Tokyo Toy Box

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt sie 12, 2014 8:15 pm

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję pierwszego tomu Giga Tokyo Toy Box.

Studio JG
Status: Offline

Post autor: Studio JG » śr lis 12, 2014 12:39 pm

Drugi tom mangi "Giga Tokyo Toy Box" dotarł dzisiaj do nas z drukarni. Zapraszamy do czytania!


Studio G3 przyjęło do zespołu projektowego Momo Momodę, a co za tym idzie w wytwórni przybył jeszcze jeden niepoprawny marzyciel. Wybuchy twórczego optymizmu dziewczyny, jak również jej niegasnący zapał, aby tworzyć najwspanialsze gry na świecie, coraz częściej rozbijają się jednak o mur rzeczywistości. Chociaż Tsukiyama stara się jak może, aby zdobyć fundusze na nowe projekty, większość czasu Studio G3 poświęca programując drobne gry na telefon czy filmiki do salonów pachinko. Pewnego dnia trafia się jednak zupełnie niesamowita okazja – duży projekt na najnowsze konsole. Gdzie jest haczyk? Grę musieliby opracować we współpracy z inna wytwórnią. Czy Tenkawa będzie w stanie iść na aż tyle kompromisów? W końcu tym razem na przeszkodzie nie stoi jedynie budżet czy cenzura wiekowa, ale kompletnie odmienna wizja obcego zespołu. Dodatkowo, zapalona do pracy Momoda również nie podda się bez walki i zrobi wszystko, aby w nowej grze nie zabrakło całej duszy Studia G3.

[center]Obrazek[/center]

A oto plan dystrybucji:
- środa - rozsyłamy prenumeraty
- czwartek - tomiki będą dostępne w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- piątek - manga będzie dostępna w sieci salonów EMPiK i sklepach komiksowych

rsc-pl
Status: Offline

Post autor: rsc-pl » wt kwie 28, 2015 9:51 am

Ta manga to naprawdę perełka.
Tyle nawiązań do lat 90 <3
Pierwszy tom był naprawdę genialny, nie żałuje ani złotówki wydanej na ten tytuł. Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak dobre.
Sledziu_w pisze:
Quithe pisze:Ale jedno strasznie ciężko mi znieść - totalnie skopana gwara śląska. Co to ma być? Do niczego to nie pasuje, trzeba było polecieć już poprawnie, a nie jakimiś ćwierć środkami. Wkurza strasznie :/ Napisał koleś wychowany na Śląsku.
Zgadzam się. Posługuję się gwarą śląską w kontaktach ze znajomymi, ale ciężko było mi zrozumieć Tsukiyamę (czy jak jej tam było...).
Po chyba jakiś wariant spod Opola.
No i to jest jedyny minus - pochodze z samego centrum śląska i dla mnie to była raczej porażka ;) Bardziej nieudolna próba odtworzenia tej gwary przez gorola :D


BTW, zaliczylem faila. Teraz dopiero doczytalem, że jest jeszcze prequel - Tokyo Toy Box. No nic, trzeba nadrobić.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt kwie 28, 2015 11:09 am

TTB bardzo mi się podoba. Ciekawe zderzenie dwóch silnych osobowości ale nie do końca przystosowanych do otaczającej je rzeczywistości.

Mi ta gwara podoba się (mieszkam na śląsku administracyjnie, z typowymi Ślązakami nie mam styczności).

GTTB nie wiedzieć czemu podoba mi się już mniej. Za dużo bohaterów tam jest, choć niby nie doszło ich wiele ale nie zdobyli na razie mojej sympatii.
Reszta raczej trzyma poziom TTB.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob maja 16, 2015 7:09 pm

Jeejku, jak dobrze było sobie powtórzyć tę mangę. <3 W realu byłabym zirytowana tego typu ludźmi, a tutaj ich charaktery są idealnie wyważone. <3 Szkoda tylko, że to były czasy, kiedy JG nie wymazywało onomatopei. :( No, ale przynajmniej tłumaczenie jest - generalnie - super.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw wrz 15, 2016 1:09 pm

Jako że uzupełniam zaległości, więc mam już tomiki 4 i 5.

Niestety satysfakcja z śledzenia tej historii jakoś jest mniejsza niż przy TTB.
Ta wielka korporacja i te przepychanki wewnątrz niej strasznie mnie nudzą i męczą.
Co akcja się tam przenosi to nachodzi mnie ochota na odłożenie mangi na później.

Za to zabawna jest ta szefowa drugiej firmy.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Tokyo Toy Box

Post autor: yikkimy » czw sie 27, 2020 3:36 pm

Dla tych, którzy nie korzystają z facebook:
Niestety mamy przykrą wiadomość dla fanów serii "Giga Tokyo Toy Box". Mimo iż praca nad wydaniem kolejnych tomów była praktycznie zakończona i wszystkie ciążące na nas formalności były dopięte na ostatni guzik, otrzymaliśmy informację od wydawnictwa, iż w związku z rozwiązaniem umowy z autorem, Gentosha Comics utraciła prawa do tego tytułu. Oznacza to, iż automatycznie wygasa także nasza umowa licencyjna, a nowe treści nie mogą być na jej podstawie publikowane.

Nasz dział handlowy indywidualnie skontaktuje się z osobami, które dokonały przedpłat na kolejne tomiki i ustali formę zwrotu pieniędzy.

NIE oznacza to jednak, że już się poddajemy! Obecnie jesteśmy w trakcie próby negocjowania warunków bezpośrednio z autorem, aby pozostałe tomy wydać bez pośrednictwa Gentosha Comics. Na ten moment ciężko powiedzieć, czy będzie to możliwe, a nawet jeśli - jak dużo czasu to zajmie (być może będziemy musieli z autorem spotkać się osobiście, co obecnie utrudnia COVID). Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji i dołożymy wszelkich starań, aby prędzej czy później dokończyć serię, jeśli tylko będzie to możliwe.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Tokyo Toy Box

Post autor: Reviolli » pn paź 12, 2020 8:11 pm

W zasadzie to już dawno pogodziłem się z myślą że tego tytułu nie skompletuje.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Tokyo Toy Box

Post autor: Mormicc » wt paź 13, 2020 1:10 pm

^tak jakby wywołałeś wilka z lasu :lol: wycofują tomiki ze sprzedaży, jeśli uda im się w przyszłości podpisać umowę z autorem to wrócą, ale przez Korone się to przeciągnie
https://m.facebook.com/story/graphql_pe ... IxODk4MDg1
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
KossteK
Posty: 39
Rejestracja: pt lis 06, 2015 10:41 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo Toy Box

Post autor: KossteK » śr paź 14, 2020 1:22 am

Czytając ten news, szczerze mówiąc liczyłem na jakaś wyprzedaż po kosztach GTTB, bo wątpię, że kiedyś seria wróci a tu zonk, bo ceny normalne. Nie powiem, dość zastanawiające.
Mój profil na Last.fm http://www.last.fm/pl/user/kosst3k

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Tokyo Toy Box

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr paź 14, 2020 11:21 am

KossteK pisze:
śr paź 14, 2020 1:22 am
Czytając ten news, szczerze mówiąc liczyłem na jakaś wyprzedaż po kosztach GTTB, bo wątpię, że kiedyś seria wróci a tu zonk, bo ceny normalne. Nie powiem, dość zastanawiające.
Ja jestem zaskoczona, że w ogóle wyprzedać mogą, bo jak padła im całkiem licencja to mogli chyba nawet skończyć z kulą u nogi nie do sprzedaży zalegającą w magazynach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości