Yatta

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Krylan » czw lis 10, 2016 11:54 am

Asuneko, takie coś to od razu do reklamacji.

Ja w Yatcie w jednym z zamówień dostałem pierwszy tomik SAO z pogiętym grzbietem. Wyglądało to tak:
http://i.imgur.com/fFF7AoQ.jpg

I to było w zasadzie tyle z defektów tego tomiku, ale że lubię mieć zadbaną i ładną kolekcję, to napisałem komentarz do zamówienia na stronie Yatty. Na następny dzień dostałem odpowiedź, żeby wysłać tomik i pisemną reklamację listem. Dogadałem się jednak z nimi, aby przynieść tomik z reklamacją i fakturą do sklepu stacjonarnego (miałem bardzo blisko) i tam wymienić tomik to bez problemu się zgodzili i uprzedzili sklep, że się pojawię.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » czw lis 10, 2016 3:58 pm

Przepraszam ale muszę walnąć sucharem - chyba jakaś bestia dorwała się do tego tomiku [ba-dum-tss...]

Idę się zgłosić do Waneko, żeby wspomóc ich fundusz sucharowy.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr lis 16, 2016 2:05 pm

Czy zdarzyło się komukolwiek z was, że yatta wysłała wam zły tomik mangi w paczce? Jak rozwiązaliście taką sytuację?
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » śr lis 16, 2016 3:02 pm

Najrozsądniej byłoby zadzwonić na ich infolinie i tam się wszystkiego dopytać.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr lis 16, 2016 3:39 pm

Napisałam do nich w komentarzu pod zamówienie. Przed chwilą mi odpisali. Świetnie, że muszę marnować pieniądze na wysłanie do nich tomiku -.-' Mimo że to ich błąd. Jeśli uznają reklamację, to powinni zwrócić koszty wysłania tomu.
Mam dołączyć do przesyłki "dowód zakupu", ale nie wiem, co to ma być. Faktury nie dostałam, mogę ją jedynie wydrukować z konta. I tak naprawdę nie mogę udowodnić, że faktycznie wysłali mi zły tom, bo na fakturze z konta będzie napisany właściwy -.-

Trochę się wkurzyłam, bo teraz muszę pisać reklamację i biec na pocztę, by wysłać tom. I może w ciągu 14 dni rozpatrzą moją reklamację (a skoro to Yatta, to pewnie potrwa to i dłużej). Jeszcze nie wiadomo, czy ją uznają...
I tak to jest, jak po roku dajesz jeszcze jedną szansę Yattcie.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » śr lis 16, 2016 3:57 pm

Heh, zawsze mowilem zeby tam nie kupowac. Dla mnie jest nie do pomyslenia dlaczego mimu tylu nieprzyjemnych akcji, opoznieniach w wysylce i slabej obsludze ludzie dalej zostawiaja im pieniadze :/

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr lis 16, 2016 4:26 pm

Mnie zawsze kusiło darmowe 70 złoty za punkty. Szkoda, że na Gildii nie ma czegoś podobnego.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » śr lis 16, 2016 5:53 pm

DarkNighty pisze:Mnie zawsze kusiło darmowe 70 złoty za punkty. Szkoda, że na Gildii nie ma czegoś podobnego.
Mnie też zachęca te 70 zł (choć to w sumie jest 60 zł, bo mimo tego że nazbierałam tyle pozycji by załapać się na darmową przesyłkę, to rabat obniżył wartość zamówienia i naliczyło 10 zł kosztów przesyłki.).

Skusiłam się też na promocję "gratisy ze skrzyneczek" ale żeby dostać wylosowane pozycje trzeba złożyć kolejne zamówienie. Gdzie kolejne zamówienie złoże pewnie dopiero w połowie przyszłego roku.. więc nieciekawie to wymyślili.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr lis 16, 2016 6:00 pm

Zastanawiam się, czy w innych sklepach również jest taka procedura po błędzie ze strony sprzedawcy? Trochę mi się to nie podoba. Mimo że to oni popełnili błąd, to ja mam z tego powodu problemy.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » śr lis 16, 2016 6:30 pm

Trochę inna sytuacja, ale... raz miałem przypadek, że waneko przez pomyłkę wysłało do mnie tomik, którego nie zamawiałem. Poprosili o odesłanie, więc tak zrobiłem i otrzymałem zwrot kosztów wysyłki.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr lis 16, 2016 6:38 pm

Wiesz, nawet rozumiem, że chcą odzyskać tomik i w zamian wyślą mi ten, który zamówiłam. Ok, przebolałabym pójście na pocztę. Ja po prostu nie wierzę, że yatta faktycznie odda mi na konto pieniądze. Dodatkowo nie dostałam faktury, więc nie mam jak potwierdzić, że tom faktycznie dostałam w zamówieniu...
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr lis 16, 2016 7:55 pm

DarkNighty pisze:Ja po prostu nie wierzę, że yatta faktycznie odda mi na konto pieniądze.
Ja wiem że yatta to słaby sklep (nawet bardzo) ale z góry zakładać że czegoś nie zrobią bo takie masz przeczucie też jest słabe.
DarkNighty pisze:Mam dołączyć do przesyłki "dowód zakupu", ale nie wiem, co to ma być. Faktury nie dostałam, mogę ją jedynie wydrukować z konta. I tak naprawdę nie mogę udowodnić, że faktycznie wysłali mi zły tom, bo na fakturze z konta będzie napisany właściwy -.-
jeśli odeślesz im tom którego nie miałaś dostać to nie będzie go na tej liście, napisz który to miał być na jakimś piśmie reklamacyjnym. Dowodem zakupu jest też paragon, który według prawa powinnaś otrzymać jeśli nie dostałaś faktury.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr lis 16, 2016 8:29 pm

gg gonia pisze:
DarkNighty pisze:Ja po prostu nie wierzę, że yatta faktycznie odda mi na konto pieniądze.
Ja wiem że yatta to słaby sklep (nawet bardzo) ale z góry zakładać że czegoś nie zrobią bo takie masz przeczucie też jest słabe.
Jasne, masz rację, ale po prostu Yatta sama nie przestrzega swojego regulaminu. Zamówienia wysyłane od 2 do 30 dni, a ludzie czekają po półtora miesiąca.
gg gonia pisze:
DarkNighty pisze:Mam dołączyć do przesyłki "dowód zakupu", ale nie wiem, co to ma być. Faktury nie dostałam, mogę ją jedynie wydrukować z konta. I tak naprawdę nie mogę udowodnić, że faktycznie wysłali mi zły tom, bo na fakturze z konta będzie napisany właściwy -.-
jeśli odeślesz im tom którego nie miałaś dostać to nie będzie go na tej liście, napisz który to miał być na jakimś piśmie reklamacyjnym. Dowodem zakupu jest też paragon, który według prawa powinnaś otrzymać jeśli nie dostałaś faktury.
W tym problemem, że nie dostałam ani faktury, ani paragonu, więc nie mam tzw. "dowodu zakupu". Nie pamiętam, jak było w poprzednich zamówieniach. Zazwyczaj miałam fakturę, ale nawet jak jej nie było, to nie zwracałam na to uwagi, bo nie było takiej potrzeby.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr lis 16, 2016 8:45 pm

Przejrzyj tomiki. Może coś się gdzieś schowało.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr lis 16, 2016 9:00 pm

Yatta nie daje NIGDY paragonów i faktur do zamówień, a ew. dowód zakupu masz w postaci faktury na stronie, wydrukuj sobie i im wyślij z tym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » śr lis 16, 2016 9:35 pm

DarkNighty pisze:Mnie zawsze kusiło darmowe 70 złoty za punkty. Szkoda, że na Gildii nie ma czegoś podobnego.
Gildia ma program rabatowy i ceny niższe niż konkurencja. Nie idziemy w punkty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw lis 17, 2016 1:33 pm

DarkNighty, raz mi wysłali zły tomik. Wystarczyło napisać komentarz i dosłali właściwy na swój koszt nic nie mówiąc bym wysyłał im ten błędny :)
gg gonia pisze:Dowodem zakupu jest też paragon, który według prawa powinnaś otrzymać jeśli nie dostałaś faktury.
Yatta paragonu nie załącza :P Chyba według nich literze prawa zadość czyni faktura elektroniczna którą można pobrać ze strony po opłaceniu zamówienia ^^

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw lis 17, 2016 1:41 pm

To jeszcze lepiej, że każdemu klientowi mówią co innego. Mi kazali odesłać tomik, jak pisałam wcześniej...
Trudno traktować ich poważnie, kiedy w przypadku tej samej sytuacji mają kilka sprzecznych wersji rozwiązania - w zależności od dnia i osoby, która odpowiada na komentarz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

nekiro
Status: Offline

Post autor: nekiro » pt lis 18, 2016 9:51 pm

Sytuacje nie musiały być takie same :/

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » pt lis 18, 2016 10:19 pm

Dark, u mnie Yatta po rezygnacji z prenumeraty zwlekała ze zwrotem kasy, ile tylko mogła, ale w końcu zwróciła. Więc kasę dostaniesz, ale nastaw się na to, że wszystko będzie rozpatrywane możliwie najdłużej, jak się da. Na Twoim miejscu też bym była wkurzona.

Osobiście zamawiam tylko z Gildii (chyba że danej mangi u nich nie ma, jak na przykład "Kawaii Scotland") i nigdy jeszcze nie miałam nieprzyjemnej sytuacji. Gildia ma genialny program rabatowy (polecam poczytać - warto w parę osób składać się na zamówienie), który jak dla mnie bije na głowę wszelkiego rodzaju punkty i punkciki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości