Yatta

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » sob lis 19, 2016 10:14 pm

DzikiDuch pisze:Osobiście zamawiam tylko z Gildii (chyba że danej mangi u nich nie ma, jak na przykład "Kawaii Scotland")
Szkoda, że nie zapytałaś tel lub mailowo o ten tytuł. Na dniach będzie. Mamy wszystko z Gindie.
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob lis 19, 2016 10:16 pm

Nic nie szkodzi. Dorzuciłam sobie jeszcze do zamówienia inny produkt z Gindie, więc i tak właśnie tam złożyłabym zamówienie. Będę jednak pamiętać, żeby na przyszłość pytać.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob lis 26, 2016 12:01 pm

Darmowa dostawa w Yattcie przez weekend od zamówień na 25zł.


Ogólnie to mnie bawi, bo korzystając z darmowej dostawy nie dostajemy punktów.

http://yatta.pl/Weekend_Darmowej_Dostawy,99336.htm
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob lis 26, 2016 1:01 pm

Ja nawet nie patrzę na promocje Yatty, bo nigdy więcej niczego już tam nie kupię. Zbieranie punktów mnie nie interesuje.

Czekam na dzień darmowej dostawy w Gildii.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob lis 26, 2016 1:53 pm

DzikiDuch pisze:Czekam na dzień darmowej dostawy w Gildii.
Ja też. :D

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn lis 28, 2016 7:03 am

Skoro o Yattcie mowa, wie ktoś może czy planują odbiór osobisty w sklepach w Warszawie? Ogólnie to odbiór osobisty idzie im dobrze(w przeciwieństwie do wysyłki), ale teraz używam ich tylko gdy nie mogę czegoś znaleźć bo są po drugiej stronie miasta

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » pt sty 20, 2017 3:57 pm

No dobra, dotarła do mnie pierwsza paczka z Yatty! Muszę przyznać, że tyle się przez lata naczytałam, że nie wiedziałam czego się spodziewać. W szczególności, że do zamówienia dołączono przypinki za osiągnięcia (już widziałam te wgniecenia!)
JEDNAK, muszę stanąć po drugiej stronie barykady! Jak tylko odebrałam przesyłkę z paczkomatu, musiałam sprawdzić czy to nie aby jakieś zamówienie z Gildii (gdzie zawsze zamawiam), bo sposób pakowanie jest identyczny - co oczywiście jest plusem :D Kartonik klasa, a dzięki folii bąbelkowej mangi są w idealnym stanie. Nawet przypinki odwrócone były twarzą do komiksów, w woreczku strunowym i oddzielone folią, więc nie spowodowały żadnych szkód!
Pewnie inaczej ocenia się sklep kiedy trzeba powalczyć z jakimś problemem, ale w moim wypadku, gdy wszystko jest idealnie a przesyłka wyszła nawet wcześniej niż przy mandze było zapowiedziane, yatta zachęciła mnie do następnych zakupów :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob sty 21, 2017 10:51 pm

Ktoś kupował teraz ze skrzynkami coś? Bo zamierzam teraz zamówić GF i zastanawiam się, czy to co będzie w co będzie w nich nie mogą wyslać z moim zamówieniem?

[ Dodano: Sob 21 Sty, 2017 ]
Dostałam 2 przypinki które nie podobają mi się więc odpuszczę je.
Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » ndz sty 22, 2017 8:31 am

miaka88 pisze:Ktoś kupował teraz ze skrzynkami coś? Bo zamierzam teraz zamówić GF i zastanawiam się, czy to co będzie w co będzie w nich nie mogą wyslać z moim zamówieniem?

[ Dodano: Sob 21 Sty, 2017 ]
Dostałam 2 przypinki które nie podobają mi się więc odpuszczę je.
Przy ostatniej takiej promocji odpowiedzieli mi że nie. Trzeba złożyć nowe zamówienie i dodać do niego wylosowane rzeczy.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pt sty 27, 2017 8:15 pm

Drodzy Klienci,
otrzymujemy od Was mnóstwo pytań dotyczących dostępności mang wydawnictwa JPF w naszych sklepach - zarówno w internetowym, jak i w sklepach stacjonarnych. Już od dłuższego czasu pracowaliśmy nad poprawieniem tej sytuacji, ale nie mamy dla Was dobrych wiadomości.

Od lat borykaliśmy się z problemem zaopatrzenia w mangi wydawnictwa JPF. Chcąc zapewnić Wam stałą dostępność tytułów, staraliśmy się na różne sposoby wpłynąć na wydawnictwo, aby sytuacja uległa poprawie. Niestety, działania te do tej pory nie przyniosły żadnych skutków. Wydawnictwo JPF większość swojej oferty sprzedaje w formie "druk na życzenie", co skutkuje ciągłymi brakami, niemożliwością skompletowania naszego zamówienia na czas, a co najgorsze brakiem jakiejkolwiek informacji na temat niedostępnych tytułów (wszystkie są "w ciągłym dodruku"). Składając zamówienie, otrzymywaliśmy ok. 40% zamówionych tomów, bardzo często bez informacji zwrotnej i komentarza, czego nie będzie, kiedy wróci etc.

Wielu z Was pamięta pojawiające się co jakiś czas komunikaty przy produktach JPF'u, mówiące o problemach technicznych u dostawcy i wyjaśniających opóźnienia. W zeszłym roku postanowiliśmy, iż nie będziemy dłużej świecić oczami za inną firmę i zdecydowaliśmy o wprowadzeniu całości oferty JPF'u na pełne rozliczenie magazynowe - tj. sprzedajemy tylko to, co fizycznie trafiło do naszego magazynu, a nie produkty, które znajdują się w łańcuchu dostaw. Niestety ten krok nie przyniósł żadnych rezultatów - wciąż nie otrzymywaliśmy pełnych zamówień, które starczyłyby na wszystkie nasze punkty sprzedaży. Mimo poczynionych zmian, wciąż spora część oferty JPF'u była niedostępna i skompletowanie pełnej serii było dla naszych klientów utrudnione bądź całkowicie niemożliwe. Wciąż poszukiwaliśmy nowych rozwiązań, które byłyby korzystne zarówno dla wydawnictwa JPF, jak i dla nas - tak, aby móc zapewnić stałą dostępność ich mang w naszych sklepach.

Po tym jak w dniu dzisiejszym nasze nowe propozycje rozwiązania problemu spotkały się z kolejną odmową podjęliśmy decyzję o wycofaniu 34 najmniej popularnych i najbardziej problematycznych serii (łącznie 259 tomów) z naszej oferty, zarówno w sklepie internetowym, jak i we wszystkich sklepach stacjonarnych.

Jest nam bardzo przykro z takiego obrotu sytuacji, ale chcemy, by nasi klienci byli traktowani na równi z innymi fanami m&a, nie zaś ciągle spychani na sam koniec kolejki. Podczas gdy wspólnie z innymi wydawnictwami mangowymi dokładamy wszelkich starań, by zwiększać dostępność tytułów w sklepach i uprościć skomplikowany logistycznie proces dostaw, w wypadku wydawnictwa JPF nasze propozycje są regularnie odrzucane.

Choć z oferty zostanie wycofana duża ilość tytułów, najbardziej poczytne serie nadal będą dostępne we wszystkich naszych sklepach. Dzięki redukcji części oferty JPF'u, będziemy mogli skupić się na zatowarowaniu w popularne tytuły, zwiększając ich dostępność dla naszych klientów i redukując tym samym czas dostawy do minimum.

Mamy nadzieję, że rozumiecie sytuację w jakiej zostaliśmy postawieni oraz to, że próbowaliśmy wykorzystać wszystkie możliwe opcje, aby rozwiązać ten problem.

Pozdrawiamy,
ekipa Yatta.pl
(źródło)
Endriu mści się za to że to wy dostaliście Fairy Taila :lol:

A tak na serio to trochę nieciekawa sytuacja.

EDIT: Albo jeszcze nie wszystko usunęli, albo machnęli się w tekscie, bo mi wychodzi 24(lub 29 jeśli liczyć każdą LN z Naruto osobno). W każdym razie porównałem Yattę ze zpisem na stronie JPF i brakuje:

[spoiler]7 miliardów igieł
Aż do nieba
Akira
Angel Sanctuary
Battle Angel Alita
Było ich jedenaścioro
Chirality
Cowboy Bebop
Crying Freeman
DNAngel
Dr Slump
Fushigi Yuugi
Ghost in the Shell
Heat
Klan Poe
Legend of Lemnear
Mój drogi Bracie
Plastic Little
Pokemon Adventures
Record of Lodoss War
Srebrny Trójkąt
Vampire Princess Miyu
X
i 6 light novel z Naruto
[/spoiler]

nekiro
Status: Offline

Post autor: nekiro » pt sty 27, 2017 9:11 pm

Fenek Alfa pisze:W każdym razie porównałem Yattę ze zpisem na stronie JPF i brakuje:
Więcej brakuje, chociażby Chobits, Blue Heaven czy Oh my Goddess.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt sty 27, 2017 11:21 pm

Fenek Alfa pisze:Battle Angel Alita
Warto to w ogóle brać pod uwagę w spisie, skoro licencja wygasła i JPF dodruku i tak nigdy nie zrobi?
Obrazek

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » ndz sty 29, 2017 3:48 pm

Odpowiedź yatty na wpis jednej z użytkowniczek:
Laura, sytuacja dla nas jest kuriozalna. JPF wiedział o wcześniej o planie wygaszenia serii, odrzucili kolejną propozycję rozwiązania sytuacji - nie pozostawił nam żadnej innej możliwości. A nie jest to też pierwsza sytuacja kiedy podobnej treści oświadczenie pojawia się na naszej stronie.

JPF stosuje czarny PR informując, iż "sklepy opłacające faktury w terminie otrzymują towar..." - rzucając na nas pomówienia. Nie zamierzamy tego nawet komentować, aby nie zaogniać sytuacji.

Nasze stanowisko na chwilę obecną jest proste.
Nie będziemy płakać po wycofanych mangach JPF'u. Jeśli ktoś nie chce by jego towar był dostępny w największej sieci sklepów mangowych w Polsce - jego sprawa. Na szczęście nie mamy żadnych problemów z Waneko, Kotori czy innymi wydanictwami w Polsce i na ich tytułach będziemy się skupiać :)

pico
Status: Offline

Post autor: pico » sob lut 11, 2017 4:17 pm

Myślałam, że będę trochę dłużej nieufna w stosunku do SJG i Yatty, aż nie zobaczyłam, że mają wiele pierdół z Yuri on Ice no i jakoś nie mogłam się powstrzymać. I nie żałuję. :D Akurat udało mi się załapać na zniżkę na kalendarze (a to był główny produkt z zamówienia) więc się ucieszyłam. Do tego kilka mang i przypinek, by załapać się na darmowego kuriera. Generalnie po zebraniu wszystkich rzeczy wyświetlało mi się, że realizacja zamówienia nastąpi w ciągu 7-10 dni od otrzymania kasy, a mnie mile zaskoczyli bo już po 4 dniach wysłali paczkę.
Wszystko doszło w stanie idealnym, mangi zawinięte w folię bąbelkową, a przypinki odgrodzone poduszeczkami powietrznymi (czy jak to się tam zwie). Jedynie co to mogłabym się przyczepić, że kalendarz był zwinięty w rulon, ale jestem w stanie to zrozumieć, że dzięki temu paczka miała mniejsze wymiary a sam kalendarz po jednym dniu wiszenia już się prawie wyprostował, wiec spoko.
Pewnie po wypłacie znów zrobię tam zakupy, żeby trochę nadrobić zaległości mangowe i zaoptarzyć się w pierdoły z YOI. xD Szkoda mi tylko troche, że nie chcą (póki co) otwierać sklepu stacjonarnego w okolicy Katowic, bo może częściej bym robiła mniejsze zamówienia, a tak to szkoda mi tracić kasy na przesyłkę, bo najtaniej to nie jest.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt lut 14, 2017 9:26 am

Wszystko doszło w stanie idealnym, mangi zawinięte w folię bąbelkową, a przypinki odgrodzone poduszeczkami powietrznymi (czy jak to się tam zwie)
Ciekawe czy zaczęli to stosować po jednym moim zamówieniu gdzie jakiś... łoś włożył wszystkie przypinki które zamówiłam do jednego woreczka i WSZYSTKIE były uszkodzone (wgniecenia jedne przypinek od drugich). A że zamawiałam 10 przypinek z własną grafiką to całe zamówienie musieli od nowa robić :v jak mi nie przykro. Poprawione przypinki przyszły już otulone w folię bąbelkową (każda) :P

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr lut 15, 2017 1:45 pm

Wszystko zależy od osoby, która przygotowywała paczkę. :p tez zdarzyło mi sie odebrać przypinki z wgniecieniami, kolejnym razem juz miałam je zapakowane elegancko. Także możliwe, że trafiłaś na osobę ucząca sie albo miałaś pecha. :p

Vayar
Status: Offline

Post autor: Vayar » ndz mar 12, 2017 9:05 am

Moje pierwsze zamówienie złożyłam na yattcie ze względu na przecenę serii SJG, których nie będą więcej drukować - 12zł za tom, a i tak zamierzałam dorwać te 8 mang, prędzej czy później.
6/8 przyszło w stanie tragicznym.
I kto się spodziewał hejtu na yattę, ten się zdziwi.
Załamka -> Złość -> Mail -> Infolinia ...
Pani poleciła mi wysłać maila z opisem uszkodzeń i zdjęciami (14MB tego wyszło). Odpowiedź przyszła 2 dni później, reklamacja przyjęta, zapytałam o osobisty odbiór reklamacj w Warszawie - żaden problem. Był to outlet, mało zostało, ale znaleźli mi najlepiej zachowane jak się dało. W razie czego sugerowali odstąpienie od umowy. Nowy 4 tom Drug-ona ma lekko wygiętą obwolutę, ale już przepuszczę. Lenistwo > Perfekcjonizm.
W skrócie - zdarzyło im się wysłać klientowi produkty jak po roku częstego użytkowania w publicznej bibliotece, ale jak im dać po łapach, to z miejsca się poprawili.

Yurikochan
Status: Offline

Post autor: Yurikochan » ndz mar 12, 2017 12:15 pm

Zamawiałam tam tylko 2 razy, ale w obu przypadkach mangi przychodziły mi w bardzo dobrym stanie. Brak jakichkolwiek zagięć, brudów.
Zraził mnie do tego sklepu jedynie długi czas oczekiwania. Raz zamówiłam mangi początkiem sierpnia i przyszły w połowie września (chociaż w przeciwieństwie do innych osób, to stosunkowo krótko XD).

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt mar 21, 2017 3:51 pm

Dzisiaj w yatta z okazji pierwszego dnia wiosny obowiązuje darmowa dostawa od 25 zł :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob kwie 01, 2017 11:48 am

Macie czasami tak, że budzicie się w środku nocy i pragniecie przeczytać najnowszą mangową premierę? Chcielibyście kupić ją tu i teraz, ale w okolicy nie ma księgarni Yatta.pl, a na dodatek jest 3 rano?
Znaleźliśmy rozwiązanie Waszych problemów!

Przedstawiamy YattomatyTM - największą innowację w tradycyjnej dystrybucji książek od wynalezienia paczki zbiorczej!
Rozumiejąc potrzeby klienta, oraz rozwój nowoczesnej technologii, wspólnie z spółką InterCDP S.A. zaprojektowaliśmy i przygotowaliśmy unikatową formę sprzedaży dzięki której, zakup najnowszych mangowych pozycji jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

Już w ten weekend, w ramach akcji pilotażowej, 138 pierwszych YattomatówTM pojawi się w dyskontach oraz marketach w CAŁEJ POLSCE. Jest to bezprecedensowa akcja, do której przygotowywaliśmy się od września 2016r.

Każdy YattomatTM to 25 najnowszych mangowych tytułów - z ofertą aktualizowaną codziennie, tworzoną na podstawie lokalnych upodobań klientów.

Mamy nadzieję, że YattomatyTM na stałe zagoszczą w polskim krajobrazie i przyczynią się do wzrostu czytelnictwa.
W newsie -> http://yatta.pl/Yattomaty_w_calej_polsce,115608.htm <- aktualna mapa rozmieszczenia Yattomatów w Polsce.

http://yatta.pl/Yattomaty_w_calej_polsce,115608.htm
Yattomaty TM, w sumie niezły żarcik.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości