Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: gg gonia » sob lip 20, 2019 2:29 pm

Yuriko pisze:
pt lip 19, 2019 10:29 pm
To piszmy "Format A5 dla Gosposi", to może SJG zmieni zdanie, jak Kotori przy Atelierze :D
Sprzeciw! nie chce powiększonego formatu, i tak mi sie juz mangi nie mieszczą, a do tego nie chce dopłacać, za wiekszy format do mangi ktora nie ma kreski na poziomie Panny młodej.

Z oka horusa zrezygnowałam przez twarda oprawę a co za tym idzie wyższą cenę. Braknie mi standardowych "kieszonkowców". :(

Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » sob lip 20, 2019 2:44 pm

Też uważam, że w tym wypadku standardowy format Studia wystarczy. I tak jest nieco większy niż np. standardowy format Waneko.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » sob lip 20, 2019 3:06 pm

gg gonia, mądrego to aż miło posłuchać :angel:.
Nie przepadam za powiększonymi formatami. Zajmuje sporo miejsca i upierdliwe to w jakimkolwiek transporcie.
Fajnie, że Viz ma trochę większy format. I wyższą cenę. Krzywo wydrukowane grzbiety. Nieczyszczone krzaki. :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » sob lip 20, 2019 3:10 pm

Akurat VIZ czyści kszaki :wink:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » sob lip 20, 2019 3:26 pm

Mój błąd, zwracam honor :angel:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » sob lip 20, 2019 4:35 pm

Mormicc pisze:
sob lip 20, 2019 3:06 pm
Krzywo wydrukowane grzbiety. Nieczyszczone krzaki.
Krzywo wydrukowane grzbiety...? Grzbiety od Viza są tak samo krzywe, jak grzbiety w polskich wydaniach: "Naruto", "Dragon Balla", Zakuro, Yotsuby, "Kwiatów grzbietu", "Silver Spoon" itp. (patrzę właśnie na półkę) a i tak - z tego, co widziałam - nic nie pobije polskich grzbietów Panny Młodej (i nie tylko grzbietów). :P

A co do Viza, to rzeczywiście jedyny amerykański wydawca, który czyści krzaczki (za wyjątkiem nowych wydań Urasawy).
Cena to kwestia względna. Dla przeciętnego Amerykanina to takie nasze 13 zł.

A jeśli chodzi o formaty, to każdy ma inne upodobania. :) Ja np. wolę większe wydania. Wygodniej mi się je czyta (dalej nie mogę przeżyć naszego wydania Ourana; od czytania miałam oczopląsy) i uwypuklają ładne obrazki (a w tym konkretnym tytule miejscami są naprawdę bardzo szczegółowe). W transporcie i tak nie przewożę niczego poza wydaniami w twardej okładce, bo jestem wyczulona na zagięcia, więc ich rozmiary w niczym mi nie przeszkadzają, a różnica cenowa pomiędzy standardowym formatem SJG, a większym formatem w "Fire Punchu" to 2 zł. :)

Niemniej jednak, gdybym nie miała wyboru, pewnie zdecydowałabym się na polskie wydanie, ale skoro go mam, to decyduję się zawsze na to wydanie, które mi bardziej odpowiada ( twarda okładka > format A5 > standardowe wydanie > mały format JPFu ). Choć to jeszcze zależy od wydawcy. Badaczkę Zwierząt kupię od SJG, bo jeśli chodzi o jakość wydań, to SJG > Seven Seas. :P
KubciO pisze:
sob lip 20, 2019 12:16 am
Aha, ok.^^ Nie zrozumieliśmy się. Pomyślałem, że już posiadasz :
zandam pisze: Zostanę przy Vizowym wydaniu A5
Nie doprecyzowałam wypowiedzi, przepraszam. :oops: [ Miałam od kilku miesięcy w planach zakup amerykańskiego wydania. Zdecydowałabym się na polskie, gdyby było podobne, ale skoro będzie w mniejszym formacie, to nadal] zostanę przy Vizowym wydaniu A5. :oops:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » sob lip 20, 2019 6:08 pm

Ja również jestem zwolennikiem większych wydań i formatów. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » sob lip 20, 2019 6:51 pm

Jeśli chodzi o formę wydania, ja także wolę większy format :D Żałuję, że Oblubienica i Badaczka zwierząt są w małym formacie :cry: Najbardziej odpodwiadają mi wersje w miękkiej oprawie, ponieważ lepiej mi się je trzma podczas czytania i nie zajmują tyle miejsca w półce :)

Z zapowiedzi interesują mnie Fire Punch i ta komedia z yakuzą, ale zdecyduję się na zakup dopiero, kiedy będę miała mniej serii do zbierania :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sob lip 20, 2019 7:05 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » sob lip 20, 2019 7:04 pm

Ja nie mam problemu z żadnym formatem. Jasne, jak jest opcja powiększenia (zwłaszcza przy pięknych rysunkach) to dobrze, ale jak będzie standard to też nie będę narzekał. Może powiem herezję, ale bardzo lubię malutki format JPF - świetnie mi się mieści w ręce. Tylko w klasie skrytobójców miałem problem z niektórymi tekstami w tle bo była pikseloza. Za to wkurzają mnie obwoluty, no nie trawię ich. Do czytania zawsze zdejmuję. Twarde oprawy to coś wspaniałego. Bardzo wygodnie mi się je czyta, nie muszę rozginać okładek i stron. I nie przesadzajmy, aż tak dużo więcej nie zajmują. Zawsze też może być zintegrowana (taka jak w Opus). Kolejnym plusem twardej jest to, że tomik szyty, nie klejony.

A wracając do nowości Studia (no, może nie takich bardzo nowości): dalej nie ma prenumeraty na tomy 7-12 Natsume. Coś im się akcepty opóźniają :/ Mam nadzieję, że nie wrzucą prenumeraty w ostatniej chwili i będzie czas nazbierać kasę. Wolne środki finansowe mam zazwyczaj w określonych przedziałach czasowych (obecnie to początek miesiąca + możliwość w miarę swobodnej pożyczki w środku miesiąca), więc oby czas prenumeraty się z tym zazębił...

Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » sob lip 20, 2019 7:55 pm

Alexandrus888 pisze:
sob lip 20, 2019 7:04 pm
dalej nie ma prenumeraty na tomy 7-12 Natsume. Coś im się akcepty opóźniają :/ Mam nadzieję, że nie wrzucą prenumeraty w ostatniej chwili i będzie czas nazbierać kasę.
Mnie też martwi brak tej prenumeraty :( Jak zwykle mają problem z kolejnymi tomami, to już u nich chyba tradycja. Podejrzewam, że w tym wypadku starają się o akcept na cały pakiet, i dlatego to się tak przeciąga, ale mimo wszystko jest to frustrujące. Studio to moje ulubione wydawnictwo dzięki swoim tytułom, ale na pewno nie dzięki szybkości wydawania :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » sob lip 20, 2019 8:38 pm

Alexandrus888 pisze:
sob lip 20, 2019 7:04 pm
Ja nie mam problemu z żadnym formatem.
Tak samo. Mi też jest obojętne, jaka manga będzie mieć format. Choć czasem chciałabym, aby jakiś tytuł dostał powiększony.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Reviolli » ndz lip 21, 2019 4:40 pm

A ja zapomniałem że miały być zapowiedzi. Teraz patrzę na okładki i jakoś słabo to wygląda, ale przeczytałem opisy i...

Na bank wezmę gosposie, bo krótkie i raczej głupie. trochę obawiam się że będzie to komedia 1 żartu, ale jak zakończą to na rozsądnej liczbie tomów (jak w przypadku Ja, Sakamoto) to może nawet się nie zdąży zbrzydnąć.

Co do pozostałych dwóch tytułów to nie wiem. Ognisty cios jakoś mnie nie przekonuje i najpewniej podziękuje za niego.
Iruma kun to raczej też nie moja bajka ale jeszcze się zastanowię.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » ndz lip 21, 2019 5:50 pm

Co do formatu, wolę powiększony, ale hc już niekoniecznie, Kotori i JPF fajnie robią, że dają wybór. Taką Emanon od SJG wezmę, ale wolałabym bez hc, a tylko powiększony format zachować ;)
Alexandrus888 pisze:
sob lip 20, 2019 7:04 pm
Może powiem herezję, ale bardzo lubię malutki format JPF
Trochę herezja, ale ja po prostu mam traumę po FMA i Ouranie w tym formacie, tam tyle tekstu i tez zwyczajnie szkoda ;) Dlatego brałabym FMA w tym nowym wydaniu gdyby się jednak zdecydowali ;>
Alexandrus888 pisze:
sob lip 20, 2019 7:04 pm
dalej nie ma prenumeraty na tomy 7-12 Natsume. Coś im się akcepty opóźniają :/
Na Śnieżkę też jeszcze nie wrzucili prenumeraty :(

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » ndz lip 21, 2019 6:34 pm

Alzea pisze:
ndz lip 21, 2019 5:50 pm
ja po prostu mam traumę po FMA
To była pierwsza manga którą zacząłem kupować. Może dlatego, że mam do niej taki sentyment format mi nie przeszkadzał. Tylko to klejenie T-T W dwu, czy trzech tomach zaczęły kartki wypadać...

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: mika » ndz lip 21, 2019 7:42 pm

Mnie dwa 20+ tomiki FMA się już rozsypały :roll:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » ndz lip 21, 2019 11:44 pm

Też mam traumę po Ouranie. W FMA mi to tak nie przeszkadzało. Nie ma tam tyle teksu co w Ouranie albo OP. I właśnie te karki. Mi szybko wypadały w Ouranie, że aż byłam zniechęcona do nich wydać.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pn lip 22, 2019 12:15 am

Mi w FMA mały format nie przeszkadzał aż tak bardzo. Ale Ouran i OP to masakra. ZWŁASZCZA Ouran. Niektórych rzeczy wręcz się nie dało przeczytać.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pn lip 22, 2019 12:39 am

Ja mam dość kiepski wzrok i nie lubię małych formatów mang, gdzie jest dużo tekstu. Nie czytałam Ourana, ale gdzieś widziałam zdjęcia, jak to wygląda i byłam zdziwiona, że JPF tak to wydał. Nie czytałam również innych mang podanych wyżej, aczkolwiek dla mnie problemem była Herezja miłości. Nie była to tragedia, ale wciąż denerwował mnie ten mały format i tekst na pół obrazka.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pn lip 22, 2019 1:40 am

Ouran to skrajny przypadek i tu też byłbym za większym formatem (choć na reedycje tego typu raczej nie ma szans).
zandam pisze:
sob lip 20, 2019 4:35 pm
A co do Viza, to rzeczywiście jedyny amerykański wydawca, który czyści krzaczki (za wyjątkiem nowych wydań Urasawy).
Cena to kwestia względna. Dla przeciętnego Amerykanina to takie nasze 13 zł.
Miałem na myśli drogie z polskiej perspektywy :)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lunatyczka » pn lip 22, 2019 10:16 pm

Ja wezmę z chęcią Fire Punch(ostatnio się nawet zastanawiałam kiedy ktoś to w końcu ogłosi xD) oraz Gosposię, bo brakuje mi seinenowych komedii, aczkolwiek mam nadzieję, żę zakończy się to na rozsądnej ilości tomów, tak maksymalnie do 6. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości