Yatta

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Wukau
Status: Offline

Yatta

Post autor: Wukau » pt lip 06, 2012 4:11 pm

Postanowiłem założyć ten wątek by odradzić wszystkim kupowaniu na wyżej podanej stronie... To jacy niekompetenti ludzie tam pracują przekracza moje granice. Tydzień temu (z powodu braku 6 tomu BAA na jpf'ie) zamówiłem wszystkie tomy BAA przez yatte i oto jaką dziś dostałem odpowiedź
"Szanowni Państwo,

W związku z błędnym obliczeniem rzeczywistego stanu magazynowego mangi \"Battle Angel Alita\" przez wydawnictwo JPF nie jesteśmy niestety w stanie zrealizować Państwa zamówienia. Innymi słowy ilość zamówień przewyższyła znacznie ilość którą miało nam dostarczyć wydawnictwo JPF. Wina wprawdzie nie leży po naszej stronie jednak chcemy rozwiązać jak najszybciej problem który powstał, dlatego w komentarzu do zamówienia proszę o podanie decyzji: wolą Państwo zwrot pieniędzy na konto ( w takim wypadku proszę również o podanie danych do przelewu ), czy rabat do koszyka ? Jeszcze raz w imieniu Yatta.pl przepraszam za zaistniały kłopot i serdecznie pozdrawiam,

Jakub Domaradzki."

Brawa dla iditotów =D> a mi pozostaje zakup na allegro bądź na waneko za 130 zł. Gratuluje yatta... Gratuluje

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt lip 06, 2012 4:51 pm

Czemu od razu musiałeś silić się na taki szczeniacki post? Poza tym, to są uroki wyprzedaży - masz coś kupować to kupuj, a nie czekaj do ostatniej chwili. To chyba było do przewidzenia, że któryś z tomów mangi, albo nawet wszystkie, mogły się szybko rozejść, taka sama sytuacja była przy wyprzedaży animców.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » pt lip 06, 2012 4:54 pm

I ty to nazywasz problemem? Na komikslandii to mają burdel. Tam nawet nie uprzedzają, jak czegoś z zamówienia nie ma i dowiadujesz się dopiero otwierając paczkę. A tu pięknie, informacja ze nie ma i zwrot pieniędzy. Zdarza się. Tym bardziej, że BAA schodziła jak świeże bułeczki przez ostatnie dni sprzedaży. Mogli się nie spodziewać, że aż tyle osób zamówi i kompletów im zabraknie. Wyluzuj... W ciągu miesiąca pewnie pojawią się na allegro oferty sprzedaży od niezadowolonych z serii. Sporo osób kupiło, bo było tanie, a nie dlatego że faktycznie miało na ta serię ochotę.

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » pt lip 06, 2012 7:13 pm

I co ci mieli zrobić? Jak wydawca nie ma, to skąd ci mają wytrzasnąć? Dorysować?

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » pt lip 06, 2012 7:20 pm

Z tego co czytam, to nie powinieneś być wkurzony na Yattę. Z wiadomości wynika, że to JPF zawalił sprawę.
Zresztą... ty się ciesz, że tak szybko ci dali znać! Nie ma się co spinać.

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » pt lip 06, 2012 7:45 pm

No właśnie ja na Twoim miejscu właśnie na JPF bym się wkurzała, bo promocja miała trwać do 30 czerwca, a nakład skończył się jakoś już 26.06. A najbardziej to powinieneś winić ludzi, którzy się tak na tą promocję rzucili :D To przez nich nakład się wyczerpał! (możesz mnie obwiniać spokojnie, bo jestem jedną z tych osób :P) I jest dokładnie ta jak mówi D.Lilith, mnóstwo ludzi na pewno przeczyta, nie spodoba im się to wystawią na Allegro. Poczekaj, jeszcze będziesz miał dość ofert Ality na Allegro xP Nie masz się co śpieszyć, wytrzymałeś tyle nie kupując to poczekaj jeszcze trochę.

A Yatta wg. mnie też, zachowała się bardzo w porządku, nie ma co się nad tym rozwodzić, bo jakby grali nie fair to mogliby nic Ci nie napisać i przeciągać w czasie, albo za 2 tygodnie napisać "Sorry, wiesz, już nie mamy".

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt lip 06, 2012 7:57 pm

Nie fair by się zachowali gdyby wysłali zestawy bez 6stego tomu i oddali tylko za niego kasę ;) Jak już szukamy tak winnego to wiń autora czy tam wydawnictwo, które sprzedało licencję JPF a później kazali wycofać mangę ze sprzedaży!!1

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt lip 06, 2012 9:00 pm

Wukau pisze:Postanowiłem założyć ten wątek by odradzić wszystkim kupowaniu na wyżej podanej stronie... To jacy niekompetenti ludzie tam pracują przekracza moje granice. Tydzień temu (z powodu braku 6 tomu BAA na jpf'ie) zamówiłem wszystkie tomy BAA przez yatte i oto jaką dziś dostałem odpowiedź
"Szanowni Państwo,

W związku z błędnym obliczeniem rzeczywistego stanu magazynowego mangi "Battle Angel Alita" przez wydawnictwo JPF nie jesteśmy niestety w stanie zrealizować Państwa zamówienia. Innymi słowy ilość zamówień przewyższyła znacznie ilość którą miało nam dostarczyć wydawnictwo JPF. Wina wprawdzie nie leży po naszej stronie jednak chcemy rozwiązać jak najszybciej problem który powstał, dlatego w komentarzu do zamówienia proszę o podanie decyzji: wolą Państwo zwrot pieniędzy na konto ( w takim wypadku proszę również o podanie danych do przelewu ), czy rabat do koszyka ? Jeszcze raz w imieniu Yatta.pl przepraszam za zaistniały kłopot i serdecznie pozdrawiam,

Jakub Domaradzki."

Brawa dla iditotów =D> a mi pozostaje zakup na allegro bądź na waneko za 130 zł. Gratuluje yatta... Gratuluje
Zapraszam do sushibaru w Szczecinie, tam wczoraj mieli wszystkie tomy jeszcze :roll:
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt lip 06, 2012 11:26 pm

JPF przestrzegał mnie w komentach na FB, żeby wcześniej sprawdzić, czy wydawca ma na stanie, czy bierze od nich. Sam zwaliłeś sprawę wiedząc, jaka jest sytuacja.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » śr lip 18, 2012 1:43 am

Skoro już otworzyłem ten temat to haters gonna hate, także email od JPF'u:
"A serwis przez który Pan zamówił, chciał dokonać u nas zakupu 29.06.2012 r. czyli wtedy jak juz nie posiadaliśmy na stanie tomu 6, dlatego też nie mogliśmy zrealizować ich zamówienia. "

Czyli Yatta sprzedawała coś czego, nie dość, że nie miała to jeszcze nawet nie zamówiła...

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr lip 18, 2012 9:56 am

Nie wiem, kiedy cię odmrozili, ale większość sklepów praktykuje takie rozwiązanie... Nie wszystko mają na magazynie, co widnieje w ich ofercie.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » śr lip 18, 2012 10:42 am

Kupujesz w sklepie, więc akceptujesz ich regulamin.
Regulamin Yatta.pl pisze:8. Jeśli w Magazynie zabraknie produktu lub produktów objętych zamówieniem Klienta i domówienie ich od dostawców nie będzie możliwe w czasie przewidzianym na realizację zamówienia, Sklep Internetowy yatta.pl wyśle do Klienta wiadomość, na adres email podany przez Klienta, z prośbą o podjęcie decyzji, dotyczącej dalszego postępowania w sprawie zamówienia.

9. W przypadku, gdy Sklep Internetowy yatta.pl otrzyma informację, że realizacja częściowa lub całego zamówienia nie będzie możliwa, może podjąć decyzje o podziale zamówienia i wysłaniu części produktów lub o jego anulowaniu.

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: Diuna » śr lip 18, 2012 4:25 pm

Nie no, bez przesady. Po co od razu odradzać kupowanie na yattcie.pl. Też kupuje komiksy itp. na tej stronie i jestem zadowolona. Chociaż trochę mnie wkurzyli, bo zamówiłam bratu jakieś 2 tygodnie temu na imieniny 3 mangi i do dzisiaj paczka (kurierska) nie doszła, ba nawet jest nie wysłana ("Zamówienie opłacone - zamówienie oczekuje w kolejce do zapakowania"), przez co brat otrzymał prezent zastępczy. :P Jednak nie narzekam, bo firma miała przeprowadzkę, jakiś konwent na głowie, więc nic już nie mówię. :wink: Z drugiej strony może mój błąd, bo pewnie za długo zwlekałam z zamówieniem. Dragon Ball i Miłość krok po kroku są od dawna w sklepie, dlatego trzeba było się prędzej pofatygować. Na obronę yatty mogę dodać, że mają bardzo duży wybór od cosplayu do książek i mang sprowadzanych. :)

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 06, 2012 5:42 pm

Własne produkcje wysyłają szybciutko - na to nie mogę narzekać. Ale jeżeli chodzi o mangi innych wydawnictw to jest krucho. Realizacja zamówienia miała trwać dwa dni. Płatność odnotowali w dniu, w którym złożyłam zamówienie. Dzisiaj mija czwarty dzień, a przesyłka nie została nawet wysłana. Dlatego jeżeli komuś zależy na czasie, nie polecam.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » czw wrz 06, 2012 5:45 pm

Trzy razy (wiem, mało) kupowałam na Yatta Kurosza i za każdym razem przesyłka przychodziła błyskawicznie (a to była Poczta Polska!). Tak więc ja na ten sklep (jak na razie), nie narzekam.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 06, 2012 5:53 pm

Ja sobie wybrałam kuriera i co z tego. Przesyłki już w tym tygodniu nie otrzymam. Napisałam maila, zobaczymy jak się wytłumaczą. Rozumiem, że mógł być jakiś poślizg, ale należało mnie o tym poinformować.

Moje ostatnie zakupy nie były udane, uszkodzone mangi od JPFu, zwłoka Yatty (mam przynajmniej nadzieję, że ich nie będę musiała reklamować). Nieszczęścia chodzą parami ;)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 20, 2012 5:46 pm

Mnie w yatta wkurza pakowanie mang "na odwal się" co w połączeniu z pocztą polską (masakrycznie drogie wysyłki w tym sklepie) dało nieciekawy wynik.
Podsumowując - nie chcę więcej korzystać z tego sklepu :P

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw wrz 20, 2012 6:48 pm

Dziwi mnie, że ktoś w ogóle chce :P
Radzę zapoznać się ze sklepem Gildii.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » czw wrz 20, 2012 8:43 pm

Też polecam Gildię. Nie żebym im robił reklamę, ale oni po prostu odwalają kawał dobrej roboty. Nie ma się do czego przyczepić.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 20, 2012 8:58 pm

Ja osobiście nie miałem do tej pory z żadnym sklepem internetowym problemów (ostatnio lubię korzystać ze sklepiku waneko) :P ale yatta mnie wybitnie poirytowało, a korzystałem z niego dwa razy i dwa razy było to samo :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości