Red Dada

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Naq
Adept
Posty: 179
Rejestracja: pn lis 12, 2007 6:43 pm
Status: Offline

Red Dada

Post autor: Naq » czw sty 13, 2011 10:08 am

"Red Dada"

W świecie, w którym sztuka jest religią, mnisi z klasztoru Dada od wieków poszukują ludzi o szczególnych zdolnościach – wybrańców zwanych Dadami. Zadaniem Dady jest kształtowanie zbiorowej podświadomości przez porywające dzieła własnej wyobraźni. A co, jeśli wybrany przez mnichów Dada okaże się być nie tym, za kogo go uważano, prawdziwy Dada okaże się nie taki, jakim go sobie wyobrażano, a obu ich połączy nienawiść, która okaże się przyjaźnią i przyjaciel, który okaże się wrogiem? Hitohai zaprasza w podróż do świata przepełnionego muzyką – razem z Benjaminem, zespołem The Mints i DJ-em Zarą. Bohaterowie podróżują śladami autorki po wielu niezwykłych krajach, koncertując i zmagając się z ludzkimi... i nadludzkimi problemami. Poza tym – wszystko gra.

Format: A5
Ilość stron: 256
Oprawa: klejona
Okładka: kolor, obwoluta

Obrazek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw sty 20, 2011 1:22 am

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/red-dada/1
Na siedem kadrów dwa błędy interpunkcyjne (przecinki). Poza tym wygląda kiepsko (kreska, zarys fabuły), zdecydowanie odpuszczę.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pt sty 28, 2011 2:27 pm

lubie hitohajka. tytuł do rozważenie ;)

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » ndz sty 30, 2011 11:01 am

Uch, co za okropna kreska, aż mnie oczy rozbolały. :? Historia też niezbyt, dlatego dzięki ale spasuję i poczekam na wydanie Croquis. Tylko to i Kuro mnie ostatnio u JG interesuje.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz sty 30, 2011 12:48 pm

ja od JG mam tylko 2 mangi Liberty liberty i boys of summer ;p planuje jeszcze hetalie no i to samo co post wyżej :PP aa i zapomniałabym od drug on :P
Obrazek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz sty 30, 2011 4:48 pm

Dla mnie ciekawie wygląda tylko ta dwutomówka o twórcy gier.

Yumi221
Status: Offline

Post autor: Yumi221 » śr kwie 20, 2011 10:06 pm

A ja powiem, że rzecz naprawdę godna uwagi, tak samo jak wszystkie komiksy autorki.
Tylko że kreska odstrasza fanów kawaii panienek, ale może to i lepiej - pewnie i tak by im się nie spodobało, bo wątpię, że cokolwiek by zrozumieli z tego... :/
Bo że styl rysowania perfekcyjnie oddaje mimikę twarzy i jest dynamiczny, to już mało kto doceni. Że już nie wspomnę o prześwietnie narysowanych scenach z koncertów...
No i postaci - jak dla mnie bomba, świetnie skonstruowane i po prostu realne. Z wyjątkiem Zary, bo on to już osobna historia: wielowymiarowa i na pewno nieprzeciętna postać.

Ach, z niecierpliwością, czekam na kolejny twór Hirohai!

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2011 ]
Na łamach Tanuki-Manga ukazały się już dwie recenzje tego komiksu:
[center]skupiającą się tylko na wydaniu,
jak i komiksie ogólnie. [/center]

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Red Dada

Post autor: Meliona » śr kwie 18, 2018 11:18 pm

Przez pierwszą połowę komiks ten jest bardzo zabawny, w drugiej zabrakło już miejsca na humor i zaczął być poważny. Obie części mi się podobały, chociaż ta komediowa bardziej. Akcja gna od pierwszych stron i nie zwalnia tempa. Wciąga, nie nudzi. Klimatem Red Dada przypomina mi co brutalniejsze historie o youkai. Pisząc krótko, to całkiem fajne, przyjemne czytadło.
W komiksie pojawili się (w charakterze postaci tła) główni bohaterowie Materii Dziwactwa. Miło było zobaczyć znowu tych przygłupów. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości