Opowieść Panny Młodej

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Fani » pn kwie 16, 2018 3:45 pm

Z fb:
Drodzy Czytelnicy, w końcu mamy dla Was wieści na temat #9 tomu "Opowieści panny młodej". Zdjęcie, które widzicie, to nakład najnowszego tomu i dodruków, które dotarły do nas jeszcze przed świętami, jednak ze względu na poważny defekt obwolut byliśmy zmuszeni reklamować cały nakład, a sam ten proces bardzo się przeciągnął. W zeszłym tygodniu jednak w końcu uznano naszą reklamację, a dziś potwierdzono, że poprawione nakłady dotrą do nas jeszcze w tym tygodniu, najprawdopodobniej w czwartek. Dziękujemy za cierpliwość.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: ninna » pn kwie 16, 2018 4:01 pm

No nareszcie. I oby sklepik Kotori szybko "Pannę" dostał (tam zamówiłam).

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Łukasz.T » pn kwie 16, 2018 6:29 pm

Nareszcie. Teraz tylko czekać do czwartku ^^

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: deffik » pn kwie 23, 2018 5:32 pm

Studio JG @ Facebook pisze:Nareszcie dotarły! Tomiki mangi "Opowieść panny młodej" #9, a także dodruki #1 i #7 tomu - wszystkie przedrukowane i poprawione, są już u nas w biurze. Kończymy pakować prenumeraty, zaś pełną rozpiskę zamieszczamy poniżej.

"Opowieść panny młodej" #9
Cały dom i dobytek rodziny Pariyi został zniszczony, więc teraz, żeby dziewczyna mogła wyjść za mąż, musi jak najszybciej wyhaftować cały posag od początku. Przecież to kilka lat ciężkiej pracy! Ale jej zmagania z igłą to nie jedyny problem. Pariya przede wszystkim musi znaleźć sposób, żeby odezwać się do swojego wybranka w sposób, który nie będzie utwierdzał go w przekonaniu, że dziewczyna jest na niego wściekła. Przed Wami seria niefortunnych flirtów, zabawnych podchodów i przepełnionych ciepłem i miłością obrazków z udziałem wszystkich postaci, jakie do tej pory pojawiły się w tej historii!

Rozpiska wysyłek:
- poniedziałek - wysyłamy prenumeraty;
- wtorek - tytuły trafią do sklepów stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie i Katowicach;
- środa - manga trafi do innych sklepów komiksowych (przypominamy, że tytuł nie jest dystrybuowany w empikach!);

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Łukasz.T » ndz kwie 29, 2018 5:00 pm

Dziewiąty tomik za mną :P Hehe miło było znów zobaczyć Pariye w akcji ^^ Kto nie czytał tego tomiku, to lepiej nie czytać tego spojlera :P
► Pokaż Spoiler
Bardzo nie mogę doczekać się kolejnego tomu

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: deffik » pn kwie 30, 2018 4:18 pm

Krótka, pozytywna historia o SJG: W czwartek dostałem 9-ty tom Panny Młodej, niestety uszkodzony przez PP. Od rzucania na sortowni wgięła się okładka na grzbiecie. Napisałem kulturalnego maila ze zdjęciami i już w piątek pocztexem48 wysłano (w tej takiej tekturowej kopercie jak Bood Deopsitory wysyła) do mnie zastępczy tom, który dostałem dziś.

Całość sytuacji na plus.

Nie wiem jak reszta, ale ja ze swoimi preorderami chciałbym mieć możliwość dopłaty do wysyłki czymś sensownym, a nie listem nierejestrowanym w średniej jakości kopercie bąbelkowej. Rozumiem, że taka darmowa wysyłka jak jest teraz jest kosztem dla wydawnictwa (sam pracuję w sklepie internetowym) i absolutnie nie mam do nikogo pretensji, że wydawnictwo dąży do tego by ten koszt był niski, ale dajcie mi opcję innej wysyłki.

Dopłacę, ale będę spał spokojniej. O ile dobrze pamiętam to Kotori ma coś takiego (choć się zastanawiam jak, bo cena tej dopłaty u nich jest jakaś śmiesznie niska, 4pln czy coś, pewnie stawka na te małe paczki XS jest turbo niska i ich dużo muszą wysyłać, a może wysyłają listem poleconym e-Commerce? To jest super rozwiązanie na książki/tomiki, ale to mniejsza o to już...)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Reviolli » sob maja 12, 2018 7:11 pm

9 za mną.
Jaki to był rozkoszny tom... Pariya to słodziak jakich mało. Tylko szkoda
► Pokaż Spoiler
A te reakcje jej rodziców.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Alextasha » sob maja 12, 2018 8:23 pm

Co do spoilera to mam nadzieje, że jednak mimo wszystko wróci do tego wątku bo będzie szkoda :( interesuje mnie on znacznie bardziej niż wątek Smitha...

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Kocurzyca » ndz maja 13, 2018 2:40 am

Mnie natomiast interesuje bardzo wątek Smitha, także ze względu na Talas bo chciałabym żeby była szczęśliwa
► Pokaż Spoiler
A co do Pariyi natomiast
► Pokaż Spoiler
Tak się zastanawiałam, natomiast... Kaoru Mori idzie chyba z czasem powoli do przodu, w sensie postacie stają się starsze (jest to potrzebne przy wątku Amiry i Karluka) więc jestem ciekawa, czy pojawi się jakoś bardziej ruszony wątek zamążpójścia Tileke.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: KubciO » czw maja 17, 2018 7:35 pm

Naczytałem się tyle dobrego o tej serii (głównie na naszym forum), że się szarpnąłem i zamówiłem osiem tomów - od 2 do 9. Pierwszy tom dalej czeka na swój czas, choć już dawno miałem go przeczytać, by stwierdzić, czy mi podejdzie ten tytuł. No ale..jak to ja, kupiłem w ciemno - no prawie, bo, jak wspomniałem, zachęciły mnie opinie. Czy ktoś może dotarł do jakiegoś źródła (np. wywiad z autorką), w którym byłaby mowa o planowanej liczbie tomów? :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Kocurzyca » czw maja 17, 2018 9:32 pm

Ja nic nie wiem na ten temat, bo nie mam pojęcia, na jakim stopniu fabularnym autorka chciałaby to zakończyć, bo wiele wątków można ale nie trzeba pociągnąć w tej historii. Mam wrażenie, że manga się zakończy gdy zakończy się w pełni wątek Smitha, a ciężko mi powiedzieć kiedy to będzie.

Ktoś ma jakieś info może?
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: gg gonia » pt maja 18, 2018 12:06 am

Te historie pomimo ciągłości, w moim odczuciu są też bardzo epizodyczne. To jest po prostu wycienk z życia tych ludzi. Ciężko w sumie określić punkt do którego manga miałaby zmierzać skoro opisuje codzienne życie, w ostatnim tomie (9) autorka stwierdza ze to koniec wątku pewnej postaci, choć mogłaby pociągnąć jeszcze wątek. Nie wiem jak inni ale dla mnie nawet jakby teraz nastąpił koniec historii, nie czułabym ze czegos tej historii brakuje. Ale na pewno teskniłabym za tymi wszystkimi sympatycznymi bohaterami :)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: miaka88 » pt maja 18, 2018 8:20 am

Ostatni tom (jak i wszystkie) czytałam z takim zaangażowaniem jak zakończenie kryminału. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: KubciO » sob cze 02, 2018 8:59 pm

KubciO pisze:
czw maja 17, 2018 7:35 pm
Pierwszy tom dalej czeka na swój czas, choć już dawno miałem go przeczytać
W końcu przeczytałem. I jest to naprawdę dobre. Na szczęście mam kolejne tomy, więc nie doświadczę na razie zespołu abstynencyjnego. :)
Jestem wdzięczny wszystkim, którzy zachwalali na łamach forum ten tytuł, dzięki!
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Kocurzyca » ndz cze 03, 2018 12:34 am

KubciO pisze:
sob cze 02, 2018 8:59 pm
KubciO pisze:
czw maja 17, 2018 7:35 pm
Pierwszy tom dalej czeka na swój czas, choć już dawno miałem go przeczytać
W końcu przeczytałem. I jest to naprawdę dobre. Na szczęście mam kolejne tomy, więc nie doświadczę na razie zespołu abstynencyjnego. :)
Jestem wdzięczny wszystkim, którzy zachwalali na łamach forum ten tytuł, dzięki!
Super, że ci się spodobało :D Jak będziesz czytał kolejne tomy, to podziel się proszę swoja reakcją - zawsze jestem ciekawa jak ktoś odbierze daną serię.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: KubciO » ndz cze 03, 2018 3:33 pm

Kocurzyca, nie wiem, kiedy znajdę chwilkę wolnego czasu na lekturę kolejnych tomów - chciałbym je móc od razu przeczytać, ale może to czekać nawet do połowy lipca.. Ale już po pierwszym tomie mogę co nieco powiedzieć. Normalnie nie sięgam za często po tytuły z gatunku romans, okruchy życia, dramaty, obyczajówki, itp., gdzie wszystko odbywa się w naszych realiach - brak fantastycznej nutki. Większość tytułów, które mam na półkach (książki, komiksy i mangi) to fantastyka (fantasy, sci-fi). Oczywiście takie tytuły jak Silver Spoon, Bakuman, Monster czy Welcome to the N.H.K mam i cenię sobie, bo to kawał dobrej roboty. Tak samo Opowieść Panny Młodej (tak, mogę to powiedzieć już po pierwszym tomie). Nawet mnie czasem trzeba przeczytać coś tak ciepłego, spokojnego i sielankowego (choć nie do końca), co traktuje o życiu normalnych ludzi, których historie osadzone są w naszym ziemskim świecie - realizm pełną parą. Może fakt, że romans nie jest na pierwszym planie (a właśnie świat przedstawiony, mechanizmy nim rządzące, kultura, relacje międzyludzkie, może też troszkę ówczesnej geopolityki), też odegrał swoją rolę w zdobyciu mojego serca przez ten tytuł - no zakochałem się w Amirze! Jest to przeurocza postać, której nie sposób nie polubić. Jednak i reszta bohaterów jest ciekawa - zwłaszcza postać angielskiego uczonego mnie interesuje (zobaczymy jak to będzie w dalszych tomach). Dodatkowo czas akcji - XIX wiek - oraz jej miejsce na plus. Myślę, że gdyby historia działa się bliżej naszym czasom (ten już XX w.), to by mnie tak nie wciągnęła. Samo pokazanie realiów życia ludzi tamtych czasów i rejonów jest wielce zachęcające w tym tytule - a przy tak ładnej i szczegółowej kresce pani Kaoru Mori to istny szał! No normalnie orgazm dla oczu. :D Dla samej kreski warto kupić OPM - te zdobienia strojów, wzory wykonywane w drzewie itd. :klask: To trzeba mieć, to trzeba czytać - po prostu.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Meliona » pn gru 10, 2018 7:33 pm

Okładka 11 tomu:
► Pokaż Spoiler
*płacze* Czemu wszystkie wydawnictwa nie mogą być jak Waneko, jeśli chodzi o wydanie kolejnych tomów serii, które dogoniły Japonię?
A najlepiej jak Non Stop Comics - które w ogóle szaleje i potrafi wydać komiks w tym samym miesiącu, co oryginał. A coś wydali nawet przed premierą, szaleni :lol: No ale, oni nie muszą męczyć się z Japończykami, więc mogą. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Bukafo » pn gru 10, 2018 8:36 pm

Meliona pisze:
pn gru 10, 2018 7:33 pm
Czemu wszystkie wydawnictwa nie mogą być jak Waneko, jeśli chodzi o wydanie kolejnych tomów serii, które dogoniły Japonię?
Sorry, taki mam klimat.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Akiho » pn gru 10, 2018 9:22 pm

Nieco dołujące jest ,że zawsze kolejny tom dostajemy po roku... jak w Japonii wychodzi 11 my wciąż czekamy na 10... ehh

Sama okładka śliczna, przestałam czytać na 9 tomie, ale widząc tą parkę na okładce czuje zaintrygowanie, byłam bardzo ciekawa ich losu
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Opowieść Panny Młodej

Post autor: Kocurzyca » pn gru 10, 2018 10:41 pm

Bardzo ładna, stonowana okładka pasująca do wydarzeń w mandze. Fajnie, że Henry też się załapał, a nie tylko sama Talas. Szkoda, że my jesteśmy tak do tyłu... przeczytałabym sobie całość po polsku.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości