Otome Youkai Zakuro

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz mar 16, 2014 11:46 am

Ładna,a Ja mam tylko pierwszy tom...

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz mar 16, 2014 11:51 am

Pewnie zobaczę ją na półce w 2020 roku.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » ndz mar 16, 2014 1:07 pm

Grey pisze:Pewnie zobaczę ją na półce w 2020 roku.
ja nie zobaczę wcale, oddałam moje tomiki Zakuro kuzynce parę dni temu, ciekawe czy jej się spodoba, nigdy nie miała komiksu w rękach...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz mar 16, 2014 2:29 pm

Grey pisze:Pewnie zobaczę ją na półce w 2020 roku.
Przy takiej częstotliwości powinniśmy dogonić Japonię w tym samym czasie, w którym JPF dogoni Japonię z OP. :P

Obecnie się zastanawiam nad tym, czy kolejny tom Zakuro pojawi się w kwietniu, bo na marzec nie ma co liczyć (nadal brak prenumeraty na Yaccie, a zostały 2 tyg. i 1. dzień do premiery). :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob kwie 26, 2014 6:49 am

Czy tylko ja miałem wrażenie, że akcja piątego tomu galopuje? xD gdyby nie to, że "zmiany scenerii" następowały na jednej stronie to uznałbym, że zabrakło w tomie kartek xD Zakuro czyta się cholernie szybko i, nie czarujmy się, jest to utwór bardzo minimalistyczny, ale autorka tym razem to już pojechała po bandzie na maksa. Jak tak dalej pójdzie, to w dziesiątym tomie dostaniemy po prostu jego streszczenie napisane w wordzie xD
Nie zmienia to faktu że ucieszyło mnie niezmiernie, że jednak są delikatne (?) różnice między mangą a anime ^^ pozwala mi to na wysnucie optymistycznego wniosku, że akcja mangi nie rozwinie się w tak debilnym kierunku... chociaż może liczę na zbyt wiele. Well, na zakończenie w "moim" stylu i tak nie ma co liczyć, ale do tego to się już akurat przyzwyczaiłem.

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » wt cze 10, 2014 12:26 am

Obrazek

Okładka 6 tomu, premiera między 16-18 czerwca.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sie 06, 2014 9:18 am

To ten co miał być maksymalnie 10 czerwca a najprawdopodobniej wcześniej? :P a zresztą^^ tydzień w tę czy w tamtą, nie można być chciwym ^^

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 20, 2014 7:22 pm

Po przeczytaniu drugiego tomu.Przekonałam się do tej serii i mam zamiar kupować następne tomy :P

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr sie 20, 2014 11:06 pm

BTW czemu ten temat nazywa się "Otome Yokai Zakuro", skoro polski tytuł jest inny? :wink:
A sama seria ma takie fajne okładki, że aż chciałoby się kupować... Jednak pod kątem fabuły nie jest to raczej tytuł dla mnie.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » czw sie 21, 2014 10:55 am

Ame pisze:Po przeczytaniu drugiego tomu.Przekonałam się do tej serii i mam zamiar kupować następne tomy
ja po czwartym zrezygnowałam, po drugim też mi się bardzo podobało :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 21, 2014 4:31 pm

Orientuje się ktoś z was za ile Studio JG dogoni Japonię i co ewentualnie zastąpi potem Zakuro w harmonogramie :?

marekpl
Adept
Posty: 177
Rejestracja: czw gru 06, 2012 7:15 pm
Status: Offline

Post autor: marekpl » wt paź 21, 2014 5:26 pm

8 tom ma ukazać się w sprzedaży w listopadzie, 9 około 2-3 miesiące później, nic nie wiadomo o tym jaki tytuł wejdzie za Zakuro.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr paź 22, 2014 9:48 pm

Aż mi głupio samemu tak komentować każdy kolejny tom no ale trudno xD
Może jest to spowodowane faktem, że dawno nie czytałem mangi od JG (brak czasu), ale wydaje mi się, że okładka jest mniej... kiepska niż dotychczas. Nie miałem czasu porównać, ale nie mam już wrażenia, że jest taka miękka.
Za to jestem pewny, że papier nie faluje, yeah! Za to prześwituje haha^^ spooko.

No to teraz do fabuły. Będą spoilery, jeśli ktoś nie lubi, nie czytać!


Ogólnie sama akcja jak i sposób jej prowadzenia bardzo mi się podoba. Niestety autorka zastosowała zabieg, którego nienawidzę: dziurę czasową. Podsumowując: od czasu poprzedniego tomu minęło MINIMUM pól roku? MINIMUM. Bo nie wiadomo, ile rzeczywiście minęło. Biorąc pod uwagę wiek bohaterów, a już szczególnie bohaterek, to szmat czasu. I w tym czasie nie zmieniło się nic? Mimo że to okres najburzliwszych zmian? Rozumiem, że gdy taka Susukihotarou (czy jak jej tam, nie chce mi się sprawdzać imienia) będzie miała 40 lat, dalej będzie się po prostu rumienić jak nastolatka i wycofywać, a 40-parę letni Riken będzie za nią gonił? Nie chcę rozstrzygać kwestii związanych z "dojrzałością" (w sumie słowo to można rozumieć na wiele sposobów...) ale fakt, że przez tak niesamowicie długi dla takiej osoby okres czasu NIE ZMIENIŁO SIĘ NIC jest moim zdaniem bardziej naciągany niż istnienie we współczesnym świecie skalnych smoków.
Biorąc pod uwagę tę nieszczęsną dziurę czasową mam nadzieję, że autorka skończy w najbliższym czasie tę serię. Jeszcze jedna/dwie taka/takie dziury i nasze półdemonianki wejdą w wiek średni............... a mimo to dalej pozostaną nastolatkami~~

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr mar 25, 2015 8:31 am

Zabrałem się za tą serie z powodu kocich uszek (technicznie powinny być psie/lisie? ale co tam). Niestety przez zły zapis w zeszycie myślałem że nowe tomy już mam, dopiero porządki na półce wykazały niezgodność.
Więc dopiero teraz przeczytałem tomy 7 i 8. Ta dziura czasowa daje bardzo po oczach. Minimum rok przerwy bo tyle w szkole siedzą bliźniaczki, a ich partner nie urósł ani o minimetr, a jest chyba w tym wieku kiedy chłopak rozrasta się najszybciej, czyli zostanie takim kurduplem do końca? Tą nową przygodę czyta mi się w sumie bardzo dobrze. Tempo jest odpowiednie, takie wyśrodkowane.
Tylko ten standardowy obraz szkół elitarnych.

Wie ktoś ile to ma jeszcze potrwać?
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Post autor: Naq » czw mar 26, 2015 10:28 pm

Reviolli pisze:Wie ktoś ile to ma jeszcze potrwać?
Chyba niedługo, bo patrząc po kolejnych tomach autorce się chyba przestaje chcieć rysować. Albo za bardzo ją piłują, żeby szybko oddawała kolejne tomiki.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw mar 26, 2015 11:28 pm

Naq pisze:
Reviolli pisze:Wie ktoś ile to ma jeszcze potrwać?
Chyba niedługo, bo patrząc po kolejnych tomach autorce się chyba przestaje chcieć rysować. Albo za bardzo ją piłują, żeby szybko oddawała kolejne tomiki.
Czyli przy dobrych wiatrach manga zakończy się max na 13-15 tomie :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt mar 27, 2015 7:32 am

Manga mi się podoba, ale nie cierpię czekać na nowe tomiki w seriach wychodzących. Do tej pory nie mogę się zmotywować na zakup 10 tomu Black Lagoon (w mojej głowie ma status zakończona i nie pamiętam o niej kiedy składam zamówienia). A jeśli tu będzie wychodzić tom na rok to strach.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt mar 27, 2015 7:59 am

W kwietniu ma być 9 tom a ja jeszcze paczki z 8 nie zamówiłem :(
No ale byłoby fajnie, gdyby Zakuro skończyło się na ludzkiej ilości tomów i do końca trzymało dobry poziom. Bo akcji typu: dziura czasowa, nie lubię. A skoro autorka już raz coś takiego zastosowała, to można bać się o przyszłość.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt mar 27, 2015 9:00 am

W sumie to mam podobne obawy do tych Grey-a.

Grey to poczekaj i zamów oba na raz, łatwiej Ci będzie. Bo tom 8 zakończył się w momencie kulminacji napięcia.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » pn cze 01, 2015 5:52 pm

W Japonii pojawił się 10 tom (a to oznacza, że japońskie wydanie nieco nam odskoczyło... nie wiem, czy się cieszyć, czy bać, ile u nas zajmie, aż to wyjdzie)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości