Opowieść Panny Młodej

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Ame » wt kwie 16, 2013 9:30 pm

Obrazek
Autor: Kaoru Mori
Gatunek: okruchy życia, romans, przygodowe
Ilość tomów: 11+
Opis: Dwudziestoletnia Amir zostaje wydana za młodszego o 8 lat Karluka. Dziewczyna opuszcza swoje koczownicze plemię, by zamieszkać wraz z mężem i jego rodziną w odległym mieście na Jedwabnym Szlaku. Uzdolniona w łucznictwie i jeździectwie, otwarta i bezpośrednia Amir próbuje odnaleźć swoje miejsce w nowej społeczności. Gdy między nią a Karlukiem rozkwita głębsze uczucie, w mieście pojawia się starszy brat Amir, żądając unieważnienia małżeństwa. Między dwoma rodzinami wybucha spór.





Po pierwszym rozdziale jakoś mi nie podeszła,ale kupię dla wydania delux.Mam do was pytanie: Czy manga będzie mieć polski tytuł?
Ostatnio zmieniony pt wrz 13, 2019 3:02 pm przez Ame, łącznie zmieniany 2 razy.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt kwie 16, 2013 9:42 pm

Najpewniej tak. Nie kupisz z tego powodu? :P

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt kwie 16, 2013 11:09 pm

Zawsze są angielskie wydania z wspaniałym, amerykańskim tytułem. Bride's Story - czy to nie brzmi wspaniale?
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr kwie 17, 2013 2:11 am

No co Ty, japoński lepszy!

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr kwie 17, 2013 8:56 am

Byleby w krzaczkach :P :wink:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr kwie 17, 2013 2:17 pm

Chyba się jeszcze nie zdecydowali, a przynajmniej oficjalnie nic nie podali. Polski miec będzie chyba raczej na pewno, pytanie jaki konkretniej :P Jest taki temat zresztą na ich forum

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob kwie 20, 2013 11:31 am

Najpewniej tak. Nie kupisz z tego powodu?
Tom 1 na pewno kupię,a resztę to się zobaczy.
Daminox pisze:Zawsze są angielskie wydania z wspaniałym, amerykańskim tytułem. Bride's Story - czy to nie brzmi wspaniale?
Skoro manga ma wyjść w Polsce,to wolę kupić nasze wydanie i spierać nasz rynek.Zwłaszcza,że nasze jest tańsze :wink:
Grey pisze:Chyba się jeszcze nie zdecydowali, a przynajmniej oficjalnie nic nie podali. Polski miec będzie chyba raczej na pewno, pytanie jaki konkretniej
O taką odp. czekałam =D>
Grey pisze:Jest taki temat zresztą na ich forum
Chodzi ci o forum otaku?Dali by w końcu link na swoją str.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob kwie 20, 2013 11:36 am

Ame pisze: Chodzi ci o forum otaku?Dali by w końcu link na swoją str.
No mogliby. Ja się o tym forum dowiedziałem przy okazji gadki o kontynuacji Alicji. To obecnie jest chyba oficjalne forum Studia:
http://forum.otaku.pl/viewtopic.php?t=2586
Prosze, od razu ten temat ;)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw kwie 25, 2013 2:56 pm

Grey pisze:http://forum.otaku.pl/viewtopic.php?t=2586

Prosze, od razu ten temat
Dzięki :)

[ Dodano: Wto 11 Cze, 2013 ]
Cieszy mnie,że jednak posłuchali starszych czytelników =D> i przetłumaczyli tytuł :D Co do przykładowych str. przekonali mnie do mangi..Może nawet dam mamie do czytania w końcu mam coś co może się jej spodobać :wink:

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt lip 09, 2013 3:21 pm

No. Kupione i przeczytane.
Mimo, że cierpię na chroniczny brak czasu, to jak tylko zasiadłem do lektury z zamiarem przeczytania jednego rozdziału, żeby sprawdzić, czy mi się spodoba (tak, kupowałem w ciemno kierując się opiniami :roll: ), to stwierdziłem: "Fajne to!" i skończyłem na tylnej okładce... przeczytałem dosłownie "od deski, do deski" :P .
Nie mogę nie pochwalić wydania: gruba, twarda oprawa, porządny papier (nic nie prześwituje), tłumaczenie na poziomie, jedynie obwoluta przesunięta o ok. 2 mm, ale wystarczyły 3 minuty i już wszystko jest cacy.

To moja pierwsza manga od JG i od razu taki rarytas :P . To były dobrze zainwestowane pieniądze.
Polecam i z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

nat
Status: Offline

Post autor: nat » śr lip 10, 2013 10:16 pm

Wahałam się trochę nad kupnem ale jednak pękłam i w sumie nie żałuję wydanej kasy. Zapowiada się ciekawie, może nie powinnam porównywać ale "Emmie" nie miałam niczego do zarzucenia także tutaj również liczę na ciekawy i konstruktywny rozwój fabuły.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » czw lip 11, 2013 9:56 pm

Kupiłam, bo lubię Emmę no i nie miałam jeszcze mangi w wersji delux. Wydanie jest cudne *__*, piękna okładka, ładnie zszyte strony, po prostu cudo :)). To moje pierwsze takie wydanie luksusowe i moża fabuła nie powala, bo nie ma robotów, strzelania, zwartej akcji ale to mi się podoba :). Fabuła jest spokojna, bohaterowie są bardzo różni, mają ciekawe charaktery no i ta kreska jest śliczna :). Nie żałuję zakupu i będę kupować dalsze tomy.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » sob lip 13, 2013 11:42 am

dziś przeczytałam, d**y nie urywa :) http://dr4wingismylife.wordpress.com/20 ... -recenzja/

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob lip 13, 2013 12:12 pm

Wow, myślałam, że wszystkie Opowieści mają przesunięty grzbiet, a tu się okazuje, że nie...
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Nitka
Adept
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 5:24 pm
Status: Offline

Post autor: Nitka » sob lip 13, 2013 6:42 pm

A ja nigdzie nie mogę znaleźć OPM :(... Czy ktoś może widział/kupił Opowieści w Gdańsku?

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob lip 13, 2013 6:44 pm

Czyli manga jest już w Empikach? Tak więc po weekendzie trzeba wyruszyć na poszukiwania :D Chociaż możliwe, że będę w Warszawie, to wtedy wpadnę do sklepu Yatta.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » sob lip 13, 2013 8:40 pm

Ja dzisiaj w szczecińskim empiku widziałam, ale zamówiłam już sobie przez sklepik waneko więc nie brałam.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob lip 13, 2013 10:05 pm

Swoją drogą, czekam aż ktoś posiadający wersję amerykańską zrobi jakieś porównanie obu wydań :D Chętnie bym zobaczył, które z nich ma przewagę.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz lip 14, 2013 2:30 pm

Ja swój egzemplarz kupiłam wczoraj w Empiku. Wybrałam taki z najmniej przesuniętą obwolutą (prawie wszystkie miały koszmarnie krzywe - jak na zdjęciach niektórych osób). W domu własnoręcznie naprawiłam ten defekt i już nic nie mogę zarzucić polskiemu wydaniu :wink:. Jest przepiękne.

Sama opowieść podobała mi się. Okazała się być dokładnie tym, czego się spodziewałam. Nieco leniwą historią obyczajową z sympatycznymi postaciami. Nie zgadzam się z opinią Dahlii że fabuła opowiadana jest "oschle". Dla mnie ten "program na National Geographic" jest akurat ciekawy :D. Lubię takie nieco "senne" opowiadania. Bohaterów też bardzo polubiłam. Aż przyjemnie popatrzeć, jacy wszyscy są dla siebie mili i uprzejmi.

Czy fabuła jest "pretekstem" do zaprezentowania pięknych, szczegółowych grafik? W pewnym sensie tak, jednak w moim odczuciu te dwa elementy (warstwa graficzna i fabularna) idealnie ze sobą współgrają. Ta manga odpręża, idealna lektura po męczącym dniu, którą można nasycić wszystkie zmysły (heh, aż mi się poetycki nastrój udzielił :P).

Ja jestem bardzo zadowolona, z niecierpliwością czekam na kolejne tomiki.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lip 14, 2013 4:08 pm

Zgadzam się z Tobą w pełni,ninna, oprócz jednego ;) Fabuła w żadnym stopniu nie jest pretekstem do zaprezentowania pięknych rysunków. Kobieta po prostu ładnie rysuje i tyle, ale najwspanialsza i tak jest fabuła. Tak właśnie powinny wyglądać wszystkie utwory z dopiskiem "obyczajowy/a" ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości