Yatta

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Bukafo » czw lip 23, 2020 10:47 pm

No pięknie Yatta, pięknie. Najpierw dyskretnie se zmienili próg do darmowej dostawy, a teraz to. Ciekawe co będzie następne? :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Archerito » czw lip 23, 2020 10:57 pm

Bukafo pisze:
czw lip 23, 2020 10:47 pm
No pięknie Yatta, pięknie. Najpierw dyskretnie se zmienili próg do darmowej dostawy, a teraz to. Ciekawe co będzie następne? :lol:
Chudemu chyba się kasa skończyła i kombinuje z nowymi pomysłami jak zrobić ludzi w konia wmawiając im, że to dla ich dobra. Powinien do sejmu iść :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Bukafo » czw lip 23, 2020 11:12 pm

Archerito pisze:
czw lip 23, 2020 10:57 pm
Powinien do sejmu iść :D
+1
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Meliona » czw lip 23, 2020 11:13 pm

Aha, szkoda, że wcześniej nie zamówiłam W rytmie Bis...
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Yatta

Post autor: mika » pt lip 24, 2020 11:12 am

Cóż, Yonę i Pannę młodą mam zamówioną, to na razie mam spokój z ich "udogodnieniami" :lol:

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Yatta

Post autor: Momomiya » pt lip 24, 2020 11:20 am

Mi to tito, bo i tak wybieram zwykle odbiór osobisty. :P Ale bardzo lubię też paczkomaty, więc ekstra, że w końcu je dodali.

Jednak oczywiście patrząc obiektywnie, to bardzo niefajnie z tym straconym darmowym priorytetem...

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Lou » pt lip 24, 2020 7:00 pm

Ale macie świadomość, że operatorzy pocztowi regularnie podnoszą ceny i przychodzi taki moment, że sklep musi zweryfikować swoją politykę wysyłkową? Szczególnie, że w tym wypadku dotyczy to najgorszej opcji dostawy (najczęściej gubionej). Daleka jestem od obrony Yatty, w końcu to była konkurencja, ale kupujący zapominają, że niskie/zerowe koszty dostawy dla nich, to dodatkowe koszty dla sklepu.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Yatta

Post autor: ociesek » pt lip 24, 2020 7:19 pm

Lou, chyba bardziej chodzi o fakt sposobu zmiany (bez informowania) niż o zmianę. Bo konieczności tejże chyba każdy jest świadomy.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Fani » sob lip 25, 2020 12:08 am

Z aska, o ostatnich zmianach:
Czemu zmieniliście opłaty za dostawę prenumerat?

SJG: Zmiany duże nie są, głównie w zmianie dostawy darmowej na ekonomiczną z priorytetu. Przede wszystkim Poczta Polska wywindowała ceny tak, że teraz koszt przesyłki priorytetem pożerałby jakieś 30% wartości mangi, a pamiętajcie, że np. w zbiorczych dajemy nawet i 30% rabatu na tomiki. No to jak chcielibyśmy prenumeraty sprzedawać z 60% rabatem, to więcej zarabialibyśmy sprzedając mangi sklepom zewnętrznym. T_T Inna sprawa, że różnica w tym jak szybko idzie priorytet wcale nie jest bardzo duża. Kombinujemy jeszcze przy różnych rozwiązaniach wysyłki, bo im więcej opcji, tym prędzej można sobie dopasować korzystną opcję, natomiast kwestię priorytetu i tak mamy zamiar rozwiązać technicznie ciut inaczej. Na razie co prawda drukarnie mają covidową czkawkę, nie wiadomo też jak to będzie na jesieni z drugą falą, ale w przyszłym roku mamy nadzieję, że wszystko będziemy dostawać na tyle wcześnie, że prenumeraty będą mogły wychodzić z wyprzedzeniem (tak jak np. premiery LFM) i żeby dochodziły do prenumeratorów przed premierą - wtedy ten priorytet nie będzie miał znaczenia, ale na razie musieliśmy dopasować stawki do podwyżek poczty.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: k.x. » sob lip 25, 2020 8:45 pm

Niby ok, ale z najnowszych zapowiedzi max rabatu to 20% na 13 tomów Hanako :lol: Zdaje mi się, że wcześniej te rabaty zbiorcze na yatta wyglądały nieco lepiej...
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Kakaladze » sob lip 25, 2020 8:51 pm

k.x., Mi się wydawało że zwykle na całą serię, lub jak była długa to na większy pakiet było max 20%. Ale nie jestem pewny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Meliona » sob lip 25, 2020 9:04 pm

Dodatkowe +5% do końca weekendu (z kodem)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Alzea » sob lip 25, 2020 9:08 pm

Yup, na OnO 10% a na josei w ogóle nie ma,więc ja tym razem wybieram gildie, dają 20-25% na SJG, dodatki mnie nie jarają, ale póki zbiorcze wychodziły podobnie jak na gildii to zamawiałam na yattcie, a tak to mi się nie kalkuluje ;P

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Yatta

Post autor: Nelinnor » ndz lip 26, 2020 4:09 am

I tak nie zamawiam prenumerat więc podniesienie cen niewiele dla mnie zmienia. Denerwuje mnie jednak to, że Yatta strasznie komplikuje złożenie zamówienia przez dziwne rozwiązania systemu sklepowego, które często nie mają wiele wspólnego z logiką. Ogłosili właśnie że w końcu można zamawiać prenumeraty razem z zamówieniem, ucieszyłem się, ale w praktyce oczywiście nie można ich normalnie włożyć do koszyka, tylko trzeba kombinować z opóźnianiem wysyłki w specjalnym panelu, przez co taka pozycja w ogóle nie wlicza się do progu darmowej dostawy, bo system sklepowy widzi to zupełnie inaczej. Czyli właściwie nic to nie zmienia, nawet jeszcze gorzej, bo prenumeraty mają cenę okładkową żeby zrekompensować "darmową" wysyłkę, która to zawsze spada o kilkanaście procent po premierze. Siłą rzeczy więc dalej lepiej jest czekać, bo nie można normalnie złożyć zamówienia z zapowiedziami jak na Gildii.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Ame » ndz lip 26, 2020 12:15 pm

Ja zamawiałam na Yatta tylko prenumeratury. Ewentuwalnie Baka edycja specjalna zwykłym zamówieniu. Będę się musiała zastanowić czy dalej tam kupować. Kurczę mogłam wcześniej zamówić Natsume. :x

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Alexandrus888 » ndz lip 26, 2020 12:45 pm

List zwykły D+3dni, list priorytetowy D+1dzień pod warunkiem nadania do 15:00. Serio robicie problem o 1-2dni? Tym bardziej, że jak podaje Yatta będą wysyłać przedpremierowo, czyli istnieje szansa, że na D-0 tomik będzie już u was, gdzie obecnie to możliwe tylko dla osub mających Yatte stacjonarną... Więcej luzu :x

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Yuriko » ndz lip 26, 2020 12:56 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz lip 26, 2020 12:45 pm
List zwykły D+3dni, list priorytetowy D+1dzień pod warunkiem nadania do 15:00. Serio robicie problem o 1-2dni?
Tak robimy, bo u mnie różnica między listem ekonomicznym, a priorytetowym, to nie 1-2 dni, tylko czasem nawet jeden tydzień. Dlatego lubiłam zamawiać prenumeraty u SJG, bo zawsze wszystko szybko przychodziło, a teraz trzeba będzie dłużej czekać. No i nawet nie wiadomo, czy wypali to "wysyłanie przedpremierowo".

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Kakaladze » ndz lip 26, 2020 1:05 pm

Alexandrus888, Regulaminowo list zwykły może iść miesiąc, priorytetowy dwa tygodnie.

Te daty które podają tzn D+1 i D+3 to są najczęstsze terminy, ale nie gwarantowane.
Obrazek

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: k.x. » ndz lip 26, 2020 1:08 pm

Alexandrus888, nie chodziło mi głównie o formę wysyłki, tylko o rabat jaki był przy prenumeratach. Bynajmniej nie chcę tu nikogo szkalować, ani tworzyć jakiś rebelii, po prostu chciałam zwrócić uwagę, iż tłumaczenie, że rezygnują z priorytetów, bo mają już zniżki 30% na prenumeraty w tym wypadku stało się nieco wątpliwe. Nie tak dawno jeszcze ludzie pisali do JPF (i ja sama popierałam to rozwiązanie), że rabaty na zbiorcze prenumeraty takie jakie miała Yatta, zachęciły by ich do zakupu mang przed premierą. Teraz okazuje się, że prenumeraty w Yatta przestały mieć tak opłacalne zniżki. No i jako, iż jest to forum, to chciałam dodać od siebie, że nie opłaca mi się to tak jak kiedyś, więc pewnie będę teraz szperać, czy nie zrobić zakupów w innym sklepie.

Zdaje mi się, że wcześniejsze prenumeraty zamawiałam z zniżką 30% niezależnie od długości serii, a na Fairy Tail (co prawda kupiłam w przedpłacie prawie 60 tomów) dostałam chyba 40%? Ale Ft kupiłam już bardzo dawno i mogę się mylić. Zresztą Kakaladze twierdzi, że standard zniżką było 20%, a ja nie robiłam dokumentacji, więc nie jestem 100% pewna, może ten rabat mi się tylko uroił :lol:
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Fani » ndz lip 26, 2020 1:22 pm

Tak sobie czytam i teraz większość deklaruje powrót do zakupów na Gildii dzięki wyższym rabatom niż są na Yatta. Ale byłby myk jakby SJG zmniejszył rabat Gildii na swoje pozycje i ceny byłby porównywalne albo nawet gorsze :lol: .
Oczywiście nikomu źle nie życzę, ale wiadomo jak to było z relacjami Gildia i SJG xD.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości