rozmieszczenie, koncept itd wyszło beznadziejnie. Bedąc bardziej bezpośrednim- p. Yanku zrobiłeś to strasznie do dupy. Pozdrawiam jeśli to czytasz i wydasz przed końcem roku :)

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw sie 22, 2013 10:14 pm

z fb:
trzeciego tomu spodziewamy się w przeciągu najbliższych dni...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » pt sie 23, 2013 8:32 am

rzeczywiście bardzo duży ten logotyp na trzeciej okładce, na drugiej był mniejszy, szkoda tak zasłaniać ilustrację...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt sie 23, 2013 1:05 pm

graczykij pisze:Potwierdzam, Yanek sam o tym mówił na ostatnim Animatsuri. To on robi wszystkie okładki. :twisted:
To niech Yanek to poprawi inaczej trzeci tom sobie odpuszczę :? Co jak co,ale po JG nie spodziewałam się tego po nich.Nigdy do nich widać nic nie miałam.Nawet najbardziej mi się podobały...

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt sie 23, 2013 1:07 pm

I Japończycy słynni z tej swojej chorobliwej, milimetrowej dokładności, pozwolili na to?
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt sie 23, 2013 1:08 pm

Też się zdziwię,że dali na coś takiego zgodę :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości