Opowieść Panny Młodej

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pt kwie 07, 2017 3:09 pm

Nareszcie. Następny tomik pewnie za rok będzie ^^

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt kwie 07, 2017 5:56 pm

Łukasz.T jak wykupili licencję razem z 9 tomem to będzie szybkiej. I myślę, że tak zrobili skoro JPF ostatnio pisał, że dużo papierologii jest przy pojedynczym tomie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Post autor: Itachi Uchiha » wt kwie 18, 2017 4:15 pm

Małe info. Jeszcze jeden rozdział miłosnych rozterek Pariyi i początek nowego arku. :D
[spoiler]Obrazek

Otoyomegatari 62 Season End and New Season Start next Issue[/spoiler]

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Łukasz.T » wt kwie 18, 2017 4:24 pm

Ja właśnie skończyłem czytać 8 tomik :P Ten tomik jest troszkę wyższy od pozostałych :P Pariya jest świetna po prostu, uwielbiam ją :twisted:
► Pokaż Spoiler
Itachi Uchiha pisze:Małe info. Jeszcze jeden rozdział miłosnych rozterek Pariyi i początek nowego arku. :D
Nie mogę się doczekać kolejnego tomiku i nowego arku ^^
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 3:57 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn kwie 24, 2017 4:16 pm

8 tom Panny Młodej -.-'
[spoiler]Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Tomik jest znacznie wyższy od poprzednich, co już samo w sobie jest wkurzające. Co gorsze, na długość również nie pasuje - i to tylko z prawego brzegu! Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Jak się patrzy na wprost, to lewy brzeg grzbietu jest w równej linii z resztą tomów, a prawy jest mocno wysunięty do przodu. Tomik jest po prostu krzywy -.-' I to o jakieś 0,5 cm różnicy.
Na drugim zdjęciu specjalnie zmieniłam kolejność tomów, by zobaczyć, jak to będzie wyglądało, kiedy dostawię kolejny tom. Nadal źle...
Zastanawiam się, czy cały nakład tak wygląda? Inaczej zgłosiłabym reklamację. Jak jest u was? Łukasz.T pisał wcześniej, że jego tomik jest wyższy, ale nic nie wspominał o długości.
Do tej pory zachwycałam się tym, jak Panna Młoda wygląda na półce. A teraz... :(

EDIT
Dodałam jeszcze dwa zdjęcie, by pokazać, jak fatalnie wygląda ten krzywy tomik -.-'
Ostatnio zmieniony pn kwie 24, 2017 4:26 pm przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Dzordi
Status: Offline

Post autor: Dzordi » pn kwie 24, 2017 4:18 pm

Mam dokładnie to samo. Aż mi przykro, jak patrzę na półkę :(

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pn kwie 24, 2017 4:35 pm

To nie powinno się kwalifikować pod reklamację w drukarni? ( Jeżeli założymy, że studio podało wszystko jak w poprzednich tomach) Wygląda to bardzo nieestetycznie i dwie różne długości to tym bardziej jakaś kpina :shock:
Ostatnio zmieniony pn kwie 24, 2017 4:46 pm przez Akiho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn kwie 24, 2017 4:40 pm

Studio JG pisało, że były jakieś problemy ze składaniem tomów. I z tych problemów wyszły takie potworki -.-'
Nie wiem, czy teraz nie jest już za późno, by Studio JG zgłosiło to jako reklamację. Ale chciałabym, by coś z tym zrobili, bo nie mogę na to patrzeć. Jeśli tak ma wyglądać wydanie exclusive, to chyba podziękuję za Dziewczynkę w Krainie Przeklętych :x
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn kwie 24, 2017 5:02 pm

Mój tom też jest trochę wyższy od pozostałych ale krzywy nie jest. Tzn. był trochę "kopnięty" przy grzbiecie ale wystarczyło go "przegiąć" w drugą stronę i problemu już nie ma. Co bardziej rzuciło mi się w oczy to obwoluta założona "w kancik" przy grzbiecie (są wyraźne zagięcia, przy innych tomach raczej tak "otulała" tomik).

Fabularnie za to nadal sympatycznie i nie ma się do czego przyczepić.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Lunatyczka » pn kwie 24, 2017 5:29 pm

Też zauważyłam, że tom jest wyższy(widać także, że rozmiar obwoluty jest zrobiony dla mniejszego formatu), jednak bardziej zastanawiało mnie to inne założenie obwoluty. Dopiero jak się teraz przyjrzałam, te ściślejsze obłożenie spowodowało, że się nie zorientowałam, że tom jest także szerszy. :\

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn kwie 24, 2017 5:42 pm

Też próbowałam przegiąć swój tomik, ale niestety u mnie to nic nie dało. Jak przełożyłam 7 tom za 8, to utworzyły mi się takie "schody", co wygląda nieestetycznie. Wszystkie tomy powinny być jednak na równi.
Skoro jednak nie wszyscy tak mają, to może mogę to zareklamować... Chociaż to. Przeboleję już wyższy tomik, ale bez nagromadzenia wpadek. Poczekam jeszcze na więcej opinii.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pn kwie 24, 2017 5:48 pm

Mój tomik też jest krzywy i wyższy XDDD nie sądziłam, że oni też mają ten problem
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Lunatyczka » pn kwie 24, 2017 6:00 pm

Dobra, jeszcze raz się przyjrzałam i mój też jest nie tylko szerszy(z obu stron), ale i krzywy... Póki jest ostatni na półce nie jest źle, ale dostawienie kolejnego tomiku strasznie to uwydatni :(

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » pn kwie 24, 2017 6:05 pm

Po waszych komentarzach mam ochotę wywalić swój tomik z zamówienia na gildii bo potem może być kłopot z reklamacją... i co tu zrobić? Ja tak bardzo czekam na każdy tom tej mangi ale takich bubli to nie chcę...
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » pn kwie 24, 2017 6:10 pm

A myślałem, że tylko złe logo w 4 tomie będzie mnie irytować na półce XD Na dodruk tego tomu będzie się pewnie długo czekać ( o ile w ogóle będzie ). Może warto napisać do studia?

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn kwie 24, 2017 6:41 pm

Obczaiłem jeszcze raz swój tomik i mój też jest szerszy. Na szczęście nie wygląda to aż tak źle gdy tomiki stoją obok siebie. Zobaczymy jak to będzie wyglądać gdy przyjdzie kolejny tom :P

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn kwie 24, 2017 8:06 pm

Pomijając to co wyżej napisaliście to mój ma pierwszą składkę rozszytą :/ Oczywiście pisałam na maila i na FB w ramach reklamacji i nadal cisza (już mija tydzień).

Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn kwie 24, 2017 8:12 pm

Alextasha pisze:Pomijając to co wyżej napisaliście to mój ma pierwszą składkę rozszytą :/
A, zapomniałam... U mnie w jednym miejscu wystawały dość długie nitki od szycia. Ale obcięłam i nic nie widać ani co ważniejsze, nic się nie rozsypało więc jest okej.

Czyli mój tomik miał większość wad tu wymienianych (wysokość, za mocno zagięta obwoluta, wystające nitki i był krzywy) :?. Tyle dobrego, że wyeliminowałam dwa z nich.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn kwie 24, 2017 8:20 pm

Zdenerwowałam się, ponieważ po przeczytaniu tomu, jest on jeszcze bardziej krzywy niż wcześniej :? Zresztą po raz pierwszy miałam problem z przekręcaniem stron. Właściwie każdą musiałam prostować ręką, bo się sama zamykała. Wcześniej nie miałam tak ani razu. Z każdą stroną obchodziłam się bardzo delikatnie, bo miałam wrażenie, że tomik się zaraz rozpadnie...
Co próbuję wyprostować tomik, to wydaje on z siebie nieprzyjemny dźwięk, więc dałam sobie spokój. Jak będę robić to na siłę, to wszystko się rozsypie. Jestem strasznie niezadowolona z tego zakupu :cry:

:roll:
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pn kwie 24, 2017 9:08 pm

Gdybyście czytali więcej amerykańskich trejdów to by wam nie przeszkadzał ten nierówny tom. Tam się nagminnie zdarza, że kolejny różni się wysokością czy wyglądem grzbietu od poprzedniego. Czasem nawet można mieć w kolekcji HC i SC bo wydawca nie może się zdecydować co mu się opłaca i jakiś tom nie ukazuje się w twardej oprawie (np. Batwoman) xD Zluzujcie, JG ma teraz ważniejsze sprawy na głowie - 8 premier na Pyrkon! Idą na rekord, nie będą się jakimiś niedoróbkami przejmować xD
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości