Alicja w Krainie Serc

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Alicja w Krainie Serc

Post autor: Naq » śr lis 30, 2011 3:44 pm

Alicja zostaje porwana przez przystojnego i nieco zwariowanego „królika” do Krainy Czarów. Ten podstępem zmusza dziewczynę do wzięcia udziału w grze. By wrócić do domu Alicja będzie musiała poznać mieszkańców magicznego świata – a chłopak z króliczymi uszami bynajmniej nie jest największym kuriozum, które Alice spotka na swojej drodze.

Obrazek

Promocyjny filmik do pierwszego tomiku możecie obejrzeć -> TUTAJ

Premierę "Alicja" będzie miała na krakowskim konwencie B-XmassCon 2 (10-11 grudnia). W regularnej sprzedaży pojawi się zatem 12 grudnia.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz gru 18, 2011 9:25 am


Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » śr gru 21, 2011 7:07 pm

Tomik bardzo mi się podobał. Z jednej strony ma być to miłe shoujo w którym wszyscy się kochają w głównej bohaterce, a z drugiej mamy ciekawe wątki, które niekoniecznie są już takie miłe. Wydanie StudiaJG stoi na wysokim poziomie, mam nadzieję, że się to utrzyma oraz, że nie będzie już pół rocznych przerw w wydawaniu.

Jeśli kogoś interesuje - link - obszerniejsza recenzja ;D

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » śr gru 21, 2011 9:41 pm

Kupiłam właściwie na próbę i jestem pozytywnie zaskoczona :) Fabuła może nie powala, ale jest lepiej niż sądziłam. Kupiłam Alicję i Innocenta w Empiku, pierwszy raz nie na Allegro, bo postanowiłam wspierać wydawnictwo, żeby się dobrze trzymało, bo jak na razie wydaje same dobre tytuły ;) Oby tylko czasowo byli trochę bardziej obowiązkowi ;)

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt gru 23, 2011 5:11 pm

Namida-chan, kupując w Empiku raczej wydawnictwa nie wspierasz bo oni zdzierają z wydawnictw strasznie. Najlepiej kupować bezpośrednio od wydawcy przez internet.

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » pt gru 23, 2011 6:31 pm

Rozumiem, to na przyszłość będę pamiętać. To było i tak wyjątkowo, bo potrzebowałam czegoś do czytania na już do pociągu, a z domu zapomniałam ;)

Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Post autor: Naq » pn lut 06, 2012 4:19 pm

Prace nad drugim tomem przygód Alicji zagubionej w Krainie Serc zmierzają już ku końcowi i niebawem zagości on w domach prenumeratorów oraz na sklepowych półkach.
Tradycyjnie już, by zaspokoić bądź rozpalić Waszą ciekawość zamieszczamy pierwsze 16 stron mangi na naszym facebook’owym koncie.
Uwierzcie, sytuacja w Krainie Serca poważnie się zagęszcza i szkoda byłoby gdybyście to przegapili.
Zachęcamy więc, klikajcie, czytajcie, komentujcie!

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » wt lut 21, 2012 3:13 pm

Mam pytanie czy ktoś widział już Alicje w empikach?

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » wt lut 21, 2012 5:29 pm

Ja widziałam i kupiłam ;)

Agiss
Status: Offline

Post autor: Agiss » pt mar 09, 2012 10:59 pm

Ja pożyczyłam od koleżanki tę mangę i szczerze mówiąc jestem zawiedziona. Postaci są w większości nijakie, a szczególnie te góry facetów, którzy w sumie nic nie robią tylko ładnie wyglądają. Fabuła - chaotyczna. Kreska jest śliczna, ale nie jest w stanie uratować reszty ;) No i motyw Alicji w Krainie Czarów już nie ma w sobie tego czaru, robi się coraz bardziej oklepany... Szkoda, po Drug-onie miałam nadzieję na coś równie fajnego albo i nawet lepszego...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob maja 05, 2012 5:29 pm

Tłumaczenie jest dobre i format ma u mnie duży plus.Co do samej Alicji jest spoko.Nie wiem czym się ludzie ekscytują są lepsze mangi shójo na naszym rynku choćby daisy i tak ich nie wychwalają.Chyba dzięki reklamie Alicja odniosła taki sukces O_O
Ostatnio zmieniony pn maja 07, 2012 6:30 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob maja 05, 2012 6:24 pm

A nie pomyślałaś, że spis treści w oryginale jest po angielsku i z tego powodu jest nie przetłumaczony?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob maja 05, 2012 6:33 pm

Sonia, dla niektórych to niestety nie jest argument.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob maja 05, 2012 7:35 pm

Sonia pisze:A nie pomyślałaś, że spis treści w oryginale jest po angielsku i z tego powodu jest nie przetłumaczony?
Chyba że tak,ale dziwnie to wygląda.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » sob maja 05, 2012 8:12 pm

Post nieważny, można skasować.

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » śr maja 16, 2012 1:10 am

Kolejny tom Alicji ma się pojawić 22 maja (oby tak właśnie było). W końcu :-)

Tai16
Status: Offline

Post autor: Tai16 » pt maja 25, 2012 2:30 pm

Wczoraj wyszła Alicja w Krainie Serc #3 (o dziwo tylko dwu dniowa obsuwa od zapowiadanej daty) i już podobno można kupić tomik w Empiku. Szkoda, że tak Drug-On nie wydają.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt maja 25, 2012 2:55 pm

Ponoć następny D-O też wyszedł.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » pt maja 25, 2012 3:18 pm

Mam pytanie skierowane do czytających "Alicję" - jest w tej mandze w miarę fajny wątek miłosny? Warto się zainteresować? Mam ochotę na jakieś ciekawe romansidło, a ani Emo Knight, ani SA mnie jakoś nie przekonują do siebie :roll:

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » pt maja 25, 2012 3:21 pm

Quithe pisze:Ponoć następny D-O też wyszedł.
Nie uwierzę, póki nie zobaczę na oczy! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości