Opowieść Panny Młodej

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt kwie 25, 2017 11:13 am

Lou pisze:Gdybyście czytali więcej amerykańskich trejdów to by wam nie przeszkadzał ten nierówny tom. Tam się nagminnie zdarza, że kolejny różni się wysokością czy wyglądem grzbietu od poprzedniego.
Wybacz Lou ale... wali mnie to, jak jest u "hamerykańców"

Jeżeli SJG zauważyło, że w nakładzie są błędy, to powinny wycofać wadliwe tomy, a nie sprzedawać syf i liczyć, że nikt nie zauważy :evil: Ja sobie o książki dbam i lubię mieć wszystko w porządku, dlatego boli mnie, jeżeli nowiutki tom, który powinien być bez wad jest wydany tragicznie. Zwłaszcza, że mangi Kaoru Mori są moimi ulubionymi.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt kwie 25, 2017 11:50 am

Oj, bedzie brzydko wygladalo przy kolejnym tomie, oj brzydko...
Czy ktos wie, czy to caly naklad jest tak "uszkodzony", czy tylko jego wieksza czesc?

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt kwie 25, 2017 11:53 am

Jestem przed zamówieniem i boje się, że mój tom też to spotka. A przecież to wydanie exclusive wiec powinno być staranniej wydane :/
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt kwie 25, 2017 4:30 pm

Lou, mnie również nie obchodzi, jak wyglądają komiksy amerykańskie. Szczególnie, że nie mówimy tutaj o drobnych nierównościach. Mam na przykład 44 tomy One Piece i oczywiście JPF nie uniknęło drobnych nierówności - milimetr w jedną lub w strugą stronę. Milimetr. Na półce to się właściwie w ogóle nie rzuca w oczy. A tutaj:
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Z góry wygląda najlepiej. To że tomik jest wyższy, to właściwie pikuś. Najgorzej, że jest znacznie dłuższy i krzywy (choć na zdjęciu już i tak go trochę wyprostowałam). Nawet jeśli wysunie się na półce pozostałe tomy (chociaż już samo to mi się nie podoba), to i tak wygląda to źle, ponieważ tomik jest krzywy. Nie wiem, jak Studio JG mogło zacząć sprzedawać tomy z takimi wadami.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt kwie 25, 2017 4:39 pm

Okropnie to wygląda na zdjęciu DarkNighty. :evil: Myślałam, że aż tak źle nie jest jak piszecie, a tu jednak rzeczywiście wygląda fatalnie. Skoro to wydanie ekskluzywne to tym bardziej nie można tego zignorować. To się nadaje na reklamacje...

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » wt kwie 25, 2017 6:04 pm

Przekonaliście mnie: wycofuję swoje zamówienie na ten tomik z paczki w gildii. Nie chcę takiego bubla. Może na Pyrkonie znajdę jakimś cudem tomik NIEwadliwy i wtedy kupię...
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw kwie 27, 2017 11:28 am

Właśnie przyszła do mnie paczka. Obejrzałam dokładnie tomik. Jest równiusieńki. Pięknie wystaje w każdej strony XD

[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek [/spoiler]
Sorki za jakość. Jest strasznie ciemno.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw kwie 27, 2017 3:35 pm

SallyCzarownica, dobrze mi się wydaje, że przynajmniej nie jest krzywy? Sprawia wrażenie, jakby równo wystawał i z jednej, i z drugiej strony... Nie ma to jak szukanie pozytywów -.-'
Jeśli tak, to najwidoczniej dostałam tomik z największą możliwą ilością wpadek w wydaniu. Nie tylko wystaje z każdej strony, a jeszcze jest strasznie krzywy. Będę starała się o reklamację po Pyrkonie. Ciekawe, co z tego wyjdzie. Niech mi wyślą chociaż taki, który nie jest krzywy, to wtedy wysunę resztę tomów na półce, żeby wyglądało to w miarę dobrze xD
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw kwie 27, 2017 4:07 pm

DarkNighty pisze:SallyCzarownica, dobrze mi się wydaje, że przynajmniej nie jest krzywy? Sprawia wrażenie, jakby równo wystawał i z jednej, i z drugiej strony...

Tak, równiutko wystaje. Nie jest krzywy.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw kwie 27, 2017 4:54 pm

SallyCzarownica pisze:Tak, równiutko wystaje. Nie jest krzywy.
Trafiło ci się prawdziwe, ekskluzywne wydanie :lol:
W każdym razie dzięki, przynajmniej wiem, że jest szansa, by wymienić tomik na chociaż trochę lepszy. Nie wiem tylko, czy składać reklamacje w Gildii (tam zamówiłam) czy bezpośrednio u Studia JG.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw kwie 27, 2017 5:59 pm

DarkNighty, trochę się bałam, w jakim stanie będzie mój tomik, ale na szczęście nie jest źle. Ale za to strony na początku nie były rozdzielone u góry, hehe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt maja 02, 2017 2:42 pm

Z ask-a, o sytuacji z OPM:
Witam, czy to prawda, że część egzemplarzy ósmego tomu OPM jest wadliwa? Doszły mnie słuchy o tym, że tomiki mogą być nierówne, źle zszyte i nie pasować do reszty tomów na półce. Czy zamawiając przez wasz sklep mogę liczyć na ewentualne uznanie reklamacji?
SJG: W przypadku OPM #8 musieliśmy po prostu zmienić drukarnię, a co za tym idzie manga była drukowana na trochę innych maszynach - stąd drobne różnice w specyfikacji. Szycie jest dobre, po prostu wykonane ciut inaczej - ale w ten sam sposób szyta była "Encyklopedia AT" i porządnie się trzyma. Prawdziwym problemem tak naprawdę jest to, że drukarnia wbrew naszej prośbie sprasowała obwoluty na grzbiecie, przez co te odstępstwa tak się rzucają w oczy (poprzednie tomiki na długość też nie są idealnie równie - jeśli się przyjrzycie mangom wydawanym bez obwolut, one też nie są absolutnie idealne, ponieważ przy cięciu jest pewien margines odstępstwa) natomiast tego nie było wcześniej widać, bo obwoluty nie były zakładane "w kantkę". Obecnie negocjujemy z drukarnią wymianę obwolut, co powinno optycznie załatwić sprawę i gdy będziemy już znać szczegóły napiszemy na naszym profilu jak ten proces wymiany będzie się odbywał, tak, żeby osoby, które już nabyły tomik, mogły dostać obwolutę bez dopasowania na grzbiecie.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt maja 02, 2017 2:58 pm

Miło, że cokolwiek napisali, ale akurat to, że tomik jest wyższy i dłuższy nie jest winą obwoluty. I nie zgodzę się, że poprzednie tomy nie są równe, ponieważ wyglądają idealnie na półce.
No nic, poczekamy, zobaczymy. Ja i tak będę musiała reklamować tomik nie przez jego długość i wysokość, a dlatego, że jest krzywy i nawet nowa obwoluta tego nie naprawi.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

kashikashi
Status: Offline

Post autor: kashikashi » czw maja 11, 2017 5:52 pm

Jakieś jaja. Jakość wydania w porównaniu z poprzednimi tomami wieje biedą. Posklejane strony, luźne szycie, tomik niewymiarowy... Nawet zapach jakiś taki...

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob maja 13, 2017 11:37 am

Ja też mam już 8semkę za sobą, ale na półce jeszcze nie wylądowała.
Ja oprócz widocznych nitek zszywania miałem jeszcze słabo porozcinane kartki.

Pomijając wydanie, to historia z tomika bardzo mi się podobała. A Pariya to moja ulubiona postać, która jest słodko rozbrajająca.

Najpewniej kiedyś w przyszłości kupię sobie ten tomik jeszcze raz, jak wyjdzie nowy nakład.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » sob maja 13, 2017 12:35 pm

Zastanawiam się, czy od 9 tomy (i w nowym nakładzie) tomiki będą wyglądały tak jak wydane już tomy 1-7. W końcu chyba nadaj pozostają przy tej nowej drukarni. Mam nadzieję, że naniosą poprawki...
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Post autor: majo » pn maja 15, 2017 8:52 am

DarkNighty pisze:Zastanawiam się, czy od 9 tomy (i w nowym nakładzie) tomiki będą wyglądały tak jak wydane już tomy 1-7. W końcu chyba nadaj pozostają przy tej nowej drukarni. Mam nadzieję, że naniosą poprawki...
Ponieważ nie mam jeszcze ósemki przez ciekawość pierwsze tomy oblubienicy porównałam z dziewczynką bo i tu jakość wykończenia jak na ekskluzywność nie powala i tutaj też zszycia są nie tylko widoczne, co jeszcze nie byłoby takim problemem, ale do kompletu nie wiadomo po co na stronach ze szwami dziabnięty jest punktowo klej na stykach szwu z kartką co powoduje dziwne układanie się kartki przy czytaniu, posklejane są też razem kartki końcowe każdej z grup szycia z czym szczerze mówiąc nie zetknęłam się przy innych szytych tomikach, do tego okładki oblubienicy nie miały problemu ze schodzeniem farby na kantach zagięć jak ma to miejsce u dziewczynki, zresztą samo zagięcie okładki przy grzbiecie było w oblubienicy zgrabniejsze. Niestety Studio nie podaje w stopce drukarni więc nie da się stwierdzić gdzie był druk dziewczynki ale raczej też nie w drukarni pierwszych tomów oblubienicy co sugeruje, że następne tomy oblubienicy będą też słabszej jakości. Przynajmniej wydania formatowo względnie się pokrywają więc może poprawki jakieś uwzględniają.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: deffik » wt paź 24, 2017 6:03 pm

Nie wychodzi mi to niekupowanie. Dołączyłem do grona osób czekających na 9-ty tom Panny Młodej.
► Pokaż Spoiler
Po tym co się naczytałem na fb czy tu na forum to myślałem, że ta obwoluta 4-tego tomu to będzie jakiś koszmar, a tu taki mały szczególik, lol. Przy okazji chyba kupiłem jeden z ostatnich nowych tomów #7 (przyznam się, że gdybym miał większe trudności z kupieniem tego tomu, to bym zaczał ciułać na wydanie Yen Pressu).

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » wt paź 24, 2017 11:39 pm

deffik pisze:
wt paź 24, 2017 6:03 pm
Przy okazji chyba kupiłem jeden z ostatnich nowych tomów #7
Widzę, że muszę czym prędzej nabyć brakujące tomy.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: deffik » śr paź 25, 2017 5:30 pm

KubciO, W mangastore mieli ostatni tom (który już jest mój). Na Yatta, gildii, mangarden, allegro, empiku etc pustki. Nie wiem jak w innych sklepach, bo w sumie nie sprawdzałem, ale w forumowym wątku o Pannie Młodej coś tam ludzie wspominali, że jakoś dziwnie mały nakład był tego tomu.

Nie wiem ile w tym prawdy, ja tu jestem nowy. :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości